В’їзд в Польщу в очікуванні карти

Posted by

strac5bc-granicznaМісяць тому ми висловили застереження, що нове  тлумачення шенгенського кодексу прикордонною службою Польщі може призвести до правової колізії.

Йшлося про розміщену на офіційному сайті пріикордонників консультацію щодо виїзду з території Польщі та повернення назад іноземців, які перебувають в процесі очікування рішення про видачу дозволу на тимчасовий побит (так зване перебування на печатці).
Віднедавна польські прикордонники відносять перебування на печатці до короткотермінового, дозволена тривалість якого обмежується 90 днями впродовж 180-денного періоду.

Należy każdorazowo wliczać przy obliczeniu limitu dozwolonego pobytu krótkoterminowego tj. max 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz wszystkie pobyty na wizach C, na paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym oraz na tzw. stampili Wojewody. Джерело

Таким чином, очікування децізії/випуску карти, дні безвізу та перебування на візі С підсумовуються і разом не можуть складати більше 90 днів впродовж будь-яких 180-ти днів.
Очевидно, що для тих, хто очікує децизію, дні шенгенского коридору будуть вичерпані завжди, адже процедура розгляду заяви на тимчасове перебування майже ніколи не буває коротшою за 3 місяці. Більше того, часто очікування децизії траває й рік, і навіть більше.

Також очевидно, що людина, яка на законних підставах  чекає на  рішення відповідного уповноваженого органу влади Польщі, має таке саме право на свободу пересування, як і всі інші.
А отже, кожна людина в очікуванні децизії має не лише потребу (часто – термінову), а й беззастережне право поїхати додому.

Що пропонують польські прикордонники для такої людини, аби вона могла повернутися до роботи/навчання/родини?

Jeżeli dotychczasowy pobyt w Polsce (łącznie na wizie C, stampili Wojewody oraz paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym) przekroczył  90 dni w okresie 180 dni wstecz, ponowny wjazd na terytorium RP może nastąpić wyłącznie karcie pobytu lub na podstawie polskiej wizy długoterminowe typ D. Джерело

Тобто, якщо сумарний термін перебування в Польщі по візі С (бізнесовій, туристичній, шопінговій), із біометричним паспортом в рамках безвізового руху ТА на печатці сягнув 90 днів впродовж півроку, то заїхати в Польщу можна або із картою побиту (яку людина як раз  чекає) або на підставі національної візи Д.

І тут ми приходимо для того, що тим іноземцям, які мають дозвіл га працю (зезволеніе типу А) нема сенсу подавати документи на карту, адже їм все одне знадобиться віза.
А ті, хто працює на освядчені та/або лише чекає на зезволеніе, виїхати з Польщі просто не можуть, бо не буде можливості повернутися раніше, ніж через 3 місяці, і байдуже, що у них на це є право. А часто – є й обов’язок стати до роботи/ отримати власноруч таку очікувану децизію.

Допоки ці міркування були суто теоретичними, можна було сподіватися, що на практиці такого абсурду не станеться.
Але сподівання виявилися марними.
Користувачі соцмереж вже починають повідомляти, що їм було відмовлено у в’їзді при наявності біометричного паспорту на підставі того, що дні шенгенського коридору вичерпалися печаткою.

З огляду на те, що багато людей запланували поїздки на свята і збиралися скористатися безвізом, як вони це робли влітку та на початку осені, сподіваємося що польська прикордонна служба зможе оперативно знайти вирішення цієї правової колізії, яку сама ж і створила

Advertisements

242 comments

 1. Доброго дня скажіть мені будь ласка чи рахуються дні безвізу коли закінчилася карта побиту. Я візджав по візі мені зробили карту побиту і зараз подали на другу, мені видали лист що я чекаю на карту до 19 березня я ще місяць чекав в польші і поіхав до дому. І чи зможу я повернутися в польшу зараз

  Подобається

  1. Дні безвізу витрачаються тоді, коли ви знаходитеся в Польщі, не маючи діючої візи або карти. Тобто, якщо у вас є лише печатка в паспорті або навіть ще нема печатки, а лише подані документи на карту, то в цей час витрачається ваш 90-денний коридор по біометрії

   Подобається

 2. Ви трохи не так зрозуміли, чи обов’язково мені отримати печатку саме тоді коли мене викличуть, бо саму карту я мав би отримати десь в кінці лютого початок березня

  Подобається

  1. Немає обов’язку отримувати печатку.
   Але зазвичай людина зацікавлена її мати.
   Більше того, якщо ви не з’явитеся, коли вас викличуть, то це може бути підставою для призупинення розгляду вашої справи і далі вам потрібно буде якось зрушити справу

   Подобається

 3. Добрий вечір, тобто я можу не чекати на печать, і їхати додому, бо за два тижні я повинен їхати, а десь за місяць йї мають вдарити, а вернутись зможу лише 5лютого

  Подобається

  1. Якщо вас не буде в Польщі так довго і ви не будете реагувати на листи інспектора, то вашу справу по карті можуть залишити без розгляду.
   Вам просіша вже відмовитися від цієї карти, отримати сплачені гроші, у лютому повернутися по візі і за потреби подати на карту знову

   Подобається

 4. Доброго дня. Піврічна віза закінчилась, зараз працюю на освядченні по безвізових 90 днях. Роботодавець вже подав на дозвіл типу А, план був такий що я їду в Україну і роблю річну візу на основі воєвудського. Мене цей варіант влаштовує. Але раніше я також подав заяву на часовий побит. Черга довга, мені видали лише листок з печаткою і датою подачі доків. Тепер роботодавець каже що коли отримаємо зезволеніє то я можу не їхати і працювати далі на основі дозволу плюс цей листок на чергу. Чи це законно? І чи буде цей листок підставою для пропуску мене назад в Польщу якщо я поїду на свята додому? Безвіз на той час уже буде вичерпаний.

