Перетин кордону з печаткою/децизією

Posted by

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

Ця стаття була написана в липні 2017 року (два роки тому!!!)
З того часу з’явилися уточнення у трактовці деяких процедур та вимог.

Радимо вам подивитися також свіжіші та актуальніші статті на дотичні теми:

В’їзд в Польщу в очікуванні карти

Новий паспорт, безвізовий коридор та депортація! Всі крапки над Ї

Чи можна “на печатці” подорожувати шенгеном?

Як можна витратити безвіз ще не маючи біометричного паспорта

Віза на підставі децизії

=====

ВАЖЛИВО! Польська Прикордонна Служба віднедавна почала відносити перебування на печатці до короткотермінового.

Детальніше про це читайте у публікації В’їзд в Польщу в очікуванні карти. Відтак поради, написані в цій публікації, за нових умов можуть бути неактуальними!

=====
strac5bc-granicznaЧас  від початку дії безвізового режиму промайнув швидко і доволі буденно.
За перший місяць  95 461 українець скористався можливістю подорожувати з біометричними  паспортами без віз. Третина подорожуючих (32 062 з них)  попрямували до Польщі. Це був найбільш популярний напрямок безвізовіх подорожей. До другої за популярністю Угорщини в рамках першого місяця безвізу в’їхали 13 600 українців.

Причин, чому так багато подорожуючих вірішили перетининати кордон ЄС саме через Польщу – декілька.
Одна з них нарешті почала привідкривати проблему, яка зріла впродовж 2-х попередніх років і про яку досі публічно намагалися не говорити.
Польща доволі давно була зацікавлена у мігрантах з України, про це відкрито говорили, заради цих мігрантів адаптували законодавство та впроваджували комплексні програми з заохочення приїзду працівників та студентів.

Зрештою, активні промоції, з одного боку,  та події в Україні, з іншого,  призвели до того, що приток мігрантів став таким, що польські органи самоврядування не змогли забезпечити проведення процедур легалізації перебування в Польщі  іноземців (в першу чергу – українців) у ті терміни, що передбачені законом.
У містах, які є найбільш популярними серед мігрантів (Варшава, Вроцлав, Краків тощо) доволі розповсюдженою є ситуація, коли у людини приймають документи на тимчасовий/сталий побут, а рішення про його надання/відмову доводиться чекати понад рік.
Очевидно, що за цей час віза закінчується у всіх, якою б тривалою вона не була. Тим більше, що людина має законне право подати документи на побит навіть й в останній день дії візи.

Так з’явився специфічний сленг серед мігрантів в Польщі:

 • перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі. З таким документом можна виїхати з Польщі в Україну без жодних штрафних санкцій. Інших можливостей пересування людина не має. Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак польські прикордонники мають на це зважати відповідно.
 • мати децизію означає дочекатися того щасливого моменту, коли людині поштою приходить лист від місцевого органу влади про розгляд її документів на побит та прийняття позитивного рішення з цього питання. Після того пластикову карту, яка є основним документом, що підтверджує відповідний статус, доведеться чекати ще декілька місяців.

За ці два роки, коли перебування на печатці/децизії стало тривалим та набуло масових масштабів, українці вже звикли, що мають залишатися в Польщі аж до самісінької перемоги – тобто, або до отримання омріяного “пластика” (карти) або до вичерпання всіх можливостей для оскарження негативної децизії.
У самому крайньому разі розглядався варіант поїхати додому, там знову оформити візу і їхати за своєю децизією/картою по візі, дочекавшися появи доступних днів у візовому коридорі відповідно до типу отриманої візи.

Очевидно, що такий стан речей не давав можливості українським мігрантам почувати себе вільними людьми.
Аж тут раптом такий очікуваний, вимріяний і надихаючий безвіз!

І посипалися запитання у соцмережах, відповіді на які бувають діаметрально протилежними – від “неможна нікуди їхати, отримаєш депортацію” до “ніяких підтверджуючих документів не потрібно, лише біометричний паспорт”.

Виглядає таке спілкування приблизно так:

Ми навмисно залишили лише перший та фінальний  допис подорожуючого, який зрештою повідомив, що  12 коментаторів дарма лякали його всякими негараздами і необхідністю підтверджувати мету приїзду в Польщу цілим пакетом документів.

Аби допомогти зорієнтуватися тим українцям, які хочуть перетнути кордон Україна-Польща або подорожувати шенгенською зоною з Польщі, ми будемо збирати практичні поради по кожному можливому варіанту.

Отже, які документи треба мати/як поводитися/на що очікувати, якщо:

Людина знаходиться в Польщі, документи на карту подані, ані печатки, ані децізії ще нема.

Чи можу я поїхати у відпустку в Німеччину чи іншу країну? Паспорт не біометричний

На жаль. Для виїзду в Україну потрібна щонайменше печатка/підтвердження факту подачі документів. За таких умов перебування в Польщі є легальним.
В інші країни поїхати не вдасться.
Єдиний варіант –  їхати у відпустку в Україну, робити біометричний паспорт і вже з ним мати можливість подорожувати. Або ж робити туристичну шенгенську візу у  діючий паспорт.

Людина знаходиться в Польщі, має печатку.

Типовий приклад:

Здала на карту побиту ще в груднi, досi не маю вiдповiдi, а в жовтнi закiнчується паспорт, чи можу без децизii поiхати в Украiну i повернутися вже по бiометричному паспорту

Відповідь: Так, можна.
Підставою для безпроблемного перетину кордону з Польщі в Україну буде печатка. Не має значення в якому вигляді. Прикордонники мають доступ до бази даних поданих заяв на побут.
Підставою для в’їзду в Польщу буде наявність біометричного паспорту. Мета поїздки – отримання децизії. Перетнути кордон можна буде, якщо людина перебувала “на печатці” менше 90 днів!

Маємо печатку. Чи можемо поїхати з Польщі в Італію власною автівкою?

Відповідь: Ця поїздка – доволі великий ризик.
Ваша печатка – це документ, який дозволяє легально знаходитися в Польщі.
Якщо у вас біометричний паспорт і не вичерпані 90-й днів перебування у шенгенській зоні, ви можете також в’їхати у країну ЄС.
Питання лише в тому, аби коректно перетнути кордон і отримати відмітку в паспорті про такий перетин.
Для цього, наприклад, можут підійти країни ЄС, які ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах:  Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія.
Вже є повідомлення, що таке можливо:

Тиждень назад ми летіли з Польщі до Хорватії по біометриці, маємо не печатки, а папірчик про вньосек з печаткою. Поки без проблем, вертаємося до Польщі через тиждень, побачимо як пройде все.
Irina Koliada

Будемо відстежувати подібний досвід, аби скласти об’єктивну картину.

Маю печатку. Термін дії віз скінчився. Паспорт не біометричний.
Чи обовязково маю вїжджати до України з Польщі, чи могла би вїхати з Угорщини?

Відповідь: Для прикордонників Угорщини польська “печатка” не є документом, який легалізує ваше перебування в шенгенській зоні. Тому кордон Україна-Шенгенська зона варто перетинати саме з Польщі.

На даний момент перебуваю в Польщі, була піврічна робоча віза D. Останній в’їзд в Польщу був в червні на підставі цієї візи.
Ще до її закінчення, подала документи на карту побиту на підставі працевлаштування.
Також у мене є актуальна Польська Шенгенська віза на 2 роки (з 2016 по 2018 рік).
Питання – чи можу я виїжджати за межі Польщі, в країни Шенгенської зони, в період очікування карти, користуючись Шенгенською візою?

Відповідь: За наявності доступних днів  шенгенського коридору ви можете подорожувати по шенгенській зоні. Єдине застереження.
Всередині шенгенської зони (майже) нема внутрішніх кордонів.
Тому, якщо в шенгені у вас перевірять документи та неможливо буде встановити, коли саме ви виїхали з Польщі й скількі днів перебуваєте в шенгені на підставі візи С, то можуть виникнути складнощі.
Тому подорожувати по шенгену можна, але варто все ж таки отримати в паспорт штамп із датою, коли ви в’їхали в шенген по візі С.
Наприклад, можна поїхати в ту країну, яка ще не зняла внутрішній кордон (це Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія).
З іншого боку, якщо ви не порушуєте терміни перебування у шенгені по візі С (90 днів з 180) – то це не має бути вашою проблемою, як саме їх коректно обчислити.
іІ ще один важливий момент. Якщо у вас буде штамп перетину шенгенского кордону по візі С, а назад ви повернетеся у Польщу без зворотнього штампу, то у вас вичерпаються 90 днів шенгенського коридору, і тільки потім почне діяти печатка (така позиція польських прикордонників).

Людина знаходиться в Польщі, має децизію

В такому випадку дицизія є достатнім документом, аби виїхати з Польщі в Україну та заїхати по безвізу з України в Польщу. Мета приїзду в Польщу – отримання карти.

Дитина віком 7 міс., народилася в Польщі. Отримала децизію, має з батьками виїхати в Україну і за декілька тижнів знову повертатися до Польщі, карту виготовити не встигли, але дитина має біометричний паспорт.
Чи не буде проблем при перетині кордону?

Відповідь: Щодо виїзду з Польші жодних застережень нема.
Щодо в’їзду – подібні перетини кордону вже траплялися. Напередодні подорожі різні профільні структури давали батькам коментарі, які супеерчать один одному.
На практиці вийшло наступне:
Польський прикордонник подивився децизію, спитав “Коли термін отримання карти?”, попередив, що карту обов’язково треба отримати впродовж 90 днів та поставив печатку на в’їзд.
Можна сперечатися, чи є відповідальністю батьків терміни виготовлення карти, але головне тут в наступному: так, з децизією та біометричним паспортом дитина може в’їхати в Польщу.

Людина знаходиться в Польщі, має діючу карту, печатку про подачу документів на  нову карту

Здавалося – повна легітимація наявна.
Але треба поїхати до дому.
І виникають питання – коли краще виїхати та заїхати

Маю діючу річну карту до 31-го серпня, біометричний паспорт та печатку, що документи на нову карту подані у червні.
Чи зможу я заїхати по безвізу, припустимо, 2 вересня?

