Перетин кордону з печаткою/децизією

Posted by

ВАЖЛИВО! Польська Прикордонна Служба віднедавна почала відносити перебування на печатці до короткотермінового.

Детальніше про це читайте у публікації В’їзд в Польщу в очікуванні карти. Відтак поради, написані в цій публікації, за нових умов можуть бути неактуальними!

=====
strac5bc-granicznaЧас  від початку дії безвізового режиму промайнув швидко і доволі буденно.
За перший місяць  95 461 українець скористався можливістю подорожувати з біометричними  паспортами без віз. Третина подорожуючих (32 062 з них)  попрямували до Польщі. Це був найбільш популярний напрямок безвізовіх подорожей. До другої за популярністю Угорщини в рамках першого місяця безвізу в’їхали 13 600 українців.

Причин, чому так багато подорожуючих вірішили перетининати кордон ЄС саме через Польщу – декілька.
Одна з них нарешті почала привідкривати проблему, яка зріла впродовж 2-х попередніх років і про яку досі публічно намагалися не говорити.
Польща доволі давно була зацікавлена у мігрантах з України, про це відкрито говорили, заради цих мігрантів адаптували законодавство та впроваджували комплексні програми з заохочення приїзду працівників та студентів.

Зрештою, активні промоції, з одного боку,  та події в Україні, з іншого,  призвели до того, що приток мігрантів став таким, що польські органи самоврядування не змогли забезпечити проведення процедур легалізації перебування в Польщі  іноземців (в першу чергу – українців) у ті терміни, що передбачені законом.
У містах, які є найбільш популярними серед мігрантів (Варшава, Вроцлав, Краків тощо) доволі розповсюдженою є ситуація, коли у людини приймають документи на тимчасовий/сталий побут, а рішення про його надання/відмову доводиться чекати понад рік.
Очевидно, що за цей час віза закінчується у всіх, якою б тривалою вона не була. Тим більше, що людина має законне право подати документи на побит навіть й в останній день дії візи.

Так з’явився специфічний сленг серед мігрантів в Польщі:

 • перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі. З таким документом можна виїхати з Польщі в Україну без жодних штрафних санкцій. Інших можливостей пересування людина не має. Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак польські прикордонники мають на це зважати відповідно.
 • мати децизію означає дочекатися того щасливого моменту, коли людині поштою приходить лист від місцевого органу влади про розгляд її документів на побит та прийняття позитивного рішення з цього питання. Після того пластикову карту, яка є основним документом, що підтверджує відповідний статус, доведеться чекати ще декілька місяців.

За ці два роки, коли перебування на печатці/децизії стало тривалим та набуло масових масштабів, українці вже звикли, що мають залишатися в Польщі аж до самісінької перемоги – тобто, або до отримання омріяного “пластика” (карти) або до вичерпання всіх можливостей для оскарження негативної децизії.
У самому крайньому разі розглядався варіант поїхати додому, там знову оформити візу і їхати за своєю децизією/картою по візі, дочекавшися появи доступних днів у візовому коридорі відповідно до типу отриманої візи.

Очевидно, що такий стан речей не давав можливості українським мігрантам почувати себе вільними людьми.
Аж тут раптом такий очікуваний, вимріяний і надихаючий безвіз!

І посипалися запитання у соцмережах, відповіді на які бувають діаметрально протилежними – від “неможна нікуди їхати, отримаєш депортацію” до “ніяких підтверджуючих документів не потрібно, лише біометричний паспорт”.

Виглядає таке спілкування приблизно так:

Ми навмисно залишили лише перший та фінальний  допис подорожуючого, який зрештою повідомив, що  12 коментаторів дарма лякали його всякими негараздами і необхідністю підтверджувати мету приїзду в Польщу цілим пакетом документів.

Аби допомогти зорієнтуватися тим українцям, які хочуть перетнути кордон Україна-Польща або подорожувати шенгенською зоною з Польщі, ми будемо збирати практичні поради по кожному можливому варіанту.

Отже, які документи треба мати/як поводитися/на що очікувати, якщо:

Людина знаходиться в Польщі, документи на карту подані, ані печатки, ані децізії ще нема.

Чи можу я поїхати у відпустку в Німеччину чи іншу країну? Паспорт не біометричний

На жаль. Для виїзду в Україну потрібна щонайменше печатка/підтвердження факту подачі документів. За таких умов перебування в Польщі є легальним.
В інші країни поїхати не вдасться.
Єдиний варіант –  їхати у відпустку в Україну, робити біометричний паспорт і вже з ним мати можливість подорожувати. Або ж робити туристичну шенгенську візу у  діючий паспорт.

Людина знаходиться в Польщі, має печатку.

Типовий приклад:

Здала на карту побиту ще в груднi, досi не маю вiдповiдi, а в жовтнi закiнчується паспорт, чи можу без децизii поiхати в Украiну i повернутися вже по бiометричному паспорту

Відповідь: Так, можна.
Підставою для безпроблемного перетину кордону з Польщі в Україну буде печатка. Не має значення в якому вигляді. Прикордонники мають доступ до бази даних поданих заяв на побут.
Підставою для в’їзду в Польщу буде наявність біометричного паспорту. Мета поїздки – отримання децизії.

Маємо печатку. Чи можемо поїхати з Польщі в Італію власною автівкою?

Відповідь: Ця поїздка – доволі великий ризик.
Ваша печатка – це документ, який дозволяє легально знаходитися в Польщі.
Якщо у вас біометричний паспорт і не вичерпані 90-й днів перебування у шенгенській зоні, ви можете також в’їхати у країну ЄС.
Питання лише в тому, аби коректно перетнути кордон і отримати відмітку в паспорті про такий перетин.
Для цього, наприклад, можут підійти країни ЄС, які ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах:  Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія.
Вже є повідомлення, що таке можливо:

Тиждень назад ми летіли з Польщі до Хорватії по біометриці, маємо не печатки, а папірчик про вньосек з печаткою. Поки без проблем, вертаємося до Польщі через тиждень, побачимо як пройде все.
Irina Koliada

Будемо відстежувати подібний досвід, аби скласти об’єктивну картину.

Маю печатку. Термін дії віз скінчився. Паспорт не біометричний.
Чи обовязково маю вїжджати до України з Польщі, чи могла би вїхати з Угорщини?

Відповідь: Для прикордонників Угорщини польська “печатка” не є документом, який легалізує ваше перебування в шенгенській зоні. Тому кордон Україна-Шенгенська зона варто перетинати саме з Польщі.

На даний момент перебуваю в Польщі, була піврічна робоча віза D. Останній в’їзд в Польщу був в червні на підставі цієї візи.
Ще до її закінчення, подала документи на карту побиту на підставі працевлаштування.
Також у мене є актуальна Польська Шенгенська віза на 2 роки (з 2016 по 2018 рік).
Питання – чи можу я виїжджати за межі Польщі, в країни Шенгенської зони, в період очікування карти, користуючись Шенгенською візою?

Відповідь: За наявності доступних днів  шенгенського коридору ви можете подорожувати по шенгенській зоні. Єдине застереження.
Всередині шенгенської зони (майже) нема внутрішніх кордонів.
Тому, якщо в шенгені у вас перевірять документи та неможливо буде встановити, коли саме ви виїхали з Польщі й скількі днів перебуваєте в шенгені на підставі візи С, то можуть виникнути складнощі.
Тому подорожувати по шенгену можна, але варто все ж таки отримати в паспорт штамп із датою, коли ви в’їхали в шенген по візі С.
Наприклад, можна поїхати в ту країну, яка ще не зняла внутрішній кордон (це Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія).
З іншого боку, якщо ви не порушуєте терміни перебування у шенгені по візі С (90 днів з 180) – то це не має бути вашою проблемою, як саме їх коректно обчислити.
іІ ще один важливий момент. Якщо у вас буде штамп перетину шенгенского кордону по візі С, а назад ви повернетеся у Польщу без зворотнього штампу, то у вас вичерпаються 90 днів шенгенського коридору, і тільки потім почне діяти печатка (така позиція польських прикордонників).

Людина знаходиться в Польщі, має децизію

В такому випадку дицизія є достатнім документом, аби виїхати з Польщі в Україну та заїхати по безвізу з України в Польщу. Мета приїзду в Польщу – отримання карти.

Дитина віком 7 міс., народилася в Польщі. Отримала децизію, має з батьками виїхати в Україну і за декілька тижнів знову повертатися до Польщі, карту виготовити не встигли, але дитина має біометричний паспорт.
Чи не буде проблем при перетині кордону?

Відповідь: Щодо виїзду з Польші жодних застережень нема.
Щодо в’їзду – подібні перетини кордону вже траплялися. Напередодні подорожі різні профільні структури давали батькам коментарі, які супеерчать один одному.
На практиці вийшло наступне:
Польський прикордонник подивився децизію, спитав “Коли термін отримання карти?”, попередив, що карту обов’язково треба отримати впродовж 90 днів та поставив печатку на в’їзд.
Можна сперечатися, чи є відповідальністю батьків терміни виготовлення карти, але головне тут в наступному: так, з децизією та біометричним паспортом дитина може в’їхати в Польщу.

Людина знаходиться в Польщі, має діючу карту, печатку про подачу документів на  нову карту

Здавалося – повна легітимація наявна.
Але треба поїхати до дому.
І виникають питання – коли краще виїхати та заїхати

Маю діючу річну карту до 31-го серпня, біометричний паспорт та печатку, що документи на нову карту подані у червні.
Чи зможу я заїхати по безвізу, припустимо, 2 вересня?

Відповідь: Якщо вам принципово повернутся вже після закінчення дії карти, то ви, вочевидь, зможете заїхати 2-го вересня по безвізу.
Але 31-го серпня ви зможете заїхати по карті і не витрачати свої 90 днів безвізу. Вони вам зможуть стати в нагоді, якщо нову карту доведеться чекати надто довго.

Людина знаходиться в Україні, хоче приїхати в Польщу

Три дні тому отримав позитивну децизію (сталий побит), але другий тиждень вже знаходжусь в Україні, чи можу заїхати по біометричному паспорту?

Відповідь: Ймовірно, так.
З маленьким уточненням.  При перетині кордону перевірятимуть, чи не вичерпані у вас дні шенгенського коридору (треба відрахувати 180 днів назад і з тієї дати до дня перетину кордону ви  мали бути в шенгенській зоні по візі С/безвізу  не більше  89 днів. Тут можна прочитати детальніше пояснення про обрахунок днів)

Маю децизію та звичайний, не біометричний паспорт.
Як я можу приїхати в Польщу, аби отримати карту?

