Робота на печатці

Posted by

“Перебування на печатці” – це, звісно, сленг.
Але явище вже настільки поширене, що додаткових тлумачень не потребує.
Проте, повторимо визначення, яке раніше було зроблене в публікації Перетин кордону з печаткою/децизією

перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі.  Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), як того вимагає Закон про іноземців (Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак нести відповідальність  за дотримання норм закону мають посадовці, а не громадяни

Отже, людина перебуває в Польщі на печатці і часто задається питанням – чи можна працювати легально, коли чекаєш на децизію?

Офіційні документи дають нам хороші підстави для оптимізму:

23244150_1943707059221856_4164984418055837610_n

На стандартному бланку освядченя  на працю на зворотньому боці у п. 6 зазначено:

Cudzoziemiec wymieniony w oświadczeniu może wykonywać pracę w Polsce tylko wtedy, gdy uzyska tytuł pobytowy uprawniający do wykonywania pracy – są to:

  pobyt na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 2  lub art. 206 ust. 1 pkt 2 ustawy o cudzoziemcach

Про яку ж підставу побиту йдеться у 108 статті Закону про іноземців?

Art. 108
1. Jeżeli termin na złożenie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy został zachowany i wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie:
1) wojewoda umieszcza w dokumencie podróży cudzoziemca odcisk stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy;
2) pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

Згадана стаття 206 є аналогічною, але стосується не тимчасового, а сталого побиту.

Тобто, іноземець, який вчасно подав документи на отримання карти тимчасового/сталого перебування, має про це підтвердження, вчасно виправляє недоліки в пакеті документів тощо – не має перешкод для працевлаштування, якщо має дозвіл на роботу.

Ця можливість не прописана в якомусь конкретному законі чи в окремій статті закону, а випливає із сукупності законодавчих норм, які вимагають для працевлаштування іноземця його легальне перебування в Польщі, а Закон про іноземців  визнає факт подання документів на отримання карти тимчасового перебування за законну підставу такого перебування.

На підтвердження – пропонуємо подивитися на стандартний бланк освядченя

oswiadczenie_o_zamiarze_powierzenia_wykonywania_pracy_cudzoziemcowi_wraz_z_pouczeniem_-_pdf

Втім, текст на бланку є не єдиним підтвердженням.
Подібні тексти також можна знайти на офіційних сайтах Повятових Ужондів Праці, наприклад – Зеленогурського.

Тож, радіймо можливостям!
Почувайте себе вільнішими та спроможнішими!

Для тих, хто вже має карту тимчасового перебування і планує отримувати нову корисною також може бути й ця доволі давня консультація правника.

Advertisements

11 comments

 1. Доброго дня, у мене біометричний паспорт віза робоча у ньому була відкрита до 15.05.17,але 20.04.17 я перебуваючи на території Польші подала документи на карту побиту і на законих підставах до 30.09.17 я в Польші чекала на рішення,рішення виявилось негативним і 02.10.17 я покинула Польшу,скажіть будь ласка чи зараз я можу їхати до Польші по безвізовому режимі?

  Подобається

 2. Ваша ситуація не така однозначна, як може видатися на перший погляд.
  Ви перебували на візі Д, яка в обрахунок шенгенських днів не входить.
  Якщо у вас не було шенгенської візи, то дні очікування рішення по карті вважалися як за перебування на національній візі. Це логічно. Адже, якщо у вас нема шенгенської візи – ви не можете її витрачати.
  Ситуація докорінно змінилася, коли запрацював безвіз. Якщо у вас біометричний паспорт, то на момент 11.06 у вас відкрився коридор у 90 днів шенгену.
  Далі прикордонники посилаються на Шенгенську угоду: “zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich” (детальніше можна почитати тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/02/перехід-з-візи-d-на-перебування-по-безві/)
  Тобто, якщо 11.06 ви були на території Шенгену, у вас мав початися відлік використання шенгенських днів.
  Не дуже радісна ситуація, але таке формулювання є в законі.
  А накладки виникають тому, що польські чиновники порушують терміни розгляду заяв.
  Отже, скоріше за все, ваші 90 днів безвізу вичерпалися 08/09, а наступний коридор має відкритися 08/12.
  Якщо ви хочете приїхати раніше – варто проконсультуватися з прикордонною службою (контакти є тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/).
  Як робити обрахунок днів пояснено тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/

  Подобається

 3. Щиро дякую,за надання змістовної відповіді але можливо,що мій наступний коридор буде рахуватися з 02/10/2017 плюс 90 днів чи все ж таки я можу спробувати поїхати до Польщі 09/12/2017?

  Подобається

 4. 9/12 – це дата, коли у вас відкривається шенгенський коридор, якщо рахувати так, як рахують прикордонники у листах, якими вони масово відповідають на запити.
  Аби бути певною – спробуйте їм також надіслати запит електронкую (відповідають за 1-2 дні).
  Відповідь, яку отримаєте, роздрукуйте і беріть з собою. Це буде ваш доказ прикордонникам (якщо вони порахують інакше) що ви це не вигадали, а попередньо проконсультувалися, як належить

  Подобається

 5. Доброго дня!заїхала по біометрії,на 68день подала документи на возєднання сім’ї,зараз я на ,печатці, чекаю на децизію,якщо я поїду в Україну на 10днів,мені потрібна буде віза для заїзду?

  Подобається

 6. Подскажите, сейчас в ожидании карты побыту (с печатью в паспорте), за это время поменяла работодателя. Обязана ли я была оповестить ужонд о потере работы в 15-дневный срок с момента увольнения?

  Подобається

 7. Я это сделала, но в ужонде меня уверяли, что если я сглошу о потере работы, значит я буду нелегально находиться в Польше, пока не найду нового работодателя. Т.е. я им только должна буду в течение 30 дней донести новые док-ты.

  Подобається

 8. Да, у вас есть 30 дней на поиск новой работы. И как раз эти 30 дней вы находитесь легально.
  Другое дело, если вы поменяли работу и не сообщили это, как обязаны. Это не значит, что вас мгновенно депортируют 😉 Но законы все же лучше не нарушать

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s