Робота на печатці

Posted by

“Перебування на печатці” – це, звісно, сленг.
Але явище вже настільки поширене, що додаткових тлумачень не потребує.
Проте, повторимо визначення, яке раніше було зроблене в публікації Перетин кордону з печаткою/децизією

перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі.  Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), як того вимагає Закон про іноземців (Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак нести відповідальність  за дотримання норм закону мають посадовці, а не громадяни

Отже, людина перебуває в Польщі на печатці і часто задається питанням – чи можна працювати легально, коли чекаєш на децизію?

Офіційні документи дають нам хороші підстави для оптимізму:

23244150_1943707059221856_4164984418055837610_n

На стандартному бланку освядченя  на працю на зворотньому боці у п. 6 зазначено:

Cudzoziemiec wymieniony w oświadczeniu może wykonywać pracę w Polsce tylko wtedy, gdy uzyska tytuł pobytowy uprawniający do wykonywania pracy – są to:

  pobyt na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 2  lub art. 206 ust. 1 pkt 2 ustawy o cudzoziemcach

Про яку ж підставу побиту йдеться у 108 статті Закону про іноземців?

Art. 108
1. Jeżeli termin na złożenie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy został zachowany i wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie:
1) wojewoda umieszcza w dokumencie podróży cudzoziemca odcisk stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy;
2) pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

Згадана стаття 206 є аналогічною, але стосується не тимчасового, а сталого побиту.

Тобто, іноземець, який вчасно подав документи на отримання карти тимчасового/сталого перебування, має про це підтвердження, вчасно виправляє недоліки в пакеті документів тощо – не має перешкод для працевлаштування, якщо має дозвіл на роботу.

Ця можливість не прописана в якомусь конкретному законі чи в окремій статті закону, а випливає із сукупності законодавчих норм, які вимагають для працевлаштування іноземця його легальне перебування в Польщі, а Закон про іноземців  визнає факт подання документів на отримання карти тимчасового перебування за законну підставу такого перебування.

На підтвердження – пропонуємо подивитися на стандартний бланк освядченя

oswiadczenie_o_zamiarze_powierzenia_wykonywania_pracy_cudzoziemcowi_wraz_z_pouczeniem_-_pdf

Втім, текст на бланку є не єдиним підтвердженням.
Подібні тексти також можна знайти на офіційних сайтах Повятових Ужондів Праці, наприклад – Зеленогурського.

Тож, радіймо можливостям!
Почувайте себе вільнішими та спроможнішими!

Для тих, хто вже має карту тимчасового перебування і планує отримувати нову корисною також може бути й ця доволі давня консультація правника.

Advertisements

49 comments

 1. Доброго дня! Чекаю на карту побиту по праці вже 10 місяців ,децизіі ще немаю,дозволу на роботу також. Приїхав до Польщі по візі в паспорті. Чи можу виїхати на Україну і повернутися в Польщу по біометричному па спорті,якщо можна ,то за який термін? Щиро дякую.

  Подобається

  1. Виіхати можна.
   Якщо від закінчення вашої візи вже минуло 3 імсяці, то безвіз у вас вичерпаний.
   Заїхати знову можна, або пробувши в Україні більше 90 днів, або зробивши національну візу

   Подобається

   1. Дуже дякую,але хотів уточнити,що я зараз перебуваю в Польщі по звичайному паспорту,а вдома є біометричний.

    Подобається

   1. Але, якщо бути зовсім прискіпливими.
    Ви можете показати ТІЛЬКИ біометричний паспорт. Чистий.
    І може так скластися, що прикордонники не помітять в комп’ютері, що ви перебували на печатці. Вас пропустять, як по біометрії, із стандартними запитаннями про мету поїздки, гроші, тощо.
    Але якщо згодом встановлять, що ви – одна й та сама людина, яка перебувала на печатці і умисно ввела в оману прикордонників, то вам і депорт поставлять, і штраф присудять, і у карті відмовлять. Вирішуйте самі, чи варто ризикувати

