Перехід з візи D на перебування по безвізу (ДОПОВНЕНО)

Posted by

Після того, як  стала більш-менш зрозумілою ситуація по перетину кордону із печаткою та обрахунком шенгенського коридору, найактуальнішим питанням залишається наступне:

У мене робоча віза (тобто – D) і маю біометричний паспорт. По закінченню дії візи, я можу залишитися ще на 90 днів в Польщі? Чи обов’язково треба перетинати кордон?

Тут варто звернути увагу, що офіційної позиції прикордонної служби Польщі по цьому питанню немає.
Отже, українські громадяни змушені звертатися з індивідуальними запитами, на які вже не вперше  отримують відповідь такого змісту:

Zarząd do Spraw Cudzoziemców KGSG przekazuje następujące stanowisko.

Jeżeli do pierwszego dnia po zakończeniu ważności wizy długoterminowej D nie wyczerpała Pani limitu pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz na obszarze Schengen (na wize Schengen C, wizie krajowej D w innym państwie niż Polska tj. wystawca wizy, stampili w ruchu bezwizowym) to nie ma konieczności wyjazdu i może Pani kontynuować ten pobyt jako pobyt krótkoterminowy na terytorium wszystkich państw obszaru Schengen w ruchu bezwizowym.
Powyższe wynika z faktu, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich, a datę wyjazdu liczy się jako ostatni dzień pobytu na terytorium państw członkowskich.

Zarząd do Spraw Cudzoziemców
Komendy Głównej Straży Granicznej
Al. Niepodległości 100
02-514 Warszawa
tel. : (22) 500 42 37
fax : (22) 500 47 77

Тобто – по закінченню національної візи можна залишитися в Польщі без перетину кордону, якщо є не використані дні шенгенського коридору.
Правовою підставою для такого рішення польські прикордонники вважають положення Шенгенського кодексу, згідно якого датою в’їзду вважається не день перетину кордону, а перший день перебування у шенгенській зоні.

Отже, тим, у кого закінчується національна віза і є біометричний паспорт можна порадити наступне:

 • як мінімум – при наступному перетині кордону мати при собі роздруківку або скрін тексту від прикордонної служби, який був процитований вище
 • для більшої впевненості та за наявності часу можна надіслати до прикордонної служби запит, отримати індивідуальну відповідь та теж мати її при собі.

Зрештою, якщо подібних запитів надходитиме багато –  буде більше шансів, що узагальнена відповідь на них з’явиться в розділі “Питання, що постають найчастіше” і тоді це вже буде офіційно висловленою позицією прикордонної служби Польщі, на яку можна буде посилатися всім без обмежень.

ДОПОВНЕННЯ (01/03/2018)

Стоп! Не треба писати запитів до прикордонної служби – вже сталося те, що ми й передбачали.
Ця тема потрапила до переліку питань, які задають найчастіше і вже місяць як офіційну відповідь розміщено на сайті.
Роздруковуйте та показуйте при перетині кордону!

Наводимо цю відповідь повністю:

Mam polską wizę  krajową kat. D na której wjechałam do Polski. Posiadam również paszport biometryczny, który uprawnia mnie do pobytu krótkoterminowego w ramach przepisów o ruchu bezwizowym. Czy po zakończeniu pobytu na podstawie polskiej wizy D, można przebywać w Polsce dalej na podstawie paszportu  biometrycznego ? Czy muszę wyjechać z kraju przed zakończeniem ważności polskiej wizy D i wjechać ponownie do Polski na podstawie paszportu biometrycznego, żeby pobyt się liczył na podstawie paszportu biometrycznego ? 

Jeżeli po wjeździe do Polski na podstawie polskiej wizy krajowej typ D (pobyt długoterminowy) cudzoziemiec posiada jednocześnie paszport biometryczny możliwe jest po zakończeniu pobytu długoterminowego kontynuowanie tego pobytu (bez konieczności wyjazdu) jako pobytu krótkoterminowego w ruchu bezwizowym (tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz) na podstawie posiadanego paszportu biometrycznego pod warunkiem, że limit pobytu krótkoterminowego nie został wykorzystany przez cudzoziemca już wcześniej.

W praktyce kontrola wykorzystania limitu dopuszczalnego pobytu krótkoterminowego polega na cofnięciu się o 180 dni (od dnia dokonywania kontroli lub pierwszego dnia planowanego wjazdu/pobytu) i obliczenia np. na podstawie odcisków stempli kontroli granicznej liczby dni pobytu krótkoterminowego, które cudzoziemiec już wykorzystał w tym 180-dniowym okresie.

Przy obliczeniu dozwolonego limitu pobytu krótkoterminowego należy uwzględnić wszystkie dni pobytu  na terytorium państw obszaru Schenen (w każdym okresie 180 dni wstecz) na podstawie wiz krótkoterminowych Schengen typ C, na podstawie paszportu biometrycznego w ruchu bezwizowym oraz również wszelkie dni pobytu w procedurze legalizacyjnej w Polsce na podstawie tzw. stampili Wojewody.

Natomiast do prawidłowego obliczenia długości pobytu na terytorium RP nie uwzględnia się okresów pobytu dozwolonych na mocy polskiego zezwolenia na pobyt długoterminowy (karta pobytu) lub wizy długoterminowej (wiza typ D). Pobyty długoterminowe nie sumują się bowiem z pobytami krótkoterminowymi.

Advertisements

247 comments

 1. Доброго вечора, скажіть будь ласка, які документи потрібно оформити для того, щоб залишитись у Польщі.
  Перший раз я заїхала в країну по біометрії на термін 90 днів, (з 13.05.18-3.08.18) потім виїхала. Через півтора місяці відкрили візу на термін 114 днів. (з 17.09.18-по 11.01.19). зараз працюю на тимчасовій умові яка дійсна до 11.01.19.
  чи можу я відкрити нову візу з 01.02.19 р. якщо працедавець зробить нове запрошення???Чи тепер я маю чекати коридор на Україні????

  Подобається

  1. Якщо працедавець зробить вам zezwolenie, то по ньомуви зможете відкрити візу одразу ж, без коридора.
   Воно родиться доволі довго, але зараз ще є шанс встигнути до 11.01.19, але не у всіх воєвудствах за 2 місяца встигають зробити

   Подобається

   1. А мені потрібно буде виїхати, та по зазволенню в’їхати назад, правильно я розумію?
    Чи потрібен український паспорт для подачі, чи вистачить закордонного?

    Подобається

   2. Ви могли б не виїжджати, а подпти на карту. Але оскільки освядченя у вас закінчиться, то без зезволенія ви працювати все одне не зможете. І їздити через кордон не зможете.
    Тому отпимально – дочекатися вдома зезволенія та зробити річну візу.
    Для подачі на візу внутрішній паспорт не потрібний

    Подобається

 2. Добрий день,підкажіть будь ласка:моє питання в тому,що моя піврічна віза в біопаспорті закінчилась ще у вересні.Тепер хочу заїхати до Польші,як турист в гості на пару днів.Так як я відкривала свою робочу візу,то віза до вересня,а страховку зробили на рік з 05.04.18 до 04.04.18.Чи можу я зараз заїхати з цією страховкою? Чи потрібна якась інша?Дякую.

  Подобається

  1. Для поїздок по безвізу страховка не є обов’язковим документом.
   Спитати можуть, але відмовити у в’їзді – ні. Хіба що у людина нема достатньо коштів на покриття медичних послуг у разі потреби. Тоді відмова буде правомірною.
   Сам поліс перевіряють вкрай рідко. Є – і добре.
   Тут радше не для прикордонників, а для вас самої варто було б спитати у страхової компанії – чи зможете ви скористатися цією страховкою за потреби. Якщо ж страхова не надійна – то на ваш розсуд. Або покластися не те, що формально страховка є діючою. Або зробити нову страховку на ці пару днів, якщо ви відчуваєте в ній потребу

   Подобається

 3. Доброго дня маю до вас таке запитання я маю відкриту робочудово візу до 25.11.18 пере бувала в Польщі до 1.11.18 зараз я на Україні але тепер хочу їхати 23.11.18 до подруги в гості до Чехії на 2 тижні але по біометрії чи можна так їхати коли ще дійсна віза.Дякую.

  Подобається

  1. Так, звісно, ви не зобов’язані користуватися візою, коли вона у вас є.
   Можете їздити й по біометрії також.
   А далі все стандарнтно – вам треба пояснити прикордонникам, що ви їдете до подруги, знати на скільки днів, знати її адресу, тощо

   Подобається

 4. Добрый день. Я была в Польше с 05.04.18 по 01.05.18 в рамках безвиза в гостях. Сейчас нахожусь по визе D на работе с 27.08.18. Виза открыта с 13.08.18 по 20.11.18. Могу ли я после действия визы остатся дальше работать по безвизу? И если да, то на какой срок.

  Подобається

  1. Скорее всего ваша виза открьіта по освядченю. По освядченю вьі можете работать до 180 дней в год (год считается от первого дня работьі).
   Да, вьі можете остаться по безвизу. Работать сможете, если ваш работодатель получит для вас освядченя на оставшиеся дни. Еще можно успеть, оно делается примерно неделю-две

   Подобається

 5. Доброго дня!
  Маю візу з 17.07 до 24.11 на 131 день. Чи можу я продовжити працювати ще на 59 днів,якщо в мене є нове зезволення і прицьому не покидати Польщі?