Наразі є неофіційна інформація, що консульства оформлюють візи на тій підставі, що у людини є децизія.
Це – логічно. Адже людина вже отримала дозвіл на перебування в країні, надавши при тому необхідний пакет документів. Відповідно, вона має право приїхати й отримати карту.
Єдине питання, яке тут може виникати – на який термін буде відкрито таку візу і якого типу. Адже, карта побиту це аналог візи типу D. Якщо вона вже випущена, то  візу D відкрити не можна – у людини може бути лише одна віза визначеного типу.
Відкривати  візу С на 90 днів теж не має сенсу, адже стосовно Польщі вона потрібна рівно на 1 день, лише для перетину кордону. В Польщі перебування стає легальним на підставі децизії.
Тобто, якщо людина не планує подорожувати за межі Польщі впродовж найближчих 3-х місяців, то можна просити одноразову шенгенську візу хоч й на 1-2 дні.
Якщо є плани подорожів Європою – то краще просити шенгенську візу 90/180, але для обгрунтовання потреби у такій візі однієї децизії, скоріш за все, буде замало.

========

Загальні рекомендації по всіх перелічених вище варіантах.
При прийнятті рішення стосовно поїздки, отримання біометричного паспорту/національної візи варто врахувати таке:

 • в Україні зараз дуже високий попит на біометричні паспорти, є проблеми із записом до черги
 • біометричний паспорт можна також замовити в Консульствах України в Польщі. Обійдеться він дорожче (від 600 злотих) і виготовлятиметься довше
 • при перетині кордону є окрема черга подорожуючих із біометричними паспортами та окрема – із візами. Перша рухається суттєво швидше
 • Якщо ви заїдете по безвізу – то у вас спочатку рахуються дні перебування у шенгені навіть якщо у вас є децизія (адже децизія не є візою). Відтак, навіть за наявності децизії, у вас спочатку вичерпаються дозволені 90 днів у шенгені, а потім ваше перебування в країні буде легалізовано децизією/картою.
  Якщо вам доведаться чекати карту більше 90 днів, то ви на ті самі 90 днів обмежите себе у можливостях подорожування – до України поїхати зможете, у іншу країну ЄС – ні, у нешенгенську країну – лише за умови наявності відповідної візи. Якщо ви отримаєте карту швидше, ніж за 90 днів, то варто подумати про те, аби перетнути кордон ще раз і в’їхати вже по карті, аби припинити витрачати “шенгенські” дні. Раптом, вони вам знадобляться?
 • Наразі розповсюдженими є твердження, що у людини, яка чекає на карту в Польщі, “шенгенський” коридор завжди є вичерпаним. Це помилкове твердження. Закон зворотньої сили не має. Правило, яке процитоване нижче діє лише з 11 червня і дні шенгенського коридору рахуються одноразово – одразу по перетину кордону. Після вичерпання “шенгенських” днів людина отримує той самий статус, як й на національній візі.

  Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE. Джерело

Advertisements

509 comments

 1. Доброго дня) така ситуація: друг заіхав в Польщу по безвізу, і подав на карту тимчасового побиту, пробув у Польщі рік, і по сімейних обставинах покинув Польщу не дочекавшись карту, через тиждень до нього позвлнив його шефі сказав що його карта уже готова. Тепер питання: як йому в’їхати назад в Польщу? Він знаходиться у Грузії. Всі дозволи і умову про працю він має з собою в Грузіі.

  Подобається

  1. Якщо він перебуває за межами шенгену понад 90 днів – то може вільно заїхати по безвізу.
   Якщо 90 днів ще не минуло – то або дочекатися, або з документами по роботі отримувати національну візу на 91 деньсуто для в’їзду. Візу можна отримати в Україні

   Подобається

 2. Вже рік чекаю на карту, віза закінчилась. Чи можу виїхати на Україну зробити біометричний паспорт і в’їхати по ньому?

  Подобається

  1. Якщо віза закінчилася більше 90 днів, то виготовлення біометричного паспорту не допоможе – у вас вичерпаний коридор, яким можна скористатися по безвізу.
   Треба або бути вдома від 90 днів, або робити національну візу

   Подобається

   1. Шенгенський коридор (90/180) не належить паспорту, він відноситься до людини.
    Коли людина “на печатці” вона використовує дні короткострокового перебування. Тому одразу після отримання нового біометричного паспорту не може ним скористатися, треба чекати 90 днів

    Подобається

 3. Добрий день,е таке питання,я заїхав по біометричному паспорту до Польщі,подав на карту побиту,дні шенгена 90 вичерпалися,я чекаю ще 90 днів в Польщі і їду в Україну,і чи можу я заїхати по другому біометричному паспорту ?дякую.

  Подобається

  1. Ні, не можете.
   90-денний коридор є не у паспорта, а у людини.
   Біометрія в паспорті дає змогу однозначно співставити людину із всіма її документами для перетину кордону

   Подобається

 4. Добрий вечір. Маю таку ситуацію,приїхав до Польщі по біометрії і подався на карту побиту, маю печатку в паспорті на децизію чекаю 8й місяць, біометрія звісно закінчилась. Подрібно поїхати до України на 2-3 неділі і зповоротом, чи зможу я отримати якусь візу якщо в паспорті стоїть печатка і заїхати безпроблем.?

  Подобається

  1. Печатка в паспорті не є завадою для отримання візи.
   Віза вам потрібна лише національна,
   Різні туристичні та шопінгові тут не підходять, це той самий вичерпаний безвізом коридор.
   Тобто для візи потрібний або дозвіл на роботу або гостьове запрошення від близьких

   Подобається

 5. Доброго дня, чи має хтось інформацію відносно такої ситуації:
  Я являюсь випускником польського вузу і в мене карта побиту на підставі роботи до кінця 2018 року. В найближчому часі я планую податись на продовження карти. Весь процес мені відомий і питання полягає на зовсім іншій справі. Також я шукаю роботу і можливість переїхати до Нідерландів. Процес переїзду до Нідерландів відбувається в такий спосіб, фірма подає документи на отримання чогось схожого на карту побиту, але після отримання позитивного результату я буду змушений поїхати до посольства щоб отримати візу яка дозволяє мені приїхати туди і отримати вже цю “карту побиту”. А отже питання:
  Чи можу я виїхати з Польщі на підставі отриманої візи до інакшої країни перед триманням децизії в Польщі і чи можна зголосити зупинення процесу розглядання моєї справи?

  Подобається

  1. Ви можете поїхати з Польщі в будь-яку країну, в яку у вас є підстави для в’їзду (безвіз, віза, дозвіл на перебування).
   Ви можете скасувати свою заяву на карту до того, як буде прийняте рішення щодо надання вам дозволу (примірник заяви є на нашому сайті).
   У вашій схемі є інше слабке місце.
   У вас за 2 місяці закінчиться карта. Можливо, буде ще 90 днів безвізу.
   Далі ви будете знаходитися в Польщі “на печатці”.
   Наскільки можна зрозуміти з вашого допису, ви плануєте їхати в Україну, аби в Посольстві Нідерландів отримати національну візу, правильно?
   Якщо ваші документи для візи не будуть готові впродовж дії карти або безвізу, то виїхати в Україну за візою ви зможете, а от повернутися в Польщу ані на підставі печатки, ані на підставі візи Нідерландів – ні. Тому скористатися візою ви зможете не з Польщі, а безпосередньо з України. При тому відправити заяву на закриття справи по карті ви можете як поштою, так і через систему ePUAP

   Подобається

   1. Дякую за вашу відповідь. Пошукаю у вас на сайті примірник скасування заяви.
    Ваша тривожність відносно посольства марна, оскільки я буду їхати до посольства в Польщі, тому це не являється проблемою. Але все ж хотів би дізнатись конкретніше те, що Ви мало на увазі. Якщо я отримаю голандську візу і виїду в Україну то я не зможу поїхати в Нідерланди через Польщу? Це не є сильно важливо для мене, але все ж хотів би дізнатись

    Подобається

   2. Зразок заяви на закриття справи по карті можна знайти тут: https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/

    Якщо ви голондську візу плануєте отримати в Польщі – тоді й справді, нема про що хвилюватися.
    Якщо ж ви вичерпаєте безвіз печаткою, то ви не зможете в’їхати з України ані в Польщу. ані в іншу країну шенгену (крім Нідерландів) по голандській національній візі.
    Чому так – детально пояснено тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/11/%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%89%d1%83-%d0%b2-%d0%be%d1%87%d1%96%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8/

    Подобається

 6. Доброго Дня! Чоловік має в паспорті штам про внесок на карту побиту 16.07.2018. В період з 14.07.18 по 11.09.18 перебував на Україні. В Польші перебуває з 12.09.18р. по сьогодні по біометричному пасп. (безвіз) маючи штамп про внесок на карту. З якої дати почали вичерпуватися дні по безвізу (остання діюча віза закінчилась 14.07.18)? З 16.07.18 чи з 12.09.18? Чи вичерпуються дні печаткою навіть якщо він не перебував в шенгенській зоні? Планує приїхати на Україну з 01.11.18 по 15.11.18. Чи пропустять його по безвізу, чи дні вже вичерпалися? Підскажіть будь ласка.

  Подобається

  1. У вас наявна якась плутанина із датами, що заважає дати точну відповідь на ваше питання.
   Якщо чоловік 16/07 перебував в Україні, то яким чином 16/07 йому був поставлений штамп?

   з наведених вами дат виходить:
   до 14/07 – в Польщі на візі?
   14/07 – 11/09 – в Україні.
   12/09 – по сьогодні – в Польщі (поки що по безвізу)
   =====
   безвіз витрачається з моменту перетину кордону, тобто з 12/09;
   до 01/11 ще всі 90 днів не вичерпаються.
   відповідно, людина зможе виїхати (без різниці, по безвізу чи по печатці) і зможе знову заїхати, оскільки будуть доступні ще декілька днів коридору

   Подобається

 7. Привіт! Заїхав в Польщу 02.04.2018 по робочій візі яка діяла до 19.04.2018 далі залишався по біометричному подав вносек на карту побиту і отримав печатку 11.07.2018, виїхав 12.09.2018 з печаткою в паспорті. Питання коли я буду мати змогу заїхати знов по безвізу? Дякую

  Подобається

  1. Новий безвізовий коридор відкривається після перебування понад 91 поза шенгенською зоною.
   У вашому випадку новий коридор відкриється 12/12/18

   Подобається

 8. Доброго дня!
  В мене таке питання
  Якщо я чекаю на побит і є печатка в паспорті, але я в’їхала тепер на біометричному паспорті і пересиділа дні, зараз хочу їхати на Україну мене депортують чи як?? Що мені робити? Дуже чекаю на відповідь.. Дякую,.