  Подобається

  1. 1. Дуже дивно, що у вас після закінчення піврічної візи ще залищилися дні для роботи по освядченю. Зазвичай піврічна віза видається на підставі освядченя, і ви ще на візі мали вичерпати 180 днів освядчення. Але якщо залишилося ще на безвіз – тоді добре.
   2. Якщо ви подали на карту від цього ж роботодавця, працюєте в нього понад 3 місяці і маєте умову о праці (не зліценя), то ви можете продовжувати працювати у нього без всякого зазволеня поки чекаєте на карту. Щоправда, зазвичай роботодавці при тому вимагають печатки в паспорті, але то – надмірна вимога. Наявність зезволеня тут суттєво ситуацію не змінює. Складність полягає в тому, що в очікуванні карти ви не зможете повернутися, якщо поїдете додому. Для цього буде потрібна віза.
   3. Але! Якщо вже залишилося зовсім небагато, аби дочекатися зезволеня – це варто зробити. І отримати візу, як ви планували. Тоді ви цілий рік зможете спокійно перетинати кордон, коли вам треба. Карта тим часом може собі робитися, або ж ви зможете від карти відмовитися і повернути собі 440 злотих.
   4. Листок жодним чином вам права в’їзду в Польщу не дає. Так само як і печатка в паспорті. Тільки віза. Або чекати вдома 90 днів нового коридору по безвізу

   Подобається

   1. Вирішив їхати робити візу. Хотів тільки з’ясувати коли можна виїхати з Польщі – ДО закінчення днів бевізу чи можна і ПІСЛЯ (маю ж зезволеніє і той листок з печаткою)? І момент другий – якщо шефова не пустить (зараз складно з персоналом і мій від’їзд зруйнує графік), як законно переконати її або аргументувати що я маю право ?

    Подобається

   2. Оскільки у вас подана заява на карту, то ви можете знаходитися в Польщі й після закінчення безвізу.
    Якщо ви матимете зезволеніє до закінчення безвізу, то варто їхати ДО. Для виїзду це не має значення, але у вас буде можливість повернутися ще по бзевізу, якщо раптом щось не вийде із візою.
    Щодо аргументації.
    Високі матерії про порушення вашого права на свободу пересування тут навряд чи вам допоможуть переконати шефову.
    А от відсутність печатки в паспорті може бути аргументом. Якщо трапиться перевірка, то краще, аби у вас була або печатка, або віза. Так що їй же буде спокійніше

    Подобається

 5. Добрий вечір, змушений їхати в Україну, документи на карту побиту на розгляді, зараз чекаю на печатку, справа от в чому якщо я не дочекаюсь печатки і поїду, чи не буде потім проблем з отриманням карти?

  Подобається

  1. Немає жодних вимог щодо виїзду/ в’їзду в залежності від того, стоїть вже печатка чи ні.
   Вам важливо мати при собі підтвердження подання заяви (той листочок з переликом поданих документів, що вам дали) або номер справи (якщо ви вже його маєте). Інакше можуть бути ускладнення при виїзді.
   І також мати із собою документи для отримання візи, адже якщо ви чекаєте на карту понад 90 днів, то без візи не зможете заїхати.
   І ще варто врахувати – якщо за вашої відсутності прийде лист від інспектора, то потрібно, щоб його хтось отримав, інакше ви можете не вкластися у терміни, які будуть вказані в листі

   Подобається

 6. Добрий день.Шукаю виходу з такої ситуації.Мій чоловік працює в Польщі на основі карти тимчасовего побуту,12.07.18 я і двоє моїх дітей вїхали на територію Польщі на основі біометрії.Роботодавець чоловіка запропонував роботу і для мене.Я почала працювати на основі умови о праці (на час від 20.08.2018 до 25.12.2018).До цієї умови маю анекс,де зазначено,що умова заварта на час від 20.08.2018 до 19.08.2021. 31.08.2018 я і мої діти склали вньоски на побут тимчасовий і отримали печатки в паспорта. 19.10.18 я виїхала в Україну,т.як у мого тата виявили онко на осианній стадії.Діти з чоловіком залишилися в Польщі,.. Тепер ,щоб заїхати в Польщу мені потрібно отримати робочу візу,але умова о праці в мене до 25.12.18 ,в візовому центрі кажуть,що візу на 55 днів мені не відкриють,а анекс до уваги не беруть,говорять що треба відкривати нове запрошення на 180 днів.Роботодавець консультувався в уженді,для того щоб відкрити нове запрошення,треба анульовувати це діюче запрошення,але тоді моя подача на карту анулюється.Ще пропонують чекати 90 днів від вїзду на безвізовий коридор,але для мене це дуже довгий термін,чоловік там наразі не може працювати,так як опікується дітьми(10 і 4р).Чи можете Ви підказати мені вихід з цієї ситуації,щоб повернутися в Польщу якнайшвидше.І чи при подачі на візу беруться до уваги особливі обставини.Наперед вдячна за відповідь.

  Подобається

  1. Дійсно ситуація дуже складна.
   Давайте спробуємо скласти алгоритм можливих дій.
   1. Щодо особливих обставин. Рішення давати візу чи ні приймає лише одна людина – консул. Тому не подавайте візову анкету через візовий центр, записуйтеся на подачу анкети в консульстві (сайт e-konsulat)
   2. Дійсно, після вичерпання безвізу є лише 2 можливості заїхати у Польщу – 90 днів очікування або національна віза. Національна віза – це не лише робоча. Може бути по навчанню або ж гостьова. Ваш чоловік, коли у нього є віза, може зробити таке запрошення через воєвудський ужонд.
   3. Якщо все ж таки подавати на візу від роботи, то раз ваш роботодавець настільки наоаштований на співпрацю, то він може зробити лист на ім’я консула, де пояснити те, що ви написали – чому короткий термін умови, підтвердити, що він задоволений вашою роботою і буде продовжувати, що зараз він несе збитки, адже ваш чоловік змушений опікуватися дітьми самостійно. Цей лист додасте в пакет документів для візи (на сайті написано, що заявник може додавати ті документи, які вважає за необхідне). Також можна додати медичну довідку вашого батька.

   Це те, що спадає на думку нашвидкоруч. Якщо це допоможе – будемо раді.
   Якщо ні – пишіть, будемо намагатися щось ще придумати.
   Вболіваємо за вас

   Подобається

   1. Нажаль на сайті консульства до20.12 немає вільних дат.Проконсультуйте будьласка на рахунок національної гостьової візи,і чи реально подати на неї через візовий центр,і чи підходить мій випадок для візи #23. Дякую!