Відповідь: Якщо вам принципово повернутся вже після закінчення дії карти, то ви, вочевидь, зможете заїхати 2-го вересня по безвізу.
Але 31-го серпня ви зможете заїхати по карті і не витрачати свої 90 днів безвізу. Вони вам зможуть стати в нагоді, якщо нову карту доведеться чекати надто довго.

Людина знаходиться в Україні, хоче приїхати в Польщу

Три дні тому отримав позитивну децизію (сталий побит), але другий тиждень вже знаходжусь в Україні, чи можу заїхати по біометричному паспорту?

Відповідь: Ймовірно, так.
З маленьким уточненням.  При перетині кордону перевірятимуть, чи не вичерпані у вас дні шенгенського коридору (треба відрахувати 180 днів назад і з тієї дати до дня перетину кордону ви  мали бути в шенгенській зоні по візі С/безвізу  не більше  89 днів. Тут можна прочитати детальніше пояснення про обрахунок днів)

Маю децизію та звичайний, не біометричний паспорт.
Як я можу приїхати в Польщу, аби отримати карту?

Наразі є неофіційна інформація, що консульства оформлюють візи на тій підставі, що у людини є децизія.
Це – логічно. Адже людина вже отримала дозвіл на перебування в країні, надавши при тому необхідний пакет документів. Відповідно, вона має право приїхати й отримати карту.
Єдине питання, яке тут може виникати – на який термін буде відкрито таку візу і якого типу. Адже, карта побиту це аналог візи типу D. Якщо вона вже випущена, то  візу D відкрити не можна – у людини може бути лише одна віза визначеного типу.
Відкривати  візу С на 90 днів теж не має сенсу, адже стосовно Польщі вона потрібна рівно на 1 день, лише для перетину кордону. В Польщі перебування стає легальним на підставі децизії.
Тобто, якщо людина не планує подорожувати за межі Польщі впродовж найближчих 3-х місяців, то можна просити одноразову шенгенську візу хоч й на 1-2 дні.
Якщо є плани подорожів Європою – то краще просити шенгенську візу 90/180, але для обгрунтовання потреби у такій візі однієї децизії, скоріш за все, буде замало.

========

Загальні рекомендації по всіх перелічених вище варіантах.
При прийнятті рішення стосовно поїздки, отримання біометричного паспорту/національної візи варто врахувати таке:

 • в Україні зараз дуже високий попит на біометричні паспорти, є проблеми із записом до черги
 • біометричний паспорт можна також замовити в Консульствах України в Польщі. Обійдеться він дорожче (від 600 злотих) і виготовлятиметься довше
 • при перетині кордону є окрема черга подорожуючих із біометричними паспортами та окрема – із візами. Перша рухається суттєво швидше
 • Якщо ви заїдете по безвізу – то у вас спочатку рахуються дні перебування у шенгені навіть якщо у вас є децизія (адже децизія не є візою). Відтак, навіть за наявності децизії, у вас спочатку вичерпаються дозволені 90 днів у шенгені, а потім ваше перебування в країні буде легалізовано децизією/картою.
  Якщо вам доведаться чекати карту більше 90 днів, то ви на ті самі 90 днів обмежите себе у можливостях подорожування – до України поїхати зможете, у іншу країну ЄС – ні, у нешенгенську країну – лише за умови наявності відповідної візи. Якщо ви отримаєте карту швидше, ніж за 90 днів, то варто подумати про те, аби перетнути кордон ще раз і в’їхати вже по карті, аби припинити витрачати “шенгенські” дні. Раптом, вони вам знадобляться?
 • Наразі розповсюдженими є твердження, що у людини, яка чекає на карту в Польщі, “шенгенський” коридор завжди є вичерпаним. Це помилкове твердження. Закон зворотньої сили не має. Правило, яке процитоване нижче діє лише з 11 червня і дні шенгенського коридору рахуються одноразово – одразу по перетину кордону. Після вичерпання “шенгенських” днів людина отримує той самий статус, як й на національній візі. може продовжувати перебувати в Польщі, але днів безвізу у неї немає

  Інформація з сайту прикордонної служби є застарілою!!!
  Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE. Джерело

  =======

  Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

  Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

818 comments

 1. Привіт! Можете пояснити цю відповідь від інспектора…?:
  Szanowny Panie,

  Wojewoda Pomorski z dniem 28 lutego 2019r. pozostawił Pana wniosek bez rozpoznania. Dnia 4 kwietnia 2019r., po wyznaczonym w wezwaniu terminie do sprawy zostały dołączone dokumenty uzupełniające, nie był to nowy wniosek.

  W Pana sprawie nie toczy się nowe postępowanie administracyjne.

  Подобається

  1. Інспектор написав, що 28 лютого 2019 року справа була залишена без розгляду.
   Донесення нових документів до такої справи неможливе.
   Нова заява подана не була.
   Ваша справа не розглядається.
   На додачу до написаного інспектором – у вас давно вичерпався термін для виїзду.

   Подобається

   1. Дивіться була печатка 11.07.2018 від однієї фірми поморському воєводстві виїхав 12.09.18 13.01.19 заїхав по безвізу, працюю вже на іншій фірмі того ж воєводства взяв в них документи поїхав в уженд 04.04.19 з документами на карту думав їх додати до тієї справи, сказали була закрита 28.02.19 направили в канцелярію щоб подати наново, що я і зробив в той самий день тобто 04.04.19 дали бумажку. Далі ніяких листів від уженду немає я 09.06.19 виїзджаю по цій бумажці хоча хотіли зняти з поїзду, щось там довго пробивали але все таки я виїхав і сказали що вносек є прикордонники!!! Далі 20.09.19 я заїхав по безвізу на ту саму фірму 11.12.19 виїхав і 22.01.20 знову приїхав туди ж саме і на даний момент тут і працюю… На тому тижні зв’язався з інспектором і почув таку відповідь… Як таке можливо??? І що могли ви мені порадити в даній ситуації?

    Подобається

   2. Канцелярія могла прийняти вашу заяву й внести в реєстр.
    Але воєвуда має право винести рішення, що немає підстав для відкриття нової справи. Ви можете оскаржувати лист інспектора та посилатися на той папірець, що вам дали.
    Але по факту – ви продемонстрували, що вам карта не потрібна. Ви перериваєте роботу на 4 місяці, не повідомляєте про це ужонд, змінюєте роботу й також впродовж майже 3-х місяців не повідомляєте ужонд. Знову виїжджаєте більш, як на 3 місяці.
    Вам відмовлять у наступній карті хоча б тому, що ви так довго не інформували ужонд про зміну роботи.
    У вашому випадку можна й надалі продовжувати працювати в межах безвізу, як ви робите це зараз або відкрити собі візу на той період, який влаштовує вас та роботодавця.
    Також вам варто звернутися до прикордонників, аби пересвідчитися, що у вас не буде депортації

    Подобається

   3. Я вас зрозумів, на рахунок перерв, і мене цікавить на якій підставі я знаходжусь тоді? Якщо я в минулому році був з 20.09.19 по 11.12.19 і заїхав 22.01.20 по залишку безвізових днів і думав що буду знаходитись на підставі вньоску, але сьогодні дізнавшись що справа закрита, як мені дальше діяти? Чи я вже приречений на депортацію?

    Подобається

   4. Щодо депортації – важко сказати, коли не бачиш всіх оригіналів документів.
    Ваша ситуація справді складна.
    Мінімізувати ризики можна, якщо зараз виїхати (в надії, що справа ще є в реєстрі) та отримати візу.
    Чим довше тягнути, тим більше шансів, що справу видалять з реєстру й вам таки дадуть депорт.
    Шкода, що так у вас вийшло

    Подобається

 2. Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо людина вїхала на територію Польщі по біометричному паспорті (маючи децизію) і в той самий день отримала пластикову карту побиту, чи потрібно перетинати кордон по карті туди й назад чи автоматично рахуватиметься перебування по карті побиту?
  Буду вдячна за відповідь!

  Подобається

  1. Перетинати кордон не потрібно.
   Але якщо людина перетнулв кордон по безвізу, то у неї спочатку витратяться дні безвізу, а потім “включиться” карта.
   Якщо дні безвізу потрібно зберігти (наприклад, для туристичних поїздок), то варто “перезаїхати” по карті.

   Подобається

  1. Від того моменту, як ви отримали децизію на карту, ваше перебування з короткотермінового (безвіз) змінилося на довготермінове. За 90 днів безвізовий коридор відновився. Ви можете ним скористатися. На кордоні потрібно документально довести ваші підстави перебування

   Подобається

 3. Доброго вечора! Маю таке питання! Якщо загубив карту побиту але терміново потрібно виїхати в Україну! Чи це можливо і що буде на кордоні? Дякую

  Подобається

 4. Доброго дня, маю таке питання перебувала по студентській візі, подалась на карту побиту у серпні, віза закінчилась у вересні 27.09.2019, весь цей час перебувала по печатці і ще чекаю на розгляд своєї справи чи можу я виїхати зараз по паспорті де була віза і є печатка, а вїхати по біометричному паспортіб якщо він не використовувася ніразу ? Чи його дія включиласьб хоч це два різні паспорти

  Подобається

 5. Здравствуйте. Спасибо вам за сайт и информацию!
  У меня ситуация такая:
  18 февраля заехал в Польшу по безвизу, в мае подал на карту побуту, примерно через месяц получил письмо, донёс документы и получил печать. На сайте указана крайняя дата рассмотрения дела 21.10.2019, подозреваю что в этом году явно карту не получу, но очень хочу поехать к семье на праздники, хотя бы на пару дней. Основная проблема в том, что я работаю и не могу выезжать на долго, мне нужно вернуться обратно как можно скорее. Вопрос такой, возможно ли в моей ситуации вернуться обратно, и если да, то как это сделать максимально быстро? На сколько я понимаю, смогу вернуться по визе и сейчас мне делают приглашение на пол года. Пожалуйста, объясните правильно ли я делаю? И если смогу по визе, то возможно ли ее оформить сразу в Польше или удаленно в Украине?

