В’їзд в Польщу в очікуванні карти

Posted by

strac5bc-granicznaМісяць тому ми висловили застереження, що нове  тлумачення шенгенського кодексу прикордонною службою Польщі може призвести до правової колізії.

Йшлося про розміщену на офіційному сайті пріикордонників консультацію щодо виїзду з території Польщі та повернення назад іноземців, які перебувають в процесі очікування рішення про видачу дозволу на тимчасовий побит (так зване перебування на печатці).
Віднедавна польські прикордонники відносять перебування на печатці до короткотермінового, дозволена тривалість якого обмежується 90 днями впродовж 180-денного періоду.

Należy każdorazowo wliczać przy obliczeniu limitu dozwolonego pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz wszystkie pobyty na wizach C, na paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym oraz na tzw. stampili Wojewody. Джерело

Таким чином, очікування децізії/випуску карти, дні безвізу та перебування на візі С підсумовуються і разом не можуть складати більше 90 днів впродовж будь-яких 180-ти днів.
Очевидно, що для тих, хто очікує децизію, дні шенгенского коридору будуть вичерпані завжди, адже процедура розгляду заяви на тимчасове перебування майже ніколи не буває коротшою за 3 місяці. Більше того, часто очікування децизії траває й рік, і навіть більше.

Також очевидно, що людина, яка на законних підставах  чекає на  рішення відповідного уповноваженого органу влади Польщі, має таке саме право на свободу пересування, як і всі інші.
А отже, кожна людина в очікуванні децизії має не лише потребу (часто – термінову), а й беззастережне право поїхати додому.

Що пропонують польські прикордонники для такої людини, аби вона могла повернутися до роботи/навчання/родини?

Jeżeli dotychczasowy pobyt w Polsce (łącznie na wizie C, stampili Wojewody oraz paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym) przekroczył  90 dni w okresie 180 dni wstecz, ponowny wjazd na terytorium RP może nastąpić wyłącznie karcie pobytu lub na podstawie polskiej wizy długoterminowe typ D. Джерело

Тобто, якщо сумарний термін перебування в Польщі по візі С (бізнесовій, туристичній, шопінговій), із біометричним паспортом в рамках безвізового руху ТА на печатці сягнув 90 днів впродовж півроку, то заїхати в Польщу можна або із картою побиту (яку людина як раз  чекає) або на підставі національної візи Д.

І тут ми приходимо для того, що тим іноземцям, які мають дозвіл га працю (зезволеніе типу А) нема сенсу подавати документи на карту, адже їм все одне знадобиться віза.
А ті, хто працює на освядчені та/або лише чекає на зезволеніе, виїхати з Польщі просто не можуть, бо не буде можливості повернутися раніше, ніж через 3 місяці, і байдуже, що у них на це є право. А часто – є й обов’язок стати до роботи/ отримати власноруч таку очікувану децизію.

Допоки ці міркування були суто теоретичними, можна було сподіватися, що на практиці такого абсурду не станеться.
Але сподівання виявилися марними.
Користувачі соцмереж вже починають повідомляти, що їм було відмовлено у в’їзді при наявності біометричного паспорту на підставі того, що дні шенгенського коридору вичерпалися печаткою.

З огляду на те, що багато людей запланували поїздки на свята і збиралися скористатися безвізом, як вони це робли влітку та на початку осені, сподіваємося що польська прикордонна служба зможе оперативно знайти вирішення цієї правової колізії, яку сама ж і створила

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту

Advertisements

448 comments

 1. Доброго вечора! Маю два питання: 1. У паспорті є дві візи,стара закінчується 24.08.19 а нова з 25.08.19. Чи потрібно виїжджати в Україну,щоб почала діяти нова віза,чи вона автоматично включитися? 2.Чекаю на карту побиту,12.08.19.поставлена печать у паспорт,потрібно у вересні на тиждень поїхати в Україну: чи можу я з печаткою в паспорті,виїжджати в Україну?.

  Подобається

  1. 1. Виїжджати не потрібно. Одна віза перейде в іншу
   2. Можете їхати в Україну під час розгляду справи, тільки варто залишити того, хто отримуватиме ваші листи

   Подобається

 2. Доброго дня. Допоможіть розібратися, будь ласка. 31.01.2019.закінчилася робоча віза.Залишилася в Польщі в рамках безвізу і подала документи на карту побуту.Є печатка в паспорті.Мета побуту – спільне проживання з нареченим- громадянином Польщі.Розгляд справи перенесено на березень. Ми з нареченим хочемо поїхати в Україну, але я не знаю як повернутися назад. Допоможіть!!!

  Подобається

  1. Ваш наречений може оформити запрошення для вас, на підставі якого ви зможете подати на візу. Без національної візи ви зможете повернутися лише після 3_х місяців перебування в Україні

   Подобається

   1. Доброго дня! Послідуючи Вашим рекомендаціям, наречений зробив мені запрошення на 90 днів. Які мої подальші дії? Чи можу я бути впевнена, що мені відкриють візу? Дякую!!!