  Подобається

  1. Чому мова про 59 днів, коли є зезволеня?
   180 днів в рік можна працювати по освядченю.
   При наявності зезволеня обмежень у 180 днів нема.
   Ви можете продовжувати працювати по зезволеню післязакінчення візи без перетину кордону за умови, що у вас є дні безвізу або якщо ви подасте заяву на надання дозволу на тимчасове перебування (карту побиту)

   Подобається

 6. Доброго дня,
  Якщо в мене робоча піврічна віза в біометричному паспорті (є ще дні по біометриці), я повинна попередити прикордонника, що хочу в’їхати саме по візі, а не по біометричному паспорту?

  Подобається

  1. Як правило, сам прикордонник має спитати вас мету поїздки. Мета поїздки пов’язана із типом візи.
   Але якщо не спитає, тоді ви можете уточнити самі, який документ подорожі у вас буде дійсний

   Подобається

 7. Доброго дня!Скажіть будь -ласка чи можу я поїхати на роботу в іншу країну ,після того як приїхала на Украіну по закінченню робочої польської візи.Одним словом чи можно відкривати дві роб.візи в різні країни в одному році.

  Подобається

  1. Так, можна. Нема обмежень на кількість робочих віз різних країн, які громадянин України може відкрити впродовж 1 року і навіть коротшого терміну

   Подобається

 8. Доброго дня. Допоможіть в питанні.
  Перебувала в Польщі по робочій візі(6) міс. По закінченні візи виїхала з Польщі, зараз перетнула кордон знову але по біометрії. Чи можу я працювати по біометрії?? Чи має значення те що в мене вже є відпрацьованих 180 днів?? Чи віза робоча має відношення до праці по біометрії??

  Подобається

  1. Коли йдеться про піврічну візу та обмеження у 180 днів, то очевидно для роботи використовувався дозвіл, який називається Oświadczenie.
   Описана вами ситуація виглядає так, що скоріше за все ви в цьому році по Oświadczeniu працювати вже не можете (хіба що у вас було Oświadczenie, оформлене ще минулого року).
   Але це не означає, що ви не можете працювати взагалі. Є 2 інших дозволи на роботу – zezwolenie typ a (дозволяє працювати цілий рік без обмежень) та zezwolenie sezonowe (на роботу до 9-и місяців у сільському господарстві та туризмі).
   Zezwolenie можна отримати незалежно від того, скільки часу у вас відпрацьовано по Oświadczeniu. Щоправда, його доволі довго доводиться чекати, безвізу може не вистачити.
   zezwolenie sezonowe робиться швидше, але основний сезон переважно вже минув

   Подобається

 9. Доброго вечора, є такі питання: “у мене 8 жовтня закінчується робоча віза 180/360 і я їду на Україну. Чи можу я одразу оформити другу робочу візу 180/360? Чи можна одразу їхати до Польщі по безвізу і які документи потрібні, щоб не було проблем на границі?” заздалегідь дякую.

  Подобається

  1. Скоріш за все ваша віза 180/360 відкрита на підставі освядченя.
   По освядченю впродовж одного року можна працювати не більше 180 днів.
   Тобто, наступну робочу візу в цьому році вам можуть відкрити лише по зезволеню і вона може бути річною.
   Їхати по безвізу можна, але якщо у вас нема дозволу на роботу – то працювати не можна

   Подобається

 10. тобто при наявності квитанціі із пошти просрочки візи не буде а як із печаткою бути хлопцям зразу били при подачі

  Подобається

 11. тобто якщо я прийду на відбитки проплату і все таке то дні рахуватимуть мені до 21.09 з дня відправки з пошти і просрочки не буде?

  Подобається

  1. Для сдачі відбитків вам потрібно дочекатися листа від вашого інспектора.
   Щоб ьути переконаним, що у вас нема перевищення терміну перебування вам потрібно мати поштову квитанцію про відправку листа. Бажано тримати її в паспорті на випадок пересірки документів

   Подобається

 12. доброго дня..в мене до 25.09 є робоча віза а 21.09 мій роботодавець подав мене на карту побуду але подав поштою.від коли рахувати подачу від подачі на пошту чи коли прийде вона в ужонд..чи в мене небуде просочки візи якщо той лист не дійде до25.09? підкажіть будь ласка.наперед дякую

  Подобається

   1. я не дуже розумію дану статтю можете пояснити конкретно мою ситуацію будь ласка

    Подобається

   2. Дата відправлення документів є датою подачі. Поштова квитанція підтверджує подачу. Вона має бути у вас, а не у роботодавця

    Подобається

 13. Підкажіть будь ласка ,якщо у мене закінчилась піврічна віза чи можу я відразу поїхати до Польщі по безвізу???

  Подобається

 14. доброго дня.
  Маю таке питання,був по безвізу в сумі 90 днів,виїхав 3.09,зараз відкрита нац.робоча віза з 22.09 до нового року(на 90+днів),чи зможу я вїхати вже по безвізу після нового року знову на 90 днів?

  Дякую.

  Подобається

 15. Доброго вечора,дуже надіюсь на вашу допомогу і пояснення.Я мала робочу візу з 01,12,2017 по 30.08.18 на основі освядчення на 180 днів,але я по ньому не працювала.Влаштовуючись на роботу ,мені зробили нове освядчення з 5.02.18 по 27.07.18,але приступила я до праці по умові злєценя 9.02. і працювала до 31.03,тобто 48 днів працювала..Далі я поїхала на Україну,і через ту ж агенцію влаштувалась на іншу роботу,нове освядчення було видане 5.05 по 03.08,але оскільки я приїхала 22.05,то умова злєценя підписана з 22.05 і працювала я до 31.07,тобто 70 днів.В сумі виходить ,що по тих освядченях я відпрацювала 118 днів зі 180.Скажіть будь ласка,чи можуть мені по біометричному паспорту зробити освядчення на тих 62 дня,що не використані?Дуже чекаю вашої відповіді і пояснення.Дякую

  Подобається

 16. Добрий день,підскажіть будь ласка.У мене відкрита віза категорііD. до Польщі до 22вересня.Чи можу я поіхати по безвізу 20 вересня,але до іншого роботодавця?Дякую.

  Подобається

  1. Тобто, ви хочете поїхати до інщого роботодавця по безвізу за 2 дгя до закінчення візи? Звісно, можете.
   Але візміть до уваги, що для роботи потрібний дозвіл. І що для роботи по освядченю є лише 180 днів на рік

   Подобається

   1. Доброго дня, допоможіть ,будь ласка, розібратися з даним питанням. Маю відкриту робочу візу до Польщі з 11.04.2018 по 06.10.2018 р. Перебувала по даній візі на роботі в Польщі лише до 07.08.2018 р. ( тобто не добула 2 місяці) . Чи можна пристати на пропозицію на роботу з 03.10.2018 р. строком на ці 2 місяці до іншого роботодавця і їхати до нього по безвізу ? Чи краще після 06.10.2018 р.? І взагалі чи можна так їхати, щоб при поверненні назад не виникло неприємної ситуації на кордоні? Дякую.

    Подобається

   2. Якщо ваша піврічна віза була відкрита на підставі освядченя, то ви маєте право в цьому році відпрацювати по освядченю ті 2 місяці, що у вас залишилися (точну кількість днів можна порахувати на основі умови, по якій ви працювали).
    Ви можете їхати по безвізу на роботу навіть при діючій візі за умови, що на цю роботу із жовтня вам зроблять нове освядченя. Щоправда, якщо ині ви, ані ваш роботодавець не повідомили ужонд праці, що ви з 7.08 не працюєте, то у вас продовжилися витрачатися дні. Але повідомити можна й зараз. Чи потрібно це робити – дізнається роботодавець, коли прийде оформлювати ваше освядченя.
    І ще. Коли у вас діюча робоча віза і є на руках освядченя, то ви можете заїхати й по візі, адалі вже залишатися по безвізу. Так ви збережете собі кілька додаткових днів безвізу (раптом знадобляться?)

    Подобається

 17. Доброго дня! В цьому році я закінчила польський вуз і відразу поїхала на практики до Іспанії на термін 3 міцяці. Навчальна віза закінчується за кілька днів. Чи можу я залишитись в Польщі по біометричному паспорті? Чи я вже використала 90 днів в Іспанії?

  Подобається

  1. Навчальна віза дає вам можливість постійно перебувати в Польщі та мати 90 днів на півроку для подорожей шенгенською зоною. Дійсно, ви використали в Іспанії дні безвізу і тепер можете знаходитися в Польщі лише по національній візі. Але, як випускниці вишу вам буде доволі нескладно відкрити візу на підставі вашого диплому

   Подобається

 18. доброї ночі, була відкрита віза 365/365 не використаних днів 49, маю таке запитання. Після
  її закінчення скільки часу мені потрібго чекати,щоб відкрити візу 180/360?

  Подобається

 19. Доброго дня! Особа мала робочу візу з 22.03.2018 до 12.08.2018 (на 144 дні), по цій візі перебувала в Польщі та працювала 119 днів. Тепер 10.09.2018 вїхала до Польщі на основі безвізового руху по цьому ж паспорту. Питання: скільки днів ця особа може ПРАЦЮВАТИ в Польщі?
  1) 90 на основі бшометрії
  2) 180-144= 36 днів з вирахуванням днів робочої візи
  3) 180-119=61 день з вирахуванням відпрацьованих днів

  Дякую.

