Перетин кордону з печаткою/децизією

Posted by

ВАЖЛИВО! Польська Прикордонна Служба віднедавна почала відносити перебування на печатці до короткотермінового.

Детальніше про це читайте у публікації В’їзд в Польщу в очікуванні карти. Відтак поради, написані в цій публікації, за нових умов можуть бути неактуальними!

=====
strac5bc-granicznaЧас  від початку дії безвізового режиму промайнув швидко і доволі буденно.
За перший місяць  95 461 українець скористався можливістю подорожувати з біометричними  паспортами без віз. Третина подорожуючих (32 062 з них)  попрямували до Польщі. Це був найбільш популярний напрямок безвізовіх подорожей. До другої за популярністю Угорщини в рамках першого місяця безвізу в’їхали 13 600 українців.

Причин, чому так багато подорожуючих вірішили перетининати кордон ЄС саме через Польщу – декілька.
Одна з них нарешті почала привідкривати проблему, яка зріла впродовж 2-х попередніх років і про яку досі публічно намагалися не говорити.
Польща доволі давно була зацікавлена у мігрантах з України, про це відкрито говорили, заради цих мігрантів адаптували законодавство та впроваджували комплексні програми з заохочення приїзду працівників та студентів.

Зрештою, активні промоції, з одного боку,  та події в Україні, з іншого,  призвели до того, що приток мігрантів став таким, що польські органи самоврядування не змогли забезпечити проведення процедур легалізації перебування в Польщі  іноземців (в першу чергу – українців) у ті терміни, що передбачені законом.
У містах, які є найбільш популярними серед мігрантів (Варшава, Вроцлав, Краків тощо) доволі розповсюдженою є ситуація, коли у людини приймають документи на тимчасовий/сталий побут, а рішення про його надання/відмову доводиться чекати понад рік.
Очевидно, що за цей час віза закінчується у всіх, якою б тривалою вона не була. Тим більше, що людина має законне право подати документи на побит навіть й в останній день дії візи.

Так з’явився специфічний сленг серед мігрантів в Польщі:

 • перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі. З таким документом можна виїхати з Польщі в Україну без жодних штрафних санкцій. Інших можливостей пересування людина не має. Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак польські прикордонники мають на це зважати відповідно.
 • мати децизію означає дочекатися того щасливого моменту, коли людині поштою приходить лист від місцевого органу влади про розгляд її документів на побит та прийняття позитивного рішення з цього питання. Після того пластикову карту, яка є основним документом, що підтверджує відповідний статус, доведеться чекати ще декілька місяців.

За ці два роки, коли перебування на печатці/децизії стало тривалим та набуло масових масштабів, українці вже звикли, що мають залишатися в Польщі аж до самісінької перемоги – тобто, або до отримання омріяного “пластика” (карти) або до вичерпання всіх можливостей для оскарження негативної децизії.
У самому крайньому разі розглядався варіант поїхати додому, там знову оформити візу і їхати за своєю децизією/картою по візі, дочекавшися появи доступних днів у візовому коридорі відповідно до типу отриманої візи.

Очевидно, що такий стан речей не давав можливості українським мігрантам почувати себе вільними людьми.
Аж тут раптом такий очікуваний, вимріяний і надихаючий безвіз!

І посипалися запитання у соцмережах, відповіді на які бувають діаметрально протилежними – від “неможна нікуди їхати, отримаєш депортацію” до “ніяких підтверджуючих документів не потрібно, лише біометричний паспорт”.

Виглядає таке спілкування приблизно так:

Ми навмисно залишили лише перший та фінальний  допис подорожуючого, який зрештою повідомив, що  12 коментаторів дарма лякали його всякими негараздами і необхідністю підтверджувати мету приїзду в Польщу цілим пакетом документів.

Аби допомогти зорієнтуватися тим українцям, які хочуть перетнути кордон Україна-Польща або подорожувати шенгенською зоною з Польщі, ми будемо збирати практичні поради по кожному можливому варіанту.

Отже, які документи треба мати/як поводитися/на що очікувати, якщо:

Людина знаходиться в Польщі, документи на карту подані, ані печатки, ані децізії ще нема.