    Подобається

   2. Рішення про відкриття візи приймає консул.
    Ніколи не можна гарантувати, як саме він вчинить.
    В даному випадку консул може сказати, щр 90 днів – замало для національної візи (варто було писати більше).
    Але якщо у вас безвіз вичерпаний, то 90 днів по запрошенню – нормальне, обгрунтоване прохання. Національна віза дається від 90 днів й більше

    Подобається

 3. добрый вечер. подскажите пожалуйста.Безвиз закончен,подалась на карту.отпечатки 15 .07.19.Дицизии нет.Ка выехать на Украину и как заехать назад?Проблемы не будет.?Хочу привезти ребёнка с собой что для этого надо?Разрешение от отца,со школы какие нужны документы?

  Подобається

  1. 1. Ви можете виїхати в Україну у будь-якому разі. Для повернення в Польщу потрібно відкрити національну візу.
   2. Якщо ви хочете взяти з собою дитину, знайдіть школу, в якій вона буде навчатися та візьміть в цій школі довідку, що дитину приймають. На підставі цієї довідки ви зможете відкрити дитині візу разом зі своєю. Або можна, щоб дитина приїхала по безвізу і ви подасте її на карту разом з собою. Але краще візу, якщо вам все одне робити свою, тоді ви зможете вдвох їздити в Україну або по шенгену

   Подобається

 4. Добрий день! Чи можна відкривати візу, якщо склала людина документи на карту побиту, але печатки не має в паспорті? Дякую.

  Подобається

 5. Доброго дня , моє питання наступне:з датою 16.04.2018 стоїть печатка в паспорті , що я подала на карту . До 30.06.2018 була дійна ще моя стара карта в цей період я поїхала на Україну і зробила собі другий паспорт( біометричний) , який я перший раз використала при в’їзді у Румунію 05.07.2018 і сумарно у Румунії і Болгарї використала 9 дні ( чи правда те шо дні перебування у цих вдох країнах не сумуються до днів перебування у Польщі). Перший раз у Польщу по біометричному паспорту я в’їхала 15.07.18 і вже до 30.09.18( це моя остання дата в’їзду у Польщу по біометрії) я їздила на Україну і поверталась виключно по біометричному паспорту і сумарно до 30.09.18 я використала 73дні з біометрії . при цьому 14.09.18 у мене вже була позитивна децизія щодо моєї справи , але так як я не мала карти ( пластика) я дальше їздила додому по біометрії. Як вжке вище написала 30.09.18 я заїхала в Польщу по біометрії і вже чекала нак карту , сам пластик , відповідно дні по баометрії в мене закінчились і 16.10.2018 я отримала карту ( така дата стоїть на карті) і десь напевно в цих датах поїхала додому вже по стараму паспорті і карті яка до нього прив’язана . В зв’язку з тим , що заїхала я по біометрії 30.09.18 а виїхала я вже постарому паспорті з картою , в біометричному у мене не має печатки про виїхд з Польщі і ось наприклад я зараз анулюю свою карту і виїду додому , в Україну знову по старому паспорті , а потім через якийсь період заїоче поїхати подорожувати по біометрії звідки прикордонники будуть знати , що я перебувала вже 90 дні в Україні , якщо я виїхала по старому паспорті і ще й в ньому не буде печатки , а в біометричному тільки буде остання печатка в’їхду до Польщі з 30.09.18?

  Подобається

  1. Вам варто при виїзді показати обидва паспорти. аби прикордонники могли “зв’язати” їх в системі контролю. Біометрія у вас вже повністю відновилася. Якщо ви скасуєте свою карту, то від дня скасування у вас є 90 днів безвізу, якими ви можете скористатися на свій розсуд

   Подобається

 6. Доброго дня!
  Мій чоловік має пєчатку в звичайному паспорті про складання вньоску у справі отримання побуту сталого. Хоче поїхати в Україну, але не знає як можливо в’їхати назад. Чи робив хтось так, щоб поїхати додому зробити біометричний паспорт , в’їхати по ньому, а потім залишитись в Польщі по пєчатці в звичайному паспорті? Чи не прострочаться дні безвізу якщо він за 90 днів не виїде в Україну?
  Дякую за відповідь.

  Подобається

  1. 1. Якщо він “на печатці” понад 90 днів (без візи), то безвізу у нього немає, біометричний паспорт не допоможе.
   Детальніше можна прочитати тут https://bit.ly/2YkISb3
   2. Якщо він подавав на сталий на підставі карти поляка, то краще зробити на підставі карти річну національну візу і спокійно їздити через кордон, поки справу розглядають

   Подобається

 7. Доброго дня!

  Як можна поїхати в Україну на тиждень, якщо закінчився безвіз та в даний момент очікую карту тимчасового побуту, є печатка та децизія.

  Дякую.

  Подобається

  1. Виїхати в Україну ви можете в будь-якому разі.
   Але вас, мабуть, більше цікавить повернення в Польщу.
   Для цього вам буде потрібно відкривати візу на підставі децизії (детально можна прочитати тут https://bit.ly/2x21XTv)
   Але навряд чи ви встигнете зробити візу за тиждень

   Подобається

 8. Доброго дня. Я маю актуальну карту від попереднього роботодавця і маю вже децизію на нову карту(іншого роботодавця), але мушу поїхати на україну на пару днів. Чи можу я поїхати по попередній карті і повернутися? І чи не буде проблем в отриманні нової карти після поїздки?