  Подобається

  1. Дозвіл на перебування (віза, безвізовий рух) та дозвіл на працю – це дещо окремі речі, які цілком можуть не бути пов’язані між собою.
   В рамках безвізового руху особа може перебувати 90 днів (якщо не використала частину цього коридору на інші поїздки).
   Що стосується доступних днів для легальної праці.
   Дозволи на працю є двох видів – oswiadczenie і zezwolenie.
   Найчастіше піврічну візу (у вашому випадку – на 144 дні) видають на підставі oswiadczeniа. Але не обов’язково. Може бути й на підставі zezwoleniа. Це залежить лише від термінів дозволу.
   На підставі oswiadczeniа можна працювати максимум 180 днів на рік (рік рахується віж моменту в’їзду). На підставі zezwoleniа – обмежень немає.
   Отже, кількість доступних для роботи днів залежить від того, по якому дозволу ця особапрацювала у попередній приїзд, який дозвіл і на які терміни має зараз (або буде мати)

   Подобається

   1. Дякую. Віза типу MULT 05А – видана на підставі oświadczenia. Значить, виходить, що можна працювати ще 61 день?

    Подобається

   2. Так, якщо на ці дні є oświadczenia.
    В принципі, за дні бзвізу його реально дочекатися і потім ще мати 91 день роботи

    Подобається

 20. Добрий день!В мене відрита віза D в Польщу180/360 з 24.09.18 по 23.09.19 чи можу я в цей період поїхати по без візу в Польщу і інші країни Європи? Дякую!

  Подобається

 21. Якщо я правильно зрозумів, то наприклад? якщо я по робочій візі перебував в Польщі і в мене вичерпався час перебування по візі ( 90 днів з 180), я повертаюсь додому і можу спокійно заїхати в Польщу по біометрії з її 90 денним коридором?..чи я щось не так зрозумів?, тобто біометрія не враховує часу перебування по візі, як багато де пишуть?. Буду вдячний за відповідь

  Подобається

  1. Так, коли у вас закінчилася національна віза, ви можете скористатися шенгенським коридром (безвізом).
   Але тут йдеться виключно про в’їзд до Польщі/будь-якої країни шенгену.
   Працювати без дозволу (зезволеніе тип А) ви не зможете, якщо, звісно ви не звільнені від необхідності мати дозвіл

   Подобається

 22. доброго дня скажіть будь ласка в мене дві візі від воєводи одна закінчується 17.09.18 а друга діюча з 18.09.19 по 17.09.19 чи можу я в їхати по першій візі 13.09.18 а вернутись по другій???

  Подобається

 23. Доброго дня, потрібна ваша допомога. У мене студентська віза яка закінчується 24.09.18, але я маю перездачі в університеті 22.09.18 і 24.09.18. Чи можу я по закінченні візи, залишитися в Польщі і не мати проблем?

  Подобається

  1. В статті, яку ви коментуєте написано, що не обов’язково перетинати кордон, можна залишитися й без перетину кордону.
   Питання лише в тому – з якою метою.
   Якщо в гостях – то все гаразд.
   А якщо працювати – то крім безвізу треба ще мати дозвіл на працю. Зазвичай, віза закінчується одночасно із дозволом, на підставі якого візу відкривали

   Подобається

 24. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, моя дитина в’їхала до Польщі 23.06.18. на візі С до дійсній до 18.07.18.; наступна віза С діє з 19.07.18 по 18.07.19. Скільки часу дитина може перебувати ?
  Є можливість відкрити для дитини візу D, чи потрібно вивозити її для цього з Польщі, якщо коридор ще триває, а візу відкриває батько?
  Дякую.

  Подобається

  1. Віза С дає можливість перебувати в шенгенській зоні до 90 днів на півроку.
   Навіть коли у людини віза діє до конкретної дати (18/07) це не завжди означає, що наявних днів візового коридору вистачає до цієї дати.
   Аби вирахувати, скільки ваша дитина може перебувати в Польщі по візі С рекомендуємо скористатися цією публикацією: https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/
   Чи потрібно дитині бути в Україні при подачі на візу варто питати в Консульстві або візовому центру, через який ви будете подавати документи, ми не спеціалізуємося на візових питаннях

   Подобається

 25. В’їзд 22.02.18 -виїзд 22.04.18
  В’їзд 29.04.18 виїзд 14.05.18
  Скажіть будь ласка, коли можна планувати поїздку я підрахувала що 15.08.18 ?Дуже дякую чекаю з нетерпінням на відповідь

  Подобається

  1. На сьогодні вам доступні 74 дня коридору.
   Тобто, можна їхати навіть сьогодні чи завтра.
   Але якщо ви хочете їхати на 90 днів, то повний коридор відкриється 13/08

   Подобається

   1. Доброго дня Вам. В мене така ситуація: Маю запрошення від воєводи на три роки, термін дії першої річної візи по ньому закінчується 20 жовтня. Я в Україні буду 10 вересня і подам документи на наступну візу. (Здається можна подавати за 90 днів до кінця попередньої). Так ось, якщо паспорт з новою візою(від 21 жовтня) я отримаю до дня мого від”їзду (2 жовтня), чи зможу я:
    1) Заїхати в Польщу по безвізу(ліміт є), а потім(умовно в листопаді) виїхати і на наступний день заїхати по новій візі.
    2)Заїхати по старій візі(термін дії до 20 жовтня), потім автоматично “включиться” безвіз і я зможу там перебувати ще 90 днів.
    3)Заїхати по старій візі, а потім автоматично без виїзду з Польщі “включиться” нова віза і я зможу автоматично там працювати ще рік.
    Який варіант є можливий і якщо таких декілька то який оптимальний?
    Чекаю Вашої відповіді, Дякую)

    Подобається

   2. У ваших питаннях надто багато припущень, аби відповідально говорити про конкретні рекомендації;
    Можливо, до них варто буде повернутися коли ви отримаєте візу і буде зрозуміло, з якої вона дати.
    Наразі можна говорити хіба що про загальні правила перетину кордону, коли є й безвіз, і національна віза.
    Документ, по якому ви перетинаєте кордон, має співпадати із метою подорожі. Ви можете їхати по безвізу на роботу, але мати при собі дозвіл та умову з роботодацем. Не дуже зрозуміло, навіщо вам в’їжджати по безвізу, якщо у вас є діюча віза.
    Якзо ви заїжджаєте по безвізу, то спочатку витрачається 90 днів безвізу, і лише після того починає діяти віза. Або треба виїхати раніше і заїхати по візі.
    По закінченю безвізу починає діяти віза, по закінченню зізи – безвіз, перетинати кордон не потрібно.
    Детальніше ті питання, що ви задаєте, розглянуті в цій публікації: https://leewadia.wordpress.com/2018/03/24/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%83-%d0%bf%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82%d1%96-%d0%b1%d1%96%d0%be%d0%bc%d0%b5%d1%82/

    Подобається

 26. доброго дня скажіть будь ласка я перетнув кордон по біометриці а на наступний день іменем дійсна віза на пів року. я далі можу залишитися по біометриці в Польщі чі мушу їхати на Україну?

  Подобається

  1. Якщо ви в’їхали в Польщу по біометриці і залишаєтеся в Польщі, то у вас спочатку вичерпається 90 днів безвізу, потім почне деяти віза. По її завершенню ймовірно у вас почнеться новий 90 денний коридор по безвізу і можна буде залишитися ще на 90 днів (але треба ретельно рахувати, аби не помилитися із датами)

   Подобається

 27. Здравствуйте. Помогите пожалуйста разобраться. Впервые въехала в Польшу по безвизу 24.08.2017 года. Подалась на карту побыту от потенциального работодателя. Написала отказ от карты, и выехала 04.01.2018. Вернулась уже по визе 24.02.2018. Виза заканчивается 13.07.2018. Могу ли я по окончании визы остаться в Польше по безвизу на 90 дней, без пересечения границы? Или нужно выезжать и ждать коридор?

  Подобається

  1. Да, можете остаться, коридор по безвизу есть. Но работаете вьі сейчас скорее всего по освядченю. Вот у него будет коридор по работе. Сможете работать только по зезволению

   Подобається

 28. Дякую,але коли я перетинатиму кордон,що я повинна пред’явити, обидва паспорти,не скажуть мені що біометричному не має печатки?

  Подобається

 29. Доброго дня! Підкажіть будь ласка,я маю національну візу простий закордонний паспорт,але вона закінчується 4 серпня ,маю другий паспорт біометричні, він новий без печаток, чи можу я по біометричному лишитися у Польщі на відпочинок,чи потрібно повернутися на Україну і назад!І де зробити страховку, якщо можливо не перетинати кордон?