  Подобається

  1. В законі прямо написано, що від моменту подання заяви на карту і до моменту, коли буде винесене остаточне рішення по вашій справі, ваше перебування в Польщі є легальним. Відтак, не може бути жодної підстави казати про вашу депортацію лише на підставі того, що ви надміру часу знаходилися в Польщі в очікуванні карти.
   Але! Цей закон не передбачає ситуації, коли людина в очікуванні карти кілька разів перетинає кордон (за законом справа по карті має розглядатися впродовж 2-х місяців, на практиці ця норма порушується скрізь). Втім, закон й не забороняє перетинати кордон.
   Разом з тим, вже неодноразово з’являлися повідомлення, що прикордонники при в’їзді в Польщу по безвізу тих українців, у яких в паспорті є печатка, попереджають, що період очікування карти був перерваний і людина має виїхати, щойно закінчаться дні безвізу. Така вимога не грунтується на жодних нормах закону.
   Повідомлень про те, що хтось дійсно отримав депортацію в подібній ситуації ми пока що не отримували.
   Радимо вам у спілкуванні із прикордонниками посилатися на ст. 108 закону про іноземців, відповідно якої ваше перебування є легальним.
   Також просимо написати, як зрештою пройшов ваш виїзд, аби ми могли ваш досвід врахувати у подальшому. Якщо буде потреба – ми напишемо запит до прикордонної служби.
   Наразі реальних підстав для хвилювання у вас не повинно бути

   Подобається

 9. Вьехал в Польшу в январе по безвизу,
  Был в Польше 9 месяцев, выехал на Украину с децизией, можно ли будет сразу въехать в Польшу по безвизу или нужно ждать 90 дней?

  Подобається

 10. Маю біометричний паспорт, подав документи на карту побиту, віза скінчилася, чи можу поїхати до України і через який час можна повернутися до Польщі

  Подобається

  1. Якщо від моменту закінчення візи у вас ще не минуло 90 днів і ви не використовували безвіз для поїздок Європою, то ви можете в будь-який момент поїхати додому та повернутися.
   Якщо 90 днів минуло, то поїхати додому ви можете, але повернутися зможете по безвізу, якщо пробудете вдома понад 90 днів, або ж по національній візі в період її дії

   Подобається

 11. Доброгоо дня. 5 вересня 2018 р подала документи на карту. Печатки немає ще. Але змінились обствини і я хочу виіхати до України і просто зробити візу. Підкажіть будь ласка, яким чином потрібно це зробити, якщо печтки немає. Потрібно написати якусь відмову до уженду чи як?
  Буду дуже вдячна за відповідь)

  Подобається

  1. Так, ви можете написати відмову.
   Як це зробити – написано тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
   При виїзді вам бажано мати бодай якийсь документ, який підтверджує подання заяви – наприклад, аркуш із ужонду із переліком прийнятих документів натой випадок, якщо ваша справа ще не висвітлюється в реєстрі.
   Назад заїдете по візі. Через деякий час отримаєте свої гроші, що були сплачені за карту

   Подобається

   1. А якщо я не можу жодних підтверджуючих документів?лише ксерокопія чеку про оплату…

    Подобається

   2. Тобто не повинно бути жодних депортацій з приводу того що не було печатки?
    І чи потрібно чекати на якесь повідомлення від них поки вони там опрацюють мою відмову від карти, чи я можу сміливо наступного дня по написанні заяви їхати?

    Подобається

   3. Аби не було депортації – у прикордонників має бути підтвердження про те, що ви вчасно подали заяву.
    Добре, якщо це підтвердження є у них в комп’ютерній системі і більше нічого не знадобиться.
    Але якщо вашу справу не встигли внести (але за місяць вже мали б) – то треба доводити документами. Квитанція може помогти, а може й ні.
    Обов’язку чекати на закриття справи нема. В деяких воєвудствах на закриття може піти півроку. Не сідити ж вам невідомо скільки.
    Повернетеся по візі – отримаєте лист про закриття справи і гроші

    Подобається

   1. Все добре. Кордон перетнула без проблем. Оскільки, як Ви й казали, мої дані вже були в системі.

    Подобається

   2. Доброго вечора . Візу відкрили, все добре , я вже у Польші. Але зараз виникає питання,чи можу я на основі старого воєводського запрошення від старого роботодавця працювати у інших працедавців легально і на умові про працю? Бо я чула що це нелегальне перебування… вже не знаю як правильно залишитись тут… Дякую)

    Подобається

   3. “Воєвудське запрошення” – це дозвіл на роюоту (zezwolenie), його видають роботодавцю.
    Відповідно, новий роботодавець має оформлювати новий дозвіл. Можливо, вам підійде й oswiadczenie, якщо ви ще не виработали дні. Воно робиться доволі швидко.
    Робота без дозолу є неленальною

    Подобається

   4. Тобто якщо я мала попереднє воєводське запрошення, і зараз знову маю його, то від нового роботодавця вистачить піврічного засвядчення? І чи не потрібно знову їхати робити візу вже по новому піврічному запрошенні?
    Дякую)

    Подобається

   5. Якщо у вас був “воєвудський дозвіл” (zezwolenie), то так, на новій роботі ви зможете для початку працювати на підставі піврічного дозволу (oswiadczenia). По освядченю у вас є 180 днів на рік. Порахуйте, чи ви якісь з них вже використали. Якщо ні – то маєте повні 180 днів. За цей час буде готове zezwolenie з нової роботи.
    Нові візу вам отримувати не потрібно. Ви знаходитеся в Польщі легально і маєте право працювати, якщо отриманий дозвіл

    Подобається

 12. Доброго дня ! Мене депортували на рік, в мене дівчина полька ми хотіли взяти шлюб але так вийшло ,що дістав депортацію. Чи можна взяти з нею шлюб на Україні і вїхати назад до Польщі?

  Подобається

   1. Дорого дня. У мене ось яка ситуація: Поки чекала на карту виробила собі біометричний і їздила по ньому додому. Останній раз в’їхала по біометричному 30.09.2018 , дні перебування на біометричному паспорті закінчились 06.10.2018. Децизію отримала 25.09.2018 , зараз дальше перебуваю у Польщі ( на підставі децизії, юо моя карта ще не готова).
    Чи після отримання карти при перетенні кордону вже з старим паспортом ( в якому була печатка) і картою побиту у мене не буде жодниз проблем? Чи не бдуть прикордонники рахувати мені дні після 06.10.2018 як перевищення днів перебування по біометричному?

    Подобається

   1. Вам присуджене покарання. Зміна сімейного стану не є підставою для його скасування. Крім того, сподіваємося, вашій майбутній дружині в’їзд в Україну не заборонений

    Подобається

   2. Ні не заборонено. Дякую але я з вами не погоджуюсь! Розв’язання є! Просто цікаво було почути вашу думку!

    Подобається

 13. Доброго дня. У мене є децизія на отримання карти побиту. На карту побиту подавав документи з небіометричним закордонним паспортом. Вже після отримання децизії зробив біометричний паспорт. Чи можу я з новим біометричним паспортом, у якому немає печатки, і з дезицією яка була видана до того як був виданий біометричний паспорт перетнути по кордон по безвізу чи можуть виникнути проблеми? Дякую.

  Подобається

  1. Децизія не є підставою для в’їзду в Польщу. Печатка в паспорті потрібна при виїзді, аби підтвердити легальність перебування. Для в’їзду вона не потрібна,
   Ви зможете скористатися безвізом тільки в тому випадку, якщо у вас є дні коридору, А їх цілком може не бути, навіть якщо паспорт новий.
   Якщо ви перебували в Польщі в очікуванні карти і ьез візи понад 90 днів, а вдома, коли робили паспорт, менше 91 дня, то у вас нема днів коридору, аби скористатися безвізом

   Подобається

   1. Дякую за відповідь. Дні коридору у мене є. Якщо мене спитають про мету візиту, я можу їм показати децизію і сказати що їду по карту побиту? Чи буде цього достатньо чи є ймовірність що мене не впустять? Також чи не буде проблемою те що новий біометричний паспорт був виданий пізніше ніж сама децизія?

    Подобається

   2. Для перетину кордону головним чинником є обгрунтування мети поїздки.
    Наявність децизії – цілком нормальний доказ. Але децизія у вас не сама по собі, а, мабуть, по роботі. Тоді вам треба показати, що ви працюєте у того ж роботодавця, по якому маєте децизію (умова або будь-який інший документ).
    Коли виданий паспорт – взагалі немає значення. Існує ціла низка причин, чому людина отримує новий паспорт, в тому нема нічого незвичного.

    Подобається

 14. Доброго дня! Маю візу типу D! Закінчуеться віза 24.03.2019 р.. Подаюсь на карту побиту. Якщо в мене буде стояти печатка я можу поіхати в Голандію?

  Подобається

  1. Після закінчення візи у вас може бути 90 днів безвізу, якщо паспорт біометричний. В цей період ви можете подорожувати Європою.
   Після вичерпання 90 днів з печаткою ви зможете перебувати лише в Польщі

   Подобається

 15. Доброго дня! Чи повертають кошти які я сплачував при подачі документів на карту побиту, якщо я не хочу чекати і напишу відмову від карти?

  Подобається

 16. Добрий день,таке запитання чекаю на карту побиту, була в Польщі по біометричному паспорту ,безвіз закінчився довго чекала карту 8 місяців, поїхала на Україну тут нахожусь 91 день. Прийшла децизія на карту тепер хочу поїхати назад до Польщі чи в мене вже відкрився безвіз чи я зможу переїхати границю,чи не виникнуть проблеми на границі?

  Подобається

 17. Доброго Дня,
  Прошу сказати який процесс подання карту (пластік) коли вже є децизія:
  Заява на карту – чи потрібна ?
  Оплата 50 зл.
  Заява про місце проживання ?