Чи можу я поїхати у відпустку в Німеччину чи іншу країну? Паспорт не біометричний

На жаль. Для виїзду в Україну потрібна щонайменше печатка/підтвердження факту подачі документів. За таких умов перебування в Польщі є легальним.
В інші країни поїхати не вдасться.
Єдиний варіант –  їхати у відпустку в Україну, робити біометричний паспорт і вже з ним мати можливість подорожувати. Або ж робити туристичну шенгенську візу у  діючий паспорт.

Людина знаходиться в Польщі, має печатку.

Типовий приклад:

Здала на карту побиту ще в груднi, досi не маю вiдповiдi, а в жовтнi закiнчується паспорт, чи можу без децизii поiхати в Украiну i повернутися вже по бiометричному паспорту

Відповідь: Так, можна.
Підставою для безпроблемного перетину кордону з Польщі в Україну буде печатка. Не має значення в якому вигляді. Прикордонники мають доступ до бази даних поданих заяв на побут.
Підставою для в’їзду в Польщу буде наявність біометричного паспорту. Мета поїздки – отримання децизії.

Маємо печатку. Чи можемо поїхати з Польщі в Італію власною автівкою?

Відповідь: Ця поїздка – доволі великий ризик.
Ваша печатка – це документ, який дозволяє легально знаходитися в Польщі.
Якщо у вас біометричний паспорт і не вичерпані 90-й днів перебування у шенгенській зоні, ви можете також в’їхати у країну ЄС.
Питання лише в тому, аби коректно перетнути кордон і отримати відмітку в паспорті про такий перетин.
Для цього, наприклад, можут підійти країни ЄС, які ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах:  Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія.
Вже є повідомлення, що таке можливо:

Тиждень назад ми летіли з Польщі до Хорватії по біометриці, маємо не печатки, а папірчик про вньосек з печаткою. Поки без проблем, вертаємося до Польщі через тиждень, побачимо як пройде все.
Irina Koliada

Будемо відстежувати подібний досвід, аби скласти об’єктивну картину.

Маю печатку. Термін дії віз скінчився. Паспорт не біометричний.
Чи обовязково маю вїжджати до України з Польщі, чи могла би вїхати з Угорщини?

Відповідь: Для прикордонників Угорщини польська “печатка” не є документом, який легалізує ваше перебування в шенгенській зоні. Тому кордон Україна-Шенгенська зона варто перетинати саме з Польщі.

На даний момент перебуваю в Польщі, була піврічна робоча віза D. Останній в’їзд в Польщу був в червні на підставі цієї візи.
Ще до її закінчення, подала документи на карту побиту на підставі працевлаштування.
Також у мене є актуальна Польська Шенгенська віза на 2 роки (з 2016 по 2018 рік).
Питання – чи можу я виїжджати за межі Польщі, в країни Шенгенської зони, в період очікування карти, користуючись Шенгенською візою?

Відповідь: За наявності доступних днів  шенгенського коридору ви можете подорожувати по шенгенській зоні. Єдине застереження.
Всередині шенгенської зони (майже) нема внутрішніх кордонів.
Тому, якщо в шенгені у вас перевірять документи та неможливо буде встановити, коли саме ви виїхали з Польщі й скількі днів перебуваєте в шенгені на підставі візи С, то можуть виникнути складнощі.
Тому подорожувати по шенгену можна, але варто все ж таки отримати в паспорт штамп із датою, коли ви в’їхали в шенген по візі С.
Наприклад, можна поїхати в ту країну, яка ще не зняла внутрішній кордон (це Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія).
З іншого боку, якщо ви не порушуєте терміни перебування у шенгені по візі С (90 днів з 180) – то це не має бути вашою проблемою, як саме їх коректно обчислити.
іІ ще один важливий момент. Якщо у вас буде штамп перетину шенгенского кордону по візі С, а назад ви повернетеся у Польщу без зворотнього штампу, то у вас вичерпаються 90 днів шенгенського коридору, і тільки потім почне діяти печатка (така позиція польських прикордонників).

Людина знаходиться в Польщі, має децизію

В такому випадку дицизія є достатнім документом, аби виїхати з Польщі в Україну та заїхати по безвізу з України в Польщу. Мета приїзду в Польщу – отримання карти.

Дитина віком 7 міс., народилася в Польщі. Отримала децизію, має з батьками виїхати в Україну і за декілька тижнів знову повертатися до Польщі, карту виготовити не встигли, але дитина має біометричний паспорт.
Чи не буде проблем при перетині кордону?

