Переваги безвізу для поліцеальних шкіл

Posted by

Позавчора Європарламент проголосував за безвізовий режим для України.
Кілька місяців тому був поширений детальний план проходження процедури, який пояснює, коли саме поїздки без візи стануть доступними на практиці.
Відповідно до цього плану  усі формальності мають бути остаточно завершені (за різними версіями) вже в середині-кінці червня поточного року.
На поточний момент два етапи цього плану пройдені точно у встановлені терміни. Залишилося одне голосування, яке теоретично може загальмувати процес, далі – суто технічні моменти, пов’язані із публікацією рішень.

Отже, дуже ймовірно, що з початку липня українці справді зможуть стати значно мобільнішими у подорожах Європою.
І саме в цей період починається набір у навчальні заклади на осінній семестр 2017/2018 навчального року.

Які нові можливості може дати безвізовий режим для дорослих, які хочуть навчатися / суміщати роботу та навчання / адаптуватися в Європі?

Переваги при вступі

Зараз у вас існує лише дві можливості

  • якщо у вас є діюча віза – ви можете подати документи особисто
  • якщо візи нема – то або витрачати час/гроші на її отримання або подавати документи дистанційно.

За умови безвізу ці дві можливості залишаються, але додатково з’являється ще одна  – не треба думати про наявність візи, аби подати документи особисто.

Ви можете зазделегідь підготувати весь пакет документів (ту його частину, яку можна зрбити в Україні), підібрати в інтернеті кілька адрес шкіл, які вам найбільше сподобалися, і спланувати поїздку так, аби потрапити по всіх адресах і зробити усвідомлений вібір.
Звісно, така поїздка потребує витрат. Але, якщо все добре прорахувати, вони можуть бути меншими, ніж одноразове отримання візи.
Натомість ви отримуєте чудову можливість побачити все на власні очі, не купувати кота в мішку, зазделегідь самостійно пошукати помешкання/роботу, зустрітися зі знайомими та ще й розважитися.

Таким чином ви зменшуєте власні ризики. А також – підвищуєте конкуренцію серед шкіл, що покращує якість та кількість послуг. За таких умов чесні та відповідальні школи лише виграють.

Після подачі документів вам не доведеться невизначений час чекати, поки пошта доставить вам довідку про зарахування, ви її матимете одразу по поверненню і зможете спокійно займатися отриманням національної візи, яка дасть вам право перебувати в Польщі весь навчальний рік. Більше часу – більше можливостей, менше хвилювань.

Переваги під час навчання

Якщо раптом семестр вже почався, а ви не встигаєте отримати національну візу, то  ви завжди зможете приїхати на 2 чи 4 навчальних дні впродовж місяця, аби виконати умову щодо 50% відвідування і не згаяти цілих півроку внаслідок прикрих процедурних перепон. Так, приїзд на 2 дні потребує витрат. Але це може виявитися вигіднішим, ніж піврічна затримка з дипломом.

Саме заочна форма навчання у поліцеальній школі найкраще підходить для коротких візитів без необхідності візи.

До того ж, приїхавши в Польщу по безвізу, ви можете одразу ж тут й подати документи на карту тимчасового побуту. І можете багато разів заїхати на короткий термін/ виїхати з країни поки чекаєте на карту. Для перетину кордону потрібно лише не перевищити 90-та днів перебування в шенгенській зоні впродовж 180-ти днів. Або ж ви можете на законних підставах чекати на отримання карти на території Польщі стільки часу, скільки знадобиться.

Переваги після закінчення

Диплом польського навчального закладу надає громадянам України додаткові переваги на польському/європейскому ринку праці.  Ці переваги розповсюджуються й на дипломи поліціальних шкіл.
Відповідно, в умовах безвізу можна заздалегідь планувати короткочасні підробітки в сезон. Тим більше, що (поки що) деякі свята в Польщі та Україні розмежовані у часі. Особливо актуальними такі можливості можуть бути для пакувальників подарунків, флористів, івент-менеджерів, аніматорів тощо.
При перетині кордону в такому випадку, громадянину України достатньо мати при собі біометричний паспорт та диплом навчального закладу.

Крім того, випускники вищих навчальних закладів мають додаткові переваги для отримання карти побуту при пошуку роботи. З огляду на те, що існують різноманітні пропозиції, які дозволяють впродовж 1 року суміщати навчання в поліцеальній школі та виші, то виникає ще один додатковий стимул не зупинятися після закінчення поліцеальної школи і продовжувати навчання.

========

Отже, головна формула: більше мобільності – більше можливостей.
Навіть трошки не так.
До безвізу навчання в Польщі було радше засобом. Засобом отримати візу чи карту побуту, засобом розпочати кар’єру  на європейському ринку праці.

Тепер навчання саме по собі стає ціллю і цінністю.
Можливістю швидко отримати конкретні професійні навички.
Мати спеціальність, яка в Україні або відсутня або її дорожче/ складніше отримати.
Поєднати в собі кілька різних фахів, які загалом створюють унікальний продукт на ринку праці.  Будь якому – українському чи європейському.
Реалізувати принцип “осаіта впродовж життя”, який дає можливість дорослим доволі легко ліквідувати давні пробіли в навчанні,
І зрештою – знайти себе!

Як працюватиме безвіз на практиці

Додаткова корисна інформація для абітурієнтів поліцеальних шкіл – Новое в полицеальных школах в следующем учебном году

Поточна інформація про набір до поліцеальної школи розміщена у розділі Горячие предложения бесплатного обучения

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s