    Подобається

   2. Шкода, що немає дат.
    Але є ще одна примарна можливість – написати на електронну адресу консульства і просити призначити вам час в індивідуальному порядку.
    Аргументувати правами ваших дітей бути разом із батьками і так само вашим правом побачитися із батьком у екстреній ситуації.
    Шансів небагато, але вони все ж є.
    Візві центри мають приймати анкети у всіх випадках, по яких передбачено видання віз. Якщо відмовляють – треба вимагати письмову відмову.
    Разом з тим – не радимо вам отримувати візу із позначкою 23. Така віза не передбачає можливості працювати

    Подобається

  1. Це залежить від того, внесли вашу справу у компьютерну базу чи ні.
   Коли нема печатки – прикордонники перевіряють по реєстру.
   Бажано, аби у вас був бодай якийсь документ про подачу документів (листочок від канцелярії, поштова квитанція тощо)

   Подобається

 7. Доброго дня, документи на карту побиту прийняли 10.08.2018 віза закінчилась 05.08.2018, я хочу перед новим роком приїхати до дому, але буде потрібно вертатись назад, питання яким чином я можу повернутись, біометрій нема

  Подобається

 8. Привіт. Ситуація така, виїхала на біометриці. На 3 день в Польщі подала на карту побиту(на основі шлюбу). Маю печатку що чекаю на рішення. Виїхала на Україну. Візу відкрити не можу , відмова вже два рази. ( через то що працювала на біометриці ) від того часу як є печатка я в Польщі рахувалась на печатці чи біометриці? За 1-2 тижні маю забирати карту. Чи можурнал вїхати на основі печатки?

  Подобається

  1. Дні на печатці ьа дні по біометриці – це той самий тип перебування, короткостроковий, рахується разом. Якщо ви пробули на печатці 90 днів, то біометриї у вас нема.
   В’їхати можна або дочекавшись нового безвизового коридру (після 90 днів поза шенгенською зоною) або по національній візі

   Подобається

 9. Находился в Польше 9 месяцев, выехал в Украину с децизия, можно ли будет въехать в Польшу сразу или нужно ждать 90 дней

  Подобається

  1. Вы не указали, на основании какого документа вы находиоись в Польше – только ожидание карты? или была виза? если была – когда закончилась?
   Есть ли у вас биоментрический паспорт?

   Разница в том, что если у вас еще есть дни безвиза – то можно сразу. А если они исчерпаны – то либо ждать 90 дней, либо получать визу

   Подобається

 10. Добрий день. Допоможіть будь ласка розібратися, в мене така ситуація: заїхав в Польщу по карті побиту на початку вересня. Карта закінчилася 28.09, я подав документи на нову карту через канцелярію (подав 15.09), зараз чекаю на відбитки і печатку в паспорт. Нову карту роблю з іншої фірми, де я наразі працюю на “освядченні”. Заїхав я в Польщу по старому паспорту, який в кінці листопада теж закінчується. А подавався на карту по біометричному.
  Потання:1) Чи можу я зараз виїхати на декілька днів до України по біометричному і чи рахується взагалі у мене біометрія після закінчення карти, якщо я не в’їжджав по новому паспорту?
  2) Зараз також чекаю на “zazwolenie od wojewody” на рік. Чи відкриють мені річну візу типу D, якщо я чекаю на карту і буде печатка? Планую в січні поїхати і податися на візу.

  Подобається

  1. 1. Ви не можете подавати на карту не з тим паспортом, з яким перетинали кордон. В обов’язки ужонжу входить перевірити, що ваше перебування є легальним, а для того має бути відмітка в’їхду. При прийомі документів їх не перевіряють, а коли дійде справа до печатки, то вам потрібно буде показати старий паспорт,
   2, Від моменту закінчення попередньої карти у вас є 90 днів безвізу і ви можете в цей період вільно виїжджати та в’їжджати.
   3. Візу D під час очікування карти відкривають, це – звичайна практика.

   Подобається

   1. Тобто, я зараз можу виїхати по безвізу, хоч в’їжджав по карті і печатка про в’їзд є в старому паспорті? Чи не буде проблем через те що при в’їзді я не показував біометричний паспорт?

    Подобається

   2. Ви не були зобов’язані показувати другий паспорт при в’їзді.
    Якщо ситуація така, як ви описали – проблем при виїзді не має виникнути. Але витратити час на вивчення виших документів прикордонникам доведеться, запасіться терпінням

    Подобається

 11. Доброго дня. Скаажіть будь ласка я працюю в Польщі по візі її дія закінчується 16.11.18. у вересні подала на каарту побиту є печатка в паспорті (біометричний). в грудні хочу поїхати на Украаїну на свята. чи правильно я розумію, що перетнути кордон я можу . але мені порахують дні після візи як по безвізу ,тобто їх треба відняти? чи можу я повернутися в Полльщу по тих не використаних днях безвізу і перебувати таам до одержання децизії чи карти?

  Подобається

  1. Так, ви правильно рахуєте.
   Після закінчення візи у вас є ще 90 днів, коли ви можете виїжджати з Польщі та в’їжджати до неї завдяки безвізу.
   Відповідно, на ті дні, які ви будете в Україні цей термін буде подовжуватися.
   Якщо ви здійсните кілька поїздок, то радимо скаристатися калькулятором, аби не помилитися із датою в’їзду
   Як рахувати – детально описано тут https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/

   Подобається

   1. Дуже вдячна за відповідь. ще скажіть чи при вїзді по біометрії в моїй ситуаації підставою для вїзду може бути умова про працю?

    Подобається

   2. Однієї умови про працю вам буде замало.
    Право працювати вам дає дозвіл, а не умова. У ващому випадку ви подавали скоріш за все на побит та працю, тобто дозвіл на працю у вас буде безпосередньо разом із картою, а окремо у вас його нема. Втім, печатка в паспорті разоі із умовою може бути достатнім доказом того, що ваша праця є легальною

    Подобається

 12. Добрый день!я уже имею карту побыту,но после брака заключённого в Польше,сменила фамилию.теперб мне нужно ехать на Украину для замены паспортов.
  Подскажите пожалуйста,смогу ли я вернуться обратно в Польшу по карте побыту в которой указана девичья фамилия?

  Подобається

 13. Доброго дня! В Польщі з дитиною 5-ти років подала на карту побиту 26жовтня 2017 року. Виїхали по печатці 10червня 2018року. Маємо біометричні паспорти. 27липня отримали відмову у в*їзді на територію Польщі, оскільки не закінчився коридор 90днів. На даний момент хочу їхати до Польщі по безвізу (в очікуванні карти побиту) але маю ще доньку 1 місяць, в неї теж біометричний паспорт. Підкажіть будь ласка, чи минув у нас коридор, і чи можемо всі разом їхати по безвізу? Адже на карту побиту чекаємо тільки ми з 5-ти річною донькою.

