Зміни в дозволах на працю іноземців

Posted by

17 серпня був опублікований закон (ustawa), який вносить зміни у закон “Про промоцію працевлаштування”, що регламентує, зокрема, й укладання трудових  стосунків  з іноземцями (Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Всі оновлення в законі “Про промоцію працевлаштування” набувають чинності з 2018 року (більшість – з 1 січня, є окреме положення, що запрацює з 1 липня).
Але є й значна зміна, яка починає працювати через 14 днів після опублікування зазначених змін, тобто – з 1-го вересня 2017 року.

Ця стаття формулюється так:

Art.12. Oświadczenie ozamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi, złożone w celu rejestracji w powiatowym urzędzie pracy zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 90 ust. 4 ustawy zmienianej w art. 1, nie podlega rejestracji, jeżeli dotyczy pracy, która byłaby wykonywana po dniu 31 grudnia 2018 r.

Тобто, заява (oświadczenie) про намір доручити виконання праці іноземцю не підлягає реєстрації, якщо йдеться про працю, яка мала б бути виконувана після 31 грудня 2018 року.

Що означає “не підлягає реєстрації”? Це послаблення вимог чи навпаки?

Лист від профільного міністерства має дещо конкретніше формулювання – “можливості для реєстрації таких заяв  не буде”21192780_1917039298555299_1780840511017557928_n

 

 

§ 1  pkt 20 згаданого в листі Розпорядження Міністра звучить так:

20)  będących obywatelami Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy, wykonującymi pracę przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy, niezależnie od liczby podmiotów powierzających im wykonywanie pracy, jeżeli przed podjęciem przez cudzoziemca pracy powiatowy urząd pracy, właściwy ze względu na miejsce pobytu stałego lub siedzibę podmiotu powierzającego wykonywanie pracy, zarejestrował pisemne oświadczenie tego podmiotu o zamiarze powierzenia wykonywania pracy temu cudzoziemcowi, określające nazwę zawodu, miejsce wykonywania pracy, datę rozpoczęcia i okres wykonywania pracy, rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy oraz wysokość wynagrodzenia brutto za pracę, informujące o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o lokalny rynek pracy oraz o zapoznaniu się z przepisami związanymi z pobytem i pracą cudzoziemców, a praca ta wykonywana jest na podstawie pisemnej umowy na warunkach określonych w oświadczeniu.

Отже, вже з понеділка (тобто – відзавтра)  у відділах праці місцевих адміністрацій роботодавців чекатиме сюрприз

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s