  Подобається

  1. К сожалению, бьісто у вас не получится.
   Когда вьі приехали по безвизу, скорее всего вам сразу сделали именно полугодовое разрешение на работу.
   По такому разрешению можно работать только 180 дней в год (год не календарньій, любьіе 365 дней подряд).
   Соответественно6 следующее полугодовое разрешение вам могут вьідать только с февраля.
   Одновременно возникает вопрос – если вьі сейчас работаете, то на основании чего? Поскольку вьі подали на карту до того, как отработали 3 месяца, то сейчас вьі можете работать только если у вас есть зезволение. Если оно есть – вьі можете получить визу на его основании. Если его нет – вьі не можете работать

   Подобається

   1. Дело в том, что я айтишник и работаю на Российскую компанию удаленно, к Польше никак не отношусь, подал на карту только для того что бы легально тут находится. Поэтому никакого разрешения я ещё не брал, это будет первое.

    Подобається

   2. В Польше нет такого основания для пребьівания.
    Либо стальій побьіт по корням, либо работа, либо учеба, либо проживание с членом семьи, у которого, соответственно, есть основания для проживания в Польше.
    Странно, что ваши документьі приняли к рассмотрению

    Подобається

 6. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка при зміні прізвища і відповідно закордонного паспорта(дівчина одружується) не маючи без візи на сьогодні, то коли вона отримає новий паспорт цей коридор обнуляється? По можливості підкажіть як даний процес відбувається. Дякую

  Подобається

  1. Дні безвізу належить не паспорту, а людині.
   При заміні паспорта в ньому буде такий самий чіп із біометричними даними (відбитками пальців). Відтак, на кордоні легка встановлять зв’язок старого паспорту та нового

   Подобається

 7. Доброго дня! Підскажіть будь-ласка. 20.09.2019 закінчилася робоча віза після закінчення візи невиїзджала до України так як проконсультувавшись сказали що можна невиїзджати . 09.09 подалась на карту та зізволєніє типу А.18.11 виїхала до України. Хочу їхати назад до праці. Маю печатку в паспорті що чекаю карту та умову праці. При перетині на кордоні пред’являти паспорт і умову? І чи потрібно робити страховку? Дякую!

  Подобається

  1. Для того, щоб знову працювати, вам потрібно дочекатися зезволенія.
   Навіть якщо вам вдасться заїхати по безвізу, ви зможете перебувати, але не працювати. Краще дочекатися, коли буде готове зезволеніе.
   При перетині кордону по безвізу страховка не є обов’язковою.

   Подобається

 8. У мене така ситуація:на карту побиту вже є позитивне рішення,але на даний час не можу її забрати по обставинах.Чи можу я спочатку поїхати на Україну,а потім за нею вернутися(якщо можу,то по безвізі можна їхати чи потрібно оформляти візу)???Перебував в Польщі на ,,печатці” про те,що чекаю карту!
  І ще одне питання:виникли деякі проблеми з роботодавцем,на фірмі якого і була зроблена карта,чи може він певним чином заблокувати карту,і якщо так то чи можна якимось чином цього уникнути???І якщо мені вдасться забрати карту,чи має він право заблокувати її тоді,коли вона буде в мене на руках???
  Наперед дуже вдячний за відповідь…

  Подобається

  1. Поїхати в Україну можете, повернутися по безвізу – навряд чи. Якщо ви були “на печатці” більше 90 днів й у вас в той час не було візи чи карти, то безвіз у вас вичерпаний.
   Отримати візу можна, але вам буде потрібний дозвіл на роботу. Або оригінал децизії. Просто факту того, що децизія вже є, недостатньо.

   Так, роботодавець може повідомити ужонд, що ви у нього вже не працюєте й таким чинов розгляд вашої справи можуть припинити, а децизію скасувати.
   Якщо ви встигнете отримати карту, то роботодавець все одне може повідомити. Але у вас є можливість в 15 днів повідомити воєвуду про втрату роботи, й в 30 днів знайти нову.
   Чи буде при тому дійсна ваша отримана карта, чи ви зновуопинетеся “на печатці” залежить від воєвудства

   Подобається

 9. Здравствуйте, возник такой вопрос, можно ли поехать в Польшу по биометрическом паспорте , по ( биометрии) если у тебя там есть польская рабочая виза?

  Подобається

  1. Так, можна.
   Вибір підстави перетину (візи чи безвіз) зумовлює мета поїздки.
   Відповідно, потрібно мати з собою різні документи.
   Якщо їхати по робочій візі, то потрібно мати умову та/або дозвіл на роботу.
   А якщо по безвізу, то потрібно мати гроші, зворотній квиток/ гроші на нього, місце проживання тощо. Й треба вміти пояснити, куди ви їдете та навіщо

   Подобається

 10. Доброго дня.
  Знаходжусь на даний момент в Польщі з печаткою в паспорті про подання документів на карту побуту!
  Є потреба виїхати в Україну на прикінці року.
  Чи можу я повернутись назад в Польщю без проблем, якщо зробити звичайну робочу візу?
  Дякую!

  Подобається

   1. oświadczenie не має категорій.
    категорія А стосується zezwolenia.
    oświadczenie може бути, якщо ще не вичерпані 180 днів впродовж року

    Подобається

 11. Здравствуйте .
  Мой муж подал документы на карту побыта 19.12.18
  Выехал в Украину 8.09.19.
  Все это время находился в Польше на основании штампа.
  Может ли он сейчас обратно заехать в Польшу?
  По безвизу за последние 2 года ни разу не заезжал.

  Подобається

 12. Добрий день. Підкажіть будь ласка що робити. Я їхала в Польщу по робочій візі і мені поставили на кордоні штамп в паспорті, а як верталася назад, чомусь не поставили, може забули. До кого я можу звернутись з цим питанням?

  Подобається

  1. Як це – забули?
   Ви давали паспорт при перетині кордону.
   Ви ж мали бачити, як в нього ставлять штамп?
   Ви проходите два кордони.
   На якому саме не поставили штамп? На польському чи українському?

   Подобається

   1. Єдине, до кого можна звернутися по цьому питанню, знаходячися в Україні – це консульство Польщі. Запишіться на прийом до консула

    Подобається

 13. Добрий день. Підкажіть будь ласка що робити якщо при виїзді з Польщі на кордоні не поставили печатки в паспорт

  Подобається

 14. Доброго вечора. Подався на карту в червні, перебуваючи ще по студентській національній візі яка дійсна до 31.10.2019. В листопаді планую поїхати в Францію і ось запитання. Мені краще після закінчення візи виїхати в будь-яку країну і заїхати по чистому біопаспорту який у мене є? Чи можливі якісь варіанти щоб полетіти в Францію, взявши із собою два паспорти і не перезаїжджаючи? Дуже дякую.

  Подобається

  1. Після 31.10 у вас буде 90 днів безвізу. Ви можете ним користуватися без виїзду з Польщі. Якщо віза в біометричному паспорті, то 2-й паспорт вам не буде потрібний. Якщо в звичайному – то так, потрібно мати при собі ще й біометричний

   Подобається

 15. Доброго дня ,мій чоловік зараз в Польщі на біометричному паспорті і здавав на карту побиту але на паспорт закордонний,у нього вже вичерпались 90 днів чи може він виїхати на карті,чи мусить перетнути кордон на біометричному????

  Подобається

  1. Не має значення, скільки у людини паспортів.
   Підстави для перетину кордону (карта, безвіз) діють на обидва паспорти одночасно.
   Має право виїхати по біометричному паспорту, оскільки він перебував на печатці.
   Має право виїхатиз картою, якщо її невдовзі видадуть

   Подобається

   1. Маю печатку в паспорті, виїхав в Україну але віза закінчила, вдома зробив біометричний паспорт і по ньому заїхав. Питання: чи можу я перебувати в Польщі до того часу поки не получу карту побиту, чи мушу виїхати до 90 днів?

    Подобається

 16. Доброго дня.Получив пластик карти побиту неправильно написали імя батька чи небуде проблем з виіізду чи віізду до Польши

  Подобається

 17. Доброго дня. Підскажіть будь ласка, дитині 1рік, і лиш отримали карту тимчасового побиту, має і біометричний паспорт, але відповідно дні по безвізу закінчились, ( у нас з чоловіком ще є дні по безвізу, нема лиш в дитини)а хочем поїхати до Болгарії з України, через Румунію, і нас дуже цікавить чи можна на підставі карти так їхати, чи не виникне проблем на кордоні Румунії чи Болгарії? Бо де тільки не узнавали, ніхто не може надати відповіді.

  Подобається

  1. Ви правильно рахуєте – фактично у диьини безвіз витрачений. по карті вона може знаходитися лише в Польщі.
   В вашій ситуації все залежить від рішення прикордонників. Були реальні випадки, коли в подібних ситуаціях дитину пропускали. Це формулюється як “з гуманітарних причин” (дитину неможливо саму повернути з кордону, вона має право не розлучатися з батьками, а у батьків є право перетнути кордон).
   Так що вам самим вирішувати, чи ризикувати.
   Вашу позицію може підсилити те, що з Болгарії ви плануєте попрямувати до Польщі, куди дитина моє право в’їзду на підставі карти

   Подобається

 18. Доброго дня.Подавала минулого року в березні на карту часового побиту,в вересні закінчилась віза,в грудні отримала негативну децизію.Зложила апеляцію,місце роботи з якого подавала на карту закрилося,але знайшла нову роботу і вже отримала дозвіл на працю типу А на три роки.Печатку про те що здавала на карту маю тільки на вньоскові.Питання чи можу я без проблем перетнути кордон,без депортації?

  Подобається

  1. Так, ви можете виїхати. Ваша справа точно є в реєстрі, оскільки була децизія.
   На підставі дозволу, ви зможете відкрити візу.
   Але краще перед виїздом відкликати свою апеляцію, оскільки вона вже не має сенсу

   Подобається

   1. А на кордоні потрібно буде відразу всі документи давати разом з паспортом?Вньосек,децизію?

