В’їзд в Польщу в очікуванні карти

Posted by

strac5bc-granicznaМісяць тому ми висловили застереження, що нове  тлумачення шенгенського кодексу прикордонною службою Польщі може призвести до правової колізії.

Йшлося про розміщену на офіційному сайті пріикордонників консультацію щодо виїзду з території Польщі та повернення назад іноземців, які перебувають в процесі очікування рішення про видачу дозволу на тимчасовий побит (так зване перебування на печатці).
Віднедавна польські прикордонники відносять перебування на печатці до короткотермінового, дозволена тривалість якого обмежується 90 днями впродовж 180-денного періоду.

Należy każdorazowo wliczać przy obliczeniu limitu dozwolonego pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz wszystkie pobyty na wizach C, na paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym oraz na tzw. stampili Wojewody. Джерело

Таким чином, очікування децізії/випуску карти, дні безвізу та перебування на візі С підсумовуються і разом не можуть складати більше 90 днів впродовж будь-яких 180-ти днів.
Очевидно, що для тих, хто очікує децизію, дні шенгенского коридору будуть вичерпані завжди, адже процедура розгляду заяви на тимчасове перебування майже ніколи не буває коротшою за 3 місяці. Більше того, часто очікування децизії траває й рік, і навіть більше.

Також очевидно, що людина, яка на законних підставах  чекає на  рішення відповідного уповноваженого органу влади Польщі, має таке саме право на свободу пересування, як і всі інші.
А отже, кожна людина в очікуванні децизії має не лише потребу (часто – термінову), а й беззастережне право поїхати додому.

Що пропонують польські прикордонники для такої людини, аби вона могла повернутися до роботи/навчання/родини?

Jeżeli dotychczasowy pobyt w Polsce (łącznie na wizie C, stampili Wojewody oraz paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym) przekroczył  90 dni w okresie 180 dni wstecz, ponowny wjazd na terytorium RP może nastąpić wyłącznie karcie pobytu lub na podstawie polskiej wizy długoterminowe typ D. Джерело

Тобто, якщо сумарний термін перебування в Польщі по візі С (бізнесовій, туристичній, шопінговій), із біометричним паспортом в рамках безвізового руху ТА на печатці сягнув 90 днів впродовж півроку, то заїхати в Польщу можна або із картою побиту (яку людина як раз  чекає) або на підставі національної візи Д.

І тут ми приходимо для того, що тим іноземцям, які мають дозвіл га працю (зезволеніе типу А) нема сенсу подавати документи на карту, адже їм все одне знадобиться віза.
А ті, хто працює на освядчені та/або лише чекає на зезволеніе, виїхати з Польщі просто не можуть, бо не буде можливості повернутися раніше, ніж через 3 місяці, і байдуже, що у них на це є право. А часто – є й обов’язок стати до роботи/ отримати власноруч таку очікувану децизію.

Допоки ці міркування були суто теоретичними, можна було сподіватися, що на практиці такого абсурду не станеться.
Але сподівання виявилися марними.
Користувачі соцмереж вже починають повідомляти, що їм було відмовлено у в’їзді при наявності біометричного паспорту на підставі того, що дні шенгенського коридору вичерпалися печаткою.

З огляду на те, що багато людей запланували поїздки на свята і збиралися скористатися безвізом, як вони це робли влітку та на початку осені, сподіваємося що польська прикордонна служба зможе оперативно знайти вирішення цієї правової колізії, яку сама ж і створила

Advertisements

28 comments

 1. Доброго дня,я маю питання.Я перебував у Польщі на звичайному паспорті і до кінця візи подав на карту документи,мені поставили печатку у цьомуж паспорті і на свята я поїхав на Україну за місяць я зробив біо паспорт і приїхав у Польщу,уже пробув тут два з половиною місяці а на карту подав документи ще в жовтні.Чи потрібно мені виїжджати по біо паспорту після закінчення 90 днів,чи недепортують і якщо можна перебувати тут то яки документи показувати на границі при виїзді до України після отримання карти?

