Робота на печатці

Posted by

“Перебування на печатці” – це, звісно, сленг.
Але явище вже настільки поширене, що додаткових тлумачень не потребує.
Проте, повторимо визначення, яке раніше було зроблене в публікації Перетин кордону з печаткою/децизією

перебувати на печатці означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового/сталого побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі.  Щоправда, тут існує декілька варіантів розуміння, що таке є та “печатка” – це може бути штамп, поставлений у закордонний паспорт іноземця (зокрема – українця), як того вимагає Закон про іноземців (Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach), а може бути окремий папірець, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата та штамп. Існують версії, що печатка в паспорті – це документ, а папірець з печаткою – ні. Це не так. У якому вигляді людина отримала підтвердження її легального статусу перебування у Польщі залежить не від неї, а від польських посадовців, відтак нести відповідальність  за дотримання норм закону мають посадовці, а не громадяни

Отже, людина перебуває в Польщі на печатці і часто задається питанням – чи можна працювати легально, коли чекаєш на децизію?

Офіційні документи дають нам хороші підстави для оптимізму:

23244150_1943707059221856_4164984418055837610_n

На стандартному бланку освядченя  на працю на зворотньому боці у п. 6 зазначено:

Cudzoziemiec wymieniony w oświadczeniu może wykonywać pracę w Polsce tylko wtedy, gdy uzyska tytuł pobytowy uprawniający do wykonywania pracy – są to:

  pobyt na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 2  lub art. 206 ust. 1 pkt 2 ustawy o cudzoziemcach

Про яку ж підставу побиту йдеться у 108 статті Закону про іноземців?

Art. 108
1. Jeżeli termin na złożenie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy został zachowany i wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie:
1) wojewoda umieszcza w dokumencie podróży cudzoziemca odcisk stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy;
2) pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

Згадана стаття 206 є аналогічною, але стосується не тимчасового, а сталого побиту.

Тобто, іноземець, який вчасно подав документи на отримання карти тимчасового/сталого перебування, має про це підтвердження, вчасно виправляє недоліки в пакеті документів тощо – не має перешкод для працевлаштування, якщо має дозвіл на роботу.

Ця можливість не прописана в якомусь конкретному законі чи в окремій статті закону, а випливає із сукупності законодавчих норм, які вимагають для працевлаштування іноземця його легальне перебування в Польщі, а Закон про іноземців  визнає факт подання документів на отримання карти тимчасового перебування за законну підставу такого перебування.

На підтвердження – пропонуємо подивитися на стандартний бланк освядченя

oswiadczenie_o_zamiarze_powierzenia_wykonywania_pracy_cudzoziemcowi_wraz_z_pouczeniem_-_pdf

Втім, текст на бланку є не єдиним підтвердженням.
Подібні тексти також можна знайти на офіційних сайтах Повятових Ужондів Праці, наприклад – Зеленогурського.

Тож, радіймо можливостям!
Почувайте себе вільнішими та спроможнішими!

Для тих, хто вже має карту тимчасового перебування і планує отримувати нову корисною також може бути й ця доволі давня консультація правника.

Advertisements

19 comments

  1. Доброго дня.подала вньосек на карту побиту, печатки в паспорті ше немаю, віза закінчується, і дозвіл на працю, роботодавець питає чи можу прауювати поки чекатиму печатки в паспорті і які документи потрібні для цього.

    Подобається

    1. Строго кажучи, ваше легальне перебування підтверджує саме пачатка.
      Але оскільки дуже часто печатку довго не ставлять, то факт вашого легального перебування моде також підтверджувати документ про подання заяви на карту (той папірець, що вам дали в ужонді або ж квитанція з пошти тощо).
      Працювати ви можете лише за умови отримання нового дозволу на працю

      Подобається

  2. Добрий день, таке питиння: я чекаю Дуже довго на карту часового побити (подавався як підприємець, маю печатку що очікую документи) зараз хочу закрити підприємство і працювати в іншій сфері на умові чи можу я це зробити? Що потрібно зголошувати і чи взагалі роботодавець має право підписувати зі мною умову?
    Дякую, гарного дня:)