  Подобається

  1. Якщо ви новонароджену дитину вже отримали закордонний паспорт – то так, у неї є безвізовий коридор.
   Після того, як ви зі старшою дитиною пробули в Україні більше 91 дня, то у вас також відкрився безвізовий коридор.
   Але наявність коридору не гарантує дозвіл на перетин кордону.
   Прикордонники цілком можуть відмовити вам у в’їзді, якщо ви не обгрунтуєте мету в’їзду. Тож, ретельно готуйте пакет документів, які підтверджують мету в’їзду аби знову не отримати відмову

   Подобається

   1. Очікування карти побиту є підставою для перетину кордону? І як бути із страховкою? У нас є ZUS, чи потрібно купляти нову страховку?

    Подобається

   2. В тому-то і справа, що очікування карти – не підстава.
    Підставою є робота, навчання, проживання з родиною, туризм тощо.
    Якщо у вас підстава – проживання з сім’єю, то треба документи з роботи чоловіка, мельдовання тощо.
    У вашому випадку сказати, що ви їдете відвідати музеї, навряд чи вийде.

    Подобається

   3. І ще таке питання: їдемо всією сімєю. Чоловік має робочу довгострокову візу, може дитина їхати з нами під приводом в гості?

    Подобається

   4. Якщо ви їдете разом із чоловіком і в нього є віза, то ви дійсно можете їхати до нього в гості по безвізу

    Подобається

 14. Доброго дня! Чи правда те, що чекаючи на карту часового побиту можна виїхати в Україну та в`їхати в Польщу по безвізу після того як пройде 90 днів з моменту спливу терміну перебування в Польщі (тобто знову “відкриється” безвіз)?

  Подобається

  1. Так, якщо ви пробудете в Україні 90+ днів, то у вас знову відкриється коридор у 90 днів по безвізу і ви зможете приїхати в Польщу або будь-яку іншу шенгенську країну

   Подобається

 15. Доброго дня )
  Маю студентську візу до 31 серпня
  Зараз чекаю уже на карту
  Децизія буде у жовтні
  Чи можу я зараз виїхати а приїхати до польщі 1-2 вересня по безвізу і чекати далі на карту ?
  якщо так то які умови мого вЇзду ?

  Подобається

  1. Так, ви можете зараз виїхати.
   В Польщу заїхати ви можете
   – або по візі до 31-го серпня
   – або по безвізу у зручний для вас день.
   Умови в’їзду у вас прості: мета поїздки – навчання, відповідно при перетині кордону треба мати документи, її це підтверджують.
   Але!
   Якщо вам в листі написали, що термін видачі децизії – жовтень, то це ще не означає, що так й буде, дуже часто видача децизії затримується на кілька місяців. Плюс очікування самого пластику.
   Тому варто або ретельніше розпланувати дні безвізу або навіть подумати про отримання візи для підстраховки

   Подобається

   1. Доброго дня! Підкажіть будь ласка, маємо печатку про очікування карти побиту часового від праці, чи можемо ми навчатись у вищій школі, зробити студентську візу і легально працювати? І в одночас чекати на карту від роботи? Чи не має бути проблем з відкриттям студентської візи?

    Подобається

 16. Подскажите пожалуйста.дочь родилась в Польше,подали на карту побыту,пробыла в Польше 5 месяцев.сейчас находится на Украине.можно ли ввезти ребёнка по безвизу в Польшу?в Украине уже находимся 90 дней.

  Подобається

  1. Да, если в Украине пробыли больше 90 дней и если у ребенка биометрический паспорт – то можно по безвизу;
   Тут – подробней https://leewadia.wordpress.com/2017/11/18/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%83-%d0%b7-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%bb%d1%8f%d0%bc-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8/

   Подобається

   1. Спасибо большое за ответ!очень волнуемся,чтобы пропустили малышку!
    Обязательно напишу вам,как все прошло.

    Подобається

   2. Подскажите пожалуйста.по поводу ввоза ребёнка.страж граничная без проблем пропускает,если пробыть в Украине 90 дней?или мне нужно будет им говорить об этом?
    Является ли пребывание 90 дней в Украине 100процентной гарантией,что ребёнка пропустят?

    Подобається

   3. 100% гарантии не может быть, так как условием для пересечения границы является не только наличие шенгенского коридора, но и выполнение других требований шенгенского кодекса.
    Если у ребенка биометрический паспорт и если он пробыл в Украине больше 90 дней, то у него есть полный 90-дневный коридор. Остальное – зависит от наличия подтверждающих документов

    Подобається

  2. Добрый вечер!обещала вам написать.ребенка пропустили по безвизу !у нас был 91й день со дня выезда.Сказали,если бы днём раньше,то понадобилась бы виза.
   Большое вам спасибо за помощь!)

   Подобається

 17. Доброго дня! Маю питання трохи не по темі, але буду дуже вдячна за відповідь. Чоловік офіційно працює, я ні . Хочемо дитину дати в садик. Чи можемо ми претендувати на 500+?а якщо я вийду на роботу? Децизіі ще нема, лише печатки. Чи для 500+ потрІнна децизія? і ще читала, якщо отримуєте виплати на дитину в Україні то тут не можете претендувати.
  Дякую

  Подобається

 18. Доброго дня. Подалась на карту дали папірець з печаткою, віза закінчилась. Хочу виїхати на Україну чи не буде проблем на кордоні? Маю біометричний паспорт як я розумію що після візи автоматично вмикається безвіз? Тобто якщо навіть прикордонники будуть мати притензіі до папірця з печаткою я можу сказати що залишалась по безвізу?

  Подобається

  1. Прикордонники не можутьмати претензії до папірця, адже ви на це нвяк не впливаєте, це відповідальність воєвуди.
   Ви подали заяву вчасно. І якщо в ужонді повільно працюють – то не ви маєте нести за це відповідальність

   Подобається

   1. Дікую за відповідь. Так це правда що після робочої візи автоматично вмикається безвіз?