    Подобається

   2. Скоріше за все – не потрібно.
    Вашу справу перевірять по комп’ютеру.
    Але якщо документи у вас є, то краще їх мати з собою

    Подобається

  2. Доброго дня.Маю ще одне питання,чи потрібно буде показувати на кордоні запрошення?Чи вони всю інформацію побачать в системі?

   Подобається

   1. При виїзді вашу справу перевіряють по комп’ютеру, підтверджень зазвичай не потрібно.
    При в’їзді, якщо ви їдете по робочій візі, потрібний дозвіл на працю

    Подобається

 19. Доброго дня. Подав на карту побиту в січні 2018. Міг працювати до листопада 2018 (закінчувалось освядченя). Станом на зараз нема ні децизії, ні печатки в паспорті, лише папір про подачу документів в ужонд. Чекати так довго я не можу, тому вирішив зробити нову візу. Чи можу я зараз поїхати до України і зробити візу? Чи не виникне проблем з вїздом по тій візі? Дякую

  Подобається

   1. Але питання в тому, що при виїзді без печатки виходить, що я в Польщі не легально з листопада 2018. чи на кордоні не буде з цим проблем? Або якщо за час мого перебування в Україні прийде відмова в карті, чи вїду я без проблем по візі?

    Подобається

   2. Прикордонники зараз орієнтуються не на печатку в паспорті, а не реєстр справ. Випадків, коли справа вже давно розглядається, але не занесена вреєстр поки ще не було.
    По візі ви зможете заїхати безвідносно того, в якій стадії розгляду ваша справа по карті

    Подобається

   3. Перепрошую, але чому є багато випадків у відмові при подачі документів на візу від консула?

    Подобається

 20. Добрый день! Подскажите пожалуйста,я в Польше уже три года,в Украину выезжала и возвращалась по карте побыта. Сейчас ситуация, когда я “нахожусь на печати” и старая карта закончилась, правильно ли я поняла, что безвиз у меня автоматически включился когда старая карта кончилась или я все же могу выехать в Украину по печати и в момент въезда а Польшу включится безвиз?Как называется документ в котором можно почитать эти правила? Спасибо

  Подобається

  1. Так, безвіз у вас включився одразу після закінчення терміну дії карти.
   Документами ця ситуація не дуже унормована в зв’язку із тим, що відповідно до законодавства термін перебування “на печатці” не може перевищувати 2 місяці (це норми Адміністративного кодексу).
   Відповідно, й не мало б виникати проблем із перетином кордону, оскільки очікування печатки має бути коротшим за шенгенський коридор.
   Внаслідок порушення термінів й виникає плутанина в розумінні – чому саме перебування “на печатці” відноситься до короткотермінових.
   В цій нашій статті можна прочитати офіційну позицію прикордонної служби: https://bit.ly/2YkISb3

   Подобається

 21. Здравствуйте! Жду карту временного побыта,от 27.11.2017г. Имею в Польше фирму зарегистрированную на себя и она работает с 05.11.2018 г. Спулка командитова. Могу ли я выехать в Украину и на основании этой спулки открыть визу. Спасибо.

  Подобається

 22. Доброго дня! Скажіть будь ласка, я маю зезволенє на побут стали і чекаю на карту вже два місяці.. Чи могла би я виїхати до України і повернутись на основі цього листа з дозволом. Чи мушу дочекатись на пластікову карту. В’їзд був на біометриці 12.08.2018 р. Тобто майже рік без виїзду. Дякую.

  Подобається

  1. Вам потрібно або дочекатися карту, або робити візу на підставі децизії (детальніше: https://leewadia.wordpress.com/2019/06/18/%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d1%96-%d0%b4%d0%b5%d1%86%d0%b8%d0%b7%d1%96%d1%97/)
   Безпосередньо по децизії заїхати не вдасться

   Подобається

   1. Я подала на карту побиту виїхала на місяць в отпуск чи можу я вернутися у Польщу без візи?

    Подобається

 23. Ще таке питаня віза закінчується 06.07.2019 хочу виіхати в Украіну 03.07.2019 по закінченю візи настає безвіз по поверненю до Польши через 3 тижні по безвізу небуде жодних питань на кордоні що стоіть печатка на карту побиту

  Подобається

  1. Доброго дня!по закінченю піврічноі візи можна перебувати на печатці чи треба виіхати в Украіну і чи взагалі можна виіжати в Украіну чекаючи на карту побиту

   Подобається

   1. Після закінчення піврічної візи є 90 днів безвізу, в які можна легко виїхати та повернутися назад.
    Після використання цих 90 днів, виїхати в Україну можна в будь-який момент, а повернутися можна лише по візі D, яку у вашому випадку можна отримати лише на підставі зезволенія або ж не по роботі

    Подобається

  1. Піврічна – це, скоріше за все, національна (позначка D).
   Якзо це так, то вона безвіз ніяк не зачіпає.
   Безвіз рахується окремо від перебування по такій візі

   Подобається

 24. Дякую велике. Ще одне питання. Мені не поставили штам що я вїхав до ЄС на Словацькому кордоні, я хочу виїжджати в Україну через Польський. Якісь проблеми можуть виникнути?

  Подобається

  1. Навряд чи не поставили. Можливо, він на іншій сторінці і ви його не помітили?
   В будь-якому разі – якщо це не ваша помилка, то й не ви за неї маєте відповідати

   Подобається

 25. У мене є чеська шенгенська мультивіза на 3 місяці, я пробув у Чехії один місяць, чи можу я поїхати в Польщу по безвізу. І чи враховується віза в безвіз?
  Дякую

  Подобається

  1. Можете поїхати.
   Перебування в Чехії по шенгенській візі – це те саме, що й безвіз.
   У вас залишилося 2 місяці безвізу, судячи з того, що ви написали

   Подобається

 26. Доброго дня! Маю децизію. Чекаю на пластик. Чи маю право виїхати на кілька днів до Німеччини? Без віза нема.??????
  Дякую

  Подобається

 27. Доброго вечора! Муж,дочка і я мали піврічні візи до 29.05.19. 15.05 подалися на карту тимчасово побиту і отримали печатки в паспорти. Після закінчення візи,я так розумію,автоматично починається безвіз.Маю таке питання! Чи можемо ми поїхати до Іспанії на тиждень поки ще діє безвіз 90 днів і повернутися назад в Польшу? Чи будуть у нас проблеми з отриманням карти? Якщо летіти літаком чи будуть які питання у прикордонників? Якщо можете дайте відповідь будь ласка! Буду дуже вдячна!

  Подобається

  1. Ви правильно рахуєте щодо безвізу.
   Так, впродовж 90 днів після візи ви можете їздити (або менше, якщо їздили по шенгену під час терміну дії візи).
   Ви можете полетіти до Іспанії, на розгляд справи по карті це ніяк не вплине

   Подобається

   1. Добрый день смогу ли я в ехать пльшу с новым паспортом имея действительную карту побита?

    Подобається

   2. Был заменян паспорт в старом печати а новый чистый а карта побыта действительная

    Подобається

   3. Так багато хто робить.
    Про всяк випадок бажано мати з собою принаймні фото старого паспорту, якщо виникнуть питання

    Подобається

 28. Добрий день.чи можу я після такої печатки перетинати кордон? Печатка річкою перекреслена і дві літери EG.Дякую за відповідь

  Подобається

  1. Якщо такі літери вам поставили при відмові у перетині кордону, то вам може допомогти ця наша стаття
   https://leewadia.wordpress.com/2018/12/10/%d1%89%d0%be-%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d1%94-%d0%bb%d1%96%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%88%d1%82%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d1%96-%d0%bf%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%be/
   Вас пропустять через кордон, якщо ви усунете причини видмови (матимете документи, що підтверджують мету подорожі і матимете достатню кількість грошей)

   Подобається

 29. Добрий день. Підкажіть будь ласка як краще поступити. Чоловік приїхав до Польщі 31.01.19, на той час ще мав дійсну карту побиту але на митниці поставили печатку в біометричний паспорт. 14.02.19 подався на нову карту побиту, має печатку в паспорті. Чи правда, що коли є печатка, то дні по біометрії не рахуються? Тобто в нього використаних 15 днів по біометрії і він може зараз їхати в Україну?

  Подобається

  1. На печатці дні по біометрії як рах рахуються. Якщо від моменту закінчення старої карти до сьогодні минуло вже 90 днів, то по біометрії він не заїде

   Подобається

 30. Доброго дня! Підскажіть будь ласка_ подалась на карту побиту ще в січні дицизія призначена на 12.08.2019, попередня карта закінчується в червні, паспорту біометричного немає. Чи зможу я поїхати на відпочинок власною машиною в чорногорію ? запрошення з роботи є дійсне до 2020 року, і umowa o prace( na czas nieokreslony).

  Подобається

  1. В’їзд в Чорногорію безвізовий для громадян України, але все одне ви можете здійснити поїздку тільки в той період, коли ще діє карта.
   Або ж отримати новий, біометричний паспорт (наприклад, в консульстві України в Польщі). Тоді впродовж 3-х місяців після закінчення карти ви зможете перетинати кордони по шенгенській зоні та повернутися до Польщі

   Подобається

   1. Дякую за відповідь. Просто минулого року була така ж ситуація в моєї подруги_ вона іздила по Австрії, Чехії і Італії без жодних проблем

    Подобається

   2. Австрія, Чехія та Італія не мають внутрішніх кордонів. Чорногорія – має, вона не є членом ЄС.
    До того ж, навіть якщо немає внутрішніх кордонів, це ще не означає, що переміщення вашої подруги не були зафіксовані і що вона згодом не отримає покарання

    Подобається

   3. Вибачте ще раз будь ласка- а якщо поіхати зробити біометричний паспорт в Україні срочний але вїхати ще по дійсній карті побиту і старому паспорту, чи потім буде вже десь зареєстрований новий паспорт і можна з ним вїжджати в хорватію( Чорногорію) ?