Відповідь: Щодо виїзду з Польші жодних застережень нема.
Щодо в’їзду – подібні перетини кордону вже траплялися. Напередодні подорожі різні профільні структури давали батькам коментарі, які супеерчать один одному.
На практиці вийшло наступне:
Польський прикордонник подивився децизію, спитав “Коли термін отримання карти?”, попередив, що карту обов’язково треба отримати впродовж 90 днів та поставив печатку на в’їзд.
Можна сперечатися, чи є відповідальністю батьків терміни виготовлення карти, але головне тут в наступному: так, з децизією та біометричним паспортом дитина може в’їхати в Польщу.

Людина знаходиться в Польщі, має діючу карту, печатку про подачу документів на  нову карту

Здавалося – повна легітимація наявна.
Але треба поїхати до дому.
І виникають питання – коли краще виїхати та заїхати

Маю діючу річну карту до 31-го серпня, біометричний паспорт та печатку, що документи на нову карту подані у червні.
Чи зможу я заїхати по безвізу, припустимо, 2 вересня?

Відповідь: Якщо вам принципово повернутся вже після закінчення дії карти, то ви, вочевидь, зможете заїхати 2-го вересня по безвізу.
Але 31-го серпня ви зможете заїхати по карті і не витрачати свої 90 днів безвізу. Вони вам зможуть стати в нагоді, якщо нову карту доведеться чекати надто довго.

Людина знаходиться в Україні, хоче приїхати в Польщу

Три дні тому отримав позитивну децизію (сталий побит), але другий тиждень вже знаходжусь в Україні, чи можу заїхати по біометричному паспорту?

Відповідь: Ймовірно, так.
З маленьким уточненням.  При перетині кордону перевірятимуть, чи не вичерпані у вас дні шенгенського коридору (треба відрахувати 180 днів назад і з тієї дати до дня перетину кордону ви  мали бути в шенгенській зоні по візі С/безвізу  не більше  89 днів. Тут можна прочитати детальніше пояснення про обрахунок днів)

Маю децизію та звичайний, не біометричний паспорт.
Як я можу приїхати в Польщу, аби отримати карту?

Наразі є неофіційна інформація, що консульства оформлюють візи на тій підставі, що у людини є децизія.
Це – логічно. Адже людина вже отримала дозвіл на перебування в країні, надавши при тому необхідний пакет документів. Відповідно, вона має право приїхати й отримати карту.
Єдине питання, яке тут може виникати – на який термін буде відкрито таку візу і якого типу. Адже, карта побиту це аналог візи типу D. Якщо вона вже випущена, то  візу D відкрити не можна – у людини може бути лише одна віза визначеного типу.
Відкривати  візу С на 90 днів теж не має сенсу, адже стосовно Польщі вона потрібна рівно на 1 день, лише для перетину кордону. В Польщі перебування стає легальним на підставі децизії.
Тобто, якщо людина не планує подорожувати за межі Польщі впродовж найближчих 3-х місяців, то можна просити одноразову шенгенську візу хоч й на 1-2 дні.
Якщо є плани подорожів Європою – то краще просити шенгенську візу 90/180, але для обгрунтовання потреби у такій візі однієї децизії, скоріш за все, буде замало.

========

Загальні рекомендації по всіх перелічених вище варіантах.
При прийнятті рішення стосовно поїздки, отримання біометричного паспорту/національної візи варто врахувати таке:

 • в Україні зараз дуже високий попит на біометричні паспорти, є проблеми із записом до черги
 • біометричний паспорт можна також замовити в Консульствах України в Польщі. Обійдеться він дорожче (від 600 злотих) і виготовлятиметься довше
 • при перетині кордону є окрема черга подорожуючих із біометричними паспортами та окрема – із візами. Перша рухається суттєво швидше
 • Якщо ви заїдете по безвізу – то у вас спочатку рахуються дні перебування у шенгені навіть якщо у вас є децизія (адже децизія не є візою). Відтак, навіть за наявності децизії, у вас спочатку вичерпаються дозволені 90 днів у шенгені, а потім ваше перебування в країні буде легалізовано децизією/картою.
  Якщо вам доведаться чекати карту більше 90 днів, то ви на ті самі 90 днів обмежите себе у можливостях подорожування – до України поїхати зможете, у іншу країну ЄС – ні, у нешенгенську країну – лише за умови наявності відповідної візи. Якщо ви отримаєте карту швидше, ніж за 90 днів, то варто подумати про те, аби перетнути кордон ще раз і в’їхати вже по карті, аби припинити витрачати “шенгенські” дні. Раптом, вони вам знадобляться?
 • Наразі розповсюдженими є твердження, що у людини, яка чекає на карту в Польщі, “шенгенський” коридор завжди є вичерпаним. Це помилкове твердження. Закон зворотньої сили не має. Правило, яке процитоване нижче діє лише з 11 червня і дні шенгенського коридору рахуються одноразово – одразу по перетину кордону. Після вичерпання “шенгенських” днів людина отримує той самий статус, як й на національній візі.

  Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE. Джерело

Advertisements

307 comments

 1. Добрий день,я з дитиною в’їхали по безвізовому подали на карти часового побиту на основі чоловікові карти (ми на утриманні)маєм печатки ,і хотіли поїхати на Україну але дні по безвізу закінчились ,що робити Шенген на біометричному не роблять, робоча віза теж відпадає…тоді що???Буду вдячна за відповідь

  Подобається

  1. Тільки національна віза. Вона буває не лише робоча, а й на інших підставах, коли необхідне перебування в Польщі понад 91 день. Для дитини такою підставою може бути довідка про зарахування у садок/школу. Для вас – таке ж воз’єднання сім’ї, як і на карту. Дізнайтеся на сайті консульства – які документи вам треба надати у вашому випадку для національної візи

   Подобається

 2. Добрий день у мене така проблема, до Польщі приїхала по біометричному паспорті подала на карту у листопаді,в грудні по безвізу поїхала на Україну, потім повернулась теж по безвізу,карти досі немає і децизії теж, безвіз закінчився єсть папірець з печаткою, зараз срочно потрібно їхати на Україну чи мене пропустять на границі і неоштрафують? І якщо потім на Україні я відкриваю національну візу щоб повернутися до Польщі карта не буде анульована?

  Подобається

  1. Якщо у вас є папірець з печаткою – про перетин кордону хвилюватися не варто, проблем не має бути.
   Стосовно візи. Прикордонники вважають, що це єдиний спосіб заїхати у Польщу у вашому випадку. Отримання візи жодним чином не впливає на розгляд вашої справи по карті

   Подобається

 3. Добрий день. Моя вища закінчилася на початку квітня. Зараз знаходжуся на “печатці” . Чи можу я виїхати в україну . А потім повернутися до Польщі по по бевізу. Що для цьго треба. Може щось до ужонда написати , чи взагалі проблем не буде , при повернені у Польщу ? Дякую

  Подобається

  1. Якщо у вас біометричний паспорт і ви виїдете з Польщі до того, як мине 90 днів після закінчення візи, то ви зможете повернутися до Польщі по безвізу.
   Метою поїздки буде робота (та умова, яку ви подавали на карту) та власне очікування рішення по карті (документ, який підтверджує – печатка)

   Подобається

 4. Доброго дня! Таке питання виїхав з площі на Україну по печатці в паспорті на даний момент забрали до армії як анулювати карту і що для цього треба??

  Подобається

  1. Якщо точніше, то це не ануляція карти, а відкликання вашої заяви на видання карти.
   Справді, є сенс це зробити принаймні для того, аби повернути собі сплачений за розгляд справи внесок.
   Форму заяви можна знайти у нашій публікації тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
   Заяву можна відіслати поштою з України.
   Якщо у вас залишився рахунок у польському банку – варто вказати його.
   Якщо такого рахунку нема – тоді складніше, на рахунки в іноземних банках перерахування не роблять. У вас буде можливість забрати свої гроші, коли знову будете у Польщі

   Подобається

   1. Доброго дня! Хочу спитати, якщо я в Польщі і хочу скасувати заяву на карту побиту і маю прострочені дні перебування чи можу я легально (без депортації) виїхати на Україну? Дякую!

    Подобається

   2. Вибачте. Уточню, я подавала документи на карту побиту до закінчення терміну перебування по безвізу за 3 дні. Це було в листопаді. Так вийшло що до теперішнього часу ще не маю децизії але терміново треба повернутися додому. Чи можу я без проблем відмовитись від карти побиту і виїхати додому в Україну?? ДЯКУЮ!