    Подобається

 2. Добридень! Підкажіть будь ласка, у мене така проблема: працював на підставі піврічного освядченія на заводі, оформлений через агенцію. Термін дії освядченія – до 15 січня 2019, а перша Умова (вони у нас помісячні) з 12 жовтня 2018. В агенції спочатку сказали відрахувати 90 днів, а на 91-й можна подаватися на карту часовего побиту . Прийшовши в офіс до роботодавця з печаткою в паспорті – мені відмовили в подальшому продовженні роботи, тому що я не відпрацював повних 3 місяці. Аргументи на те, що вони самі нас запевняли про подачу в 90-денний термін, не вплинули … Як бути? Сидіти без роботи в Польщі до очікування Карти можна і рік, а працювати нелегально я не хочу. У моєї дружини така ж ситуація (подались на карту втрьох – я, вона і наш 11-річний син). Але дружина ще працює, бо термін дії її освядчєнія, і відповідно, умови о праце, спливає 12.02.2019. Наш син пішов тут, у Польщі, до 6-го класу, і, враховуючи ситуацію, є велика вирогідність що навчальний рік він може і не завершити, бо прийдеться повертатись в Україну.
  Наперед вибачаюсь за такий довгий текст.
  Заздалегідь дякую, Іван

  Подобається

  1. Справа в тому, що така вимога є – можна продовжувати працювати в очікуванні дозволу на працю при виконанні низки умов, серед яких – робота у цього роботодавця не менше 3-х місяців. Тут можна довго сперечатися, як саме ця вимога діє. Але якщо ваш роботодавець не хоче, аби ви працювали – то з цим нічого не вдієш. А якщо змінювати роботу, то вам доведеться чекати на дозвіл. Те, що ваш нинішній роботодавець не викликає довіри, свідчить укладання угод на місяць. Це вже ознака того, що з працівниками поступають непорядно. Адже будь-який працівник хоче буде впевнений, що матиме роботу й через місяць, й через два, и й через рік.
   Школа, але у вашому випадку примусити роботодавця неможливо. Він захищає виключно свій інтерес

   Подобається

   1. Щиро дякую за відповідь. Хотілсь би зрозуміти, – які можливі мої подальші діїв цій ситуації? Моя віза скінчилась 15.01.19. Виходить, мій роботодавець звільнив мене в односторонньму порядку, без усного чи письмового попередження. Так, я маю червону печатку в паспорті від воєводи, – але, так як підстави на перебування в Польщі в мене змінились, я повинен повідомити про це у Воєводство? І в мене тоді тільки два виходи: або залишити територію Польщі (якщо я правильно зрозумів, на протязі 30 днів з моменту розірвання трудових відносин), або переподати документи від нового працедавця (і тут я теж не розумію, які саме, бо, в найкращому випадку, дай бог знайшовши нову роботу, мені треба очіквати на дозвіл типу А…а його роблять від 2 до 6 місяців,…виходить таки треба залишати теритроію РП, і очікувати на зезволєніє в Україні). Можливо, я щось не так розумію. Хотілось би Вашої поради.
    Дякую!

    Подобається

   2. Вибачте, дуже складно даваи поради, надто багато дрібних детелей і зовсім не зрозуміла загальна картина.
    Ви працювали на візі? Якої тривалості була віза? Піврічна? Річна?
    Ваші умови – то були умови зліценя? Чи умови о праце?
    Безвідносно того, що вам казав роботодавець. в який момент ви подалися на карту? Скільки ви відпрацювали на цій роботі? Скільки вже часу минуло?

    =====
    Якщо загалом.
    Що можна зробити.
    Ви можете знайти нову роботу і донести нові документи до вашої справи по карті.
    Але, якщо ви робили візу по освядченю, то щоб працювати, вам доведеться чекати не зезволеніє. А по ньому простіше зробити візу, а не чекати на карту

    Подобається

   3. Так, я працював по візі, піврічній. Умова о праце, але ті умови щомісячні, тобто на початку кожного місяця нам продовжували умову на 1 місяць. Перший день праці – 12.10.18, подались на карту 10.01.19, тобто на 91 перший день роботи. Останній день відпрацював 15.01.19 (бо моя віза до цієї дати). І зезволєніє типу А мені може видати новий працедавець? Бо минулий працедавець “умив руки”, і ніяких подальший відносин з ним не може бути.
    І чи повинен я зглошувати воєводу про втрату роботу?
    Дякую за Вашу відповідь))