    Подобається

   4. Якщо ви зробите біометричний паспорт, то ви зможете подорожувати шенгеном 90 днів від закінчення карти.
    Й, аідповідно у ті країни, де у нас безвіз (тобто, в Чорногорію також)

    Подобається

 31. Здравствуйте.

  Ребенок родился в Польше в сентябре 2018 года, в данный момент имеем на руках дисизию о карте побыта ребенка, но самой карты у ребенка еще нет (у родителей карты есть). Если сейчас выехать в Украину на месяц, то пустят ли ребенка назад? Заранее спасибо!

  Подобається

   1. Просрочила безвіз, маючи штам про подачу на тимчасову карту, чи можу я виїхати на Україну без жодних проблем і зробити робочу візу?

    Подобається

   2. Якщо ви подали на карту ще тоді, коли безвіз не був вичерпаний, то ви перебуваєте легально весь термін очікування. В такому випадку ви можете спокійно виїхати. Зробити візу теж можете

    Подобається

 32. Доброго дня . Маю візу на 180 д національна але по запрошенню не працював. віза до 15.09.2019 Хочу подавати на карту часовего побуту . скажіть будьласка пичатку в паспорт ставлять зразу при подачі на КЧП ? і чи зможу я в цей же день виїхати в україну а за місяць повернутись по ці візі на 180 д. чи не буде проблем на кордоні через те що запрошення анульоване. і ще питання чи можу я працювати на фірмі відразу пісьля подачі на КЧП ?. чи потрібно спочатку чикати отримання карти часовего побуту ?

  Подобається

 33. Доброго дня. За неповнолітню дитину переслала документи на карту поштою. Маю жовтий папірець з пошти з печаткою з уженду про отримання документів. Чи можу з нею їхати в Україну? Чи не виникне ніяких питань? Дякую.

  Подобається

  1. Питань не виникне, якщо справа вже внесена в реєстр. Зазвичай, цей єтап розгляду справи здійснюють оперативно.
   Тож, якщо від моменту подачі вже минуло принаймні днів 10, то прикордонники побачать справу в реєстрі й претензій на матимуть

   Подобається

 34. Заехал а по безвизу в Польшу. Просрочен выезд 6 месяцев.Собираюсь лететь самолетом. Подскажите какой размер штрафа нужно заплатить.

  Подобається

  1. Немає чітко встановленої суми штрафу.
   Її визначають прикордрнники.
   Але штраф не є основним покаранням. Основне – це заборона в’їзду в країни шенгену на певний період

   Подобається

 35. Доброго дня, а можна детальніше дізнатись про опцію виготовлення візи на основі децизії (наскільки це реально і як довго робити), так як дні безвізу вичерпані і потрібно поїхати в Україну, дякую

  Подобається

 36. Доброго дня! Маю таке запитання. Ніби не знайшла відповіді у попередніх. Маю дійсну карту побиту до листопада 2020 року. Змінила роботу і чекаю на нову карту. Питання таке-чи анульована попередня карта і якщо ні, то чи можу я поїхати по ній додому і повернутися назад в Польщу. В паспорті печатка є, що чекаю нову карту. Також питання по безвізу, чи поновлюється він після отримання карти чи якщо не була в Україні 90 днів, то відповідно днів по безвізу немає. Дякую!

  Подобається

  1. Відповідь на ваше питання міститься в цій публікацїї
   Якщо від моменту зміни роботи ще не минуло 3 місяці, то у вас точно є дні безвізу, якими ви можете скористатися, якщо не певні в тому, що стара карта ще діє
   https://leewadia.wordpress.com/2019/02/22/%d1%87%d0%b8-%d0%b4%d1%96%d0%b9%d1%81%d0%bd%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%bc%d1%96%d0%bd%d1%96-%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b8-%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0/

   Подобається

 37. заїхав по біометрії до польщі перед закінченням подав на карту побиту .03.09.2018. дали відмову виїхав 23.03.2019. як дізнатись коли знову буде біометрія

  Подобається

   1. Доброго дня заїхала по безвізу 26 12 17 і в лютому наступного року подала на карту поставили штамп,не дочекавшись виїхала в Україну 11 05 19 року чи можу я вїхати по безвізу і коли будуть дні нараховані,дякую

    Подобається

  1. Дякую за Вашу відповідь. Зрозуміла. Тобто якщо вже пройшло більше ніж 3 місяці, а пройшло вже більше, тоді днів по безвізу немає. Дякую!

   Подобається

 38. Добрий вечір! У мене така ситуація: робила шенген на 7 днів, приїхала в Польщу, відразу подала документи на карту тимчасового перебування, маю децизію і печатку з датою, місяць тому забрала карту, але мені не поставили дату в паспорт, коли я її забрала. Зараз хочу поїхати на Україну на кілька днів. Чи будуть у мене проблеми з виїздом на кордоні? І які документи, я маю показати на кордоні? І з якими документами я маю вернутися до Польщі?

  Подобається

  1. Паспорт і карта на виїзд та на в’їзд, більше нічого.
   Не має значення, коли видали карту. Перебування є легальним від подачі документів до отримання карти.

   Подобається

 39. Добрый день такой вопрос у меня загран паспорт действует до 20.03.2020 года а карта побыта до 2021 ,смогу ли я с новым загран паспортом и стойже картой пересечь границу с Украины В Польшу

  Подобається

 40. Доброго дня .Таке питання ,чи відкриють мені візу на основі воєвудського запрошення,зезволення, якщо я маю печатку про подачу на карту тимчасового побиту ?Дякую…

  Подобається

  1. Так, відкриють.
   Наявність печатки не є перешкодою для надання візи. Навіть навпаки – прикордонна служба прямо радить отримати візу, аби мати можливість перетинати кордон під час перебування “на печатці”

   Подобається

 41. В дружини закінчилася віза 26.11.18, подалася на карту в жовтні, зараз перебуває “на печатці”. Без децизії покищо. Має зезволеньє на працю від воєвуди від 27.12.18 до листопада 21-го року, умова о праце від 01.08.18 до липня 20-го. Чи може вона поїхати на Україну і повернутися в Польщу до роботи по безвізу? Наперед дякую!

  Подобається

  1. “Печатка” вичерпала безвіз ще місяц тому.
   Повернутися по безвізу можна лише після 90 днів перебування поза шенгеном. Або ж можна отримати візу на підставі зезволеня

   Подобається

 42. Доброго дня,ситуація наступна.15 листопада 2018р перебуваючи на робочій візі відправив листом до ужонду документи на часовий побит.Сьогодні 27.03.2019 прийняли документи і поставили печатку в паспорт.На даний момент знаходжуся в РП по біометрії яка закінчується 20.04.2019.Планую поїздку на Україну з 12.04. по 8.05.Питання як потрапити в Польщу?чи відкриють мені робочу візу чи можливо шенген?

  Подобається

  1. Якщо у вас є дні безвізу до 20/04, а ви виїдете 12/04, то ви зможете заїхати до Польщі по безвізу, він не буде витрачатися коли ви будете в Україні.
   Якщо ж ви хочете візу, то можете подати на національну. печатка тому не завадить. Шенгенську візу в біометрію не ставлять – в ній немає сенсу

   Подобається

   1. Мені потрібно буде заїхати на 3 місяці.чи зможу я по безвізу заїхати і перебувати в Польщі на основі цієї печатки,чи краще зробити робочу візу(чув таку інформацію,що якщо немає децизії то роб. візу не відкривають)?

    Подобається

   2. Якщо у вас подані документи на карту – ви можете перебувати стільки, скільки потрібно, до остаточної децизії по карті. Тут головним є питання перетину кордону і можна заїхати навіть якщо по безвізу залишився 1 день

    Подобається

 43. Доброго дня, маю таку ситуацію. 28.12.2018 подав на карту резидента і отримав печатку в паспорті, що виробляю карту.
  09.01.2019 закінчилася моя карта побиту і зараз я перебуваю в Польщі на печатці. 22.12.2018 був в Україні і подав на біометричний паспорт, десь біля 15.01.2019 я дізнався, що мій біометричний паспорт вже готовий і я можу його забрати. Скажіть, будь-ласка, чи зможу я виїхати на початку травня в Україну і вїхати потім до Польщі по біометричному паспорті?
  Якщо ні, то в який спосіб я зміг би виїхати в Україну і повернутися назад? Працюю на безтерміновій умові в Польщі. В Україні жив і приписаний 10 кілометрів від кордону.

  Подобається

  1. Якщо ви раніше користувалися МПР,то ви й надалі можете ним користуватися.
   Якщо ж ви хочете скористатися безвізом, то у вас є 90 днів від 09/01 аби виїхати по печатці та заїхати по біометричному паспорту. У травні ваш безвіз вже буде використаний печаткою

   Подобається

 44. Здравствуйте,
  Ситуация, такая, я жду децизию на карту временного побыта, годовая виза закончилась 31.01.2019, од того момента работаю на основании полугодового освядчения + есть печать в паспорте о подачи документов на карту. (Паспорт биометрический)
  Вопрос, могу ли я поехать 21.04.2019 в Украину на две недели, и вернуться назад не открывая визы?

  Подобається

   1. Здраствуйте, ещё один вопрос, у меня уже на руках есть децизия, вторую неделю жду саму карточку, 20.04 хочу ехать домой, а вернуться в Польшу 06.05, мне нужно будет делать визу или по децизии могут впустить или как то иначе?

    Подобається

   2. Децизія не є підставою для перетину кордону.
    Вам потрібно або дочекатися виготовлення карти або відкривати візу не підставі децизії (така опція є в консульствах)

    Подобається

   3. А те 10 дней без виза которые останутся как я выеду 20.04, на их основании можно потом заехать ? и получить уже карту.

