В’їзд в Польщу в очікуванні карти

Posted by

strac5bc-granicznaМісяць тому ми висловили застереження, що нове  тлумачення шенгенського кодексу прикордонною службою Польщі може призвести до правової колізії.

Йшлося про розміщену на офіційному сайті пріикордонників консультацію щодо виїзду з території Польщі та повернення назад іноземців, які перебувають в процесі очікування рішення про видачу дозволу на тимчасовий побит (так зване перебування на печатці).
Віднедавна польські прикордонники відносять перебування на печатці до короткотермінового, дозволена тривалість якого обмежується 90 днями впродовж 180-денного періоду.

Należy każdorazowo wliczać przy obliczeniu limitu dozwolonego pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz wszystkie pobyty na wizach C, na paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym oraz na tzw. stampili Wojewody. Джерело

Таким чином, очікування децізії/випуску карти, дні безвізу та перебування на візі С підсумовуються і разом не можуть складати більше 90 днів впродовж будь-яких 180-ти днів.
Очевидно, що для тих, хто очікує децизію, дні шенгенского коридору будуть вичерпані завжди, адже процедура розгляду заяви на тимчасове перебування майже ніколи не буває коротшою за 3 місяці. Більше того, часто очікування децизії траває й рік, і навіть більше.

Також очевидно, що людина, яка на законних підставах  чекає на  рішення відповідного уповноваженого органу влади Польщі, має таке саме право на свободу пересування, як і всі інші.
А отже, кожна людина в очікуванні децизії має не лише потребу (часто – термінову), а й беззастережне право поїхати додому.

Що пропонують польські прикордонники для такої людини, аби вона могла повернутися до роботи/навчання/родини?

Jeżeli dotychczasowy pobyt w Polsce (łącznie na wizie C, stampili Wojewody oraz paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym) przekroczył  90 dni w okresie 180 dni wstecz, ponowny wjazd na terytorium RP może nastąpić wyłącznie karcie pobytu lub na podstawie polskiej wizy długoterminowe typ D. Джерело

Тобто, якщо сумарний термін перебування в Польщі по візі С (бізнесовій, туристичній, шопінговій), із біометричним паспортом в рамках безвізового руху ТА на печатці сягнув 90 днів впродовж півроку, то заїхати в Польщу можна або із картою побиту (яку людина як раз  чекає) або на підставі національної візи Д.

І тут ми приходимо для того, що тим іноземцям, які мають дозвіл га працю (зезволеніе типу А) нема сенсу подавати документи на карту, адже їм все одне знадобиться віза.
А ті, хто працює на освядчені та/або лише чекає на зезволеніе, виїхати з Польщі просто не можуть, бо не буде можливості повернутися раніше, ніж через 3 місяці, і байдуже, що у них на це є право. А часто – є й обов’язок стати до роботи/ отримати власноруч таку очікувану децизію.

Допоки ці міркування були суто теоретичними, можна було сподіватися, що на практиці такого абсурду не станеться.
Але сподівання виявилися марними.
Користувачі соцмереж вже починають повідомляти, що їм було відмовлено у в’їзді при наявності біометричного паспорту на підставі того, що дні шенгенського коридору вичерпалися печаткою.

З огляду на те, що багато людей запланували поїздки на свята і збиралися скористатися безвізом, як вони це робли влітку та на початку осені, сподіваємося що польська прикордонна служба зможе оперативно знайти вирішення цієї правової колізії, яку сама ж і створила

Advertisements

318 comments

 1. Доброго дня. Чeкаю на карту часового побиту, в паспорті маю штамп. Віза закінчилась. Чи можу я виіхати в Украіну і зробити візу тоді повeрнутись в Польщу знову? Чи приймуть докумeнти в візовому цeнтрі? Дякую

  Подобається

 2. Доброго вечора скажіть будь ласка чи можу я виїхати в Польщу на печатці і на новому біометричному паспорті щойно зробленого.Дякую

  Подобається

  1. Якщо ви перебували в Польщі без візи/ карти, суто на печатці понад 90 днів, то на момент виїзду у вас був вичерпаний безвізовий коридор. Навіть якщо у вас не було біометричного паспорту.
   Новий коридор відкривається після 90 днів поза межами шенгенської зони

   Подобається

 3. Доброго дня.Підкадіть будь ласка.приїхали ми до Польщ з сім’єю в червні 2018 року по карті поляка.чоловік теж мав візу 23d.працював на освідчення з 20 червня по 1грудняпоїхав він додому і повернувся по безвізу так як старий паспорт вже закінчився.На картусталого побуту я подала з дочкою 26 вересня .2018 по карті поляка.на відпечатки пальців я дізналась що маємо приїхати аж 28 березня 2019…віза в мене і в дитини закінчується 1 березня.Чи можу я поїхати до дому в лютому і відкрити нову візу для чоловіка .,дитини і для себе.чи не буде проблем в консульстві.Чи не відмовлятьу візі мені і моїй родині .так як ми чекаємо карту,і маємо знаходитись в Польщі.Я працюю офіційно.дитина ходить в садок.Чоловік поки що працювати не може.бо Працював на освяченні.дуже заплутані.буду вдячна за допомогу

  Подобається

  1. До тих пір, як ви не здали карту поляка при отриманні сталого побиту, ви можете по цих картах отримати річну візу.
   Ви можете відкривати візу для себе та дитини. Ваш чоловік, як всі повнолітні, подає на візу самостійно.
   Те, що ви очікуєте карту, перешкодою для отримання візи не буде

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s