    Подобається

   4. Новий роботодавець МАЄ зробити вам зезволеніє. Без нього ви працювати не зможете зовсім. Але зезволенія доведеться довго чекати.
    Повідомляти воєвуду ви поки що не зобов’язані. Така процедура передбачена лише тоді, коли у вас вже є карта. А пока ви чекаєте – терміни довільні. Ось наша публікація про ці вимоги: https://leewadia.wordpress.com/2018/10/12/%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D1%96-14-%D1%82%D0%B0-30-%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5/
    І ще. Шкода, що ви запитали поради вже після звільнення. Адже роботодавець не міг з вами просто розірвати умову. Після 3-х умов наступна має бути безстроковою. Якщо ви захочете поскаржитися на незаконне звільнення в інспекцію праці – ви можете це зробити. Ось наша стаття по цій темі (там треба робити поправку по часу, вона написана ща влітку). У вас ці норми, про які йдеться, були порушені роботодавцем: https://leewadia.wordpress.com/2018/08/15/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BB%D1%8F%D1%82%D1%8C-%D1%86%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%96-%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%96-%D0%B7%D0%B2%D1%96/

    Подобається

 3. Доброго дня така ситуація подав на карту побиту 17,01,2019 на вньоску поставили штамп і написали донести документи 08,07,2019 чи можу я працювати дальше легально? маю умову о праці!!!

  Подобається

  1. Щось у вас дати не виглядають переконливо.
   Ви подали документи сьогодні, так?
   Зазвичай на донесення документів дають максимум 30 днів, але не 6 місяців.
   Щодо подальшої праці, то вона залежить від 2 факторів
   – легальне перебування
   – дозвіл на працю.
   Легальне перебування гарантує подання вньоску БЕЗ “браков формальних” (тобто – мають бути вчасно донесені всі необхіднідокументи, про що свідчитиме печатка в паспорті).
   На момент подачі вньоску у вас, мабуть, є дозвіл на працю? І ще певний час він буде діяти?
   Далі ви зможете легально працювати “на печатці” у випадку дотримання низки умов: мати умову о праці, подати вньосек не пізніще, ніж за місяць до закінчення освядчення та пропрацювати у цього роботодавця не менше 3-х місяців

   Подобається

 4. Доброго дня! Ситуація наступна: Працювала по умові злецення з квітня, подала документи на карту тимчасового побиту 7.09. Віза Д закінчилася 10.09. Працьодавець оформив дозвіл на роботу до 20.10., а потім мав прийти новий дозвіл. Але вчасно не прийшов той дозвіл. З 21.10 і по сьогодні (30.11.) чекаю на дозвіл, маю печатку в паспорті. Питання: чи є якийсь максимальний термін розгляду для видачі того дозволу? Бо чекати вже немає сил і грошей, може якийсь лист чи скаргу треба подати в ужонд? Чи це з провини роботодавця?

  Подобається

  1. Дозволів на роботу є 3 типи: сезонний, освядченя та зезволеня.
   Скоріше за все у вас було освядченя, а зараз роботодавець подав на зезволеня. Його доводиться чекати декелька місяців, пришвидшити в процесі розгляду механізмів немає.
   Втім, якби у вас була умова о праці, ви б могли продовжувати працювати на підставі поданої заяви на карту

   Подобається

 5. Таке питання 18.07.17 подався на карту сталого побиту по-походженню всі розмови пройшов екзамен здав і ось вже очікую рік і чотири місяці на карту) недавно написав скаргу і мою справу відправили в Варшаву перебуваю в Польщі на біометричному паспорті в серпні закінчився дозвіл на працю і питання полягає в тому чи можу я получити новий дозвіл на працю на основі печатки в паспорті? Тобто чи можу я працювати на печатці? Якщо ні то чи потрібно мені в січні місяці пересікати корднон для відновлення біометрики чи вона автоматично оновиться після нового року?