    Подобається

   4. Твк можна буде заїхати по безвізу.
    Перепрошуємо, при відповіді на коментар не видно попередньої історії

    Подобається

   5. Вибачте, при відповіді не було видно перередніх коментарів.
    Якщо ви виїдете до закінчення безвізу (20.04), то ви зможете повернутися по безвізу, вам не потрібно робити візу. Децизію можна показати при в’їзді і сказати, що їдете забирати карту

    Подобається

 45. Допоможіть розібратись!
  Вїхав до РП по безвізу 15 серня, одразу подав документи на карту і 22 січня отримав штамп в паспорт, звісно ж з датою подачі документів на карту , 21 серпня. Згідно підрахунку дія безвізу закінчилась 23 грудня, коли починається наступний безвіз, і чи для цього потрібно виїхати з РП?
  Дякую.

  Подобається

  1. Поки ви знаходитеся в Польщі безвіз не відновлюється.
   Аби у вас знову з’явися безвізовий коридор, вам потрібно пробути поза шенгенською зоною понад 90 днів

   Подобається

 46. Добрый день,
  Подалась на карту часового побыть на основании работы в январе 2018, первое письмо с ужонда получила в январе 2019, при этом было написано что не хватает документа (załącznik #1 od pracodawcy), который я им доносила (выслала почтой) спустя месяц после подачи документов (вероятнейшее всего где-то потеряли). При этом в письме не было указано, что уже могу получить печать в паспорт.
  На данный момент у меня паспорт старого образца, что если я сделаю биометрический паспорт в консульстве украны в Польше, на основании которого выеду в Украину, возвращаясь в Польшу мой 90 дневной коридор только начнёт действовать?
  Что в случае получения биометрического паспорта (без предварительного выезда и въезда в Польшу) с выездом в страны шенген?
  При донесении позже копии нового паспорта к моему делу получу и по получении следующего письма, в котором уже будет указано что могу получить печать, поставят ли ее в новый паспорт?
  Заранее большое спасибо за ответ!

  Подобається

  1. Оскільки у вас старий паспорт, то можна припустити, що до подачі на карту у вас була віза. І від моменту її закінчення вже точно минуло більше 3-х місяців.
   В такому випадку у вичерпаний 90-денний коридор, який дозволяє поїздки по безвізу. Навіть якщо ви отримаєте біометричний паспорт, цей коридор у вас з’явиться лише після того, як ви пробудете більше 90 днів поза межами Польщі (і шенгену загалом). Відповідно, по країнах шенгену ви зараз теж не можете подорожувати. Печатку в новий паспорт ставити немає сенсу, якщо лише у старого паспорта не вичерпується термін дії. Якщо ж вичерпується, то було б краще, аби в новому паспорті був штамп про перетин кордону, аби щоразу при перевірці документів не було потреби пояснювати, що ви весь час знаходитеся легально

   Подобається

   1. До подачи на новую карту у меня было еще 2 карты (на основании учебы и на поиск работы для абсольвента). последняя виза датируется 2015 годом (так же как и печать стражи граничной). Суть вопроса состоит в том – от какого момента мне начисляют эти 90 дней?
    От дня окончания предыдущей карты? от дня последнего въезда в польшу? (который был по карте) или таки от момента получения стемпля в паспорт? (которого у меня до сих пор нету) если буду выезжать с польши в украину на один день и въеду обратно чтобы начать 90дневный коридор – то на основании каких данных будет проверяться исчерпан ли данный лимит, если у меня будет новый паспорт без данных?
    таким образом по получению нового биометрического паспорта на территории Польши – мои 90 дней начнутся после получения стемпля в новый паспорт?

    Подобається

   2. 90 днів у вас були витрачені одразу після закінчення попередньої карти.
    Вони поновляться тільки після перебування понад 90 днів поза шенгеном або через 90 днів після отримання карти.
    Чому – детально описано тут: https://leewadia.wordpress.com/2019/03/09/dlugosc_pobytu_krotkoterminowego/
    Ви звісно, можете отримати біометричний паспорт в Польщі.
    Але виїхати і одразу заїхати по ньому ви не зможете – у вас витрачені дні шенгенського коридору. Відповідно, по шенгену ви ьаж не можете подорожувати

    Подобається

 47. Доброго дня.
  Я знаходжуся в Польщі по воєвудській візі.
  Хочу поїхати відпочивати до Єгипту. Чи можу я летіти прямо з Польщі.??
  Дякую.

  Подобається

 48. Добрый день! Подскажите пожалуйста, заехал в Польшу по безвизу за картой побыта, получил карту. Нужно возвращаться назад и пересекать границу по карте если осталось мало дней безвиза или можно находится в Польше?

  Подобається

  1. У вас автоматично почне діяти карта після того, як закінчатся дні безвізу. Перетинати кордон не потрібно.
   Детальніше ваш випадок описаний в цій публікації (карта та віза D – це однотипні документи, які дозволяють догострокове перебування) https://leewadia.wordpress.com/2018/05/12/%d1%87%d0%b8-%d1%82%d1%80%d0%b5%d0%b1%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd-%d0%bc%d1%96%d0%b6-%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%be%d1%8e-d-%d1%82/

   Подобається

   1. Хотів задати таке питання. Перебуваю в Польші на основі печатки. Чи можу я виїхати в іншу країну ЄС подорожувати?

    Подобається

 49. Доброго дня! Я подалася на карту побиту в травні 2018 року. Два місяці тому мені прийшов лист, в якому було сказано що децизія по моїй справі буде готова до 14.02.2019. Досі не було ніякої відповіді з Уженду. В мене є печатка в паспорті про подачу на кп, і я б хотіла поїхати в Україну та відкрити робочу візу. Чи можливо в моїй ситуації відкрити візу, оскільки я не знаю чи децизія вже є чи ні? Чи вплине те, що якщо я поїду в Україну і цей час по моїй справі буде винесена децизія, на відкриття візи?
  Дякую наперед.
  Кінець розмови в чаті
  Введіть повідомлення

  Подобається

  1. Дуже дякуємо за звернення із запитанням на наш сайт.
   Але так виглядає, що ви вже задавали це питання в якомусь чаті (з якого його скопіювали).
   Аби не витрачати ваш та наш час, просимо повідомити, що вам відповіли на ваше запитання в чаті

   Подобається

 50. Доброго дня! Вїхали до Польщі 11
  04.18. 04.07.18 подали документи на карту побуту. Чи маємо право поїхати до Німеччини? Чи рахуються ті 7 днів безвізу , що лишились?

  Подобається

  1. У вас не залишилося днів безвізу, “на печатці” теж витрачаються дні безвізу.
   Детальніше відповідь на ваше питання можна знайти тут https://leewadia.wordpress.com/2018/11/10/%D1%87%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%86%D1%96-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D1%88%D0%B5%D0%BD/

   Подобається

 51. в мене робоча віза з 20.02.2018 по 31.07.2018 я вїхала в Польшу 23.02.2018 по 28.06.2018 року а потім ще 13.07.2018 року віхала в Польшу і 13.07.2018 мені поставили печатку на карту побиту і на ній була до 1 грудня 2018 року 01.12.2018 перетнула границю а зараз 3 березня хочу їхати в Польшу чи можу наперід дякую

  Подобається

 52. Доброго дня, маю таке питання ! Чекаючи на карту побуту я звільнився з роботи (печатка в паспорті стоїть) скільки часу я можу перебувати в Польщі? В ужонд фірма про моє звільнення не оголошувала! Дякую

  Подобається

 53. Робиться карта побуту через агенство,
  вже чекаю децизію, але обставини змінились , не хочу відмовитись від карти побуту і змінити роботодавця , віза давно скінчилася. Питання такі:
  1. Дадуть мені робочу візу, якщо я поїду в Україну її робити ,не написавши в уженд заяву про те що я відмовляюсь від карти?
  2. Якщо я таки виїду з Польщі і знову в’їду по біометриці , чи зможу влаштуватися на роботу офіційно не написавши ту ж саму заяву про те щоб мені анулювали мої документи подані на карту?

  Подобається

  1. Ваші питання начебто короткі, а відповіді можуть бути доволі розлогими.
   Тому давайте уточнювати деталі по ходу.

   Ви чекаєте на карту, але хочете змінити роботу. Так?
   Агенція, яка займається картою – це роботодавець? Чи просто посередник по отриманню дозволів?
   Якщо ви не хочете відмовлятися від карти, то чому виникає розмова про візу?
   Від відповідей дуже залежать рекомендації.

   А якщо загально, то:
   – так, ви маєте право подавати на візу і отримати її в той час, як розглядається ваша справа по карті
   – якщо ваша віза закінчилася більше 90 днів тому і ви весь цей час були в Польщі, то по біометрії ви заїхати не зможете. хіба що дочекаєтеся коридору в Україні
   – якщо ви приїдете по безвізу і матимете дозвіл на роботу, то ви зможете працювати. Якщо при тому ви не написали заяву про закриття справи по карті, то вам потрібно донести повний пакет документів з нової роботи – і справа буде розглядатися далі

   Подобається

 54. Я нахожусь на україні .мене вернули з границі польськоі і поставили відмітку в паспорті штамп F .Чи можна зробити візу по таких документах”zezwolenja typu A .umowa o pracę, ”

  Подобається

  1. Літера F означає “вичерпав 90 днів перебування в шенгені”
   Вам дійсно потрібно подавати на національну візу.
   zezwolenie та .umowa o prace – це потрібні документи, аде не достатні.
   Ще, як мінімум, буде потрібна страховка

   Подобається

  1. Є різні підстави для відкриття національної візи.
   Точний перелік документів для відкриття візи вам краще дивитися на сайті консульства вашого консульського округу

   Подобається

 55. Добрий.день. Я чекала на карту тимчасового побиту , і потрібно виїти на україну.і через 3 тижні їхала на польщу і мене вернули бо не мала візи . На границі мені сказали , потрібна віза типу Д . Але мій работодатель робить освідченя . І.мені сказали що я можу по цьому освідчені пройти таможню знов без проблем . Без оформленя візи. Чи це можливо чи неризикувати і робити візу

  Подобається

  1. Освядченя не є документом для перетину кордону. Аби заїхати в Польщу вам потрібно отримати візу на підставі того освядченя, яке зробить ваш роботодавець

   Подобається

 56. Добрий день ,я маю таке питання,я подала на карту побиту але не можу працювати в той час,як робиться карта,та маю не використані дні безвізу в тому ж паспорті.Чи можу я працювати десь офіціально не виїжаючи з Польщі,а чи можна виїхати і заїхати щоб працювати?дякую

  Подобається

 57. Здравствуйте, я замужем но осталась на своей фамилии , могу ли я сейчас поменять фамилию на мужа и сделать биометрический паспорт новый (у меня сейчас есть загран паспорт на свою фамилию и дни по безвизу использованые) могу я ехать в польшу по новом паспорте с новой фамилией снова по биометрии или вся информация про меня остаётся в базе, а указывается просто что сменила фамилию и все?