  Дякую

  Подобається

  1. В різних воєвудствах ця процедура є різною.
   Якщо в листі про рішення надати дозвіл (децизію) нема детальної інструкції, якими мають бути ваші подальгі дії, то доцільно пошукати таку інструкцію на сайті воєвудства. Якщо й там нема – можливо, у вашову воєвудстві є гаряча лінія, яка й повинна відповідати на такі питання. А якщо й її нема – то спробуйте пошукати с соцмережах тематичні групи саме з вашого воєвудства, там вам підкажуть відповідь

   Подобається

 18. Добрий день,зарас чекаю на карту тимчасового перебування з 4.06.прийняли усі документи,віза закінчилась 21.06,паспорт звичайний,хочу зарас виїхати в Україну,но немає червоної печатки воєводства у паспорті.Чи будуть проблеми на кордоні?Дякую.

  Подобається

  1. Зазвичай, у прикордонників є доступ до реєстру всіх справ на побит і вони бачать, коли і де подана ваша заява. Тому проблем не має бути, якщо вашу справу вже завели в реєстр.
   Також вам варто мати з собою бодай якийсь доказ подачі документів – папірець, на який ставлять штамп при подачі/ поштову квитанцію тощо

   Подобається

   1. Папірця з штампом теж нема,є лише усі документи на роботу з штампом,а з ужонду квитанція і листок на якому пише що подано на документи і паролі для інтернету.

    Подобається

   2. От цей листок з ужонду – це і є ваша підстраховка на випадок того, що вашої справи може не бути в реєстрі

    Подобається

   1. На випадок, якщо Денис не побачить користувацький коментар, дублюємо запитаня через адміністрацію:
    Чи вдалось вам безпроблемно перетнути кордон до України?

    Подобається

 19. Доброго дня. В мене карта побиту на три роки. Але я вже перебуваю в Україні більш як 90 днів.. Працедавця попередила..Чи не буде проблем з перетином кордону при виїзді в Польщу. Дякую.

  Подобається

 20. Добрий день.Скажіть будь ласка,заїхав на Україну на Італійському паспорті і не виїхав вчасно,тому що мусив виїхати до Польщі на польському паспорті (подвійне громадянство). зараз хочу знову заїхати на Італійському до України чи буде проблема на кордоні??

  Подобається

 21. Добрий день скажіть будь -ласка.В мене віза типу С 90/90.Я вже 1.5 року їжджу поцій візі.Але 22 червня їхала до Польщі ,думала що добре порахувала дні,а на границі сказали що маю тільки 5 днів.В мене в паспорті стоіть печатка від17 ,02,17р що я чекаю на часовий побит від чоловіка бо він має сталий побит.Але я лишилася до 16 вересня бо постійно ходжу до уженду бо немає жодних результатів по карті,вже змінилося три інспектори .Чи мене випустять додому без проблем.Віза дійсна до 2020 року.І чи зможу знову по цій візі вернутися якби прийшла децизія.Дуже дякую.

  Подобається

  1. Мульти віза С видається на умовах 90/180.
   90/90 – може бути лише одноразовою.
   Якщо у вас печатка в паспорті, то відповідно до закону, ви можете знаходитися в Польщі навіть тоді, колиу вас вичерпаний шенгенський коридор.
   Трапляються випадки, коли пракордонника кажуть, що коли ви з печаткою виїхали, а потім знову заїхали, то дія перечатки прапаняється і рахуються лише дні по візі. Але це – маячня. Законом такого не передбачено. Отже, незалежно від того, скільки днів шенгенського коридору у вас було при в’їзді, печатка дозволяє вам перебувати довше і при виїзди питань не має бути.
   Але для наступного в’їзду вам в такому випадку треба буде пробути в Україні не менше 91-го дня, аби відкрився новий коридор

   Подобається

   1. Я ще печатки ніколи не використовувала,то тільки зараз так получилось я завжди була 90 днів в Польщі ,а 90 днів в Україні.То я маю право в січні на початку вже вїхати без прблем і неробити біометричний паспорт.Так як віза буде дійсна.Дякую.

    Подобається

   2. Поки віза дійсна вам нема різниці – віза чи біометрика. Відтак, поки нема сенсу витрачатися на новий паспорт.

    Подобається

   3. Доброго дня,вибачте але я вже запуталась в тім рахуванні візи.Якщо я приїхала до Польщі 22 червня ,а мені сказали що маю право тільки на 5 днів,а додому їду 16 вересня,то від якого числа рахувати на Україні коридор.Дякую і вибачте.

    Подобається

   4. Якщо ви їдете додому і у вас повністю вичерпаний коридор (навіть із “перебором” за рахунок печатки) то треба пробути в Україні щонайменше 91 день. Після того відкриється новий коридор на 90 днів;
    Рахувати потрібно таким чином: берете дату планованого в’їзду в Польщу, відраховуєте назад 180 днів; Якщо в цей період ви пробули в шенгені 90 днів або менше, то у вас є повні 90 днів коридору.
    Детальніше можна почитати в нашій публікації https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/

    Подобається

 22. Доброго дня .Підкажить будь ласка ,заїхав в Польщу працювати 8 травня повернувся 4 серпня.Шеф дав запрошення з 1 вересня по 29 листопада(на 90 днів),подав в візовий центр16.08 там сказали що візу можуть не відкрити!!((Дійсно це так ,і в чому є проблема??

  Подобається

  1. Національну візу видають лише тоді, коли людині необхідно перебувати в Польщі понад 90 днів. В інших випадках людина має користуватися шенгенською візою/безвізом.
   Якщо у вас запрошення рівно на 90 днів, то підстав для видачі візи D недостатньо

   Подобається

   1. Тобто після перебування по безвізу 90 днів ,має сенс тільки воєводська віза?

    Подобається

   2. Думка правильна, але коректніше буде так:
    якщо людина відпрацювала рівно 90 днів по безвізу на підставі освядченя, то візу на підставі освядчення вже не відкриють. По освядченю в цьому році можна буде ще працювати рівно 90 днів і це також можна зробити по безвізу.
    Якщо людина хоче працювати більше 180 днів на рік, то треба робити зезволеня і на його підставі візу, яку називають “воевудська”, тобто – національна річна

    Подобається

   3. Підскажить будь ласка ,коли я маю право перетинати знову кордон по безвізу.?.Якщо мені не відкриють візу.дякую..

    Подобається

   4. Перетнути кордон ви можете в будь-який момент, хоч і сьогодні. Але лише на 1 день, що у вас зараз є.
    Якщо мова про 90-ти ленний коридор, то він у вас відкриється 3-го листопада

    Подобається

 23. Доброго дня!!!Я перебуваю в Польщі по біометриці,при закінчені днів зложила документи на карту побуту..Але в біометричному паспорті попередньо маю відкриту візу з 31.08.18.Чи можу я виїхати на Україну (біоиетрика закінчилася)маю штамп що подала на карту,а в’їхати по відкритій візі????

  Подобається

  1. Так, можете в’їхати по візі.
   Очевидно, це віза D (національна), якщо її поставили в біометричний паспорт.
   Для в’їзду будепотрібно підтвердити мету полорожі – тобто, мати умову на працю та відповідний дозвіл на роботу

   Подобається

 24. Доброго дня!
  Подав на тимчасовий побит в грудні,віза була до квітня, печатки в паспорті ще не маю! хочу їхати на Україну чи будуть проблеми на кордоні паспорт звичайний?

  Подобається

  1. Якщо ваша справа прийнята до розгляду, то вона внесена в реєстр і на кордоні проблем не буде. Хоча не зайвим буде мати при собі підтвердження про подачу документів на карту (“листочок” з відміткою, поштову квитанцію тощо).
   Якщо ж вам надсилали листи з ужонду, а ви їх не отримували і справа залишена без розгляду, то це в реєстрі також відображено

   Подобається

 25. доброго дня, підскажіть мені наступне
  я маю біометричний паспорт
  перший заїзд по ньому відбувся
  10.01.18 виїзд 20.03.18
  і далі я знову заїхав до польщі
  23.07.18 мій безвіз обнулився? іі почались нові 90 днів?

  Подобається

 26. Доброго дня)
  Підскажіть будь ласка, що робити якщо я перебуваю в Україні тільки місяць після приїзду з Польщі, в паспорті вже стоїть печатка( виїзд був по ній). Біометрія почалася 7 березня ( 90 днів вже вичерпано). Коли почнеться нова біометрія? По моїм розрахункам це 3 вересня, але не знаю чи правильно рахую. Коридор у 180 днів починається з першого дня пребування в Польщі чи ні? Боюсь, що на кордоні будуть проблеми, а мені треба виїхати, щоб отримати децизію.
  Буду дуже вдячна за допомогу.

  Подобається

   1. Добрий день мій чоловік вчора полетів київ брусель по біометричному паспорті і його вертають на київ вони його можуть дати депортацію

    Подобається

   2. Ви не написали причини, чому вашого чоловіка повертають.
    Це може бути одноразова заборона в’їзду або на тривалий термін (те, що звикли називати депортацією)

    Подобається

 27. Доброго дня. Нахожусь на территории Польши в ожидании карты побыта. Хотела поехать на отдых в другую страну, но так как паспорт старого образца, решила сделать биометрический. Из нижеизложенных комментариев, поняла, что обратно меня не впустят, так как виза D закончилась давно, а дни в шенгезоне исчерпаны автоматически. Я правильно поняла? И чтоб восстановить эти дни, нужно пробыть на Украине 90 дней или открыть новую визу, рабочую? Подскажите источник информации, где можно найти все это. Вопросов много, всего не напишешь. Заранее благодарю.