    Подобається

   3. Так, можете. Треба подати заяву про відмову як написано тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
    Бажано дочекатися прийняття рішення по вашій заяві (її виносять зазвичай набагато швидше, ніж по видачі карті). Після отримання цього рішення у вас є ще 30 днів на завершення справ у Польщі і виїзд. В такому разі у вас буде документ про дегальне перебування і завершення справи.
    Але якщо нема часу чекати – то можете відправити/подати заяву і виїжджати. Гарантії, що ваша справа внесена в систему і прикордонники побачать дату подачі на карту – нема, але у більшості випадків проблем не виникає, ви ж нічого не порушили і всезробили вчасно

    Подобається

 5. Доброго дня скажіть будь ласка якщо я подав на карту тимчасового побуту ще 22 березня 2017 року і мені поставили червону печатку. Віза робоча у мене була до 31травня 2017року мені сказали що децизія буде у вересні і я чекав аж до жовтня працюючи там далі тому що моя директорка взяла зезволеніє щоб я чекаючи на карту працював. У жовтні я виїхав на Україну на сесію тому що я ще навчаюсь в університеті і щоб виїхати виробив біометричний паспорт. У грудні вїхав у польщу а 3 березня 2018 року у мене закінчилось 90 днів по біометриці у лютому мені сказали що до квітня я получу карту, але до того часу немає ще децизії а мені 20 квітня треба виїхати на Україну на державний екзамен і отримати диплом. Чи буду мати проблеми на границі і чи поставлять депортацію і яку візу мені треба буде зробити щоб чим поскоріше вїхати у польщу так як сказали що децізія буде у травні.

  Подобається

  1. За таких обставин ви зможете в’їхати в Польщу двома способами
   – по біометриці, пробувши в Ураїні 91 день, після того у вас відкриється новий 90-денний коридор
   – отримавши національну візу (D). Для її отримання вам потрібно мати документи, які передбачають необхідність перебування в Польщі від 91 дня і більше (дозвіл на працю та умова з роботодавцем, наприклад).
   Підстав для депортації, судячи з наданої вами інформації, нема

   Подобається

 6. на даний момент знаходжуся в Україні..
  до закінчення візи залишилося 3 тижні…(29 квітня закінчується віза)..1) чи можу я виїхати в польщу за 2 тижні до закінчення візи, а потім НЕ виїжджаючи з польщі, залишитися по біометричному на 1.5 місяці?
  2) і ще одне запитання: я подала на карту побиту, нема ще ні печатки ні децизії.. чи зможу я, залишившись в польщі, по біометричному, не виїжджати в україну а чекати на децизію в польщі? чи там є терміни перебування???

  Подобається

  1. 1. Так, ви можете приїхати по візі і залишитися по біометриці на стільки днів, скільки у вас є доступними по безвізу
   2. Ви можете чекати в Польщі на карту побиту стільки, скільки часу буде розглядатися ваша справа. Перебування буде легальним на підставі закону про іноземців

   Подобається

 7. Скажіть будь ласка, заїхала на територію Польщі в вересні 2017 р. по безвізу, на даний час 5. 04. 2018 р маю децизію, хочу поїхати на кілька днів на Україну. Чи зможу виїхати з Польщі і заїхати назад ?

  Подобається

  1. Справа в тому, що стадія, коли вже готова децизія – найскладніша. В період, коли подані документи на карту можна виїхати, а заїхати, отримавши національну візу. Коли вже є децизія , то під час вашого перебування в Україні карту можуть вже й виготовити і ця інформація буде внесена в систему. Тоді вам візу не відкриють, оскільки неможна одночасно мати й візу, й карту. Про випадки, коли людину пропустили черкз кордон лише на підставі того, що карта вже виготовлена, але її нема на руках досі жодного разу не повідомлялося. Зараз начебто максимальний термін очікування пластику складає 4 тижні. Отже, якщо є бодай найменша можливість – варто таки дочекатися карти і лише після цього їхати

   Подобається

 8. Добрий день. У мене закінчується національна віза D 6 квітня. Сьогодні 3го кввтня я зложив вньосок на карту побиту у Поморському воєводству, чи можу я 21го квітня на вікенд поїхати до Вроцлава, з цим папірцем котрий мені дали у канцеляріі , коли я залишив документи ?

