Візовий коридор у Шенгені – підступна пастка

Posted by

У поліцеальних школах починається новий семестр. А це означає, що багато хто зараз отримує візи.
Хтось – подає документи в польські консульства в Україні, хтось – на карту побиту в Польщі.

Комусь годиться лише національна віза D, когось влаштує й шенгенська мультивіза. Варіантів багато.
Але коли у планах є шенгенська віза, варто завжди пам’ятати про доволі складний обрахунок днів перебування у візовому коридорі  – дозволені 90 днів перебування за кордоном на півріччя  рахуються не вперед (від дати в’їзду), а у зворотньому відліку.

Втім, якщо до шенгенської візи/перетину кордону по безвізу у вас була національна віза або карта побиту – хвилюватися не варто. Дні перебування за кордоном на підставі інших, “нешенгенських”, документів, у візовому коридорі не враховуються (абзац (b) п.1 ст.6 Шенгенського кодексу про кордони).
А от після перетину кордону – теж варто добре порахувати.

Якщо ви заїхали по безвізу – то у вас рахуються дні перебування у шенгені навіть якщо у вас є “децизія” (адже децизія не є аналогом національної візи).
Відтак, навіть за наявності децизії, у вас спочатку вичерпаються дозволені 90 днів у шенгені, а потім ваше перебування в країні буде легалізовано децизією/картою.
Якщо вам доведаться чекати карту більше 90 днів, то ви на ті самі 90 днів обмежите себе у можливостях подорожування – до України поїхати зможете, у іншу країну ЄС – ні, у нешенгенську країну – лише за умови наявності відповідної візи.

Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE.

Джерело

Якщо ви отримаєте карту швидше, ніж за 90 днів, то варто подумати про те, аби перетнути кордон ще раз і в’їхати вже по карті, аби припинити витрачати шангенські дні. Раптом, вони вам знадобляться?

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s