  Подобається

  1. Якщр ви хочете змінити прізвще, щоб отримати новий паспорт – в цьому нема сенсу. До вашого паспорту прав’язані відбитки пальців, які від зміни прізвища не змінюються. Якщо у вас вичерпаний безвіз – то другий паспорт вам не допоможе.
   Якщо ж ви хочете змінити прізвище з інших міркувань – то це можливо, але доволі складно, вам доведеться для початку змінити свідоцтво про шлюб, в якому зазначено, що ви залишаєтеся на своєму прізвищі

   Подобається

 58. Подала на карту побиту в грудні,хочу їхати на Україну в травні,при тому маю не використаний біометричний паспорт,чи можу я по нім повернутися в Польщу?

  Подобається

 59. Здравствуйте, спасибо вам за очень познавательную статью, сделал для себя важное открытие по поводу безвиза, однако, осталась недопонятой следующая ситуация, исходя из статьи, если: в последний день безвиза я подал документы на карту и получил печать, через 90(+1) дней я снова получаю возможность ездить по странам шенгенской зоны на основании безвиза, но не могли бы вы немного конкретнее расписать этот механизм? Например если я поехал в Германию на 10 дней, затем вернулся в Польшу, у меня израсходуется 10 дней безвиза, а на территории Польши дни безвиза расходоваться перестанут? Возможно в таком случае мне нужно где-то просить какие-то печати о въезде в Польшу(из страны Шенгена), чтобы остановить расход дней безвиза? Или же я запущу процесс беспрерывного расхода дней безвиза? Или он в любом случае запускается сам, каждый раз, когда снова активируется безвиз?

  Подобається

  1. В статті нема твердження про те, що через 90 (+1) днів ви знову можете їздити шенгеном. Навпаки, якщо в знаходитеся “на печатці”, то у вас не відкриється шенгенський коридор допоки ви не виїдете із шенгенської зони (включно із Польщею).
   Ця стаття була написана у липні 2017 року, з тих пір польська прикордонна служба змінила своє ставлення до часу перебування “на печатці” і почала відносити його до короткотермінового (в липні вона ставилася до того інакше, про що всідчить цитата з офіційного сайту)

   Подобається

 60. Доброго дня, я подала на карту побиту але не получила печатки, на вакації хотіла поїхати в Єгипет з Польщі за путівкою, чи можу я це зробити? Знаю що візу в Єгипет можна зробити і оплатити вже на місці в Єгипетському аеропорті, дякую

  Подобається

  1. З Польщі ви виїдете спокійно, якщо ваша справа вже є в реєстрі.
   В Єгипет в’їдете на тих самих підставах, як всі громадяни України, не має значення з якої країни ви прямуєте.
   А от після вакацій у вас виникнуть сладнощі – з Єгипту в Польщу ви не заїдете. З будь-якої іншої країни – також. При в’їзді в шенгенську зону ви будете проходити паспортний контроль. А у вас нема підстав для в’їзду, якщо безвіз вже вичерпаний

   Подобається

 61. Здравствуйте, могу ли я приехать в Польшу к мужу по безвизу режиму и быть там с ним ну примерно 2 месяца, но на работу никуда не идти, не будет ли потом проблем когда буду возвращаться домой?

  Подобається

 62. Доброго дня! Багато прочитала інформації, але так до кінця не можу зрозуміти, чи можу користуватись безвізом. Перетнула кордон з Польшею останній раз 22/05/2018 по карті побиту. Після того подала на карту наступну, маю печатку в паспорті, паспорт біометричний. Термін децизії два раза переносили, на сьогоднішній день я все ще без документів. Питання таке-якщо я не користувалась паспортом і безвізом при перетину кордону з України в Польщу, то дні безвізу в мене цілі? Чи можна це провірити , наприклад, подзвонивши на Страж гранічну?? Дуже не хочеться неприємностей на кордоні. Дякую

  Подобається

  1. Той час, коли ви чекаєте карту, а попередня карта / віза вичерпалася, ви витрачаєте шенгенський коридор (90 днів), незалежно від того, чи є у вас біометричний паспорт чи ні.
   По дзвінку інформацію про ваші дні безвізу страж гранічний не дає, але ви можете написата листа на емейл і вказати дати в’їзду, подання на карту і закінчення попередньої карти. Тоді вам напишуть, скільку вас є днів безвізу

   Подобається

 63. Или я просто еду в ужонд заполняю новый внесок здаю пакет документов с новой фирмы и жду когда мне назначат отпечатки.

  Подобається

  1. Вы не можете находиться в Польше бесконечно и подавать новые заявы на карту.
   Тем более, что это при первой подаче у вас был пакет документов благодаря освядченю.
   Сейчас у вас нет оснований оставаться в Польше и ждать зезволение, без которого вы все равно не сможете работать.
   Вы задаете один и тот же вопрос уже третий раз.
   Вам дали ответ в ужонде.
   Если вы хотите этот ответ оспорить – нанимайте адвоката, возможно адвокату удасться зацепиться за процедурные нарушения. Но шансов крайне мало

   Подобається

   1. Доброго дня ,я чекаю на карту побуту (печатка стоїть в паспорті).Но я звільнився з роботи . Скільки я можу перебувати в Польщі?

    Подобається

   2. Якщо ви звільняєтеся з роботи, то ви маєте повідомити воєвуду про звільнення.
    Якщо будете змінювати роботу – то подати нові документи на карту.
    Якщо не плануєте працювати, то написати в заяві, що просите закрити вашу справу.
    Тоді ви можете перебувати до тих пір, поки не отримаєте листа про закриття справи. В ньому буде ще зазначено, що дається 30 днів до виїзду від моменту отримання листа

    Подобається

 64. Если я в течении 30 дней после разрыва трудового договора нахожу новую работу и предоставляю документы в ужонд если мне дают зазволение на работу то я все равно должен выехать из страны так как мою дицизию анулировали.

  Подобається

  1. Вы же в первом своем вопросе сами написали позицию чиновников – поскольку децизия уже вынесена, а основания для нее утрачены до момента принятия децизии – то она будет анулирована. Так сложились обстоятельства. Когда вы меняете работу, вам стоит принимать во внимание риски, которые с этим свизаны.
   Вы можете принести новые документы пока децизии еще нет.
   И вы можете за 30 дней поменять работу, когда децизию уже есть.
   А ваш случай – другой

   Подобається

 65. Подскажите ещё пожалуйста, как нам быть если мы с супругой подали внески нам поставили на них печати и мы хотим летом выехать в Украину чтобы забрать сына в Польшу. Как нам выехать и как потом вернуться без проблем. Оба въезжали по биометрике. Спасибо.

  Подобається

  1. Ваше дело по карте уже в состоянии закрытия, как вы сами написали.
   Его уже практически нет. Вы имеете право находиться в Польше до тех пор, пока не получите окончательную децизию. После этого вы обязаны выехать. Заехать сможете по визе

   Подобається

  1. На данный момент времени у вас неопределенный статус – работу вы оставили, децизия будет отменена, вы не можете находиться в Польше после отмены децизии, если у вас нет визы/безвиза. Вам сейчас нужно обсуждать с работодателем, какие разрешения и в какой срок он может сделать, чтобы вы могли легализоваться. На данный момент ситуация выглядит так, что вам нужно ехать за визой

   Подобається

  1. Стоит или не стоит делать карту побыта зависит не от того, на сколько времени выдано разрешение на работу, а от того, нужно лы вам разршение на пребывание в виде карты

   Подобається

 66. Если работодатель в зозволении укажет что хочет чтобы я у него работал 3 года то реально такое зазволению получить?

  Подобається

  1. Так чыталось из вашего вопроса – если вы в мае подавали на карту, то работали скорее всего по освядченю. Новое освядченя можно сделать только через год (с мая), еслы отработаны все 180 дней

   Подобається

 67. Добрый день, у меня такая ситуация:Я в мае 2018 подал документы на карту побыта у меня был трудовой договор с фирмой на 3 года в январе 2019 я нашёл другую работу и так сошлись звезды что в тот день когда я уволнялся пришла на почту дицизия выданная на основании трудового договора который расторгли(пластик я ещё не делал). Вот я поехал в ужонд чтобы уведомить своего инспектора. Там мне сказали что в таком случае моя дицизия анулирована. Мне надо все здавать заново и отпечатки пальцев тоже. Скажите, так ли это или есть варианты?

  Подобається

  1. Если договор, на основании которого вынесено решение расторгнут – то решение (децизия) отменяется.
   Просто переподаться на карту у вас тоже не получится – по освядченю вы работать уже не можете, только по зезволению, плюс нужно делать тест рынка праци. То есть вам придется долго ждать разрешений, чтоб работать

   Подобається

 68. Я з дітьми очікувала на карту,дали відмову,а один ходить до школи,а їхати на 90 днів,то яка школа,українських букв незнає,і тому незнаю я,що треба робити((

  Подобається

  1. Навчання у школі не є підставою для отримання дозволу на перебування для дитини, якщо батьки не мають такого дозволу.
   Якщо у вас відмова у карті, то ви маєте виїхати і діти разом із вами

   Подобається

  1. Дозвіл на перебування – це або віза або карта побиту.
   Ви не написали, на якій підставі перебуває дитина.
   Процедура подовження візи в принципі існує, але для інших випадків.
   Продовження карти побиту відбувається через поданння нової заяви із повним пакетом документов

   Подобається

 69. Доброї ночі,хочу спитати про таке,у липні 2018 Я перетнула кордон по біометриці,у серпні почалась на карту,зараз січень,маю відмову,чи можу я поїхати до україни на два -три дні,і звернутись по біометричному,дякую

  Подобається

 70. Доброго дня! Перший заїзд по безвізу був 20.07.18 по 02.09.2018, другий — 29.09.2018 по 30.09.2018, третій — 03.10.2018 по 01.11.2018, четвертий — 12.11.2018 по 23.12.2018, Останній раз, коли виїзджав, термін безвізу вже вичерпався, але оскільки я подав на карту побуту, мені видали дицизію, який дозволяє мені перетнути кордон. Питання полягає в тому, що зараз я на Україні, моя карта побуту в Польщі вже готова і мені потрібно знову заїхати, щоб її отримати. Чи можу я заїхати по безвізу, чи потрібно робити якусь візу?