  Подобається

  1. Якщо строго по закону, то ви мали здати попередню карту через місяць від зміни роботи.
   Але тих, хто це не робить ніяк не карають.
   Поїхати додому ви можете в будь-якому разі. Але з поверненням є ризик – якщо буде виготовлена нова карта, то по старій вас можуть не пропустити, якщо буде відповідна відмітка в системі.
   На отримання нової карти ваша поїздка ніяк не впливає

   Подобається

 9. Закінчується піврічна віза чи можна поребувати в польщі на печатці доки робиться карта побиту і скільки часу?

  Подобається

 10. Доброго вечора, підскажіть будь ласка, якщо заїхав по безвізу, отримав печатку, яка свідчить про очікування на карту побуту, але дні по безвізу вже закінчились,чи без віз відновлюється коли я знаходжуся тут? І чи можу я перетинати кордон без проблем?

  Подобається

  1. Безвіз не відновлюється, а поки ви в Польші “на печатці”.
   Аби відновився безвіз потрібно виїхати та
   – або заїхати через 91 день
   – або заїхати по національні візі

   Подобається

 11. Доброго дня! В мене така ситуація. Я знаходжусь в Польщі в очікуванні карти побуту, в паспорті стоїть печатка, віза закінчилася рік тому. Мені потрібно терміново виїхати до України. Щоб повернутися назад до Польщі, яку мені потрібно відкрити візу, і які для цього потрібно мати документи?

  Подобається

  1. Вам потрібна національна віза.
   Підставою для видачі національної візи може бути робота, навчання, перебування із родиною. Перелік документів для візи іожна знайти тут: https://kijow.msz.gov.pl/uk/konsulski_ta_wizowi/wizowa_info/nacjon_perelik/nacjon_perelik

   Подобається

 12. Доброго дня, чекаю на отримання карти вже 9-10 місяців, у мене паспорт не біометричний. Чи можу я зараз виїхати в Україну по печатці, а в Україні зробити біометричний паспорь по ньому в’їхати назад до Польщі та дальше чекати на децизію??

  Подобається

 13. Доброго дня.
  Я 05.02.2019 маючи робочу візу (wiza od 03.10.18 po 29.03.19) і перебуваючи по цій візі на території Польщі подав документи на карту і отримав печатку в паспорт. Після чого виїхав до України на кілька днів і повернувся 22.03.2019 ще перебуваючи на робочій візі. Від того моменту знаходжуся на території Польщі на печатці і не перетинав кордонів, на даний момент я очікую на децизію.

  Підкадіть будь ласка. Чи у мене використалися дні по безвізу чи лишилися адже вїзд був коли ше була актуальна віза? Бо планую 30 червня на 2 неділі полетіти в Грецію по біометрії

  Дуже дякую

  Подобається

 14. Добрий вечір, підсажіть, перебував на карті побуту, вона закінчується 1 липня, але я змінюю роботодавця і маю 25червня здавати відпечатки пальців, і візьму нову печатку в паспорт(про очікування децизії).Залишаюсь перебувати в Польщі по печатці.25 липня планую їхати в Україну, виїду по печатці. Чи зможу я 1вересня в’їхати в Польшу по безвізу, тобто через місяць після виїзду по печатці,?? Дуже дякую

  Подобається

 15. Доброго вечора, підскажіть будь ласка, якщо заїхав по безвізу, отримав печатку, яка свідчить про очікування на карту побуту, але дні по безвізу вже закінчились, я маю право перебувати на підставі печатки до отримання децизії?, чи є встановлений термін перебування? Дякую…

  Подобається

  1. Дуже дякую за відповідь, маю ще одне питання. Мій колега по роботі чекав на децизію, прийшов відказ 31.05.19.він повинен в 14ти денний термін покинути Польщу,( 8.06.19. виїжає,) біопаспорт він давно прострочив, бо перебував по печатці, що він повинен казати на кордоні? Які документи показувати? Бо має тільки печатку, і копію з відмітками про відбитки пальців, логічном і паролем почти ітд. Як правильно, чи стаж гранична сама бачить інформацію по своїх базах

   Подобається

   1. Прикордонники бачать стан справи в компьютерній базі. Але для виїзду цілком достатньо того листа про відму та терміном виїзду

    Подобається

 16. Доброго дня! 25/10/18 я приїхала до Польщі по безвізу, по закінченню безвізу, 21/01/19, подала документи на карту побиту. 23/04/19 виїхала на Україну. Підкажіть, будь ласка, як і коли я можу перетнути кордон до Польщі?