  Подобається

  1. Якщо ви подали документу на карту – то ваше переюування в Польщі є легальним до моменту видачі карти/або до відмови у видачі карти.
   Ви можете виїжджати в Україну й до того, як отримаєте карту, ніяких додаткових документів вам не буде потрібно, крім наявності “печатки” (або ж навіть вона не потрібна, якщо ваша справа вже внесена в комп’ютерну систему).
   Після отримання карти ви при виїзді будете показувати карту

   Подобається

 2. Добрий день, я хотіла дізнатися,я заїхала в Польщу по біометричному паспорті, на карту побуту подала документи ще в листопаді у мене єсть тіки папірець з печаткою, безвіз закінчився ще 2 місяці назад,мені потрібно поїхати в травні на Україну, але мені кажуть що треба чекати на карту бо буде депортація ,таке можливо? Чи я можу перетнути кордон без проблем

  Подобається

 3. Доброго дня, хотіла б дізнатися який є можливий вихід в моїй ситуації . Я знаходжуся в Польщі в очікуванні карти побиту 6 місяців. Маю печатку в “звичайному” паспорті. Хотіла б поїхати в Україну, виготовити біометричний паспорт. Питання в тому чи могла б я вилетіти безпосередньо з України по біометричному паспорту до Данії на тиждень в справах, ( не чекаючи поки мине 90 днів), а потім з Данії повернутися до Польщі і далі очікувати на карту.?
  Наскільки мені відомо всередині Шенгенської зони нема прикордонного контролю?

  Дякую

  Подобається

  1. Прикордонного контролю нема.
   Але є паспортний контроль в аеропортах.
   І ще є вибіркова перевірка в транспорті чи на вулицях.
   Ви можете полетіти по безвізу в будь-яку країну шенгенської зони, звідти переїхати в Польшу і чекати на карту.
   Але! Все це можливо лише у тому випадку, коли у вас залишилися дні шенгенского коридору (тобто перебування “на печатці” після закінчення візи не перевищило 90 днів)

   Подобається

 4. Доброго дня, бачу що піднімалась часто тема такого запитання, але все рівно в мене ситуація трохи відрізяється. Я маю печатку в паспорті (очікую карту побиту), працюю в Польщі, заїхав по безвізу вже 100+ днів назад. Хочу поїхати в іншу країну євросоюзу на відпочинок (Італія, Іспанія, тощо). Чи можу, маючи просрочений безвіз і печатку, користуватись послугами аероперевезень в Польщі, або в Німеччині, для вильоту до інших країн, або взагалі чи маю право на перетин кордону з іншими країнами ЄС і право повернутись без проблем назад Польщі? Дуже дякую.

  Подобається

  1. Нажаль, після вичерпання днів безвізу “на печатці” ви можете перебувати лише в Польщі, усі інші країни шенгенської зони стануть вам доступні лише після перебування вдома 91 день чи більше

   Подобається

 5. Доброго дня. В мене склалася ситуація такого плану. Я в’їхав в Польщу по національній візі, скалав документи та карту побуту,печатка стоїть.Національна віза дію закінчила. В тому випадку якщо я хотів би поїхати додому чи зможу я повернутись по шопінг візі?

  Подобається

  1. Якщо у вас від моменту закінчення візи до моменту виїзду минуло менше 90 днів, то так – у вас є вільні дні шенгенського коридору і будь-яка шенгенська віза (туристична, шопінгова тощо) дає вам право на в’їзд.
   Якщо ж ви перебуваєте “на печатці” понад 90 днів, то шенгенська віза вам не допоможе, потрібна національна або 91 день перебування вдома, тоді відкриється новий коридор

   Подобається

 6. Добрий день. Умене таке питання маючи біометричний паспорт і штамп у ньому чи можу виїхати з польщі, а потім і приїхати? На карту чекаю з минулого року. Чи потрібно робити туристичну візу

  Подобається

  1. Виїхати можете. Аби заїхати потрібна віза Д (не туристична) або треба пробути вдома більше 3-х місяців, тоді відкриється новий коридор по безвізу

   Подобається

 7. Доброго дня скажіть будь ласка якщо я подала на карту тимчасового побиту в жовтні після закінчення візи поїхала додому на місяць .Приїхала по безвізу і далі чекаю на карту безвіз закінчився ще 17 березня.Якщо я захочу поїхати на Україну то чи не депортують мене.?