  Подобається

  1. Да, вы все правильно поняли.
   Источник – польская погранслужба (МЗС), которая относит время “на печати” к краткосрочному пребыванию, которое исчерпывает шенген. Если б “печать” отнесли к долгосрочному пребыванию – у вас бы никаких проблем не возникало бы
   “przy obliczeniu limitu dozwolonego pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz – wszystkie pobyty na wizach C, na paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym oraz na tzw. stampili Wojewody.”
   http://strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/najczesciej-zadawane-py/5623,25-Czy-posiadajac-w-paszporcie-biometrycznym-pieczatke-Wojewody-tzw-stampile-mog.html

   Подобається

 28. Дякую за статтю! Та буду вам дуже взячна за відповідь! Я перебуваю у Польши. Маю біометричний паспорт. Перший раз заїхала у Польшу 2016 по робочій візі. Виїхала з Польші вже по карті побиту. Заїхала знову по цій ж карті. Зараз змінила роботу, та чекаю на нову карту (через неділю буде децизія). Питання:
  1. Чи дійсна в мене 1 карта побиту, яку в мене не забрали. І можу я по ній, наприклад, до Італії полетіти?
  2. Чи можу я полетіти до Італії скорисиавнись безвізовим режимом? Буде він діяти, якщо я не виїжджала з Польщі до Україні рік (якраз тоді коли цей режим ввели)?
  Дякую! Дуже чекаю на відповідь,

  Подобається

  1. Якщо термін дії вашої карти не вичерпаний, то так, вонає дійсною до видачі нової карти. З картою у вас є 90 днів для подорожей шенгенською зоною впродовж півроку.
   Якщо у вас є діюча карта, то дні безвізу у вас всі збережені. Ви можете летіти в Італію як по карті, так й по безвізу, різниці немає

   Подобається

   1. 1.Стара карті дійсна навіть коли дадуть децизію на нову?
    2. Читаючи зверху коментарі, я зрозуміла, що перебуваючи на печать (етап до децизіі) – ці дні чекання вже рахуються як 90 безвізу. Так? В мене є листок на якому печать і є стара карта. Тобто я зараз у Польщі не по печатці, а по старій карті? Якщо у мене в паспорті остання печать ще за 2016 (коли робилась робоча віза), мені у аєропорті Берліну нічого не скажуть, мов на я яких підставах я лечу з Германії? Чи мені просто показати стару карту побиту і питані не буде? Дуже дякую!

    Подобається

   2. Карта дійсна до видачі нової.
    Якщо у вас є діюча карта, то дні по безвізу на печатці не рахуються, діє карта

    Подобається

 29. Скажіть будь ласка,якщо я перебула по біометриці 90 днів точніше перебула набагато більші ніж 90 днів в Польщі у звязку з тим що подада на карту побиту і виїхала на Україну і знаходжусь тут вже 90 днів,коли я зможу знову заїхати до Польщі?? По біометриці??
  В серпні буде дицизія

  Подобається

 30. Доброго дня, я прочитав усю статтю, але не знайшов відповіді на своє запитання. Що у випадку, якщо я знаходжуся у Польщі “на печатці” та чекаю на децизію, і хочу виїхати до України на декілька днів? Я маю біометричний паспорт, який я ще жодного разу не використовував. Чи можу я виїхати з Польщі до України, пробути в Україні декілька днів та заїхати назад до Польщі за допомогою біометричного паспорту? З того, що я прочитав, то так. Але що у випадку, якщо 90 днів не вистачить, аби отримати децизію. Виходить, що по біометричному паспорті я буду знаходитися більше 90 днів і цим самим порушу закон? З того, що я прочитав у цій статті – https://leewadia.wordpress.com/2018/07/05/новий-паспорт-безвізовий-коридор-та-д/, то я не можу чекати на децизію більше 90 днів, якщо заїхав до Польщі за допомогою біометричного паспорту, тому що для Польщі я буду перебувати в країні вже на підставах біометричного паспорта, а не на підставах “печатки”. Тобто, як тільки я раз виїду з Польщі, то “печатка” втратить свою особливість безтермінового перебування. Я вірно розумію?

  З іншого ж боку, у коментарях до цієї статті – https://leewadia.wordpress.com/2017/12/11/вїзд-в-польщу-в-очікуванні-карти/#comment-1826, Ви пишете, що:
  “Це дуже дивна інформація. Тисячі людей в’їхали в Польщу по безвізу і чекають на карту значно довше 90 днів”.

  Я трішки заплутався, тому що стаття, яку я кинув тут суперечить коментарю, який Ви залишили до іншої статті. Стаття датована 05.07.2018, а Ваш коментар – 14.07.2018. Моє головне питання, то чи можу я чекати на отримання децизії більше 90 днів, враховуючи, що я виїжджав з Польщі на підставах “печатки” і заїжджав назад, але вже на підставах біометричного паспорту? Тобто, з того, що я розумію, “печатка” вже не діє?

  Дуже дякую за інформацію!

  Подобається

  1. Алгоритм такий.
   Є довгострокове перебування (на візі D чи карті) та короткострокове (на візі С, безвізі та “на печатці”).
   Короткострокове перебування (разом на всіх трьох підставах) не може перевищувати 90 днів на півроку.
   Виняток – “печатка”. З “печаткою” можна перевищити 90 днів, але тільки в тому випадку, якщо не виїжджати з Польщі.
   Для повернення до Польщі після вичерпиння 90-денного коридору (включно з “пеербором на печатці”) потрібна віза D або пробути поза шенгенською зоною понад 90 днів.
   Це – ояіційна позиція польських прикордонників, яка описана на їхньому сайті. І багато разів перевірена при перетині кордону.
   В коментарях буквально декілька днів тому з’явиласянова інформація від користувача ПАВЛО. Але її ще доведеться перевіряти. підтвердження цього поки що нема

   Подобається

   1. Дякую за відповідь! “На печатці” я перебуваю в Польщі вже значно більше 90 днів. З того, що я зрозумів, то виходить, що я вже давно вичерпав цей 90-денний коридор? Якщо я виїду з Польщі, то згідно офіційної позиції польських прикордонників, я вже назад не заїду, навіть враховуючи те, що я моя біометрика ще жодного разу не була задіяна (тобто, я не використав жодного дня з біометрики)?

    Подобається

   2. Саме так. Це є наслідком того, що вони віднесли перебування “на печатці” до короткотермінового. Це юудо б логічно, якби карти оформлювати за 2 міс, як має бути. А зараз виходить нісенітниця

    Подобається

 31. Відгукніться! Хто мав подібні випадки ?!
  Маю біометричний паспорт і шведську карту. Летіла в Швецію через Польщу , поляки поставили штамб в паспорті про в’їзд в Польщу. 90 днів минуло , збираюсь їхати в Україну . Чи не виникне у мене проблем через той штамп?
  Дякую.

  Подобається

  1. Чому мають виникнути проблеми?
   Карта дає вам право перебувати 90 днів в півроку в зоні шенген і постійно – в Швеції.
   Про всяк випадок варто пошукати – можливо у вас зберіглися проїзні документи (або будь-які інші), які підтверджують, коли ви в’їхали в Швецію, тоді варто мати їх з собою.
   Нема – просто бути готовою детально пояснити, як ви подорожували після в’їзду в Польщу

   Подобається

 32. Доброго дня підскажіть будь ласка чи можна відкрити робочу візу по зезволенії типу А (Zezwolenie typ A na prace cudzoziemca ),якщо зараз працюю у Польщі на печатці і потрібно поїхати на Україну і повернутись,бо ще нема карти побита.

  Подобається

 33. Доброго дня ,підскажіть будь ласка чи можна відкрити робочу візу по зезволеніі типу А(Zezwolenia typ A) так як працюю на печатці і хочу поіхати на Украіну,а карти ще нема, щоб повернутись.

  Подобається

 34. У мене карта тимчасового побиту і Не біометричний паспорт. Чи можу я з України поїхати в Угорщину в туристичних цілях?

  Подобається

 35. При перетині польського кордону по безвізу пропустили але в паспорті поставили червону мітку біля номеру паспорта. Не підкажете, що це означає? Дякую.

  Подобається

 36. Заплатила внесок на карту тимчасового роботу через тиждень кінчається віза . Що робити? Чи може і перебувати в польщі.

  Подобається

  1. Якщо ви не лише заплатили, а й подали заяву на отримання карти до відповідного ужонду – то ваше перебування з цього моменту є легальним.
   Бажано, аби ви мали документ, який підтверджує подання цих документів

   Подобається

   1. В різних воєвудствах діють різні процедури.
    Якшо ви вже подали документи, то ви можете перебувати в Польщі й після закінчення візи

    Подобається

 37. Подала на карту в березні 2017 в жовтні 2017 закінчилася попередня в березні 2018 виїхала в Україну на місяць зробила новий паспорт і в їхала по безвізу в Польщу і дальше чекаю на карту побиту Достала визваніє в страж гранічну і вони завели справу на мене мають дати депортацію за те що я в в їхала до Польщі по безвізу Порадьте що робити?

  Подобається

  1. Визнати свою помилку. Ви справді не мали вільних днів по безвізу. Хіба шо написати у своїй частині акту про порушення, що у вас не було злого умислу, ви вважали, що безвіз починає діяти лише у випадку наявності біометричного паспорта (так справді багато хто вважає).
   Також ви зможете подати апеляцію, але після того, як пройде половина терміну заборони в’їзду

   Подобається

 38. Доброго дня працюємо в Польші більше двох років чекаємо зараз на другу карту побиту хочемо іхати на Украіну чи зможемо повернутися по децизіі.

  Подобається

  1. Децизія не є документом для перетину кордону. Начебто на підставі децизії консульства відкривають національну візу. Про це вам варто дізнатися у консульстві вашого округу

   Подобається

 39. Доброго вечора! Я знаходжуся у Польщі по національній візі D і хочу поїхати на відпочинок у Хорватію чи є у мене така можливість? У мене біометричний паспорт.

  Подобається

   1. Чи не виникнуть у мене проблеми при виїзді на Україну, так як Хорватія не входить у шенген зону? Чи це мені будуть рахуватися дні по безвізу?

    Подобається

   2. Хорватія входить до шенгенської зони, але не зняла контроль на кордоні.
    При в’їзді та виїзді з Хорватії вам поставлять в паспорті штампи із датами в’їзду та виїзду.
    У ці дні у вас витрачатиметься безвіз

    Подобається

 40. Доброго дня, подала на карту побуту, ще в 2016 році в квітні у грудні мені прийшла відмова через помилку ужонда, я зробила воєвуську візу і по ній заїхала у польщу і подала на епеляцію про перерозгляд справи, але відповіді ще нема, віза закінчилася ще в лютому, таке питаня чи можу я їхати до україни без проблем, якщо маю в паспорті печатку і маю папірець від ужонду що моя справа розглядається

  Подобається

  1. Якщо в паспорті є штамт, то ваше перебування є легальним. Проблеми можуть виникнути лише в тому випадку, якщо вам надсилали листи, але ви їх не отримували. Але якщо у вашому воєвудстві нема онлайнового контролю за станом справи, дізнатися про це ви можете або відвідавши інспектора (що теж окрема проблема) або вжена кордоні

   Подобається

   1. Ні листи не надходили, але я час від часу посилаю запит в ужонд на рахунок справи, вони мені присилають листа на почту і там пише що toczy się sprawa po odwołaniu wojewody w odmówię na pobyt czosowy

    Подобається

   2. В такому разі вам варто мати при собі принаймні один з таких листів (бажано – останній) у роздрукованому або електронному вигляді (в телефоні, наприклад) аби у разі потреби підтвердити прикордонникам свій статус документально

    Подобається

 41. Доброго дня. Підскажіть будь ласка. Заїхала на територію Польщі 06.10.17, повернулась на Україну 23.06.18 року,загалом получилось 261 день на території Польщі. Маю печатку в паспорті що очікую на карту побиту.
  Коли я зможу по безвізу вернутись назад??? Чи мої дні вже відкотились, і спокійно можу їхати???…

  ….Крім того, прикордонна служба Польщі роз’яснює, що якщо іноземець, який приїхав в рамках безвізового режиму і подав заяву на отримання дозволу на перебування (карту побуту), то його перебування в Польщі вважається легальним на підставі штампа в паспорті, що підтверджує подачу такої заявки. А відлік перебування починається не з моменту, коли поставили штамп в паспорт, а з моменту закінчення 90 днів перебування.