  Подобається

 30. Доброго дня скажіть будь ласка в мене закінчилась віза 25 червня 2018р яку зробив мені чоловік по своїй карті поляка чи можу я наприклад завтра в’їхати в Польщу чи потрібно коридор

  Подобається

  1. Відповідь на ваше питання залежить від типу візи, яка у вас була.
   Якщо це національна віза (позначена літерою D), то вона не передбачає жодних коридорів.
   Можете одразу подавати на нову таку саму візу або ж можете поїхати до Польщі по безвізу

   Подобається

 31. доброго вечора!Скажіть як можна взнати по чому мене запустили в польщу….маю біометричний паспорт залишилось 8 днів атакож візу тип D 02 на 91 день…

  Подобається

  1. Якщо у вас не питали документи по візі – то скоріше за все по безвізу.
   Але це не має принципового значення.
   Закінчиться безвіз – почне діяти віза, Або ж навпаки – закінчиться віза, відкриється коридор по безвізу

   Подобається

 32. Доброго дня! Потрібна ваша допомога. Скажіть будь-ласка, якшо перебуваючи в Польщі на пачатці про подання на карту тимчасового побиту, по закінченню візи, чи вичерпуються дні безвізу у простому не біометричному паспорті??? Дякую!!!

  Подобається

  1. Так вичерпуються.
   Це випливає з того факту, що нема якихось спеціальних “днів безвізу”. Так звані “дні безвізу” – це звичайний шенгенський коридор або короткострокове перебування в шенгенській зоні, до якого відносяться дні перебування в рамках безвізового руху ТА дні перебуваня по шенгенській візі ТА дні “на печатці” (“на печатці” – стосується Польщі, так визначили польські посадовці)

   Подобається

 33. Добрый день!Подскажите пожалуйста, меня интересует обратная ситуация:виза открыта с 26.07,если я заезжаю по безвизу раньше,то для действия визы я должна выехать и снова заехать?Или до 26.07 в моем случае считается безвиз,а потом автоматически с 26.07 визовый режим?Спасибо!

  Подобається

 34. Доброго дня мене цікавить таке питання маю діючу візу яка закінчується 26.06.2018 і діючий біометичний паспорт в травні склала документи на карту побуду отримала печатку на документи чи можну знаходитись легально в польщі після закінчення візи на підставі цієї печатки

  Подобається

 35. Привіт, у мене таке питання, маю національну польську робочу візу, працюю в Польщі, так сталося, що моє підприємство декілька неділь не працюватиме, підкажіть будь ласка, чи можу я виїхати, і відразу заїхати в шенгенську зону вже по паспорту і як тоді буде рахуватись коридор

  Подобається

  1. Польська робоча віза та біометричний паспорт створюють однакові можливості для відівідування шенгену (поза Польщею) – 90 днів впродовж кожних 180.

   Подобається

 36. Доброго дня,маю таку ситуацію.Заїхав до Польщі по річній робочій візі,яка стоїть у звичайному закордонному паспорті.Віза скінчилась 24 травня.Також маю другий, біометричний паспорт без печаток вїзду і виїзду.Знаходжусь зараз у Польщі.Чи легально я перебуваю у Польщі,чи потрібно було виїхати по звичайному паспорті перед закінченням візи і заїхати по біометриці?Дякую

  Подобається

 37. Скажіть будь ласка хто знає напевно, я заїхав по карті тимчасового побуту, скоро вона закінчеться, термін дії її, маю біометрію і печатку прикордонники не поставили, По закінченню карти побита мені потрібно виїзжати з ЄС чи піде автоматично біометрія!

  Подобається

  1. При в’їзді по карті штамп не ставлять.
   На наступний день після закінчення дії карти почне рахуватися безвіз. Кордон перетинати не потрібно

   Подобається

 38. Доброго дня, можете підсказати, у мене така ситуація, я в*їхала на територію Польщі 06.09.2017 року по біометрії і по освядченю, виїхала на Україну 28.11.2018 року, потфм відкрила візу D на півроку з 21.12.2017 до 17.06.2018, чи можу я поїхати на Украіну побути там тиждень по справам і приїхати знову по біометрії і на освядчені???
  Буду дуже вдячна за відповідь!

  Подобається

 39. Добрий день. Підкажіть, будь ласка: проживаємо з чоловіком в Польщі з неповнолітньою донькою, яка навчається в школі. У нас карти побуту, але їй ще не зробили. Вона на студентській візі до кінця червня. У мене питання на рахунок паспорта. Я робила їй біометричний паспорт, але на той час відбитки у неї не брали, оскільки їй не виповнилося 12 років. В кінці червня хочемо їхати в Україну на 3 тижні. Чи зможе вона в”їхати без проблем по біометриці без тих відбитків, в червні їй виповниться 12 років. Можливо потрібно міняти паспорт?

  Подобається

  1. Немає вимоги змінювати закордонний паспорт в зв’язку із настанням віку здачі відбитків. Паспортом можна користуватися весь термін його дії

   Подобається

 40. Доброго дня, скажіть будласка чи можна по біометричному паспорті перетнути кордон якщо вньому закінчилась віза 31.05.2018. чи потрібно чикати і скільки

  Подобається

  1. Для перетину кордону по безвізу не має значення коли в ньому закінчилася віза.
   Має значення лише те, скільки днів по безвізу ви провели в країнах шенгену (зокрема – в Польщі) за 180 днів напередодні дня перетину кордону

   Подобається

 41. Доброго дня! Дуже потрібна Ваша допомога. Донька вже 2 роки офіційно працює в Польщі. перший рік була карта побуту по якій вона в кінці липня 2017р. перетинала кордон на Україну. В січні цьго року змінила місце роботи,та знову чекає на карту побуту. Так сталося ,що необхідно приїхати додому в Україну в липні на декілька днів. Чи зможе вона повернутися знову до Польщі. Чи не буде проблем при перетену кордону. (працює офіційно.) Дякую за відповідь!

  Подобається

  1. При виїзді до України якщо людина працює офіційно і вчасно подала документи на карту проблем не має бути. Для в’їзду у Польщу потрібно отримати національну візу

   Подобається

   1. Вибачте будь ласка, це та віза ,яка стоїть в неї в закордонному поспорті? так?

    Подобається

   2. Ще раз вибачте. А по біометриці вона може вповернутися до Польщі ?

    Подобається

   3. Коли людина більше 90 днів знаходиться в Польщі без візи/карти побиту, лише на підставі поданої заяви на карту, то у неї вичерпаний коридор днів по безвізу.
    Тому по безвізу можна буде заїхати лише після 91 дня в Україні, а не через 2 тижні

    Подобається

   1. Доброго вечора!Я в’їзджав до Польщі по біометрії 29.09.17 і повернувся 04.10.17р.Потім перетнув кордон по нац.візі 21.11.17 р.Повернувся 19.05.18(рівно на 180-ий день).Чи можу я зараз їхати до Польщі по безвізу?

    Подобається

 42. Добрий день, підкажіть будь ласка,
  Я в їхала до Польщі по річній візі.Але змінила працю.На новій роботі мені зробили перше освячення 24.07.17по 19.01.18,а друге 20.01.18 по 31.05.18 та сама работа.Питання: чи можу я зараз відкрити собі піврічну візу чи поїхати по безвізу?

  Подобається

  1. По безвізу ви поїхати можете.
   Але працювати зможете лише у тому випадку, якщо роботодовець зробить для вас zezwolenie або zezwolenie na pracę sezonową.
   Піврічну візу вам не відкриють, оскільки піврічна віза відкривається на підставі освядченя, а у вас в цьому році для роботи по освядченю залишилося надто мало днів

   Подобається

 43. Всім привіт) Чи можна після 6 місяців візи D не виїзжаючи ще працювати 3 місяці по безвізу? І навпаки попрацювати 3 міс. по безвізу а потім податися на візу (чи не порахують мені цих 3 міс., тобто відкриють візу тільки на 3 міс.)?

  Подобається

  1. Після перебування по візі D можна залишитися на 90 днів по безвізу. Після використання 90 днів безвізу можна одразу подаватися на візу D.
   Але! Тут поки що мова лише про перебування.
   Що стосується роботи. Після того, як ви в цьому році відпрацюєте 180 днів по освядченю (виданому в цьому році), для подальшої роботи вам буде потрібно зезволеня. Або доведеться зробити піврічну перерву

   Подобається

 44. Доброго Дня . Чи можливий вйзд , після закінченя перебуваня по біометричному паспорті , знову йхати по старому зі шингеньскою візою ? ДЯкую

  Подобається

 45. Доброго дня, маю національну польську D по карті поляка., був у Бельгії 3 місяці , хочу повернутись в Україну і знову вернутись у Польщу, віза ще дійсна , проте чи впустять мене знову, так як 3 місяці використано в зоні Шенген., правда не знаю як це зможуть перевірити (їхали автом) ?

  Подобається

  1. Віза Д дозволяє постійно перебувати (півроку або рік) в Польщі, в тому числі 90 днів в півроку – в інших країнах шенгену. Так що ви ніяких порушень при перетині кордону не вчинили

   Подобається

 46. Доброго дня, маю дуже важливе питання до вас!!!! на даний час перебуваю в Польщі, віза закінчилась 15.01.2018 перед цим подав документи на (карту побиту) маю штамп в паспорті про те що очікую на неї, але на даний час потрібні поїхати на Україну на 2-3дня. Підскажіть як я зможу повернутись до Польщі???????????