    Подобається

 19. Доброго дня! Хочу подати документи на карту тимчасового побиту, чоловік подав на сталий. На даний момент не працюю. В уженді сказали, що на карту подавати документи можна, але як на “полонченє з родиною”. А якщо я,наприклад, через місяць піду на роботу, то вньосек можна перекваліфікувати на “побит і працю “.
  Цікавить, чи зможу я працювати, маючи печатку в паспорті? На іншому сайті прочитала, що це можливо, якщо є зезволенє або освядченє від роботодавця.
  Дякую

  Подобається

 20. Доброго вечора ! Проконсультуйте мене будь ласка. Подала на карту в березні місяці маю печатку . Попередня карта побиту закінчилась 07 .04 .2018 я виїхала з Польщі 13.06.2018 зробила біометричний паспорт і в’їхала на підставі безвізу 08.07.2018 . Скажіть мені будь ласка чи я не порушила закону і чи зможу надалі перебувати на підставі штампа в поспорті?

  Подобається

  1. На момент виїзду у вас були викоистані 60+ днів шенгенського коридору.
   Ви заїхали, маючі на те повне право.
   Перебувати легально під час розгляду вашої справи по карті ви теж маєте право.
   Начебто, жодних порушень з вашого боку нема. Ви все зробили вірно.
   Почали ходити чутки, що прикордонники при в’їзді повідомляють, що виїхавши під час розгляду справи, ви перервали своє перебуваня “на печатці” і можете перебути лише до закінчення 90 днів коридору. Цн повна нісенітиця. Ми сподіваємося, що вона залишиться лише на словах, жодних покарань не буде. Будемо відслідковувати розвиток подій, дуже не хочеться, аби хтось постраждав абсолютно безпідставно

   Подобається

 21. Доброго вечора! Проконсультуйте, будь ласка, в наступному: дитина знаходиться в Польщі по безвізу. В’їзд 24.04.18. Подали документи на карту побиту, є печатка в паспорті від 18.06.18. Дія безвізу закінчується 22.07. В жовтні потрібно поїхати в Україну і назад.
  Питання 1: на основі яких документів відкрити дитині візу?
  Питання 2:чи зможе дитина в’їхати до Польщі по безвізу аж через 90 днів? Тобто аж в січні наступного року?
  P.S. Дитині 1,5 року
  У батька довготермінова віза
  Мама робитиме візу в жовтні на основі zezwolenia.
  Наперед щиро вдячна за відповідь

  Подобається

  1. Складне у вас питання.
   Спробуйте подати дитину на візу разом із собою. Або запрошення від батька. Фактично віза вам потрібна лише для перетину кордону.
   Через 90 днів дитина зможе в’їхати в Польщу по безвізу. Тобто. якщо в жовтні дитина залишиться в Україні, то в січні відповідно ви зможете привезти її по безвізу

   Подобається

   1. А,поясніть , будь ласка, Ви пишете, щоб подати мені на візу разом з дитиною. Чи реально вписати дитину у zezwolenie? Чи як?
    І якщо у січні дитина в’їде до Польщі по безвізу на 90 днів, то як ці закінчаться, то далі дитина зможе перебувати по цій же печатці? Бо наскільки мені відомо,що на карту побиту очікують приблизно рік…
    Дякую за відповіді!
    Гарного Вам дня!

    Подобається

   2. Дуже дякуємо вам за запитання!
    Ви допомагаєте нам підвищувати рівень складності. Спробуємо розібратися.

    1. Нам відомі випадки, коли роботодавці видають працівникам документ (скоріше за все, це робиться у вигляді супровідного листа до зезволеня), що організація запрошує прпцівника разом із дитиною (вказується ім’я, вік, номер паспорту). В такому разі можна подати на візу й себе, й дитину разом. Мабуть, у вашому випадку це було б найпростіше.
    Але як це реально виглядає на практиці – перепрошуємо, власного подібного досвіду у нас немає.

    2. Дитина зможе приїхати по безвізу, коли будуть доступні дні коридору. А далі після вичерпання безвізу залишитися “на печатці”. Щоправда, зараз прикордонники чомусь попереджають, що печатка не допомагає і якщо людина в період розгляду справи на карту в’їхала по безвізу, то їй треба виїхати по вичерпанню днів безвізу. Але це – лише чутки. Така позиція супеерчить нормам Закону “Про іноземців”, в якому написано, що якщо у людини є печатка в паспорті, то перебування є легальним.
    Якщо вам не вдасться отримати візудля дитини і доведеться в’їжджати по безвізу, то рекомендуємо написати листа до прикордонної служби і з’ясувати це питання. Писати можна електронною поштою. Видповідають впродовж 1-2 діб

    Подобається

 22. Доброго дня. Я подалася на побит 30.06.2017 від того часу не виїжджала на Україну в очікуванні децизії. Це означає при виїзді я дістану депорт в зв’язку з тим, що перебування на печатці не може перевищувати 180/90?….Підкажіть будь ласка..

  Подобається

  1. Перебувати на печатці можна скільки завгодно. Від моменту подання заяви до моменту отримання децизії перебування іноземця в Польщі є легальним відповідно до Закону про іноземців.
   Коридор 90/180 тут має значення лише в тому випадку, коли людина виїхала з Польщі і хоче скористатися коридором для нового в’їзду в Польщу

   Подобається

 23. Брат приїхав, проблем з безвізом нема, але вїхавши по безвізу з печаткою, якщо не отримає карти за 90 днів то мусиш виїхати до України і там чекати

  Подобається

   1. Не раз таке чула. Я так розумію, це прикордонники таке кажуть людям, які в’їзжають по безвізу з печаткою. Не впевнена, щодо 90 днів. Мені розповідали, що вираховували залишок і казали, що до вичерпання цих днів маєш виїхати, якщо до того не отримаєш карти побиту.

    Подобається

   2. Розповідати можна що завгодно. Навіть якщо це посадовець. Нівіть й польський посадовець.
    Але ми спираємося на закони/нормативні акти та на інформацію з офіційних джерел.
    Якщо прикордоннк діє всупереч процедурі, яка описана на офіційному сайті прикордонної служби – його дії можна оскаржувати. Більше того, намагання скористатися некомпетентністю посадовців може призвести до відповідальності, як це описано в нашій недавній публікації
    https://leewadia.wordpress.com/2018/07/05/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%b4%d0%be%d1%80-%d1%82%d0%b0-%d0%b4/
    Електронна система контролю за перетинами кордону ще має вади, але доволі швидко вдосконалюється.
    Тому шпаринок, де можна проскочити, буде ставати все манше і не варто на них аж так розраховувати

    Подобається

   3. Якщо ти в’їхав по візі, або безвізу і став на карту то можеш залишатись в Польші до дицизії, але якщо виїхав з Польщі і наприклад маєш безвіз, то вїжаючи уже не можеш залишитись по ньому більше 90 днів навіть с печаткою.