  Подобається

 9. подавала документи на карту побиту і печатка стоїть в старому виїхала на Україну зробила біометричний паспорт і вїхала в польщу по ньому кінчається термін перебування 90 днів але, уже отримала децизію і питання,чи можу я виїхати на укр і потім вїхати в польщу по децизії?

  Подобається

  1. Ви можете виїхати в Україну, в Польщі ви перебували легально, питань у прикордонників не має бути.
   Але децизія не є документом, який дозволяє в’їхд, потрібна віза. У вашому випадку – віза Д, адже шенгенський коридор ви вже використали

   Подобається

 10. Я подала на карту побиту, в період очікування потрібно їхати на екзамени в іншу країну ЄС. Чи можу я ,приїхавши в Україну відкрити візу, наприклад литовську. А по закінченні цієї візи і до рішення по карті моє перебування в Польщі буде легальним? Дякую.

  Подобається

  1. Справа в тому, що у випадку, коли ви очікуєте карту більше 90 днів після закінчення національної візи (якщо така була на момент подачі на карту, якщо ви перебували в Польщі на інших підставах – то з моменту подачі на карту), то у вас вичерпаний шенгенський коридор.
   Тому поїхати в іншу країну ЄС по шенгенській візі ви не зможете, потрібна буде національна. А для отримання національної необхідна підстава, по якій вам треба перебувати в країні понад 91 день на півроку.
   Щоправда, дні очікування карти до короткотермінового перебування відносять польські прикордонники. Як на ваше перебування в Польщі подивляться прикордонники та Посольство іншої країни ЄС нам не відомо. Варто звернутися із запитом до Посольства тієї країни, до якої ви збираєтеся їхати

   Подобається

 11. Добрий день скажіть будь ласка чи можу я по карті побиту поїхати в Росію чи карта побиту не дає такої можливості? Чи мені потрібно з української сторони робити документи щоб вїхати до Росії? Якщо так напишіть будь ласка які потрібно мати документи щоб вїхати до Росії?

  Подобається

 12. Доброго дня, скажіть будь ласка чи можу я забрати карту побиту з новим паспортом(подавала документи на карту ще з старим паспортом )?

  Подобається

  1. Карта не має прив’язки до паспорта. Можете отримувати її й з новим також
   ====
   Надалі будь ласка ставьте запитання по темі публікації. Ви коментуєте статтю про перетин кордону, а не про карти

   Подобається

 13. Доброго вечора.Скажіть будь ласка чи маю я право на працю якщо маю лише квитанцію з пошти про відправку документів,або штамп в паспорті.(Оформлена офіційно,маю умови праці)

  Подобається

  1. Будь ласка, ставте запитання до тематичних публікацій.
   Ваше питання не стосується теми перетину кордону.
   По вашому питанню на сайті є декілька публікацій в розділі “Трудоустройство” https://leewadia.wordpress.com/category/%d1%82%d1%80%d1%83%d0%b4%d0%be%d1%83%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b9%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be/

   Подобається

 14. Добрий день,я маю таку проблему ,що не можу з ней порадити.Я та моя дитина подали в Польщі на карту побиту по біометричном паспорті,находимося тв Польщі вже 5 місяців,2 з яких на чекані карти.Хочу поїхати додому ,але як вїхати потім незнаю.Сама вїду ,по робочій візі ,а дитині незнаю яку відкривати.Посовітуйте будь ласка щось.Дякую

  Подобається

  1. Дитина теж може в’їхати лише по національній візі. Можете подати її разом із собою. Які для тоо потрібні документи – дивіться на сайті консульства

   Подобається

 15. Доброго вечора.Скажіть будь ласка ,якщо я подала документи на карту побиту і пропустила дзвінок від уженду їхати отримати печатку,чи можу я поїхати туди не чекаючи листа?