  Подобається

  1. По-перше, аби розуміти, коли ви можете скористатися безвізом, треба знати на підставі чого ви в’їжджали до Польщі у жовтні минулого року. Якщо це була національна віза, то треба рахувати скільки часу минуло після закінчення візи. А якщо ви заїхали по безвізу – то треба пробути 90 днів поза шенгенською зоною, аби відкрився новий коридор.
   По-друге. Так, “перебування на печатці” рахується від моменту закінчення безвізу. Але саме перебування “на печатці” відноситься до того самого короткострокового перебування, що й безвіз. Відтак, знаходитися в Польщі можна, але той 90-денний коридор, який дозволяє в’їжджати в шенгенську зону буде постійно вичерпаний аж до моменту виїзду з Польщі

   Подобається

 42. Доброго дня, в мене таке питання. Мій чоловік має карту побиту, яка дійсна до січня місяця. Зараз він змінив працедавця, має печатку в паспорті, подав на нову карту. Чи може він по тій карті, що зараз має, їхати на Україну, а потім повернутись до Польші, чи дійсна вона, до виготовлення нової? Паспорт в нього не біометричний.

  Подобається

 43. Добрий день,маю до вас таке запитання ,я подав на карту побуту і маю пичатку в паспорті ,зараз офіційно працюю і чекаю дицизію ,віза закінчилась ще зімою,і склалась така ситуація що потрібно срочно поїхати на Україну ,чи можу я поїхати до дому зробити біометричний паспорт і вернутися назад щоб мою справу не анулювали і щоб я далі чекав на дицизію???

  Подобається

  1. Біометричний паспорт не допоможе вам повернутися в Польщу, оскільки у вас витрачені дні шенгенського коридору.
   Для в’їзду потрібно буде відкривати національну візу

   Подобається

   1. Як що я відкрию пів річну візу і приїду по ній то я зможу далі чекать на карту і мені не анулюють її ?

    Подобається

 44. Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка. Я цього року вийшла заміж за громадянина Польщі. Після весілля поїхала на Україну і змінила свої паспорти на нове прізвище. Зараз (02.06.) повернулася до Польщі, скориставшись безвізовим режимом. Хотіла на днях подавати документи на карту побиту часовего, але прочитала, що під час виготовлення карти, я не зможу, поїхавши на Україну, повернутися до Польщі. А мені дуже потрібно буде їхати на Україну ( через місяці 2-3), вирішувати спадкові питання.
  І зараз я в розгубленому стані, бо хтось пише, ще немає можливості повернутися, хтось, що є, якщо наявний біометричний паспорт.
  Підкажіть, будьте ласкаві, що мені робити?

  Подобається

  1. Якщо ви виїдете в Україну до того, як буде вичерпаний ваш безвізовий коридор (90 днів, якщо ви їм ще не користувалися, або менше), то ви зможете знову повернутися по безвізу. Якщо ж безвіз буде вичерпано, то ви зможете повернутся або пробувши в Україні 90 днів, або по національній візі. Національну візу вам має бути нескладно отримати, надавши документи про шлюб

   Подобається

 45. Доброго дня. Якщо національна польська робоча віза дійсна до 1-го грудня, то коли потрібно перетнути кордон. «Польща-Україна» ?

  Подобається

 46. Скажіть будь ласка в мене закінчилась віза, маю папірець який засвідчує те, що я подався на карту побиту.
  Можу я виїхати в Україну без проблем.

  Подобається

 47. Доброго дня. Підскажіть будь ласка, якщо отримав ZEZWOLENIE typ A( документи прийшли працьодавцю), а сам знаходишся в Україні, чи можливо поїхати до Польщі по Шенген візі, а залишитись вже по документах? Дякую.

  Подобається

  1. Теоретично це можливо, якщо у вас нема біометричного паспорту, то ви можете подати на шенгенську візу із туристичною метою;
   Але навіщо вам такі складнощі? Якщо у вас є зезволеня – то подавайте на національну візу. Ящкщо ви хвилюєтеся, що треба оригінал документу, то:
   – поки ви чекаєте чергу на подиння документів, ваш документ встигне прийти надійною поштою
   – як варіант – вам можуть надіслати скановану версію зезволеня, ви додаєте до анкети не лише роздруківку скану, а й роздруківку листа, де видно, з якої адреси його було надіслано. а правидивість документу все рівно перевіряють по реєстру

   Подобається

 48. Доброго дня,цікавить наступна інформація: дитина (22.02.16 р.н.) 20 липня 2017 року в”їхала по біометричному паспорту на територію Польщі. 17 жовтня 2017 року було подано на карту тимчасового побиту. Має печатку в паспорті на підтвердження подання документів на карту тимчасового побиту. З 20 липня 2017 року території Польщі джитина жодного разу не покидала.Питання: чи зможу дитина знову повернутись на територію Польщі по біометричному паспорту без візи? Дякую за інформацію.

  Подобається

  1. Дитина зможе повернутися до Польщі по безвізу після перебування в Україні 91 день. Детальніше описано тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/11/%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%89%d1%83-%d0%b2-%d0%be%d1%87%d1%96%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8/

   Подобається

 49. Добрий день , я виїхала з Польщі і не дочекалась карти побиту , чи я можу вернутись по біометричному паспорті? Чи наприклад можна по візі в іншу країну ?
  Бо на границі сказали що можуть не пустити мене як що буде замало днів.

  Подобається

  1. Якщо ви чекали карту більше 90 днів після закінчення національної візи (якщо вона у вас була), то у вас вичерпаний шенгенський коридор. Віза в іншу країну тут не рятує – вам шенгенську візу у біометричний паспорт не поставлять, і навіть якщо є старий паспорт, то так само не буде днів коридору. Годиться лише національна польська віза або треба пробути вдома більше 90 днів

   Подобається

   1. у попередній відповіді цей варіант враховано: якщо у вас вичерпано шенгенський коридор – то вичерпано, обхідних шляхів тут немає, на кордонах шенгену використовується єдина інформаційна система

    Подобається

   2. по чеській робочій візі ви можете знаходитися в Чехії, для в’їзду в інші країни використовуються дні шенгенського коридору.
    вам всі можливості вже розтлимачили в першому коментарі.
    інших – нема

    Подобається

   3. Я вибачаюсь ще одне питання
    Чи варіант з перельотом по паспорту біометричному може пройти?
    Бо я якось пере сиділа пів року в Польщі ( подавала на карту і не отримала ні печатки ні ні карти ні відмови) і мене пропустили без проблем( в Польщі мені казали що в айропортах так неперевірть)

    Подобається

   4. Пропустити могли тому, що підтвердження розгляду справи є в базі даних, а не тому, що в аеропортах контроль слабкіший. Зараз доступ до загального реєстру мають і всі прикордонні пункти і деякі органи влади, кому це за повноваженнями передбачено

    Подобається

 50. Добрий день, Підскажіть буль ласка, у мене буде польська національна робоча віза на рік (але кількість днів перебування невідома) у біометричному паспорті, після трьох місяців перебування у польщі я подамся на виготовлення карти побиту. Питання – чи буду я мати змогу легально поїхати в іншу країну ЄС на вихідні поки буду чекати на карту побиту?

  Подобається

  1. Поки у вас діюча віза, то у вас є 90/180 для відвідування інших країн шенгенської зони. Після закінчення візи по безвізу буде 90 днів на весь шенген, включая Польщу (від цих 90 треба буде відняти ті дні, що ви перебували в шенгені за межами Польщі, якщо перетин кордону фіксувався. Наприклад, при подорожах літаком)

   Подобається

 51. Подав на карту побиту в жовтні, закінчилася віза поїхав додому, приїхав по безвізу і далі чекаю на карту побиту безвіз закінчився 5 травня. Якщо я поїду на Україну то по чім я зможу в’їхати, якщо по візі то які документи треба

  Подобається

 52. Доброго дня! Скажіть будь ласка, як рахувати дні по біометричному паспорту, якщо ситуація така: в’їхала до Польщі в вересні 2017 по безвізу, подала на карту побиту, пробула в Польщі до квітня 2018 року, відмовилась від карти побиту і виїхала. Коли тепер знову я зможу в’їхати?

  Подобається

  1. Безвіз та дні на печатці – це короткотермінове перебування, яке рахується сукупно.
   Аби знову приїхати по безвізу, вам треба пробути поза шенгенською зоною більше 90 днів. Якщо ви отримаєтевізу D, то можете в’їхати одразу, без перерви

   Подобається

 53. Доброго дня.Подав документи на карту побиту і печатка стоіть в старому паспорті .Виіхав на Укр. зробив біометрію віхав в Пол.Закінчуеться перебування по безвізу чи можу залишитись на довший час і чи не виникне проблем при виізді з Пол.Дякую.

  Подобається

  1. Не має значення по якому паспорту ви заїхали. Якщо у вас подані документи на карту побуту – ваше перебування легальне й після вичерпання днів безвізу

   Подобається

   1. Скажіть будь-ласка при виїзді з Пол. на кордоні потрібно пред,являти два поспорти(з печаткою).Чи потрібні якісь ін.документи.Дякую.