  Подобається

 17. Доброго дня! у мене таке запитання трохи заплутане, В квітні 2018 року я отримав позитивну дицизію по карті побиту, але в травні потрібно було їхати до дому та як в рідного брата було весілля, тому на початку травня я з простим паспортом печаткою і дицизією спокійно виїхав. Вдома я відразу подав на біометричний паспорт і через три тижня а конкретно 23,05,2018 я заїхав назад уже по біометриці і 14,08,2018 я забрав свою карту і зразу ж таки 15,08,2018 я поїхав на Медику і перетнув границю получив печатку в біометрику про виїзд і зайшов уже по карті і старому паспорту (було використано 85 днів) в той самий день. Моя карта була дійсна до 31,01,2019 тому 24,01,2019 я уже отримав нову печатку для отримання нового побиту. Тепер запитаня, у мене запланована поїздка до Ромунії Бухарест 05,06,2019 виліт з Варшави і поворот назад 07,06,2019 чи можу я вилітати зі старим паспортом і новою печаткою в ньому а повертаючись назад показуючи паспорт біометричний? Чи пустять мене назад? Як ви думаєте? Дякую за увагу!

  Подобається

  1. Румунія не входить до шенгенської зони.
   Відповідно, в аеропорту ви будете проходити паспортний контроль.
   І підстав для в’їзду в Румунію у вас немає – ані візи, ані карти побиту, ані днів шенгену.
   Скоріш завсе вас в Румунію не впустять

   Подобається

   1. Я звичайно дуже вибачаюсь але громадяни України з біометричними паспортами мають повне право без будь якої візи відвідувати такі країни як Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію які не є в шенген зоні і для них так само діє правило 90/180 при чому для кожної країни окремо, дивно що ви цього не знаєте.

    Подобається

   2. Це абсолютно вірно.
    Безвіз на Румунію діє.
    Але складність вашої ситуації в тому, що ви використовуєте свій безвіз в Польщі, перебуваючи на печатці. Відповідно, по безвізу вас в Румунію не пустять

    Подобається

   3. Доброго дня пані маю таке питання зараз перебуваю в Польщі на печатці карти побиту отримав на днях децизію треба срочно виїхати з Польщі на пару днів чи зможу я вернутись по децизії чи потрібно відкривати візу як поступити????

    Подобається

   4. Децизія не є підставою для в’їзду.
    Потрібно обо дочекатися самої карти, або відкривати візу або в Україні чекати безвізового коридору

    Подобається

  2. Я читав що обсолютно можливо пробути наприклад в Румунії 89 днів потім потетіти прямим рейсом до Хорватії наприклад і там пробути 89 днів і звідти рушити наприклад до Польщі і там використати своїх 90 днів в зоні шенгену так як попередні країни НЕ входять в шенген відповідно вони ведуть свій особистий підрахунок днів (кожна країна окремо) перебування на своїй території.. получається що це не правда?? Дякую за відповідь

   Подобається

   1. Всі ці країни входять до шенгенської зони. У вас 90 днів загалом на перебування у всіх цих країнах.

    Подобається

 18. Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, хочу влітку вивезти дітей до України на місяць, при виїзді в мене залишиться ще 3-4 дні безвізу. Чи такого запасу достатньо чтоб мене впустили потім назад в Польщу ( печатка про очікування нової карти побиту є в паспорті, а у дітей є і візи і печатка). Дякую наперед.

  Подобається

 19. Добрий день в мене питання, як виглядає процедура перетину кордону коли змінити призвіще після одруження якщо змінивши призвіще в паспорті, карта залишиться на дівочому призвіщи .

  Подобається

 20. Добрий день . Я хотіла запитати, в мене така ситуація. Коли в мене на біометричному паспорті лишалось 2 дні я в‘їхало до Польщі , а потім виїжала і заїжала по карті побиту і обичному паспорті, карта закінчилась 13 лютого 2019року , і зараз я отримала децизію по новій карті і чекаю на карту але хочу поїхати на Україну , чи можу я виїхати по біометричному паспорті і заїхати теж по біометричному??

  Подобається

  1. Від 13 лютого у вас є 90 днів безвізу. Якщо ви виїдете з Польщі до того, як минуть ці 90 днів (приблизно до 10 травня), то ви зможете повернутися по безвізу.

   Подобається

 21. Доброго дня! Підскажіть будьласка що робити в такій ситуації?!( 21.09.2018 р. я приїхав працювати до польші на сезон по безвізу. Спочатку 2 місяці працював на одній роботі, а потім перейшов на іншу, но там мене на місяць не хотіли брати і запропонували подати документи на карту побиту; ну я й погодився щоб залишитись. І так як часу до закінчення біометрії залишалося мало то мене подали через канцелярію (почту), і аж 05.02.2019 мене викликали в УЖОНД для зняття відпечатків пальців але печатку в паспорті чомусь не поставили!? Ну і так я до цієї пори чекаю. А тепер вийшло так що у зв’язку з погіршенням стану здоров’я мені потрібно виїхати в Україну щоб лікуватись. І як мені тепер виїхати щоб без проблем?

  Подобається

 22. Доброго дня! Подав документи на карту побиту, ні печаті в біометричному паспорті, а ні відповідного паперу не маю і у зв’язку з погіршенням стану здоров’я терміново потрібно виїхати в Україну. Підскажіть будьласка що робити в такому випадку?