  Подобається

  1. Якщо у вас є документ, який підтверджує подачу документів на карту – то ви знаходитеся легально і підстав для депортації нема.
   Але знову заїхати по безвізу ви зможете лише після 3-х місяців перебування вдома, коли знову відкриється коридор, або вам доведеться відкривати візу

   Подобається

 8. Доброго дня)в мене така ситуація, я до Польщі виїхала із біометричним паспортом, і офіційно працевлаштуватись на роботі,і вирішили подати на карту побиту…але на неї довго ж чекати…але ж у паспорті б’ють штамп що я чекаю на карту…то чи зможу я після використання 90 днів дальше перебувати в Польщі лише з тою печаткою, і якщо на п’ятому місяці мого перебування в Польщі чи зможу я виїхати в Україну, і мені не дадуть депорт так як пройшло більше ніж 90 днів перебування??
  Дякую)

  Подобається

  1. З того моменту, як ви пмодали документи на карту – ваше перебування в Польщі є легальним. Навіть після того, як у вас вичерпалися дні безвізу. Якщо вам в паспорті поставили штамп – тим краще, ви зможете іі показувати перевіряючим, на кордоні також. Депорт з цієї причини вам не загрожує

   Подобається

 9. Моєму сину відкрила візу з 1 червня 2017 р по 1 червня 2018 р на 100 днів ми скористались ними і перетнули кордон туди і назад і в’їхали по без візу, малому від чоловіка роботи подали на побит часовий і дитина перебуває на печатці у Польщі, нам потрібно в лютому 2018 перетнути кордон в Україну але в кінці березня я хочу вернутися, тому маю проблему так, як візу 100 днів на рік вибули і без віз 90 на 180 також, що нам робити яку візу відкривати, можливе запрошення в гості до родини?

  Подобається

  1. Вам в будь-якому разі буде потрібна віза Д (національна), аби в’їхати до Польщі. Яка підстава такої візи – вирішувати вам.
   Запрошення в такому разі, можливо, не кращий вихід – законом регламентовано, хто може давати запрошення, і карти вашого чоловіка може бути недостатньо для цього.
   Спробуйте дізнатися в консульстві – які документи вам підійдуть для національної візи.
   Поточну візу можна скасувати одночасно із поданням нової заяви

   Подобається

 10. Здраствуйте ,я так понял уже не получится заехать в польшу по без визу если находился там на печатке?надо ждать коридор?

  Подобається

   1. А как по считать коридор?я выехал 23 декабря 2017!И еще один вопросик,национальная виза d закончилась у меня 30.06.2017,могу ли я сейчас открыть национальную визу d

    Подобається

   2. 1. Детальная инструкция как пользоваться калькулятором и ссылка на сам калькулятор находится тут: https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/?aff=3043
    2. Вы можете получить визу Д даже сразу после окончания предыдущей, если у вас есть для нее основания (например – “воевудское” разрешение на работу). Если вы говорите о полугодовой визе типа Д05, которая выдается на основании освядченя, то и ее вы тоже можете получить, поскольку у вас уже прошло 6 месяцев после предыдущей

    Подобається

 11. Дякую за статю!
  Ділюся досвідом в’їзду в Польщу 1.12.18 з біометричним паспортом, печаткою і зезволєнієм. 90 днів ще не вичерпані.
  Прикордоник запитував страховку. Сказала, що маю зуз. Підтвердження було лише на телефоні.
  Також запитав умову найму (через зуз?). Не мала її при собі. Казала, що умова найму підтверджена зезволєнієм. Проронувала показати виписку про зарплату в моєму інтернет банкінгу… Не захотів дивитися. Переглянув історію моїх перетинів кордону (по візі Д) і зі скрипом пропустив. Висновок: треба тягати з собою всі оригінали документів.

  Вподобано 1 особа

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s