    Подобається

   2. Якщо ви сумніваєтеся, що один паспорт дозволить однозначно встановити, що ви не порушили термінів перебування в Польщі, то чому б вам не мати при собі обидва паспорти на випадок, якщо виникнуть питання?
    Інших документів при виїзді не потрібно – перевіряють лише, чи не порушені терміни перебування

    Подобається

 54. Добрий день у мене така проблема, до Польщі приїхала по біометричному паспорті подала на карту у листопаді,в грудні по безвізу поїхала на Україну, потім повернулась теж по безвізу,карти досі немає і децизії теж, безвіз закінчився єсть папірець з печаткою, зараз потрібно їхати на Україну,якщо потім на Україні я відкриваю національну візу щоб повернутися до Польщі яке запрошення мені потрібне звичайне чи потрібно воєвудьське те що на рік, і якщо буде звичайне чи непотрібно мені буде чекати коридор щоб повернутися до Польщі???

  Подобається

  1. Давайте розділемо задачі.
   Ви зараз працюєте на підставі якого дозволу? Піврічного освядченя? Яке було видане в минулому році чи в цьому?
   Якщо ви ще не відпрацювали 90 днів по освядченю 2018 року (тобто, у вас є в запасі 91 день з тих 180, які можна працювати по освядченню в одному році) то для візи вам буде потрібне освядчення, по якому ви маєте працювати не менше 91 дня.
   Якщо у вас залишилося менше 90 днів, то візу по такому освядченю вам просто не відкриють.
   Тоді вам треба той дозвіл на працю, який зветься воевудським (тобто – зезволеня). Але його оформлення потребує часу. Зараз на це йде 3-4 місяці.
   Тож, у вас питання комплексне – не лише мати можливість в’їхати, й мати відповідний дозвіл для праці

   Подобається

   1. Так, на підставі піврічного освячення яке було видано в квітні цього року

    Подобається

   2. Тоді вам треба звернутися по візу з цим освядченям до того, як по ньому відпрацьовано 90 днів (у вас ще майже 2 місяці в запасі). Щонайменше за місяць до закінчення освядчення вашому роботодавцю треба попіклуватися про зезволеня.

    Подобається

   3. Вам потрібна національна віза.
    Її видають по роботі, навчанню, для відвідин близьких родичів або по карті поляка

    Подобається

 55. Добрий день! Підскажіть, будь ласка, знаходжусь в Україні, роботодавець передзвонив що моя карта тимч. Побиту вже готова і потрібно забирати і через декілька днів на роботу. Маю біометричний паспорт та печатку в паспорті про подачу на карту. Маю ще дні по безвізу. Хочу заїхати до Польщі по безвізу забрати карту і невпевнена чи достатньо буде при перевірці на кордоні для доказу печатки. Якщо мета поїздки – отримання карти. Більше ніяких документів на руках немає. І чи потрібно буде повертатись відразу до України та заїжджати вже до Польщі по карті? Буду вдячна за відповідь.

  Подобається

  1. Якщо у вас є дні по безвізу – то вам не треба якісь додаткові документи для перетину кордону, крім стандартних.
   Вам не обов’язково мати документи про готовність карти – ця інформація має відображатися в базі даних, до якої в прикордонників є доступ. Якщо ж ви хочете перестрахуватися, то ваш роботодавець може вам переслати лист із децизією та/або лист про готовність карти, які надійшли від ужонду і ви зможете показати їх прикордонникам з телефону або ж роздрукувати перед поїздкою

   Подобається

 56. Добрий день,в мене така ситуація ,я подала документи на карту побиту ,виїхала в Україну,зробила національну візу,коли я приїду в Польшу і в мене буде готова карта побиту ,а віза ще залишиться то ,чи дадуть мені карту побиту?Дякую

  Подобається

 57. Подала на карту побиту 04 01 2017 віза закінчилась 10 02 2017 чи можу виїхати в Україну? Штампа в паспорті не поставили про те що прийняли вньосек. Але документи про те що прийняли документи маю.

  Подобається

 58. Ми з чоловіком їдемо до польщі на працю хочемо взяти дитину 12 років що які документи потрібно дитині чи може вона їхати по безвізу а ми по візі

  Подобається

   1. Добрий день якщо запрошення 01.04.18 по15.12.18 у візовий центр 15.05.18 то небуде проблем при перетині кордона якщо невстигли в ті 7 днів щоб неанолювалпся віза

    Подобається

   2. Ваше запитання ніяк не стосується теми публікації.
    Щодо 7 днів для перетину – радимо прочитати це https://leewadia.wordpress.com/2018/03/09/%d0%bc%d1%96%d1%84-%d0%bf%d1%80%d0%be-7-%d0%b4%d0%bd%d1%96%d0%b2-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d0%b2%d1%96%d0%b4-%d0%bc%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%83-%d0%be%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc/

    Подобається

 59. Добрий день,я з дитиною в’їхали по безвізовому подали на карти часового побиту на основі чоловікові карти (ми на утриманні)маєм печатки ,і хотіли поїхати на Україну але дні по безвізу закінчились ,що робити Шенген на біометричному не роблять, робоча віза теж відпадає…тоді що???Буду вдячна за відповідь

  Подобається

  1. Тільки національна віза. Вона буває не лише робоча, а й на інших підставах, коли необхідне перебування в Польщі понад 91 день. Для дитини такою підставою може бути довідка про зарахування у садок/школу. Для вас – таке ж воз’єднання сім’ї, як і на карту. Дізнайтеся на сайті консульства – які документи вам треба надати у вашому випадку для національної візи

   Подобається

 60. Добрий день у мене така проблема, до Польщі приїхала по біометричному паспорті подала на карту у листопаді,в грудні по безвізу поїхала на Україну, потім повернулась теж по безвізу,карти досі немає і децизії теж, безвіз закінчився єсть папірець з печаткою, зараз срочно потрібно їхати на Україну чи мене пропустять на границі і неоштрафують? І якщо потім на Україні я відкриваю національну візу щоб повернутися до Польщі карта не буде анульована?

  Подобається

  1. Якщо у вас є папірець з печаткою – про перетин кордону хвилюватися не варто, проблем не має бути.
   Стосовно візи. Прикордонники вважають, що це єдиний спосіб заїхати у Польщу у вашому випадку. Отримання візи жодним чином не впливає на розгляд вашої справи по карті

   Подобається

 61. Добрий день. Моя вища закінчилася на початку квітня. Зараз знаходжуся на “печатці” . Чи можу я виїхати в україну . А потім повернутися до Польщі по по бевізу. Що для цьго треба. Може щось до ужонда написати , чи взагалі проблем не буде , при повернені у Польщу ? Дякую

  Подобається

  1. Якщо у вас біометричний паспорт і ви виїдете з Польщі до того, як мине 90 днів після закінчення візи, то ви зможете повернутися до Польщі по безвізу.
   Метою поїздки буде робота (та умова, яку ви подавали на карту) та власне очікування рішення по карті (документ, який підтверджує – печатка)

   Подобається

 62. Доброго дня! Таке питання виїхав з площі на Україну по печатці в паспорті на даний момент забрали до армії як анулювати карту і що для цього треба??

  Подобається

  1. Якщо точніше, то це не ануляція карти, а відкликання вашої заяви на видання карти.
   Справді, є сенс це зробити принаймні для того, аби повернути собі сплачений за розгляд справи внесок.
   Форму заяви можна знайти у нашій публікації тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
   Заяву можна відіслати поштою з України.
   Якщо у вас залишився рахунок у польському банку – варто вказати його.
   Якщо такого рахунку нема – тоді складніше, на рахунки в іноземних банках перерахування не роблять. У вас буде можливість забрати свої гроші, коли знову будете у Польщі

   Подобається

   1. Доброго дня! Хочу спитати, якщо я в Польщі і хочу скасувати заяву на карту побиту і маю прострочені дні перебування чи можу я легально (без депортації) виїхати на Україну? Дякую!

    Подобається

   2. Вибачте. Уточню, я подавала документи на карту побиту до закінчення терміну перебування по безвізу за 3 дні. Це було в листопаді. Так вийшло що до теперішнього часу ще не маю децизії але терміново треба повернутися додому. Чи можу я без проблем відмовитись від карти побиту і виїхати додому в Україну?? ДЯКУЮ!

    Подобається

   3. Так, можете. Треба подати заяву про відмову як написано тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
    Бажано дочекатися прийняття рішення по вашій заяві (її виносять зазвичай набагато швидше, ніж по видачі карті). Після отримання цього рішення у вас є ще 30 днів на завершення справ у Польщі і виїзд. В такому разі у вас буде документ про дегальне перебування і завершення справи.
    Але якщо нема часу чекати – то можете відправити/подати заяву і виїжджати. Гарантії, що ваша справа внесена в систему і прикордонники побачать дату подачі на карту – нема, але у більшості випадків проблем не виникає, ви ж нічого не порушили і всезробили вчасно

    Подобається

 63. Доброго дня скажіть будь ласка якщо я подав на карту тимчасового побуту ще 22 березня 2017 року і мені поставили червону печатку. Віза робоча у мене була до 31травня 2017року мені сказали що децизія буде у вересні і я чекав аж до жовтня працюючи там далі тому що моя директорка взяла зезволеніє щоб я чекаючи на карту працював. У жовтні я виїхав на Україну на сесію тому що я ще навчаюсь в університеті і щоб виїхати виробив біометричний паспорт. У грудні вїхав у польщу а 3 березня 2018 року у мене закінчилось 90 днів по біометриці у лютому мені сказали що до квітня я получу карту, але до того часу немає ще децизії а мені 20 квітня треба виїхати на Україну на державний екзамен і отримати диплом. Чи буду мати проблеми на границі і чи поставлять депортацію і яку візу мені треба буде зробити щоб чим поскоріше вїхати у польщу так як сказали що децізія буде у травні.

  Подобається

  1. За таких обставин ви зможете в’їхати в Польщу двома способами
   – по біометриці, пробувши в Ураїні 91 день, після того у вас відкриється новий 90-денний коридор
   – отримавши національну візу (D). Для її отримання вам потрібно мати документи, які передбачають необхідність перебування в Польщі від 91 дня і більше (дозвіл на працю та умова з роботодавцем, наприклад).
   Підстав для депортації, судячи з наданої вами інформації, нема

   Подобається

 64. на даний момент знаходжуся в Україні..
  до закінчення візи залишилося 3 тижні…(29 квітня закінчується віза)..1) чи можу я виїхати в польщу за 2 тижні до закінчення візи, а потім НЕ виїжджаючи з польщі, залишитися по біометричному на 1.5 місяці?
  2) і ще одне запитання: я подала на карту побиту, нема ще ні печатки ні децизії.. чи зможу я, залишившись в польщі, по біометричному, не виїжджати в україну а чекати на децизію в польщі? чи там є терміни перебування???