  Подобається

 47. Доброго дня, скажіть будь ласка чи можу я залишитись і на який термін працювати у Польщі якщо термін по безвізу 90 днів протягом 180 закінчується(із терміну 90 днів – 45 днів не працювала а 45 днів офіційно працюю)

  Подобається

  1. Якщо у вас нема візи, то після 90 днів перебування по безвізу залишитися можна лише на одній умові – подати пакет документів на карту побиту (вид на тимчасове перебування)

   Подобається

 48. Скажите пожалуйста открыта виза с 28.112017 по 22.10.18,но выезжать надо 26.05.18.парень подался на воевуд.приглашение,может он сдесь остатся по биометрики,не выежая с Польши

  Подобається

 49. Скажіть, будь ласка, чи можна поїхати в Польщу в гості до сина по безвізу, через 2 тижні повернутися в Україну, а потім поїхати через декілька днів знову до Польщі вже на роботу, якщо вже є відкрита національна робоча віза

  Подобається

 50. Доброго дня.
  Маю зараз таку ситуацію: в звичайному паспорті є віза D від 20.11.2017 до 14.06.2018 на 180 днів (з коридором). З 20.11.17 я перебуваю на території Польщі. один раз виїжджав на 2 дні додому. Термін 180 дні закінчуються орієнтовно 11.05.2018. Маю з собою також паспорт біометричний. Чи можу я по закінченню 180 днів і надалі перебувати на території РП по безвізу, якщо в новому паспорті ще жодних штампів? і чи можу я одразу подаватись на карту побиту по біометричному паспорті? чи потрібно виїхати і заїхати?
  Дякую.

  Подобається

  1. Не треба виїжджати.
   Якщо у вас не витрачені безвізові дні, то можна продовжувати бути в Польщі. Це не залежить від того, по якому паспорту ви заїхали.

   Подобається

 51. Доброго дня. Допоможіть, будь ласка:
  Я поїхала по біометричному паспорту минулого року і пробула закордоном 90 днів. Повернулася в Україну 15.01.18, відкрила візу D02 multi з терміном перебування 100 днів, з коридором 01.05.2018 – 01.03.2019. Це гостьова віза. Якщо я поїду 1 травня, використавши кількість днів перебування по цій візі, чи зможу я залишатися закордоном вже на підставі дії безвізу? По логіці, на час завершення терміну перебування по візі термін 180/90 по безвізу уже буде знову дійсний для мене, оскільки пройде півроку з часу мого повернення в Україну по везвізу (15.01.18). Але чи дійсно це так, при тому, що коридор дії візи ще буде “відкритим”?
  Наперед вдячна за пояснення.

  Подобається

   1. Доброго дня в мене зараз відкрита національна віза і є біометричний паспорт зараз перебуваю в Польщі по візі віза вже закінчується чи зможу я без перетину кордону перебувати ще в польщі 90 днів по безвізу

    Подобається

   2. Я бачу що відповідь міститься але неможу точно прочитати бо по польському написано.

    Подобається

   3. По закінченню національної візи можна залишитися в Польщі без перетину кордону, якщо є не використані дні шенгенського коридору.

    Подобається

   4. А шенгенський коридор це як розуміти бо я не заїжав по безвізу ніразу і візи шенгенської в мене не було тільки по національній візі заїхав 2 рази і тепер хочу залишитись по біометрії

    Подобається

   5. Тобто ці дні шо я був на україні це є шенгенський коридор чи як це розуміти поясніть якщо можете?

    Подобається

   6. це все написано в публікації.
    якщо вам потрібна додаткова інформація – скористайтеся пошуком, будь ласка

    Подобається

 52. привіт) Маю таке питання. Коли чекаєш на карту і маєш печатку в ньому але тобі потрібно виїхати на Україну від одного роботодавця, і маєш намір повернутися але робиш запрошення через іншу людину (просто в PL не вийшло попередити про запрошення, щоб було швидше зробити його вирішили це через інших людей UA) .Хоча маєш і далі працювати на того роботодавця від якого чекаєш карту, чи можуть потім бути якісь проблеми? карту до цих пір ніхто не анульовував, і першого роботодавця не поінформували про це

  Подобається

  1. Те, що ви називаєте запрошенням, в польському законодавстві має назву освядченя. З цього року роботодавець зобов’язаний повідомляти про те, вийшов чи ні працівник на роботу до нього.
   Отже, ті, хто робить вам запрошення добряче підставляється.
   Більше про нові вимогизаконодавства є тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/12/%d1%89%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%b7-%d0%be%d1%81%d0%b2%d1%8f%d0%b4%d1%87%d0%b5%d0%bd%d1%8f%d0%bc%d0%b8-%d1%83-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%bf%d0%bd%d0%be/

   Подобається

   1. А на перетині кордону цій людині можуть заборонити перетнути кордон? Або можливо потім будуть якісь труднощі?

    Подобається

   2. Забороняти в’їзд особливих причин нема (звичайні вимоги як із робочою візою).
    А як буде потім – поки мало інформації, адже перевірки ще масово не робляться,але мають робитися

    Подобається

 53. Доброго дня! Підкажіть , будь ласка!!! Я була в Польші з 3.02.2018р по 13.04.2018р.бо біометричному паспорту.. Маю намір їхати до Польші 15 червня з неповнолітньою дочкою (15 років) з метою підібрати навчальний заклад для вступу….Але ми повинні вдвох з деяких причин залишитись в Польші до 15 серпня….Як нам підстрахуватись? Робоче запршення? Але зі мною неповнолітня дитина? Гостьове запрошення? Чи коли вїхати, то подати на карту побиту? Порадьте…

  Подобається

  1. Якщо з лютого по квітень ви були сама, без доньки, то для неї з перебуванням з 15 червня по 15 серпня по безвізу проблеми нема.
   Вам днів безвізу не вистачає. І допомогти вам може лише національна віза (Д), яка дається по роботі чи по навчанню. Але така віза дається, коли є необхідність перебування в Польщі понад 90 днів. Тож, якщо ви плануєте там працювати – то ви можете взяти освядченя у роботодавця і оформити робочу візу. У інших випадках вам варто перепланувати вашу подорож, аби не наражатися на проблеми

   Подобається

 54. Доброго дня. З 16.09.17 по 04.01.18 їхала по робочі візі, і з 11.01.18 по 16.03.18 закінчилась віза я приїхала на Україну 19.04.18 я поїхала по безвізу на кордоні сказали ,що я маю повернутись через 7 днів. Раніше я не їздила за кордон. Паспорт біометричний. Чи можу я лишитись ще десь на тиждень чи на кордоні будуть проблеми. Дякую.

  Подобається

  1. Не зовсім зрозуміло з періодами. З 11.01 по 16.03 ви були по робочій візі? Можливо, у вас була віза Д05, але не на 180 днів, а наприклад, на 120, але з кінцевими датами 16.09-16.03? тоді ви вичерпали частину безвізового коридору під час. попереднього перебування і залишилося стільки днів, скільки сказали прикордонники. Якщо віза Д05 була на 180 днів, то є ймовірність, що ви просто почули щось помилково. Тож, варто звернутися до найближчого офісу прикордонної служби та уточнити, чому вам сказали про 7 днів

   Подобається

 55. Доброго дня скажіть будьласка коли їхала по безвізу перший раз по біометричному паспорту на кордоні сказали що я маю 7 днів а потім маю повернутись ,а кругом пишуть що можна 90 днів,чи можливо таке чи я не правильно зрозуміла. Дякую.

  Подобається

  1. Якщо ви попередні півроку їздили зі звичайним паспортом по шенгенській візі або ж перебували в Польші “на печатці”, то цілком ймовірно, що у вас залишилося лише 7 днів безвізу

   Подобається

  1. Робочі національні візи бувають різних типів: D06, D05A і D05B.
   Чи можна одразу після однієї відкривати іншу залежить від того, на підставі якого дозволу на роботу ви збираєтеся її відкривати

   Подобається

 56. Таке питання, в мене закінчилася робоча віза..по звичайному паспорту….чи можу я зараз зробити біометричний та без коридору далі поїхати працювати наступних 90 днів?

  Подобається

  1. Так, можете. Єдине доповнення – при оформленні візи ви надаєте документи від роботодавця.
   Біометричний паспорт сам по собі право працбвати не дає. Для перетину кордону по біометриці з метою роботи вам буде потрібний дозвіл – зезволеня або ж освядченя (друге – якщо ви ще не працювали в цьому році по освядченю)

   Подобається

 57. Вітаю! А як із ситуацією навпаки? Тобто, є відкрита віза D05, а перетин кордону відбувся по безвізу. Чи потрібно, влаштувавшись на роботу по безвізу, по його закінченню, перетинати кордон та повертатись вже по візі? Чи можна залишатися безвиїзно. Дуже дякую!

  Подобається

  1. Нам не вдалося знайти офіційне роз’яснення прикордонників для такого випадку.
   Але! Тут варто послуговуватися аналогією.
   На сайті прикордонної служби написано, що коли людина приїздить по безвізу і у неї подана заявка на карту, то вона після безвізу залишається легально на підставі факту подання на карту без потреби перетинати кордон аби “вимкнути” безвіз.
   Так само має бути й з візою.
   Крім того, має значення, де саме ви працевлаштувалися. Якщо у того роботодавця, від якого оформлювали візу – все гаразд.
   А якщо у вас освядченя нового зразка і ви по безвізу приїхали до іншого роботодавця, то ви маєте повідомити про це. Якщо не зробили – то при виїзді вас може чекати штраф. Не за порушення термінів перебування, а за порушення вимог трудового законодавства.
   І ще трохи додаткової інформації у нашій публікації https://leewadia.wordpress.com/2018/03/24/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%83-%d0%bf%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82%d1%96-%d0%b1%d1%96%d0%be%d0%bc%d0%b5%d1%82/

   Подобається

   1. Дякую! Скажіть ще будь ласка, кого та яким чином потрібно повідомити, що я після заїзду по безвізу знайшов іншого працедавця, який робить мені нове освядчення?
    Штраф буде чекати, якщо я не зроблю цього повідомлення, і пропущу термін виїзду з РП по безвізу?