  Подобається

  1. Їхати. Якщо минуло вже достатньо часу, то ваша справа є в реєстрі, прикордонники її побачать (зазвичай саме цей етап робиться оперативно, давно не було випадків, щоб прикордонники не знайшли в реестрі справу, яка подана вже принаймні кілька тижнів тому)

   Подобається

   1. Прикордонникам просто треба буде сказати що чекав на карту? А іще так як я найближчим часом не буду їхати до Польші і потреби в карті не буде то що я іще можу в цьому випадку зробити щоб потім через деякий час я міг знову без проблем заїхати? Я іще дицезії не отримав; може можна якось анулювати це діло?

    Подобається

   2. А якщо я не анулюю запит на карту і під час того як я буду знаходитись в Україні і вийде позитивна дицезія, то я зможу заїхати по біометрії назад в Польшу?

    Подобається

   3. я ще хотіла порадити, до “WNIOSKU
    o umorzenie postępowania administracyjnego” потрібно також дописати такі дані як ваш номер песель або паспорта.
    В мене була така ситуація і ужонд попросив ці дані. Тому краще одразу написати і навіть прикріпити копію.

    Подобається

 23. В дружини закінчилася віза 26.11.18, подалася на карту в жовтні 18-го, зараз перебуває “на печатці”. Децизії немає покищо. Має зезволеніє на працю від воєвуди від 27.12.18 до кінця 21-го року, а також умову о праце 01.08.18 по 31.07.20. Питання в тому, чи може вона поїхати на Україну і повернутися в Польщу на роботу по безвізу? Наперед Дякуємо!

  Подобається

 24. До Польщі в’їхала 6.05.2017, по робочій візі(паспорт біометричний) подалася на карту в жовтні 2017 .маю печатку ,освядчення від нового роботодавця до 28.06.19р.Чи можу я поїхати на Україну і повернутисядо роботи.Якщо ні, то які маю варіанти.Дякую.Довго чекати не можу на Україні.

  Подобається

  1. Відтоді, як у вас закінчилася віза, ви витрачали безвіз.
   Якщо від моменту закінчення візу вже минуло 90 днів, то по безвізу ви не повернетеся. По освядченю у вас вже залишилося замало днів для візи. Тому – або чекати в Україні 90 днів, або робити zezwolenie

   Подобається

 25. Вітаю. Чи можна відкрити національну візу по карті поляка у випадку, якщо вже отримали децизію на сталий побут, але пластик чекати 3 місяці і мусимо терміново виїхати в Україну? Біометрії немає.

  Подобається

   1. Національну чи в’їздну на 1 в’їзд? А можна подаватись на візу по децизії так само у консульстві в живій черзі? Як і по карті поляка

    Подобається

   2. На 1 в’їзд вам не підходить, у вас вичерпаний шенгенський коридор скоріше за все.
    В таких випадках відкривають національну на найкоротший термін (91 день).
    Щодо подачі – ми не маємо інформації. У нас немає карт поляка

    Подобається

 26. Доброго дня.Робоча віза закінчилась 31.10.2018 від тоді був на печатці до 25.12.2018.По безвізу вїхав до Польщі 12.01.2019 повернувся до України 11.02.2019.Зараз маю ще три дні безвізу .Скажіть будь ласка чи можу я в’їхати до Польщі і там залишитись на довший термін як три дні так би мовити далі по печатці?

  Подобається

 27. Доброго дня. Підскажіть бідь ласка, якщо в мене зараз паспорт старого зразку, в якому вже пів року стоїть печатка про подачу документів на карту побиту, і зараз я поїду в Україну і зроблю біометричний паспорт, дні безвізу будуть використані ? Дякую.

  Подобається

 28. Привіт, я працював в Польщі по робочі візі.. і в мене є умова о праці до 28.02.2019р. я подав документи на карту мені дали бумажку з печаткою. і я недевно приїхав в україні на 5 днів. і завтра хотів би поїхати назад в польщу щоб дочекатись там своєї карти. чи не буде в мене проблем коли я завтра поїду в польщу? в мене умова до 28.02..2019

  Подобається

  1. Якщо ви зможете пояснити ситуацію прикордонникам як написали тут – то можуть пропустити.
   Хоча шкода, що ви не подовжили умову до від’їзду, так було б спокійніше

   Подобається

 29. Добрий вечір, я приїхала в польщу по безвізу 31.08.2018. Подала документи на тимчасовий побит по чоловікові, поставили мені печатку 15.09.2018..від того часу перебуваю в Польщі. На даний момент потрібно поїхати в Україні. Підскажуть будь ласка як в мене зараз буде діяти безвіз, чи можу я виїхати в Україну і повернутися? Чекаю відповіді . Дякую!

  Подобається

   1. Получається зараз коли б я не виїхала , я повинна бути на території України 90 днів, а потім почнеться знову безвіз і я зможу виїжджати за кордон, я правильно Вас зрозуміла.?
    Чи можу я не чекати на безвіз, а зробити якусь візу, щоб повернутися і бути з чоловіком? І продовжувати чекати карту.?

