Зміни в системі оплати проїзду

Posted by

6899822_zielony-tramwaj-warszawa-okolice-stadionu-narodowego-ulica-zielenieckaСучасні технології розвиваються  швидко,  змушують нас бути гнучкими та опановувати нові навички ледь не щодня.
Щойно людина, яка нещодавна приїхала в Польщу, призвичаїлася до трьох основних способів купівлі квитків у міському громадському транспорті – а вони вже виявляються застарілими.
Звичні білетомати витісняються сучаснішими засобами прийняття оплат.
Зміни відбуваються одночасно в різних містах, мають свої особливості,  різний термін впровадження, різний масштаб, але вже очевидними є загальні підходи.

Отже, монети та купюри залишаться у минулому, а основних засобів оплати все одне буде три на вибір:

  • міська картка – Karta Miejska, на яку поступово додається функція оплати різних місцевих сервісів, до яких входить й громадський транспорт
  • банківська картка із функцією PayPass
  • мобільний телефон. До вже відомих сервісів оплати зі смартфонів, таких як mPay, SkyCash i moBILET, додаються можливості безпосередньої оплати проїзду за допомогою технології NFC/HCE.

Нова система передбачає також використання електронного квитка. Його не треба буде видруковувати й, відповідно, час початку поїздки на ньому фіксуватиметься не касовим апаратом.

Разом з тим, нові апарати, які зараз масово встановлюються в громадському транспорті, зберігатимуть й “архаїчну” функцію скасування паперового квитка, а отже радикально змінювати свої звички тим, хто цього не захоче, не доведеться.

У Вроцлаві, наприклад, нова система має запрацювати з березня 2018 року.
В інших містах дати можуть відрізнятися. Але варто вже придивитися до нових можливостей та обрати для себе найзручніший.

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s