    Подобається

   4. Доброї ночі!!! Скажіть, будь ласка, чоловік загубив в Польщі Карту Поляка. Карту робив в Україні. Зараз повернувся в Україну для подачі документів на виготовлення дублікату Карти поляка. Чи може він ,після того як подасть в Україні документи на виготовлення дублікату Карти поляка, їхати в Польщу, чи потрібно чекати на дублікат і тоді їхати? має візу 18, дуже чекаю на відповідь!!! Дякую!!!

    Подобається

   5. Якщо ваш чоловік все одне буде в консульстві, то варто запитати як краще вдіяти безпосередньо там. Можливо, консул дасть вашому чоловіку якийсь тимчасовий документ замість карти. Або ж є термінова процедура виготовленя карти. Принаймні – це буде офіційна інформація з перших рук

    Подобається

 24. Доброго дня! Після закінчення національноі візи ми з дочкою пробули на печатці майже 7 місяців. Приіхали до Украіни трохи більше місяця назад, була впевнена що повернуся по безвізу назад. Скажіть чи знаєте ви про якісь вийнятки, коли пропускають на кордоні в таких ситуаціях, адже під час перебування на печатці завагітніла, всю вагітність стояла на обліку в Польщі і через місяць маю народжувати, планувала в Польщі, а тепер незнаю як бути. Національну візу уже немає часу відкривати!

  Подобається

  1. Вагітність не є підставою для зміни правил шенгенського коридору, на жаль.
   Спробуйте написати листа консулу свого консульського округу, описати ситуацію та попросити терміново відкрити національну візу.
   Дуже шкода, що у вас так склалося

   Подобається

 25. Чесно кажучи інформація брєдова якась, брат буде в суботу їхати, напишу чи пропустили, пробув на печатці він пів року після закінчення візи.

  Подобається

  1. Було б цікаво дізнатися результат, адже в самоі така ж ситуація, а до Польщі потрібно повернутися терміново, немаю часу на відкриття візи категоріі D.

   Подобається

 26. Вітаю.
  Будь ласка допоможіть зрозуміти мою ситуацію.
  У мене віза с 90/180 багаторазова до 20 року.
  Перший перетин кордону 27 листопада 2017, повернення 24 грудня того ж 17 року.
  Другий перетин 5 січня 2018 року.
  А, уже 29 січня 2018 відбулась подача на карту тимчас перебування. Про що є печатка у паспорті. Станом на час подачі 29 січня я використав 55 днів своєї візи (+-день).
  До сьогоднішнього дня у Польщі. Маю намір поїхати в Україну в кінці липня.
  Чи зможу я повернутися в Польщу за 3 тиждні на підставі згаданої візи?
  P.S. жоден пол.держ.орган не може дати мені якоїсь конкретної відповіді, надія на Вас.
  Дякую.

  Подобається

  1. Перебування на печатці – це той самий тип перебування, що й віза с – короткостроковий, вони не доповнюють один одного. Ваш коридор 90/180 по візі наразі вичерпаний, він знову відкриється лише після того, як ви пробудете поза шенгенською зоною більше 90 днів

   Подобається

 27. Доброго вечора , якщо печатка в не біометричному паспорті стоїть з 11.04.2018 але стара карта була дійсна до 15.04.2018,
  я уже отримав децизю, чи можу я виїхати в Україну 12.07.2018 зробити біометричний і повернутися в польщу ?

  Подобається

  1. Станом на сьогодні у вас невикористані 2 дні коридору. Якщо виїдете завтра – то зможете заїхати у будь якай момент.
   Якщо пізніше – то лише після 90 днів в Україні або по візі D

   Подобається

 28. Вибачте що пишу те саме питання. Віза була D, з 25, 10.17 до 22.04.18 на карту зложив вньосек і здав відбитки 01.04.18 Чи можу я поїхати до України і в’їхати по безвізу, шеф каже що вїжаючи кажиш що турист і все, заїжаїш спокійно
  Щ

  Подобається

  1. Допоки від 22.04.18 не минуло 90 днів, ви можете виїхати в Україну і заїхати по безвізу.
   Стосовно мети поїздки – то краще добре подумати, що казати.
   Варіант “їду погуляти туристом” за наявності великої валізи із робочим інструментом часто не проходить – повертають.
   Якщо у вас є дозвіл на працю – то чому не казати як є?

   Подобається

   1. Я просто не розумію знаю тих людей що проїжають по безвізу з такою самою ситуацією, і ніхто нікого не завертає

    Подобається

   2. Якщо ви ще не стикалися із випадками повернень з кордону, це ще не означає, що їх нема. Якщо ви кажете неправду прикордрнникам, то ви вже берете на себе відповідальність

    Подобається

   3. Віта ще раз.
    Минулого разу я подав не зовсім коректні дані, і це можливо вплинуло на підрахунок днів перебування!
    Коректні виглядають наступно:
    24/11/17 перший вїзд., по 23/12/17
    Потім повернення 05/01/18
    Подача на карту 29/01/18
    До сьогодні у польщі.
    Скажіть буль ласка чи я потрапляю в так званий коридор 90/180?
    Дякую.

    Подобається

 29. Доброго дня! Я приїхав до Польщі на роботу по біометрії. Перебуваю тут вже майже 2 місяці. Чи можу я подати документи на карту тимчасового перебування?

  Подобається

 30. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, і в нашій ситуації: дочка подала документи на карту тимчасового перебування в жовтні 2017 року на заміну попередньої, дія якої закінчилася в лютому 2018. Зараз в неї штамп в паспорті старого зразка. В Україну вона в’їхати може, я так розумію, а от щоб вернутися назад в Польщу… складніше. Якщо вона зробить біометричний паспорт і збереже старий з печаткою, чи зможе вільно повернутися в Польщу і там очікувати на рішення?