  Подобається

  1. 1. Так, ви можете приїхати по візі і залишитися по біометриці на стільки днів, скільки у вас є доступними по безвізу
   2. Ви можете чекати в Польщі на карту побиту стільки, скільки часу буде розглядатися ваша справа. Перебування буде легальним на підставі закону про іноземців

   Подобається

 65. Скажіть будь ласка, заїхала на територію Польщі в вересні 2017 р. по безвізу, на даний час 5. 04. 2018 р маю децизію, хочу поїхати на кілька днів на Україну. Чи зможу виїхати з Польщі і заїхати назад ?

  Подобається

  1. Справа в тому, що стадія, коли вже готова децизія – найскладніша. В період, коли подані документи на карту можна виїхати, а заїхати, отримавши національну візу. Коли вже є децизія , то під час вашого перебування в Україні карту можуть вже й виготовити і ця інформація буде внесена в систему. Тоді вам візу не відкриють, оскільки неможна одночасно мати й візу, й карту. Про випадки, коли людину пропустили черкз кордон лише на підставі того, що карта вже виготовлена, але її нема на руках досі жодного разу не повідомлялося. Зараз начебто максимальний термін очікування пластику складає 4 тижні. Отже, якщо є бодай найменша можливість – варто таки дочекатися карти і лише після цього їхати

   Подобається

 66. Добрий день. У мене закінчується національна віза D 6 квітня. Сьогодні 3го кввтня я зложив вньосок на карту побиту у Поморському воєводству, чи можу я 21го квітня на вікенд поїхати до Вроцлава, з цим папірцем котрий мені дали у канцеляріі , коли я залишив документи ?

  Подобається

 67. подавала документи на карту побиту і печатка стоїть в старому виїхала на Україну зробила біометричний паспорт і вїхала в польщу по ньому кінчається термін перебування 90 днів але, уже отримала децизію і питання,чи можу я виїхати на укр і потім вїхати в польщу по децизії?

  Подобається

  1. Ви можете виїхати в Україну, в Польщі ви перебували легально, питань у прикордонників не має бути.
   Але децизія не є документом, який дозволяє в’їхд, потрібна віза. У вашому випадку – віза Д, адже шенгенський коридор ви вже використали

   Подобається

 68. Я подала на карту побиту, в період очікування потрібно їхати на екзамени в іншу країну ЄС. Чи можу я ,приїхавши в Україну відкрити візу, наприклад литовську. А по закінченні цієї візи і до рішення по карті моє перебування в Польщі буде легальним? Дякую.

  Подобається

  1. Справа в тому, що у випадку, коли ви очікуєте карту більше 90 днів після закінчення національної візи (якщо така була на момент подачі на карту, якщо ви перебували в Польщі на інших підставах – то з моменту подачі на карту), то у вас вичерпаний шенгенський коридор.
   Тому поїхати в іншу країну ЄС по шенгенській візі ви не зможете, потрібна буде національна. А для отримання національної необхідна підстава, по якій вам треба перебувати в країні понад 91 день на півроку.
   Щоправда, дні очікування карти до короткотермінового перебування відносять польські прикордонники. Як на ваше перебування в Польщі подивляться прикордонники та Посольство іншої країни ЄС нам не відомо. Варто звернутися із запитом до Посольства тієї країни, до якої ви збираєтеся їхати

   Подобається

 69. Добрий день скажіть будь ласка чи можу я по карті побиту поїхати в Росію чи карта побиту не дає такої можливості? Чи мені потрібно з української сторони робити документи щоб вїхати до Росії? Якщо так напишіть будь ласка які потрібно мати документи щоб вїхати до Росії?

  Подобається

 70. Доброго дня, скажіть будь ласка чи можу я забрати карту побиту з новим паспортом(подавала документи на карту ще з старим паспортом )?

  Подобається

  1. Карта не має прив’язки до паспорта. Можете отримувати її й з новим також
   ====
   Надалі будь ласка ставьте запитання по темі публікації. Ви коментуєте статтю про перетин кордону, а не про карти

   Подобається

 71. Доброго вечора.Скажіть будь ласка чи маю я право на працю якщо маю лише квитанцію з пошти про відправку документів,або штамп в паспорті.(Оформлена офіційно,маю умови праці)

  Подобається

  1. Будь ласка, ставте запитання до тематичних публікацій.
   Ваше питання не стосується теми перетину кордону.
   По вашому питанню на сайті є декілька публікацій в розділі “Трудоустройство” https://leewadia.wordpress.com/category/%d1%82%d1%80%d1%83%d0%b4%d0%be%d1%83%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b9%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be/

   Подобається

 72. Добрий день,я маю таку проблему ,що не можу з ней порадити.Я та моя дитина подали в Польщі на карту побиту по біометричном паспорті,находимося тв Польщі вже 5 місяців,2 з яких на чекані карти.Хочу поїхати додому ,але як вїхати потім незнаю.Сама вїду ,по робочій візі ,а дитині незнаю яку відкривати.Посовітуйте будь ласка щось.Дякую

  Подобається

  1. Дитина теж може в’їхати лише по національній візі. Можете подати її разом із собою. Які для тоо потрібні документи – дивіться на сайті консульства

   Подобається

 73. Доброго вечора.Скажіть будь ласка ,якщо я подала документи на карту побиту і пропустила дзвінок від уженду їхати отримати печатку,чи можу я поїхати туди не чекаючи листа?

  Подобається

   1. Подавали документи з колегами і всі отримали дзвінок-повідомлення про призначення дати приїзду для отримання штампу

    Подобається

 74. Доброго дня.Скажіть будь ласка чи можу я виїхати з Польщі в Україну лише маючи квитанцію з пошти про подання документів (карти побиту).Віза скінчилась

  Подобається

  1. Так, можете. Якщо документи надіслані поштою до того, як скінчилася віза – ваше перебування в Польщі є легальним, проблем при виїзді не має виникнути

   Подобається

 75. Доброго дня.Скажіть будь ласка коли я можу перетнути кордон (з Польщі в Україну),якщо я на даний момент не маю візи і лише маю квитанцію з пошти що мої документи відправлені на розгляд (карта побиту).Паспорт не біометрик

  Подобається

  1. Виїхати з Польщі в Україну ви можете в будь-який момент.
   Квитанція підтверджує, що ви подали документи на карту і ваше перебування було легальним.
   Втім, трапляються ситуації, коли ужонд затримує внесення даних і прикордонники не бачать вашу справу в системі. Якщо у вашому воєвудстві є онлайнове відстаження справи бажано пересвідчитися, що дані вже внесені.
   Якщо такого сервісу нема – то бути готовою переконувати прикордонників, зо все зробили по закону (якщо така потреба виникне)

   Подобається

 76. Подала на карту побиту собі та дитині, Хочу влітку поїхати в Україну з нею на 2 міс. Якщо не будемо мати децизії, в серпню зможемо в”їхати до Польщі? Маємо біометрику і 90 днів безвізу минули в жовтню.

  Подобається

 77. Була карта побиту яка закінчувалачь 29грудня 2017, я подала в жовтні на нову карту яка прив’язана до паспорта обичногоі я виїхала на україну. і вїхала уже по біометричному . І питання зараз я маю 2паспорта але печатка що карту роблять стоїть в старому паспорті а по біометричному я можу перебувати в польщі. Лише 3місяці то буде якісь проблеми чкщо я дочекаюсь усрту і уже виїду по старому чи будуть якісь проблеми?? Чи я мушу виїхати по біометричному коли закінчиться 90днів???

  Подобається

  1. Ви не мусите виїжджати через 90 днів.
   Якщо ви подалися на карту – ваші дані внесені у систему. А дні перебування рахуються на людину, а не на паспорт. Відповідно до законодавства України ви маєте право на 2 паспорти.
   Ви можете знаходитися в Польщі до отримання карти, порушення термінів перебування не буде

   Подобається

   1. А на польському кордоні можуть бути проблеми?? Бо в базі даних видно що я віїхала по біометричному а виїжати буду по карті побиту з старим паспортом

    Подобається

   2. Ваше перебування в Польщі є легальним, оскільки ви вчасно подали на карту. Проблем при виїзді для людини, яка перебуває легально, не повинно бути

    Подобається

 78. Подала на карту побиту ще в жовтні, досi не маю вiдповiдi, маю і печатку і документ про подачу паперів на карту. Чи можу без децизii поiхати в Украiну у відпустку i повернутися знову на ту саму роботу ? (паспорт біометричний) “

  Подобається

  1. Поїхати у відпустку ви можете. Проблем на кордоні не буде. Чекати на децизію в Польщі ви не зобов’язані.
   Але! Заїхати в Польщу по біометрії ви не зможете, якщо термін перебування “на печатці” більший за 90 днів і ваша відпустка триватиме менше 3-х місяців (детальніше про це тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/11/%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%89%d1%83-%d0%b2-%d0%be%d1%87%d1%96%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8/).
   В такому випадку вам варто взяти з собою весь звичайний пакет документів для отримання робочої візи і за час відпустки оформити собі робочу візу.
   Якщо в місцевості, де ви працюєте, карти видають дуже повільно, то ця робоча віза вам може стати у нагоді ще не один раз (читайте про це тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/08/fullmobility/)

   Подобається

   1. Віза робоча типу “D” закінчилася 31/12/2017. Печатка на карту датована 31/10/2017.Відпустку запланувала з 04/04/2018. Отже термін перебування “на печатці” після закінчення візи буде однозначно більший за 90 днів. Тому, як Ви і порекомендували, для в’їзду в Польщу після відпустки потрібно буде виготовляти робочу візу. Але дата першого в’їзду по останній моїй робочій візі (про яку згадувала на початку повідомлення) була 03/06/2017. Чи зможу я отримати робочу візу по новому запрошенню до праці раніше чим 3-го червня, скажімо з 20/03/2018?

    Подобається

   2. Безумовно можете.
    У будь-якому разі без “коридору” (перерви) можна отримати національну візу на підставі зезволеня.
    Якщо ж ви працюєте на підставі освядченя, то виключно в цьому році можна отримати національну візу по освядченю без коридора одноразово, в зв’язку із зміною системи контролю за освядченями

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s