    Подобається

   2. Так, для користування безвізом потрібно буде пробути поза шенгеном 90 днів.
    Візу ви теж можете зробити

    Подобається

 30. Доброго дня! У мене використався безвіз, поїхала на Україну, зробила робочу візу і подала документи на карту отримала печатку в паспорт. Віза закінчилась 21.12.2018 і як я розумію почав діяти безвіз, тобто до 21.03.2019 я маю право їздити в Україну і повертатись спокійно в Польщу? Якщо я виїду наприклад 8.03 і повернуся 17.03…тобто в рамках безвізу… Я зможу далі легально перебувати на печатці, хоча безвіз швидко вичерпається? Моя справа по карті не анулюється?

  Подобається

   1. Уточню ще раз… Вїжджаю 17.03,безвіз закінчиться 21.03 і з того моменту я легально перебуваю по печатці? Просто терміново треба зїздити на Україну, але сильно турбуюсь, щоб без проблем повернутись, бо офіційно працюю, чекаючи карту.

    Подобається

   2. Якщо ваша віза була більше, ніж на 3 місяці, то так, після 21.12 у вас почав діяти безвіз і є 90 днів.
    Поки ви з 8.03 по 17.03 перебуватимете в Україні – безвіз не витрачається.
    Тому (якщо був повний коридор) ваш безвіз вичерпається приблизно 31 березня. Після того ви будете перебувати на печатці

    Подобається

 31. Добрий вечір. Я в останній день легального перебування в Польщі 16 січня 2019 року подала документи на карту побиту тимчасового і мені поставили печатку, чи можу я їхати в Україну?

  Подобається

 32. Доброго дня. Я склав документи на часову карту побиту і зараз перебуваю на печатці у ЗВИЧАЙНОМУ паспорті, з кінця вересня 2018. Рішеня повинно було бути 7 січня, але нема. Якщо я зараз виїду до України, то чи я зможу повернитися до Польщі, на підстави другого БІОМЕТРИЧНОГО паспорту, який я тільки заберу з міграційного відділу, тобто він чистий, і безвізом я не користувався.
  Бо я вже стільки перечитав информації, аж до того, що навіть у тих людей, які не мають біометричний паспорт, і які знаходяться на підстави печатки у звичайному паспорті, в них з’їдається “безвів”, навіть без біометрчного паспорта) Дякую.

  Подобається

  1. Дійсно, навітьу людей, які не мають біометричного паспорта з’їзається безвіз, коли вони перебувають на печатці.
   Це відбуваєтьсятому, що немає окремого “безвізового” коридору, а є загальний шенгенський коридор (90 днів у кожні 180), який визначає правили для короткотерміновго перебування.
   А до короткотермінового пербування відноситься – безвіз, шенгенська віза і… перебування на печатці (останнє – так захотіло польське МЗС).
   На практиці – трапляються випадки, коли люди із новим біометричним паспортом заїжджають в Польщу, тому що комп’ютор не співставив відбитки в системі. Але це є порушенням і можна за це дістати покарання

   Подобається

 33. Доброго дня. Така ситуація: 22.08.18 я в”їхала в Польщу по безвізу. 20.10.18 поїхала додому і повернулась назад в Польшу 28.10.18. Потім 11.10.18 поставили печатку на карту побиту. Після чого 16.12.18 я поїхала в Україну вже по печатці. Виходить що я прострочила на 20 днів перебування по безвізу. Скажіть будь ласка коли я зможу знову поїхати за кордон. Зробити візу не можу тому що запрошення зробили на 80 днів і не знаю тепер що робити. Дуже прошу підкажіть як рахувати дні в разі прострочки.

  Подобається

  1. Це насправді дуже легко рахується.
   Від дня перетину кордону з Польщі в Україну рахуєте вперед 91 день – це й буде датою, коли у вас знову відкриється безвізовий коридор.
   Те, що ви пробули “на печатці” більше 90 днів період очікування наступного коридору не збільшує

   Подобається

 34. Скажіть. Сьогдні взнали що роботолавець скасував документи в ужонді на виг. Карти побиту. Що можна тепер придприняти? Є новий роботодавець, але біометрія закінчена.

  Подобається

  1. Документи на отримання дозволу на перебування (карту побиту) подаєпрацівник. Роботодавець не може втручатися в цю справу.
   Якщо ж ви втратили роботу, то можливо вам допоможуть підказки з цієї статті
   https://leewadia.wordpress.com/2018/12/27/%D0%B7%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8F-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA/

   Подобається

 35. доброго дня.я до Польщі приїхав по безвізу 18.08.18 і 03.10 мені поставили печать на карту побиту.виїхав з Польщі я 20.12.підскажіть будь-ласка коли я знову можу їхати по безвізу?

  Подобається

  1. Ваша ситуація є доволі простою – станом на 20.12 у вас був повністю вичерпаний коридор у 90 днів. Тож, скористатися безвізом ви зможете тоді, коли пробудете вдома (поза шенгенською зоною) від 91 дня.
   Тобто, їхати по безвізу ви зможете 21-го березня.