  Подобається

  1. При виготовленні біометричного паспорта: дійсно, варто залишити старий саме тому, що в ньому є печатка.
   Але новий паспорт не дуже допоможе для в’їзду, Оскільки віза закінчилася ще в лютому, то в доньки вичерпаний шенгенський коридор. Відтак, заїхати можна або по візі Д (національній) або пробувши в Україні більше 90 днів

   Подобається

 31. Добрий день. Підскажіть будь-ласка, в мене печатка не в паспорті а на окремому листку, чи є це проблемою для виїзду з Польщі? Чи брати мені з собою пакет докуменвів для стражи гранічної?

  Подобається

  1. Печатка на окремому аркуші – поширена практика. Але! Вона підтверджує, що ви подали документи. Якщо раптом вам надсилали листи, щоб ви донесли нові документи, а ви їх не отримували – то печатка вас не врятує, може бути, що ваша справа призупинена. Але якщо ви листів не пропускали – то печатки на окремому аркуші буде цілком достатньо

   Подобається

  1. Ви маєте на увазі, що вам терміново треба поїхати додому? Ця можливість й не обмежується. Але от в’їзд буде на загальних засадах. Це незручно, звично, але навряд чи тут можна винайти якийсь універсальний вихід

   Подобається

   1. А якщо замовити піврічну візу на чей час очікування на карту. Ми зможемо без проблеи в’їхати?

    Подобається

   2. Прочитав декілька питань і винекло своє. Робоча віза до 30.06.18, штамп стоїть 1.03.18. Якщо я правильно зрозумів, то я можу їхати на Україну і заїхати назад без проблем напротязі 90 днів від закінчення візи? Планую поїхати до України 24.08.18 на два тижні. І у вересні на декілька днів. Це можливо?

    Подобається

   3. Ні, це не так.
    Періоди шенгенського коридору не йдуть почергово, коли ви знаходитеся на печатці.
    З того моменту, коли ви чекаєте карту більше 90 днів на єдиній підставі “печатка” (тобто візи вже нема) у вас 90-денний коридор вичерпаний постійно. Заїхати можна або по візі D або після 90 днів перебування в Україні

    Подобається

   4. Від дня закінчення візи D ви можете скористатися безвізом, якщо у вас є біометричний паспорт.
    Поки ви не пробули в Польщі 90 днів від дня закінчення візи, ви можете спокійно в’їжджати і виїжджати, звісно, дотримуючися правил перетину кордону по безвізу.
    Після того, як вичерпаються 90 днів перебування в Польщі впродовж 180-ти днів, ви надалі можете залишатися “на печатці”, виїжджати, але заїхати по безвізу зможете лише після відкриття нових днів коридору (їх можна вирахувати по калькулятору: https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/)

    Подобається

 32. В мене національна віза D з 27.07.2018 до 12.05.2018..печатка що чекаю на карту була вдарена 28.11.2017 року..хочу виїхати на Україну 27 липня…яку візу мені потрібно щоб повернутись назат..чи можна вїхати по біометрії.??

  Подобається

  1. Якщо ви встигнете виїхати в Україну до того моменту, як спливе 90 днів по закінченю вашої візи, то ви зможете повернутися до Польщі по біометрії у будь-який момент.
   Якщо від закінчення візи мине 90 днів, то повернутися можна або по біометрії через 90 днів перебування в Україні, або раніше – виключно по візі D

   Подобається

 33. Здравствуйте!
  Помогите с вопросом, могу ли я поехать на Украину, рабочая виза Д от 21.12.17 по 02.06.18,а печать в паспорте о внеске стоит от 06.03.18 децизии еще нет. Паспорт не биометрический.

  Подобається

  1. Поехать в Украину вы можете без проблем. Вопрос лмшь в том, как вам снова въехать в Польшу. Раз вы подали заявку на карту, вероятно, вы планируете вернуться?

   Подобається

   1. Да, я планирую вернуться с дочкой, а на Украину хочу поехать на неделю. И как мне вернуться?
    Спасибо за ответ

    Подобається

   2. Вам будет нужна виза, в вашем случае не имеет значения – шенгенская или национальная, у вас еще не исчерпаны 90 дней. Также вы сможете заехать по безвизу.
    Делать биометрический паспорт или оформлять визу – решать вам

    Подобається

   3. А как мне быть с печатью в паспорте, если я в следующем приеду по биометрическому паспорту?

    Подобається

   4. При получении биометрического старый не сдаете по причине того, что там есть этот самый штамп. Законодательство это дозволяет. На границе тоже можете показывать два паспорта, если нужно

    Подобається

 34. Чекаю на карту побиту від 27.11.2017 зараз хочу поїхати додому..чи не винекне до мене ніяких питань на кордоні..і як мені потім вїхати назат..біометричного паспорту немаю..

  Подобається

  1. Питання на кордоні виникають у двох випадках
   – ваша справа по карті не внесена у реєстр. Якщо у вас є підтвердження розгляду справи (номер справи, лист з ужонду про донесення документів/здачу відбитків, штамп в паспорті тощо) то питань не буде
   – якщо у вашого роботодавця була перевірка з інспекції праці і встановлено, що є нелегальна праця. Тоді теж виникають питання на кордоні включно із врученням виклику до суду

   Подобається

   1. Я зможу вїхати по біометрії..коридов на візі D закінчився ще 5 травня..чи можуть виникти питання

    Подобається

   2. Ви написали, що у вас біометричного паспорту немає. І коли саме у вас була віза та яка віза – ви теж не написали.
    Правило в’їзду доволі просте: якщо ви чекаєте на карту більше 90 днів коли у вас нема національної візи/ попередньої карти, то в’їзд мождивий лише по національній візі

    Подобається

 35. Доброго дня. В’їхала по безвізу. Подала на карту сталого побиту. Зараз вже тут більше 3-х місяців. На штампі. Чи можу я виїхати на Україну. І як в’їхати назад? І ще чи я маю право працювати на печатці?

  Подобається

  1. Виїхати з печаткою можна. В’їхати до Польщі можна або по візі Д або після 91 дня в Україні знову по безвізу.
   Про роботу на печатці можна прочитати тут https://leewadia.wordpress.com/2017/11/03/%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%87%d0%b0%d1%82%d1%86%d1%96/

   Подобається

 36. Добрий день, цікавить таке питання,подала на карту 8 місяців тому побезвізовому паспорті, безвіз закінчився нахожусь на території Польщі,потрібно на Україну,наданий час працюю в роботодавця він дав запрошення на 6 місяців дати 17.04.18 – 13.10.18. 2,5 місяці я по ньому відпрацювала потрібно приїхати додому в Україну на 1.07.18 чи зможу відкрити на це запрошення візу національну щоб повернутися назад в Польщу???

