Зміна водійського посвідчення

Posted by

prawkoЗгідно з міжнародними угодами, яких підписантами є як Польща, так і Україна, обидві держави взаємно визнають видані в них посвідчення водія. Однак це стосується лише до короткострокових поїздок. Раз перебування українця у Польщі набуває сталого характеру (навіть якщо його перебування називається тимчасовим), він зобов’язаний здобути польське посвідчення водія.

Згідно з ч. 4 ст. 5 закону про водіїв (Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami), українське посвідчення водія дає право українцю пересуватися автомобілем (вести автомобіль) упродовж 6 місяців з першого дня або сталого, або тимчасового перебування.

Норма досить широко визначає цей обов’язок і не обмежує його лише до осіб, що отримали дозвіл на стале, або тимчасове перебування (який засвідчується карткою – польсь.: karta pobytu).

Закон передбачає, що українець має право послуговуватися українським посвідченням водія лише шість місяців з дня, в якому він почав перебувати у Польщі. Перебувати – не означає приїхати в гості. У зв’язку з тим, що це визначення досить широке (хоча не багатозначне), треба визнати, що раз українець має довгострокову візу (більше 6 місяців) або дозвіл (karta pobytu), то до нього ця стаття стосується.

Одним словом, раз ви отримали довгострокову візу і дозвіл (з карткою), ви можете ще 6 місяців  послуговуватися українським посвідченням водія, а згодом воно втрачає дійсність і ви стаєте водієм, що пересувається без прав водія і таким чином ви порушуєте ст. 94 кодексу про адміністративні правопорушення (польсь. Kodeks wykroczeń) і для порушників передбачається штраф (до 5.000 злотих) та позбавлення права на керування автомобілем. Вас можуть  позбавити права на водіння строком від 6 місяців до 3 років.

Аби отримати польське посвідчення водія, треба подати заяву до повітової адміністрації. Відділ називається Wydział Komunikacji і він розташований у всіх повітових адміністраціях (starostwo powiatowe). Якщо ви живете у місті на правах повіту (кожне місто завбільшки в 100.000 жителів та більше, також колишнє воєводське – до зміни адміністративного поділу Польщі, що передбачав 49 воєводств, до 1999 року), відповідні відділи розташовані в міських радах, або навіть в дільничних адміністраціях (у Варшаві).

Заява підлягає оплаті (100 злотих). Щоб отримати документ, треба здати українське посвідчення. Закон детально не врегульовує провадження, тобто воно спирається на звичаї та (бажано) здоровому глузді. Тому я вважаю, що українське посвідчення здається при отриманні польського (а не з заявою) і коли українець закінчує своє перебування, він може забрати назад своє посвідчення (я так гадаю, хоча це не передбачено). В Україні (якщо українець – житель Польщі їде в гості до родини) використовується польське посвідчення

Джерело: Przemysław Lis Markiewicz  (звідси)

Ще по темі: Замена водительского удостоверения на польское

2 comments

  1. “позбавлення права на пересування автомобілем” фраза абсолютно глупая. Как можно лишить права перемещаться в автомобиле (например в качестве пассажира)? Правильней было бы “позбавлення права на керування автомобілем”

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s