  Подобається

  1. Безвізовий коридор у вас відкриється після того, як ви пробудете в Україні більше 90 днів.
   Якщо вам треба раніше, то ви можете відкрити національну візу. Є така практика, що візу відкривають на підставі децизії

   Подобається

 71. Доброго дня,
  Чи можна згідно з твердженням розміщеним нижче зробити висновок що чекаючи на карту побиту на підставі біометричного паспорту після 90 днів особа і надалі може проживати на території Польщі на підставі “печатки”/ складених документів на карту побиту? І в такому разі перевищений ліміт 90 днів безвізу не буде проблемою?

  Будь ласка підкажіть.
  Дякую!!!

  “Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE.”

  Подобається

 72. Чи можу я поїхати в Україну на 2 тижні і повернутися в Варшаву чекаючи на карту побиту по простому закордонному паспорті. В мене два закордонних паспорта. А повернутися по чистому біометричному?

  Подобається

  1. Чистий чи не чистий біометричний паспорт – не має значення. Ваші обидва паспорти однозначно пов’язані із вами. Для того ви здавали відбитки пальців.
   Якщо ви чекаєте на карту понад 90 днів після того, як закінчилася віза, то безвізовий коридор у вас вичерпаний.
   Якщо ж 90 днів ще не минуло, то так, ви зможете заїхати по біометриці. При тому можна показати прикордонникам печатку в старому паспорті, аби не було багато питань про мету вашої поїздки

   Подобається

 73. Вибачте що надоїдаю вам але ще одне питання якщо я зараз на Україні то дні які у мене залишились у візі є не змінними вони так і зостануться ? І чи можна буде купити на кордоні страхівку і яку краще взяти на скільки днів ? На разі дякую

  Подобається

  1. Візи бувають різні.
   Може бути, наприклад віза 80/180 з термінами від і до. Тоді вона дає можливість перебувати певну кількість днів (80 у нашому прикладі) впродовж встановленого періоду (півроку – у нашому прикладі).
   В такому випадку, якщо людина знаходиться поза межами Польщі, дні візи зберігаються.
   Якщо, наприклад, у вас віза 30/30 з 01.01.19 по 30.01.19, а ви в цей час в Україні, то дні візи просто пропадають.
   Страховка людині потрібна не для перетину кордону, а для покриття витрат у вападку настання страхового випадку. Тому купувати її треба не на кордоні, а у тієї страхової компанії, якій ви довіряєте

   Подобається

 74. Скажіть будь ласка а перетинаючи кордон потрібно мати з собою 2 паспорти попередній той що був з візою і новий який біометричний який тільки зробила щоб вїхати по печатці

  Подобається

 75. Як рахувати дні щоб знати чи є коридор Віза у мене 165 днів а діяла до 30 листопада я виїхала в Україну 29 жовтня а на печатці була у Польщі з25 травня

  Подобається

 76. Доброго дня! 3.09.2018 подала документи на карту побиту, маю печатку в паспорті. В Поморському воєводстві розгляд справи може тривати до 2 (!) років. Проте я найближчим часом хочу похати в Україну. Чи існує можливість виробити в Україні робочу візу й по ній в’їхати назад до Польщі? Я маю дозвіл на роботу й контракт з роботодавцем. Паспорт звичайний, не біометричний. В консульстві сказали, що не зроблять мені біометричний паспорт, оскільки я не маю ані візи, ані актуальної карти побиту. Дякую за відповідь.

  Подобається

  1. Так, ви можете зробити в Україні національну візу на підставі дозволу на роботу та інших стандартних документів, що зазвичай вимаагються.
   Також ви можете під час перебування в Україні подати документи на виготовлення біометричного паспорта, його зараз швидко роблять.
   Втім, для в’їзду в Польщу вам лише біометричного паспорту буде недостатньо, коридор вже “з’їла” печатка, ще до того, як ви оформили паспорт

   Подобається

 77. Добрий день.
  Маю візу тип D, яка закінчується 12 січня 2019 року. На карту побуту подавався 8 жовтня 2018 року (маю печатку у паспорті).
  Маю біометричний паспорт.
  Чи можна поїхати після 12 січня 2019 року до іншої країни ЄС (на відпочинок) поки діє біоместричний паспорт? Чи завдяки печатці на карту термін дії біометрії вичерпався?
  Дякую.

  Подобається

  1. В той період, коли є віза, печатка не вичерпує шенгенський коридор.
   Ви перебуваєте в Польщі на умовах довгострокового, а не короткострокового перебування. 90 днів шенгенського корудору у вас починають вичерпуватися при виїзді в за межі Польщі але в межах шенгенської зони. Після 12-го січня шенгенський коридор буде вичерпуватися ц в Польщі також

   Подобається

   1. Тобто можна буде спокійно подорожувати по Європі ще 3 місяці після 12 січня?
    Принаймі в такі країни як Греція, Іспанія и тд.

    Подобається

 78. Я подав на карту побиту на 89 дні безвізу з біометричними паспортом , вже чекаю у Польщі понад місяць , штамп є , чи можу я виїхати в Україну і повернутися до Польщі?

  Подобається

 79. Доброго дня. Мої діти хочуть на свята поїхати в Україну, дочка повнолітня і має сталий побит, а син має 15 років, і має тільки децизію і печать в паспорті. Чи може син у супроводі своєї сестри перетнути кордон повертаючись в Польщу маючи дозвіл тільки від мене, матері і не маючи від батька. Маємо нотаріальну згоду від нього, але на супровід зі мною, матір’ю. Цікавить, чи маючи децизію вистачить тільки моєї згоди. P. S. Ми проживаємо в Польщі.

  Подобається

  1. Українських прикордонників не цікавлять ваші підстави перебування в Польщі (чи є карта чи децизія).
   Вони перевіряють правомірність виїзду неповнолітніх. Якщо дозвіл батька передбачає супровід матері, то прикордонники мають право не випустити.
   Також врахуйте – децизія не є підставою для в’їзду в Польщу, Має бути або карта, або віза, або безвіз

   Подобається

   1. Щиро дякую. Син маємо візу, але на деяких сайтах написано, якщо є відмітка в паспорті про сталий побит достатньо згоди одного з батьків

    Подобається

   2. Українські прикордонники керуються українськими законоами.
    А в українському законодавстві терміну “сталий побит” нема взагалі.
    Осбливих умов для тих, хто має дозвіл на постійне проживання за кордоном теж нема. Вони такі саме громадани.
    Втім, щиро бажаємо, аби у вас вийшло поїхати так, як ви спланували

    Подобається

 80. Доброго дня.Підскажіть будь ласка. У мене є дійсне Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi до 31 грудня. Чи можна з 1-го січня отримати нове,для того,щоб поїхати додому та зробити візу?

  Подобається

  1. На жаль, не можна.
   По освядченю можна працювати 180 днів на рік, при тому рік не співпадає із календарним, а рахується від першого дня роботи по освядченю.
   Тобто, якшо у вас було освядчення від 10 червня на 180 днів, то наступне ви зможете оформити також з 10 червня, якщо ви почали роботу вчасно. Або навіть пізнішою датою, якщо затрималися із приїздом.
   Детальніше про освядченя можна прочитати у цій статті – https://leewadia.wordpress.com/2017/12/12/%d1%89%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%b7-%d0%be%d1%81%d0%b2%d1%8f%d0%b4%d1%87%d0%b5%d0%bd%d1%8f%d0%bc%d0%b8-%d1%83-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%bf%d0%bd%d0%be/

   Подобається

   1. Дякую. А підскажіть ще будь ласка,а якщо зробити гостьове запрошення і по ньому туристичну візу,то можна буде без проблем заїхати і далі чекати на карту чи ні?І якщо так,то за скільки часу можна зробити таке запрошення?

    Подобається

   2. Якщо у вас біометричний паспорт, то туристичну візу вам не дадуть.
    І в ній нема сенсу.
    Коли є дні безвізу – ви їдете по біометрії.
    Коли нема – то або чекаєте, або отримуєте національну візу.
    Якщо у вас небіометричний паспорт – то простіше і швидше отримати новий паспорт, ніж чекати на запрошення і візу

    Подобається

   3. Вибачте за те,що займаю Ваш час,але останнє питання- у мене два діючих паспорта,в одному стоїть печатка,а другий біометричний(з вичерпаними днями.)Це ситуації не міняє?Все одно не можна зробити туристичну візу? А національну ж не можна зробити без oswiadczenie…😢

    Подобається

   4. Споава в тому, що шенгенський коридор (90/180) дається не паспорту, а людині.
    Навіть якщо у вас 5 паспортів, ви, людина, можете перебувати в шенгенській зоні всього 90 днів, які включабть в себе безвіз, туристичну візу або ж “печатку”.
    Так що коли безвіз вичерпаний – ніяка туристична віза не допоможе

    Подобається

 81. Літом виїхав по карті тимчасового побиту (польській), її дія закінчилась 1 грудня 2018р. зараз ще перебуваю у Польщі маю біометрію. Чи можу я спокійно поїхати в Україну та вернутись вже по біометричному паспорті?

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s