    Подобається

   2. Якщо на вас виписане освядченя 2018 року (нового зразка), то роботадавець має повідомляти PUP (ужонд праці) коли працівник виходить на роботу (в той самий день) та у випадку, якщо працівник не вийшов на роботу (через 7 днів від дати початку роботи).
    Працівник теж мусить повідомляти туди ж – в ужонд праці, якщо він не працює у цього роботодавця у ці ж 7 днів.
    Достатньо, щоб це зробила одна сторона. Тоді працівника “відкріпляють” від цього освядченя і на нього можна оформити нове

    Подобається

   3. Доброго дня! Ще таке уточнення: працевлаштуватися у того роботодавця, від якого оформлював візу мені не вдалося, оскільки при перетині кордону по візі, страж сказав, що у тієї фірми проблеми і відповідно, влаштуватись туди на роботу я не зможу і що запрошення моє не дійсне. Саме він мені і порадив перетнути кордон по безвізу з візою в паспорті і шукати роботу. В такому випадку з моєї сторони буде якесь порушення трудового законодавства, що влаштувався до іншого працедавця і залишився працювати по закінченню безвізу, «перейшовши» автоматично на дію візи. Дуже дякую!

    Подобається

   4. Формально – це порушення. Нецільове використання візи, адже вона видавалася для роботи у конкретного працедавця. Інша справа, що наразі неможливо перевіряти кожний окремий випадок і робляться вибіркові перевірки. Якщо “повезе”, то можете отримати припис виїхати з Польщі.
    Може не варто було вірити на слово прикордоннику і все ж таки спробувати спочатку прийти до того працедавця, який оформлював дозвіл? Якщо він відмовить у роботі – у вас буде трохи інша ситуація, ніж просто одразу шукати іншу роботу.
    І ще – має значення, який саме у вас дозвіл на роботу.
    Якщо зезволеня (річний дозвіл, так зване “воєвудське”) то тут мало що змінилося у 2018 році.
    Якщо це освядченя 2018 року, то воно є в реєстрі і для оформлення нового освядченя спочатку треба “відкріпитися” від цього.
    Якщо це сезонний дозвіл, то ви по ньому зможете оформити інший, але тільки сезонний

    Подобається

   5. Дійсно правду кажете: «як повезе»! Перший прикордонник, той, що мене завернув на кордоні, сказав, що проблема лише з освядченням, але міг і візу скасувати, на скільки я розумію, бо повідомив, що скасовувати її не буде. Також сказав, що, влаштувавшись на роботу по безвізу, я зможу бути до кінця дії візи. Коли я перетинав кордон вдруге,але того самого дня, була інша зміна. Я запитав про цю ситуацію в іншого прикордонника. Він каже, що залишатись в РП довше безвізових днів я не можу. От і визначайся тепер))!!

    Подобається

 58. доброго дня!
  в мене склалася така ситуація: я в’їхала в польщу по робочій візі, піврічна D 05 Multi, проробила 5 місяців і подалася на карту побиту, але ще ні печатки ні децизії немаю.. після 5 місяців поїхала в Україну(здача екзаменів). на даний момент я в Україні. до закінчення візи залишається 2 тижні( віза закінчується 29 квітня) . чи можу я в’їхати на територію польщі за 2 тижні до закінчення візи, а коли закінчиться віза,- залишитись в польщі на 1.5 місяця по безвізу, а потім виїхати на 2 тижні в Україну( здача держ екзамену) і знову повернутися по безвізу в польщу, а після закінчення безвізу залишитись в польщі щоб чекати на карту побиту??? це буде легальне перебування???
  мене впустять на територію польщі потім по безвізу?? не буде депортації??
  поясніть будь ласка докладно, тому що за тиждень потрібно виїжджати в польщу)

  Подобається

 59. Доброго вечора! Якщо у меня в травні місяці цьго року закінчується робоча віза яка мала 180 днів, чи можу я через два тижні приїхати до польщі по без візу на 90 днів?

  Подобається

  1. Можете. Можете навіть не через 2 тижні, а одразу, І навіть можна не виїжджати: а просто після закінчення візи залишитися ще на 90 днів (у вас є повний коридор у 90 днів, якщо від час дії візи ви не виїжджали в країни шенгенскої зони із відповідними відмітками про перетин кордону)

   Подобається

   1. добрий вечір
    у мене склалась ось така ситуація: в мене робоча віза D до 29 квітня 2018. я подалась на карту побиту, але ше ні печатки, ні децизії немає…
    на даний момент перебуваю в україні. чи можу я виїхати до польщі за 2 тижні до закінчення візи. а потім залишитись одразу по безвізу не перетинаючи кордону( в мене біометрія) на місяць. тобто, якщо точніше то хочу перетнути кордон 14.04.2018(віза закінчується 29.04.2018), після закінчення візи залишитись на місяць по біометрії, а потім на тиждень повернутись в україну( здача держ екзамену) і одразу ж повернутись до польщі теж по біометрії???

    Подобається

   2. Доброго дня! а якщо в мене ще немає ні децизії, ні печатки, але я подала документи на карту побиту., то я після використаних 90 днів безвізу зможу легально перебувати в польщі, щоб чекати на карту побиту? депортації не буде?

    Подобається

   3. Після подачі документів на карту ви можете легально перебувати в Польщі весь час, покирозгляжається ваша заява, незалежно від того, чи є у вас дні по безвізу, чи нема

    Подобається

 60. Тобто я використаю весь час по безвізу,але в мене ще є біля 100 днів невикористаних з робочої візи,вони ще дійсні чи все одно мусить бути коридор

  Подобається

  1. Дні по безвізу і дні по ніціональній візі рахуються окремо. Тобто – у вас є 90 днів безвізу ПЛЮС ті дні, які є по візі. Але у візи є конкретні терміни, які неможна посунути. Якщо ви заїхали по безвізу, то спочатку будуть витрачатися саме дні безвізу, і лише після їх вичерпання “включиться” віза. Аби “включити” візу раніше, треба “перехаїхати” – перетнути кордону, і в’їїати по візі.
   А для того, аби не помилитися у розрахунках коли у вас національна віза в біометричному паспорті варто при в’їзді щоразу уточнювати у прикордонників – по якому документу вам оформлююється в’їзд (біометрія чи віза) і скільки днів перебування ви можете використати

   Подобається

 61. Доброго вечора, я був в Польщі 80 днів по візі d 05, потім приїхав на Україну, і знову в’їхав до Польщі по безвізу на 40 днів, і тепер знову я в Польщі як мені рахувати дні, на кордоні не питали ні запрошення ні грошей при собі

  Подобається

  1. Ви надали замало інформації, аби можна було щось радити.
   У вас один паспорт? Біометричний, в якому стоїть віза Д? Чи два різних паспорти і ви в’їжджали по різних?
   Аби розрахувати дні шенгенського коридору, потрібно знати не лише скільки днів ви були в Польщі, а й скільки в Україні

   Подобається

   1. Паспорт один біометричний,. З 7.10.2017 по 20.12 по візі, з 20.01 по 3.03 по біометрії і з 10.03 по даний час я в Польщі

    Подобається

   2. Як користуватися калькулятором детально описано на нашому сайті тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/
    На сьогодні у вас залишився 21 день для перебування в Польщі.
    Наступний коридор відкриється після того, як ви пробудете на території України 91 день

    Подобається

 62. Доброго вечора! Я маю робочу візу D на 180 днів. Я пробула в Польщі 142 дня. Чи можу я зараз виїхати по безвізу до Польщі якщо ще маю 38 днів візи?

  Подобається

   1. Я останній раз пересікла границю 01.03.18. Мені не потрібно відміняти візу що в мене лишилася на 38 днів? Можу спокійно виїжджати по безвізу? На границі не буде ніяких притензій щодо старої моєї робочої візи,адже я не до кінця терміну пробула в Польщі.

    Подобається

 63. Привіт! Ви знаєте правильну відповідь чи можна працювати зараз по безвізу відразу після закінчення візи d05? Бо ніхто всі кого не запитаєш дають різні відповіді….

  Подобається

  1. Іноземці працюють не по візі і не по безвізу, а на підставі дозволу на працю.
   Якщо дозвіл є або іноземець належить до тієї категорії, якій дозвіл не потрібний – то так, можна працювати.

   Подобається

 64. Привіт! Хочу дізнатись як краще зробити в мене є відкрита віза D але вона закынчується 19 квітня і є біометричний по чому мені краще вїхати я планую 27 березня? Дякую!