  Подобається

  1. Працювати із печаткою можете. Потрібний лише дозвіл на працю.
   Безвіз у вас не оновиться, допоки ви знаходитеся в Польщі. Аби у вас з’явився безвізовий коридор, вам потрібно пробути поза шенгенською зоною 90+ днів

   Подобається

  1. Якщо в період очікування карти побиту ви змінили роботу, ви маєте донести документи від нового роботодавця в ужонд, їх мають долучити до справи.
   Якщо ж ви продовжуєте працювати у основного роботодавця і знайшлище одну роботу – ви можете працювати, якщо цей роботодавець зробить вам дозвіл на працю у нього

   Подобається

 6. Подскажите пожалуйста, можно ли с печатью в паспорте менять работу(с учетом того что подалась на карту резидента а не побыту) хочу сменить работодателя, но не знаю примут ли меня на другую работу без карты? Позволения на працу не требуется, так как закончила учебу на территории РП. Я из Беларуси, поэтому не пишу на украинском:) Заранее спасибо за ответ:)

  Подобається

  1. При ожидании карты побыта ужонды спокойно один раз принимают документы от нового работодателя.
   А вот примет ли работодатель без карты – нужно спрашивать у самого работодателя. Может, но не обязан

   Подобається

   1. Тобто, більше одного разу не дозволяється змінити працю під час очікування децизії?
    І ще питання: якщо під час очікування децизії донести документи про закінчення навчального закладу (польського) – це ж так би мовити знімає прив’язку до працедавця?

    Подобається

   2. 1. Так, змінити працедавця можна лише один раз
    2. Так, якщо в процесі очікуванні карти іноземець стає випускником вишу (але обов’язково стаціонару!), то надалі він звільняється від дозволу на роботу, і карта буде видана без прив’язки до роботодавця, але в децизії буде вказано місце роботи і у випадку його зміни також треба повідомляти воєвуду, при тому заміни карти не буде

    Подобається

   3. Перепрошую, не до кінця зрозуміло: а якщо людина все ж змінить працедавця ще раз – які “штрафні” санкції і на підставі чого?

    Подобається

   4. Нема штрафних санкцій, просто інспектор другий раз документи не прийме.
    Чому один раз – детально пояснюється тут https://leewadia.wordpress.com/2018/10/12/%d0%b2%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%81%d1%83%d0%bc%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%96-14-%d1%82%d0%b0-30-%d0%b4%d0%bd%d1%96%d0%b2-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%b5/

    Подобається

   5. Знайшов інформацію у Вашій статті: “Зробити таке повідомлення можна лише 1 раз за весь термін дії  “zezwolenia na pobyt czasowy i pracę” – це норма ст. 123 Закону про іноземців.” Але, як зрозумів, це стосується тих, хто перебуває на карті, але не на печатці?

    Подобається

   6. Там далі є пояснння.
    На печатці взагалі не передбачено змінювати роботодавця. Жодним законом і жодною процедурою.
    Адже розгляд справи має тривати 2 місяці, що можна встигнути змінити за 2 місяці? І навіщо?
    А оскільки терміни порушуються, то склалася така практика, що змінювати роботу дозволяють. А унормовують це так, як передбачено для карти

    Подобається

 7. Доброго дня.подала вньосек на карту побиту, печатки в паспорті ше немаю, віза закінчується, і дозвіл на працю, роботодавець питає чи можу прауювати поки чекатиму печатки в паспорті і які документи потрібні для цього.

  Подобається

  1. Строго кажучи, ваше легальне перебування підтверджує саме пачатка.
   Але оскільки дуже часто печатку довго не ставлять, то факт вашого легального перебування моде також підтверджувати документ про подання заяви на карту (той папірець, що вам дали в ужонді або ж квитанція з пошти тощо).
   Працювати ви можете лише за умови отримання нового дозволу на працю

   Подобається

 8. Добрий день, таке питиння: я чекаю Дуже довго на карту часового побити (подавався як підприємець, маю печатку що очікую документи) зараз хочу закрити підприємство і працювати в іншій сфері на умові чи можу я це зробити? Що потрібно зголошувати і чи взагалі роботодавець має право підписувати зі мною умову?
  Дякую, гарного дня:)

  Подобається

  1. Якщо підстава для отримання карти змінилася – ви маєте повідомити про це воєвуду.
   Чи можна у вашому випадку донести документи від роботодавця і продовжувати чекати карту по поточній заяві – краще уточнювати в уженді, адже рішення приймають там.
   Якщо так не можна, то треба писати заяву про відмову від цієї карти і подавати заяву на нову карту вже з новими додатками