   Подобається

 36. Доброго дня. Така ситуація. Син заіхав у польщу 9.09.18 по безвізу. За 10 днів до кінця біометріі подався на карту побиту. Приіхав в ужонд подав документи, йому сказали що не хватає умови зліценя іі треба довезти, печатку поставили на напірці. Син захворів і не довіз умови. Зараз він одужав і хоче довезти ту умову зліцення. Скажіть чи не буде проблеми перенесення печатки в паспорт? І ще, якщо він поміняє місце роботи що треба зробити щоб таки отримати карту.

  Подобається

   1. А якщо він поміняє місце роботи чи буде якась перепона в отриманні карти і що треба зробити щоб все було законно? Дякую.

    Подобається

   2. Як саме змінити роботу описано в нашій публікації тут: https://leewadia.wordpress.com/2018/12/27/%D0%B7%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8F-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA/

    Чи ускладніть це отримання карти чи ні – судити неможливо, це залежить від багатьох факторів. У будь-якому разі варто виходити з того, що карта/ форма лагалізації – це лише засіб, який не є головним чинником у прийнятті рішення – змінювати роботу чи ні

    Подобається

 37. В мене питання, я в‘їхала в Польщу по біометричному паспорту коли а мене лишалось 2 дні, щоб забрати карту побиту, потім через декілька місяців виїхала на Україну по карті побиту і обичному паспорту і потім знову заїхала по карті в Польщу, подала документи на нову карту і на даний час чекаю на карту і питання, чи зможу я виїхати знову на Україну але вже по біометрії? Чи відкрилось знову 90днів на біометрії?

  Подобається

  1. Якщо у вас перша карта закінчилася більше 90 днів тому, то у вас вичерпаний біометричний коридор. Аби скористатися безвізом треба пробути в Україні понад 90 днів.
   Якщо ж перша карта ще діє, або ж закінчилася іенше 3-х місяців тому, то ви можете скористатися безвізом

   Подобається

   1. Карта ще діє до 13.02.2019,
    Тобто після її закінчення я не зможу виїхати на україну по біометрії??

    Подобається

   2. тобто після закінчення карти безвіз не дійсний?і я не зможу виїхати на україну? Я добре зрозуміла?

    Подобається

   3. Вибачте, вийшла неточність.
    Після закінчення карти у вас, навпаки, – доступні 90 днів безвізу
    Можете їхати додому і повернутися по безвізу

    Подобається

 38. Доброго дня. Маю таку ситуацію: працював по карті побиту, вирішив змінити працедавця. Новий працедавець переробляє мені карту і я отримую в паспорті “печатку” 27.07.2018. Маючи стару карту я їздив до України без проблем. Але 28.11.2018 мені повідомили що мою стару карту заблокували(прийшла децизія про нечиність карти).Маючи білет на руках я виїзджаю з Польші 18.12.2018 на кордоні мене перепускають(показавши децизію про заблокування карти).15.01.2019 я повертаюсь до Польші по безвізу.Хотів би запитати чи не буду я мати проблем при виїзді з Польші по закінченю безвізу(якщо пройде більше 90 днів)?
  І чи можу я перебувати на тереторії Польші до отримання нової карти?

  Подобається

  1. Якщо справа по новій карті відкрита і внесена в реєстр – то ви можете перебувати в Польщі після закінчення безвізу на підставі очікування рішення по карті. Краще – якщо в паспорті є печатка про подачу документів.
   Але! Якщо ви при зміні роботи не подали воєвуді заяву про це – ви порушили законодавство. Схоже, що так і було, саме тому воєвуда й виніс децизію про ануляцію старої карти. В такому випадку є доволі багато шансів, що ви отримаєте відмову у новій карті, таке рішення передбачено законодавством

   Подобається

  1. Ви залишили запитання під статтею, в якій детально пояснюється, що після тривалого очікування децизії, безвізу немає. Для в’їзду потрібна віза

   Подобається

 39. Доброго дня @lyamschikova,
  Підкажіть будь ласка, якщо я чекаю на карту побиту (відмітка в звичайному закордонному паспорті) і перебуваю в Польщі на підставі біометричного закордонного паспорту 3 місяці. Які можуть бути наслідки, коли на карту побиту доведеться чекати понад 90 днів? З однієї сторони навіть по закінченні дії біометричного паспорту я маю легальний дозвіл перебувати на територіі Польші а з іншої сторони біометричний паспорт буде прострочений.
  Будь ласка підкажіть!

  Дякую.

  Подобається

  1. Коли у вас закінчиться трмін перебування по безвізу, ви можете залишатися на підставі “печатки”. Таке перебування є легальним і передбачене в законі “Про іноземців”

   Подобається

 40. Доброго дня.в мене таке питання,чи нараховується на біометричному паспорті повторні 90 днів,якщо я вїхала по біометрії в Польщу 17.04.18 коли залишалось 2 дні,а виїхала 27.08.18 по карті побиту і обичному паспорту?