  Подобається

  1. Звісно, краще по візі, але якщо у вас є відповідний цій візі дозвіл на роботу.
   У такому випадку ви матимете спочатку майже місяц по візі + 90 днів по безвізу.
   Якщо ж документів від роботодавця у вас нема, то наявність візи вам не дуже допоможе. Варто скористатися безвізом

   Подобається

   1. Під словом дозвіл ми маємо на увазі зезволеня, освядченя чи зезволеня сезонове.
    Терміну “запрошення” у польському законодавстві нема

    Подобається

 65. Доброго дня. Віза D MULTI з 15.01.2018 і до 13.07.2018, з певних причин виїзжаю з польщі 1.04.2018 і буду в україні до закінчення візи, чи маю я право відразу після закінчення старої подавати на нову візу? Чи краще їхати по безвізу?
  Дякую

  Подобається

  1. Ви маєте право подавати на нову візу у будь-який момент.
   Інша справа, що консул приймає рішення, чи дійсно вам потрібна саме така віза, яку ви запитуєте.
   Якщо у вас була віза, якою ви не скористалися за призначенням (наприклад, робоча віза, але ви не працювали, або мульті-віза на рік, а ви перебували 1 раз 3 дні тощо), то варто потурбуватися про переконливість вашої нової заявки. Пакет документів на отримання візи передбачає долучення документів, які ви вважаєте важливими.
   Безвіз далеко не завжди може бути зручною альтернативою, це дуже залежить від мети вашої поїздки

   Подобається

 66. вітаю!таке питання !біометричний вичерпані 90 днів я можу зразу їхати по старому паспорті тобто віза ?чи потрібно робити перерив 90 днів?дякую

  Подобається

  1. Якщо у вас у “старому” (тобто – не біометричному) паспорті буде віза D (національна) – то ви маєте право на в’їзд навіть тоді, коли використали всі 90 днів по безвізу.
   Шенгенська віза (туристична, “на закупи” тощо) такої можливості не дає

   Подобається

 67. Доброго дня. Скажіть будь-ласка я пробув в Польщі 180 днів і вїхав в Україну.віза скінчилася але коридор до 07.09.18. Чи можу я вїхати в Польшу по безвізу раніше закінчення коридору? Дякую

  Подобається

  1. Ви могли бути в Польщі 180 днів поспіль лише по національній візі (D). Безвіз – це інший обрахунок днів перебування за кордоном. Дні по національній візі та по безвізу рахуються окремо. Якщо ви по візі виїхали точно в строк, то у вас є 90 днів по безвізу, якщо затрималися – то частина днів безвізу у вас витрачена

   Подобається

 68. Добрий день. Скажіть будь ласка, у мене є і віза і біо паспорт, чи можу я по національні візі вїхати у польщу, а далі по біопаспорту поїхати по європі в другі держави, і показувати далі біо паспорт, і скількі я можу перебувати за кордоном?

  Подобається

   1. Добрий вечір!!! У мене віза c на три місяці,з візи я перебував 2 місяці за кордоном далі 2 місяці був вдома і потім виїхав на біометрії на кордоні мені дозволили перебувати за кордоном 1 місяць по причині що в мене віза с…. Питання чи маю я тепер сидіти вдома три місяці і чи можу я робити іншу візу щоб поїхати за кордон????

    Подобається

   2. Безвіз і віза С рахуються разом. І у сукупності ви не можете перебувати у шенгенській зоні понад 90 днів на півріччя.
    Аби перебувати за кордоном більше 90 днів, вам потрібна національна віза (D)

    Подобається

 69. Доброго дня, хочу у вас запитати: у мене відкрита польська робоча віза ще 20 листопада 2017 року і дійсна до 1 листопада до 2018 року, але у мене в запрошенні получається зараз стоїть коридор написано так од 10.11.2017 до 07.02.2018 і друге од 04.08.2018 до 01.11.2018. Но я по візі ще не виїджала, хочу запитати так як зараз стоїть коридор то я можу виїхати по ній на роботу чи потрібно ждати до наступного вїзду????? ЗАВЧАСНО ДЯКУЮ!!!

  Подобається

  1. Схоже, що у вас на візі написано MULTI і вказана кількість днів перебування в Польщі. При в’їзді по робочій візі на кордоні перевіряють запрошення на роботу. Те запрошення, яке у вас є не підходить, адже так виглядає, що саме зараз у вашого роботодавця роботи для вас нема. Але ви можете зробити нове запрошення (від цього роботодавця чи від іншого) на ті дати, у які ви будете реально їхати. Тоді візу переробляти не потрібно

   Подобається

 70. Добрий день в мене робоча віза до 17.04.2018 року але в’їхала я в Польщу по біометричному 15.02.2018 чи зможу я перебувати до 90 днів і чи зможу після біометрики подати на візу на невикористані дні?

  Подобається

  1. Ви можете перебувати по безвізу стільки днів, скільки у вас є доступних у шенгенському коридорі. Щодо нової візи – нема такої практики, що вона подовжується з причини невикристання днів. Тим більше, “невикористання” є умовним, адже ви перебуваєте у Польщі. Аби отримати нову візу вам доведеться подавати повний пакет документів

   Подобається

 71. Доброго вечора. Скажіть будьласка. Якщо, я поїду до Польші по безвізу. Чи можу, по закінченню терміну 90 днів, перебуваючи на тереторії Польші продовжити своє перебування, зробивши робочу національну візу категорії D 05? Чи потрібно бути їхати до України, щоб відкрити робочу візу? Дякую!

  Подобається

 72. Добрий день. Я працював в Польщі по національній робочій візі D 05. 05.01.2018 р. я поїхав з країни бо це був 180-й день мого перебування. Питання таке. Чи можу я їхати по біометричному паспорту на роботу і працювати легально без коридору? Чи можливо цих 5 днів в цьому році зіпсували мені усю картину. Якщо ні то скільки повинен бути коридор? Дякую !

  Подобається

  1. Коридор по робочій візі пов’язаний з тим, що на освядчені, по якому оформлюється віза D 05 дозволено працювати лише 6 місяців в рік.
   Якщо ваш роботодавець готовий зробити вам зезволеня – то в такому випадку не треба чекати коридор і можна отримувати візу D 06 хоч і наспупного дня.
   Але якщо ви знову плануєте працювати по освядченю, то працювати по безвізу без коридору ви зможете лише один раз і лише цього року завдяки тому, що минулорічні освядчення та цьогорічні обліковуються окремо. Це одноразова можливість, із другим освядченням такого вже не буде. До того ж, лсвядченя дає можливість працювати 6 місяців, а безвіз лише 3.
   Так що радимо зважити всі ці обставини

   Подобається

 73. добрий вечір. У мене є біометричний паспорт.Робоча віза в ньому закінчується на початку березня. Зараз я знаходжуся в Польщі, і при перетині кордону, не показуючи запрошення я в’їхав тільки по біометричному. Печатку в’їзду мені поставили на тій сторінці, де стояли й інші печатки в’їзду-виїзду по візі.
  Скажіть, будь ласка, я можу перебувати в Польщі і в термін, коли закінчиться віза лише по біометричному паспорті?
  Не буду мати потім проблем при виїзді?
  дякую.

  Подобається

  1. З того, що ви написали неможливо зробити однозначний висновок – врахували вам візу при в’їзді чи ні.
   В такому випадку надійніше буде спитати у прикордонної служби – як вони рахуватимуть ваші дні перебування

   Подобається

   1. я телефонував і мені сказали, що зараз у мене йдуть дні з візи, так як вона закінчиться 3 березня. а потім після закінчення візи у мене буде 90 днів по біометничному.
    і можна не перебивати візи, тобто не вертатися на Україну, а сидіти в Польщі вже по біометричному.
    На вашу думку, можливий такий варіант?

    Подобається

   2. Так, можливий. Він описаний у нашій публікації тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/02/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%85%d1%96%d0%b4-%d0%b7-%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%b8-d-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b1%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bf%d0%be-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b2%d1%96/

    Для вас це найкращий варіант, ви зможете бути в Польщі максимально можливу кількість днів.

    Подобається

 74. скажіть будь ласка чи можу я по безвізу поїхати в Польщу припустим на 2 місяці якщо 3 місяці назад я приїхав з польщі (був там по робочій візі). Чи всерівно діє коридор 180 днів?

  Подобається

  1. Якщо попередній раз ви були по побочій візі (національній, тип Д), то ви можете скористатися безвізовими 90 днями хоч й одразу, ці коридори ПЕРЕБУВАННЯ рахуються незалежно один вид іншого. Інша справа – що ви плануєте робити по безвізу. Туризм, відвідини родичів/друзів – без питань. Аби працювати – треба витримати перерву у 6 місяців. Зазвичай. Але цього року існує однозазова можливість працювати теж без перерви завдяки тому, що в цьому році змінилася система контролю за дозволами на роботу, зокрема – за піврічними освядченями. Тому якщо ви плануєте працювати – то саме зараз це теж можливо

   Подобається

 75. Дякую за відповідь. Ще одне питання: якщо я студент чи дадуть мені робочу візу (Д національна)? В анкеті мені вказувати, що я студент, чи писати, що безробітний?

  Подобається

 76. Доброго дня! Якщо перебувати по безвізу 3 місяці в Польщі і працювати, то чи можна по закінченню 3-ох місяців відкривати робочу візу на пів року і працювати по ній. Чи буде враховуватись коридор по безвізу в такому випадку?Дякую!

  Подобається

 77. добрий день,скажіть будь-ласка чи можу я по закінченні візи д (робочої),якщо я використав по ній 5 місяців ,одразу в’їхати по біометрії ,і чи обов’язково виїзджати для того,і ще одне питання ,якщо це що було вище сказано можливо ,чи зможуть мене зареєструвати на роботі .Дякую!)