   Подобається

   1. Дякую, а можна написати відмову і зразу подавати на нову карту чи потрібно виїхати ? Не хочу втратити роботу…

    Подобається

   2. Алгоритм дій такий
    – у 14-денний подаєте заяву про втрату роботи
    – у 30-денний термін повідомляєте про нового роботодавця
    У такому разі ваше перебування залишається легальним. Ви пищете заяву про скасування карти й одночасно подаєте документи на нову карту. Поки чекаєте карту, у вас залишається стара карта, з якою ви можете їздити через корлон

    Подобається

 9. Я это сделала, но в ужонде меня уверяли, что если я сглошу о потере работы, значит я буду нелегально находиться в Польше, пока не найду нового работодателя. Т.е. я им только должна буду в течение 30 дней донести новые док-ты.

  Подобається

  1. Да, у вас есть 30 дней на поиск новой работы. И как раз эти 30 дней вы находитесь легально.
   Другое дело, если вы поменяли работу и не сообщили это, как обязаны. Это не значит, что вас мгновенно депортируют 😉 Но законы все же лучше не нарушать

   Подобається

 10. Подскажите, сейчас в ожидании карты побыту (с печатью в паспорте), за это время поменяла работодателя. Обязана ли я была оповестить ужонд о потере работы в 15-дневный срок с момента увольнения?

  Подобається

 11. Доброго дня!заїхала по біометрії,на 68день подала документи на возєднання сім’ї,зараз я на ,печатці, чекаю на децизію,якщо я поїду в Україну на 10днів,мені потрібна буде віза для заїзду?

  Подобається

 12. Щиро дякую,за надання змістовної відповіді але можливо,що мій наступний коридор буде рахуватися з 02/10/2017 плюс 90 днів чи все ж таки я можу спробувати поїхати до Польщі 09/12/2017?

  Подобається

  1. 9/12 – це дата, коли у вас відкривається шенгенський коридор, якщо рахувати так, як рахують прикордонники у листах, якими вони масово відповідають на запити.
   Аби бути певною – спробуйте їм також надіслати запит електронкую (відповідають за 1-2 дні).
   Відповідь, яку отримаєте, роздрукуйте і беріть з собою. Це буде ваш доказ прикордонникам (якщо вони порахують інакше) що ви це не вигадали, а попередньо проконсультувалися, як належить

   Подобається

 13. Доброго дня, у мене біометричний паспорт віза робоча у ньому була відкрита до 15.05.17,але 20.04.17 я перебуваючи на території Польші подала документи на карту побиту і на законих підставах до 30.09.17 я в Польші чекала на рішення,рішення виявилось негативним і 02.10.17 я покинула Польшу,скажіть будь ласка чи зараз я можу їхати до Польші по безвізовому режимі?

  Подобається

  1. Ваша ситуація не така однозначна, як може видатися на перший погляд.
   Ви перебували на візі Д, яка в обрахунок шенгенських днів не входить.
   Якщо у вас не було шенгенської візи, то дні очікування рішення по карті вважалися як за перебування на національній візі. Це логічно. Адже, якщо у вас нема шенгенської візи – ви не можете її витрачати.
   Ситуація докорінно змінилася, коли запрацював безвіз. Якщо у вас біометричний паспорт, то на момент 11.06 у вас відкрився коридор у 90 днів шенгену.
   Далі прикордонники посилаються на Шенгенську угоду: “zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich” (детальніше можна почитати тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/02/перехід-з-візи-d-на-перебування-по-безві/)
   Тобто, якщо 11.06 ви були на території Шенгену, у вас мав початися відлік використання шенгенських днів.
   Не дуже радісна ситуація, але таке формулювання є в законі.
   А накладки виникають тому, що польські чиновники порушують терміни розгляду заяв.
   Отже, скоріше за все, ваші 90 днів безвізу вичерпалися 08/09, а наступний коридор має відкритися 08/12.
   Якщо ви хочете приїхати раніше – варто проконсультуватися з прикордонною службою (контакти є тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/).
   Як робити обрахунок днів пояснено тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s