  Подобається

  1. Якщо у вас є діюча карта, а ви в’їжджаєте по безвізу, то спочатку у вас вичерпується безвіз, потім починає діяти карта і якщо ви в цей час не подорожуєте іншими країнами шенгену, то через 90 днів у вас повністю відновлюється безвізовий коидор.
   Більше того. Після виїзду з шенгену вже минуло 3 місяці. Тому у вас напевно є повний 90-денний безвіз
   Детальніше про це можна прочитати у наший статті: https://leewadia.wordpress.com/2018/05/18/%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b5-%d1%96-%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b3%d0%be%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b5-%d0%bf%d0%b5%d1%80/

   Подобається

   1. в мене карта дійсна до 13.02.18, то я маю виїхати з Польщі до того як вона закінчиться і в‘їхати по біометрії, чи немає різниці ?

    Подобається

   2. мабуть, до 13.02.19?
    Якщо так, то ви можете залишитися в Польщі після закінчення карти ще на 90 днів по біометриці без перетину кордону. При виїзді покажете й стару карту й паспорт і вам без проблем порахують дні перебування.

    Подобається

   3. Перепрошую та до 13.02.19,
    трохи не зрозуміла то можна перетинати кордон по біометриці після закінчення карти??
    Не буде жодних проблем на кордоні що 2 паспорта – один на карті а один по біометриці?

    Подобається

   4. Два паспорти передбачені законодавством України, прикордонники до них ставляться нормально, можна навіть обидва показувати, якщо перебували й по одному, й по другому. Проблеми можуть бути тільки у випадку, якщо порушені терміни перебування

    Подобається

 41. Доброго дня. Чeкаю на карту часового побиту, в паспорті маю штамп. Віза закінчилась. Чи можу я виіхати в Украіну і зробити візу тоді повeрнутись в Польщу знову? Чи приймуть докумeнти в візовому цeнтрі? Дякую

  Подобається

 42. Доброго вечора скажіть будь ласка чи можу я виїхати в Польщу на печатці і на новому біометричному паспорті щойно зробленого.Дякую

  Подобається

  1. Якщо ви перебували в Польщі без візи/ карти, суто на печатці понад 90 днів, то на момент виїзду у вас був вичерпаний безвізовий коридор. Навіть якщо у вас не було біометричного паспорту.
   Новий коридор відкривається після 90 днів поза межами шенгенської зони

   Подобається

   1. Здравствуйте, если я имею старый паспорт и подался на карту больше чем 9 месяцев назад имея печать в паспорте ,выехать на Украину я могу , а въехать по новому биометрический паспорту я не смогу ? Нужно 90 дней пробыть в Украине ? Или нет

    Подобається

   2. Так. Якщо впродовж 3 місяців очікування карти, які передують поїздці, у вас не було діючої візи/карти, то у вас витречений безвіз.
    Суто технічно – новий біометричний паспорт система контролю може одразу не співставити з тією людиною, що перебувала в Польщі по старому паспорту і таким чином деякі люди заїжджали. Але згодом все одне отримували депортацію за порушення правил перетину кордону.
    Якщо ж дочекатися вдома ново гокоридору – то так робити можна

    Подобається

 43. Доброго дня.Підкадіть будь ласка.приїхали ми до Польщ з сім’єю в червні 2018 року по карті поляка.чоловік теж мав візу 23d.працював на освідчення з 20 червня по 1грудняпоїхав він додому і повернувся по безвізу так як старий паспорт вже закінчився.На картусталого побуту я подала з дочкою 26 вересня .2018 по карті поляка.на відпечатки пальців я дізналась що маємо приїхати аж 28 березня 2019…віза в мене і в дитини закінчується 1 березня.Чи можу я поїхати до дому в лютому і відкрити нову візу для чоловіка .,дитини і для себе.чи не буде проблем в консульстві.Чи не відмовлятьу візі мені і моїй родині .так як ми чекаємо карту,і маємо знаходитись в Польщі.Я працюю офіційно.дитина ходить в садок.Чоловік поки що працювати не може.бо Працював на освяченні.дуже заплутані.буду вдячна за допомогу

  Подобається

  1. До тих пір, як ви не здали карту поляка при отриманні сталого побиту, ви можете по цих картах отримати річну візу.
   Ви можете відкривати візу для себе та дитини. Ваш чоловік, як всі повнолітні, подає на візу самостійно.
   Те, що ви очікуєте карту, перешкодою для отримання візи не буде

   Подобається

   1. Добрий вечір,маю таке запитання.Я в’їхав до Польщі по воєводській візі (віза з 10.07.17 по 24.06.18) 23.07.17 виїхав 12.11.17.Потім знову в’їхав18.11.17 по 17.12.17. В’хав 28.01.18 по 15.04.18. Знову перебував у Польщі з 30.03.18 по 10.11.18.Подав документи на карту побуту і отримав початку 07.06.18. А 24.11.18 я в’їхав до Польщі по біометриці і вернувся на Україну 17.12.18.Скажіть,будь-ласка,чи не прострочив я дні по біометриці і як я можу виїхати знову до Польщі,чекаючи на карту побуту?Дуже дякую.

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s