  Подобається

   1. Подавали документи з колегами і всі отримали дзвінок-повідомлення про призначення дати приїзду для отримання штампу

    Подобається

 16. Доброго дня.Скажіть будь ласка чи можу я виїхати з Польщі в Україну лише маючи квитанцію з пошти про подання документів (карти побиту).Віза скінчилась

  Подобається

  1. Так, можете. Якщо документи надіслані поштою до того, як скінчилася віза – ваше перебування в Польщі є легальним, проблем при виїзді не має виникнути

   Подобається

 17. Доброго дня.Скажіть будь ласка коли я можу перетнути кордон (з Польщі в Україну),якщо я на даний момент не маю візи і лише маю квитанцію з пошти що мої документи відправлені на розгляд (карта побиту).Паспорт не біометрик

  Подобається

  1. Виїхати з Польщі в Україну ви можете в будь-який момент.
   Квитанція підтверджує, що ви подали документи на карту і ваше перебування було легальним.
   Втім, трапляються ситуації, коли ужонд затримує внесення даних і прикордонники не бачать вашу справу в системі. Якщо у вашому воєвудстві є онлайнове відстаження справи бажано пересвідчитися, що дані вже внесені.
   Якщо такого сервісу нема – то бути готовою переконувати прикордонників, зо все зробили по закону (якщо така потреба виникне)

   Подобається

 18. Подала на карту побиту собі та дитині, Хочу влітку поїхати в Україну з нею на 2 міс. Якщо не будемо мати децизії, в серпню зможемо в”їхати до Польщі? Маємо біометрику і 90 днів безвізу минули в жовтню.

  Подобається

 19. Була карта побиту яка закінчувалачь 29грудня 2017, я подала в жовтні на нову карту яка прив’язана до паспорта обичногоі я виїхала на україну. і вїхала уже по біометричному . І питання зараз я маю 2паспорта але печатка що карту роблять стоїть в старому паспорті а по біометричному я можу перебувати в польщі. Лише 3місяці то буде якісь проблеми чкщо я дочекаюсь усрту і уже виїду по старому чи будуть якісь проблеми?? Чи я мушу виїхати по біометричному коли закінчиться 90днів???

  Подобається

  1. Ви не мусите виїжджати через 90 днів.
   Якщо ви подалися на карту – ваші дані внесені у систему. А дні перебування рахуються на людину, а не на паспорт. Відповідно до законодавства України ви маєте право на 2 паспорти.
   Ви можете знаходитися в Польщі до отримання карти, порушення термінів перебування не буде

   Подобається

   1. А на польському кордоні можуть бути проблеми?? Бо в базі даних видно що я віїхала по біометричному а виїжати буду по карті побиту з старим паспортом

    Подобається

   2. Ваше перебування в Польщі є легальним, оскільки ви вчасно подали на карту. Проблем при виїзді для людини, яка перебуває легально, не повинно бути

    Подобається

 20. Подала на карту побиту ще в жовтні, досi не маю вiдповiдi, маю і печатку і документ про подачу паперів на карту. Чи можу без децизii поiхати в Украiну у відпустку i повернутися знову на ту саму роботу ? (паспорт біометричний) “

  Подобається

  1. Поїхати у відпустку ви можете. Проблем на кордоні не буде. Чекати на децизію в Польщі ви не зобов’язані.
   Але! Заїхати в Польщу по біометрії ви не зможете, якщо термін перебування “на печатці” більший за 90 днів і ваша відпустка триватиме менше 3-х місяців (детальніше про це тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/11/%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%89%d1%83-%d0%b2-%d0%be%d1%87%d1%96%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8/).
   В такому випадку вам варто взяти з собою весь звичайний пакет документів для отримання робочої візи і за час відпустки оформити собі робочу візу.
   Якщо в місцевості, де ви працюєте, карти видають дуже повільно, то ця робоча віза вам може стати у нагоді ще не один раз (читайте про це тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/08/fullmobility/)

   Подобається

   1. Віза робоча типу “D” закінчилася 31/12/2017. Печатка на карту датована 31/10/2017.Відпустку запланувала з 04/04/2018. Отже термін перебування “на печатці” після закінчення візи буде однозначно більший за 90 днів. Тому, як Ви і порекомендували, для в’їзду в Польщу після відпустки потрібно буде виготовляти робочу візу. Але дата першого в’їзду по останній моїй робочій візі (про яку згадувала на початку повідомлення) була 03/06/2017. Чи зможу я отримати робочу візу по новому запрошенню до праці раніше чим 3-го червня, скажімо з 20/03/2018?

    Подобається

   2. Безумовно можете.
    У будь-якому разі без “коридору” (перерви) можна отримати національну візу на підставі зезволеня.
    Якщо ж ви працюєте на підставі освядченя, то виключно в цьому році можна отримати національну візу по освядченю без коридора одноразово, в зв’язку із зміною системи контролю за освядченями

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s