    Подобається

    1. Якщо підстава для отримання карти змінилася – ви маєте повідомити про це воєвуду.
      Чи можна у вашому випадку донести документи від роботодавця і продовжувати чекати карту по поточній заяві – краще уточнювати в уженді, адже рішення приймають там.
      Якщо так не можна, то треба писати заяву про відмову від цієї карти і подавати заяву на нову карту вже з новими додатками

      Подобається

      1. Дякую, а можна написати відмову і зразу подавати на нову карту чи потрібно виїхати ? Не хочу втратити роботу…

        Подобається

      2. Алгоритм дій такий
        – у 14-денний подаєте заяву про втрату роботи
        – у 30-денний термін повідомляєте про нового роботодавця
        У такому разі ваше перебування залишається легальним. Ви пищете заяву про скасування карти й одночасно подаєте документи на нову карту. Поки чекаєте карту, у вас залишається стара карта, з якою ви можете їздити через корлон

        Подобається

  3. Я это сделала, но в ужонде меня уверяли, что если я сглошу о потере работы, значит я буду нелегально находиться в Польше, пока не найду нового работодателя. Т.е. я им только должна буду в течение 30 дней донести новые док-ты.

    Подобається

    1. Да, у вас есть 30 дней на поиск новой работы. И как раз эти 30 дней вы находитесь легально.
      Другое дело, если вы поменяли работу и не сообщили это, как обязаны. Это не значит, что вас мгновенно депортируют 😉 Но законы все же лучше не нарушать

      Подобається

  4. Подскажите, сейчас в ожидании карты побыту (с печатью в паспорте), за это время поменяла работодателя. Обязана ли я была оповестить ужонд о потере работы в 15-дневный срок с момента увольнения?

    Подобається

  5. Доброго дня!заїхала по біометрії,на 68день подала документи на возєднання сім’ї,зараз я на ,печатці, чекаю на децизію,якщо я поїду в Україну на 10днів,мені потрібна буде віза для заїзду?

    Подобається

  6. Щиро дякую,за надання змістовної відповіді але можливо,що мій наступний коридор буде рахуватися з 02/10/2017 плюс 90 днів чи все ж таки я можу спробувати поїхати до Польщі 09/12/2017?

    Подобається

    1. 9/12 – це дата, коли у вас відкривається шенгенський коридор, якщо рахувати так, як рахують прикордонники у листах, якими вони масово відповідають на запити.
      Аби бути певною – спробуйте їм також надіслати запит електронкую (відповідають за 1-2 дні).
      Відповідь, яку отримаєте, роздрукуйте і беріть з собою. Це буде ваш доказ прикордонникам (якщо вони порахують інакше) що ви це не вигадали, а попередньо проконсультувалися, як належить

      Подобається

  7. Доброго дня, у мене біометричний паспорт віза робоча у ньому була відкрита до 15.05.17,але 20.04.17 я перебуваючи на території Польші подала документи на карту побиту і на законих підставах до 30.09.17 я в Польші чекала на рішення,рішення виявилось негативним і 02.10.17 я покинула Польшу,скажіть будь ласка чи зараз я можу їхати до Польші по безвізовому режимі?

    Подобається

    1. Ваша ситуація не така однозначна, як може видатися на перший погляд.
      Ви перебували на візі Д, яка в обрахунок шенгенських днів не входить.
      Якщо у вас не було шенгенської візи, то дні очікування рішення по карті вважалися як за перебування на національній візі. Це логічно. Адже, якщо у вас нема шенгенської візи – ви не можете її витрачати.
      Ситуація докорінно змінилася, коли запрацював безвіз. Якщо у вас біометричний паспорт, то на момент 11.06 у вас відкрився коридор у 90 днів шенгену.
      Далі прикордонники посилаються на Шенгенську угоду: “zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich” (детальніше можна почитати тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/02/перехід-з-візи-d-на-перебування-по-безві/)
      Тобто, якщо 11.06 ви були на території Шенгену, у вас мав початися відлік використання шенгенських днів.
      Не дуже радісна ситуація, але таке формулювання є в законі.
      А накладки виникають тому, що польські чиновники порушують терміни розгляду заяв.
      Отже, скоріше за все, ваші 90 днів безвізу вичерпалися 08/09, а наступний коридор має відкритися 08/12.
      Якщо ви хочете приїхати раніше – варто проконсультуватися з прикордонною службою (контакти є тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/).
      Як робити обрахунок днів пояснено тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/

      Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s