  Подобається

  1. Після робочої візи ви можете одразу використати дні безвізу.
   Для цього не обов’язково виїжджати.
   Але при виїзді вже після цих 90 днів на кордоні треба буде показати наявність біометричного паспорта.
   На роботу вас зможуть прийняти на підставі дозволу, на виготовлення якого потрібний час.

   Подобається

 78. Вітаю! Закінчились 90 днів перебування по безвізу. Я повернувся додому. Чи можу я зараз робити робочу візу, чи має пройти якийсь термін?

  Подобається

  1. Схоже, що так, можна. Якщо ви під робочою візою маєте на увазі візу Д (національну).
   Безвіз (шенгенська віза) та національна віза рахуються окремо.
   Але!
   Така однозначна відповідь можлива лише зараз, внаслідок змін у законодавстві і запроваджені нової системи реєстрації дозволів на роботу.
   Після закінчення перехідного періоду у подібній ситуації потрібні будуть уточнення.
   Якщо ви перебували по безвізу в гостях – то візу Д можете отримувати.
   А якщо працювали, то буде важливо, на підставі якого документу ви працювали та на підставі якого плануєте отримувати нову візу

   Подобається

 79. Доброго дня!
  Отримав візу D 27/03/17 на 166 днів (до 08/09/17). За цей час двічі перетинав польський кордон. Першого разу перебував у Польщі з 21/04/17 до 15/07/17, наступного разу приїхав у Польщу 02/08/17, одразу подав документи і заплатив перші внески на карту побиту+праця через фірму працедавця. Через сімейні обставини змушений був повернутися в Україну 29/10/17 на місяць, хоча карти побиту на руках ще не було. Вже тут подав і отримав біометричний паспорт, аби мати змогу перетнути кордон Польщі і отримати карту побиту. Працедавець виявився недобросовісним і за час мого перебування в Україні анулював карту побиту.
  Коли тепер я зможу перетнути кордон Польщі, аби уникнути ускладнень на кордоні? Оскільки від закінчення візи (08/09/17) я перебував ще до 29/10/17 на підставі виготовлення карти побиту, яка тепер анульована.
  Дякую.

  Подобається

  1. Ті дні, коли у вас закінчилася віза і ви перебували “на підставі печатки” (тобто подали документи на карту) у вас витрачався коридор 90/180.
   Ви зможете знову заїхати в Польщу по безвізу після того, як пройдуть 90 днів перебуваня в Україні

   Подобається

   1. Можете будь ласка роз’яснити, чи я правильно Вас зрозумів.
    Тобто якщо від дня закінчення візи (08/09/17) я перебув на території Польщі 50 днів (до 29/10/17) на підставі печатки, то з цього ж дня починається відлік 90 днів перебування в Україні? Грубо кажучи це період з 29/10/17 по 29/01/18 і я без проблем можу перетнути польський кордон 29го січня, правильно?
    Дуже дякую.

    Подобається

   2. Якщо вже намагатися бути максимально точними, то треба для початку розібратися із формулюваннями.
    Не дуже зрозуміло, що означає “роботодавець анулював карту побиту”.
    На карту подаєте документи ви. Роботодавець у цей процес не може втручатися.
    Якщо карта зе не була видана, то її неможливо анулювати, можна скасувати свою заяву на карту, але це теж маєте робити ви.
    Тобто, незрозуміло, у чому роботодавець недобросовісний і яку роль він відігравав у процесі оформлення карти.
    АЛЕ.
    Якщо вас цікавіть питання коли ви зможете в’їхати в Польщу по безвізу, то варто відволіктися від стану тієї карти взагалі.
    Ви приїхали по візі Д.
    Перший раз ви витратили 86 днів і у вас залишилося 80.
    Вони закінчилися б 20/10/17. Але віза закінчилася раніше;
    Отже, з 08/09/17 до 29/10/17 ви витрачали дні шенгенського коридору (безвізу). Таким чином ви витратили 52 дні.
    Тобто, якщо ви поїдете в Польщу сьогодні – то у вас є 38 днів на перебування.
    А якщо післязавтра (28-го січня), то у вас відкриється новий коридор у 90 днів

    Подобається

 80. У мене робоча віза (тобто – D) і маю біометричний паспорт. По закінченню дії візи, я можу залишитися ще на 90 днів в Польщі? Чи обов’язково треба перетинати кордон?

  Подобається

   1. Доброго дня. склалась така ситуація.Чоловік мав візу169/365 оставалось 5 днів перебування він поїхав в Україну і вернувся назад в Польщу . запрошення непоказував як їхав в ПОльшу. їхав по біометричному і казав шо по без візу. то як рахувати ?

    Подобається

 81. Доброго ранку. Допоможіть розібратися. Віза була до 29.05.2017. В лютому подався на карту, до сьогодні її не має.В серпні виїзджав до доми, а в вересні заїхав по безвізу. Коли буду мати наступний коридор 180/90, як взагалі рахується. З однієї сторони я вже просрочив безвіз, а з іншої перебуваю на печатці очікую карту.

  Подобається

  1. Якщо ви у вересні в’їхали по безвізу, то додайте до дати в’їзду 90 днів – це буде день, коли у вас безвізовий коридор закінчився. Від того дня ви перебуваєте в Польщі на печатці.
   Як рахувати коридор – детально опасано тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/.
   Але…
   На сьогоднішній день офіційна позиція польської прикордонної служби така, що перебування на печатці відноситься до короткотерміновового (як віза С і безвіз), а відтак коридор у людини, яка знаходиться в Польщі, і не має відкриватися.
   Ця позиція викладена тут: https://leewadia.wordpress.com/2017/11/18/перетин-кордону-з-немовлям-народжени/
   Тобто прикордонники стверджують, що для того, аби мати безвізовий коридор, треба 3 місяці знаходитися в Україні.
   Чи працює це твердження на практиці – інформації нема. У соцмеержах люди повідомляють, що змогла заїхати по безвізу всупереч офійійній позиції прикордонників.
   Радимо запитати про вашу ситупцію електронним листом. Адреса для листування наведена тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/02/перехід-з-візи-d-на-перебування-по-безві/

   Подобається

  1. Наведена відповідь прикордонної служби стосується також й карта побиту, яка так само, як і віза Д дає право на довгострокове перебування.
   Якщо ви хочете надіслати запит, то звучати він буде аналогічно: Українець має біометричний паспорт. З (дата) по (дата) перебував в Польщі на підставі карти побиту. Чи потрібно йонму (дата закінчення дії карти побиту) перетинати кордон, аби почався відлік шенгенського коридору і можна було б ще 90 днів знаходитися в Польщі?

   Подобається

 82. Доброго дня, будучи по візі D працював 5 ,5 місяця склав вньосек на карту тимчасового побиту+ праця . До закінчення строку дії візи ще всиг з’їздити в Україну і подати на біометричний паспорт- чи можу я ( якщо буде готовий паспорт біометричний) нормально виїхати на польському авто( по документах я співвласник) в Україну на 5 днів транзитом і вже будучи в рідному місті забрати виготовленний біометричний паспорт- і повернутися назад щоб чекати на децизію по карті побиту? Чи не зіткнуся я з якимись проблемами .? І як дальше ( в якому статусі) я перебуватиму на території Польщі – маючи печатку на аркуші паперу про вньосек+ який оформляв ще маючи не біометричний паспорт ?

  Подобається

  1. Ви можете виїхати з Польші.
   В Україні ви можете отримати новий паспорт. Карта не прав’язана до паспорту. Більше того, якщо термін дійсності того паспорту, яким ви користуєтеся зараз, ще не вичерпався, ви можете його не здавати, а продовжувати користуватися одночасно з біометричним, законодавство дозволяє мати два закордонні паспорти.
   Щодо повернення в Польщу по біометричному паспорту – так, нещодавно наші співгромадяни так і робили, Але віднедавна позиція польської прикордонної служби змінилася – вона вважає, що перебування на печатці вичерпує дні безвізу. Про це ви можете прочитати тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/18/перетин-кордону-з-немовлям-народжени/
   Ми дуже сподіваємося, що це помилка і вона буде виправлена

   Подобається

 83. Доброго дня.Підкажіть, будь ласка,маю відкриту візу по Карті Поляка яка дійсна до 10 січня,а також є біометричний паспорт Чи відкривають зараз візи по Карті Поляка на 365 днів по біометріїї? Дякую.

  Подобається

 84. Добрий день, в мене ще відкрита польська віза D, через тиждень мені потрібно їхати до Німеччини через Польщу, чи можливо мені проїхати польський кордон по безвізу, якщо відкрита польська віза ?

  Подобається

 85. У мене таке питання, я поїхав до Литви з польською візою D 8.08 , термін її дії закінчився 10.10 а Литовську візу D мені поставили 6.11 . Тобто з 10.10 по 6.11 я перебував без візи в Литві чекаючи поки готуються документи на візу литовську, чи нематиму я проблем при перетині польського кордону або якого іншого із за того що у вище згаданий період перебував без візи чекаючи на результат по литовській візі, нагадаю що візу мені поставили аж 6.11. Дякую

  Подобається

  1. З вашого запитання випливає, що литовську національну візу ви отримали в Литві і далі перебуваєте не території Литви?
   Тоді вам варто звертатися по консультацію туди, де розуміються на литовському законодавстві відносно іноземців, адже до перетину польського кордону вам спочатку доведеться перетнути литовський

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s