  Подобається

  1. Якщо на момент подачі на візу по цому “запрошеню” (наспраді документ називається Oświadczenie) залишається невідпрацовані 91 день чи більше – то так, візу відкриють. Але варто враховувати, що на подачу візових документів у деяких консульських округах доволі велукі черги

   Подобається

   1. А туристичну візу можна відкрити, чи потрібно чекати 91 день до безвізу

    Подобається

   2. Туристична віза – це ті самі дні, які використовуються по безвізу. Якщо вони вичерпані – то доведеться чекати нового коридору

    Подобається

   3. А якщо я приїду раніше і в мене по освяченню залишиться 110 днів, то я вспіню відкрити візу чи це дуже мало?

    Подобається

  1. Виїхати додому ви можете в будь-якому разі.
   Інше питання – чи не буде вам штраф за нелегальне перебування. Якщо відсутність печатки в паспорті – це не ваша провина (наприклад, вам надсилали лист, а ви його не отримали чи просто не з’явилися), то підстав для кари нема. Зараз вже працюють реєстри, до яких є доступ у прикордонників і вони бачать, чи вчасно була подана заява, на якому етапі розгляд справи і т.і.

   Подобається

 37. Здравствуйте. Заехали с мужем в Польшу 30.01.18 на 45 дней (был остаток безвиза) с освядченьем. С марта находимся “на печати”, децизии на данный момент ещё нет. Срок освядченья (180 дней) истекает 29.07.2018, а мы хотим поехать на полтора месяца домой. Работодатель говорит, что не может больше дать освядченье для открытия визы “Д”, в связи с тем, что мы не можем работать больше 180 дней. При этом говорилось о том, что если бы мы домой не ехали, то следующее освядченье было бы, мы бы работали дальше. Разъясните, пожалуйста, ситуацию.

  Подобається

  1. Действительно, если по нынешнему освядчению вы отработали 180 дней, то второе в этом году получить невозможно.
   Дальше вы можете продолжать работать только на основании зезволения. Оно делается намного дольше (несколько месяцев, в зависимости от воеводства).
   И действительно, не выезжая вы можете продолжать работать на основании того, что вы работаете у того же работодателя и у вас поданы документы на карту

   Подобається

   1. Спасибо за ответ) Но, если допустить, что мы не выезжаем, то как же мы можем продолжать работу без следующего освядчения, если его получить невозможно?

    Подобається

   2. При подаче на карту работодатель заполняет форму как для зезволения. При определеных условиях можно продолжать работать, если зезволение еще не выдано, но документы на его выдачу поданы в срок. То есть вы будете работать не на освядчении, а на будущем зезволении. Несколько парадоксально, но так это работает

    Подобається

 38. Доброго дня, чи є можливість перебуваючи в Польщі на ” печатці” подати документи на туристичну візу в одну з країн Євросоюзу, наприклад Бельгію, якщо перебування на печатці в Польщі є легальним. Чи все таки це не дає права щоб отримати візу перебуваючи в Польщі і потрібно подаватися з України або ж чекати на карту побиту?
  Дякую

  Подобається

  1. Громадяни України подають заяви на візу до країн Євросоюзу у посольства цих країн, які знаходяться в Україні.
   Отже, в Польщі це зробити неможливо.
   Крім того, перебування “на печатці” витрачає дні шенгенського коридору, таким чином шенгенська віза не має жодного сенсу – навіть якщо вона є, подорожувати все одне неможливо, тому шо візові дні витарчені в Польщі “на печатці”

   Подобається

 39. Добрый день. Очень беспокоит следующее. Я подала документы на карту побыта и 3 месяца нахожусь “на печати”. Децизии еще нет. Через 2 недели нужно срочно ехать на Украину. Не будет у меня проблем с выездом из Польши? Смогу ли я сделав биометрический паспорт вьехать по нему в Германию? Спасибо заранее за ответ. Буду рада любой информации.

  Подобається

  1. Хотела дополнить свой же вопрос. 3 месяца назад я подавала уже на вторую карту побыта (тоесть нахожусь сейчас в Польше на основании предыдущей карты побыта).

   Подобається

  2. Чому у вас мають бути проблеми, якщо у вас дійсна карта та подана заява на наступну? Якщо нема якихось додаткових ускладнень (наприклад – поточну карту мали анулювати, а не нову ви подали із запізненням), то й проблем ніяких не має бути.
   Ви можете поїхати в Німеччину або по біометриці або по діючій карті. Якщо ви виїжджаєте з Польщі при дійсній карті і за останні півроку не подорожували шенгеном, то у вас є всі 90 днів шенгенського коридору

   Подобається

   1. Дійсней карти я не маю вже 3 місяці. Весь цей час знаходжусь в Польщі “на печатці” чекаю нову карту побиту. Біометричного паспорту ще не маю. Зараз терміново потрібно їхати до України. Я хотіла зробити біометричний паспорт та з ним заїхати до Німеччини. Цікавить наскільки можливо це зробити.

    Подобається

   2. Перепрошую. Заплуталася у кількох коментарях.
    Якщо ви 3 місяця “на печатці”, без карти, то у вас вичерпаний шенгенський коридор.
    Виїхати додому ви можете. Зробити біометричний паспорт теж можете (терміновий в Києві зараз виготовляють за 2 тижні, не в Києві – трохи довше).
    Але біометричний паспорт вам не допоможе в’їхати ані в Польщу, ані в Німеччину. Потрібна або національна віза тієї країни, куди збираєтеся їхати, або треба пробути вдома 90+ днів, щоб відкрився новий коридор

    Подобається

 40. В липні хочу виїхати в Україну на 7 днів, але не можу тому що чекаю на карту, навіть дицизії ще не отримав, тому думаю перетнувши кордон зразу поїхати в візовий центр і податися на отримання шоп візи, і по ній заїхати . Хто стикався з даною проблемою? Як краще поступити? І хтось можливо знає скільки треба чекати на відкриття тої візи, чи не треба зарання зареєструватися на подачу документів? Находжуся тут по біометриці, і читаючи з інших коментарів зрозумів що шенген не відкриють. То як краще поступити? Які ще є варіанти? Дякую.

  Подобається

  1. Тут не питання швидкості.
   Коли використаний безвіз/шенгенський коридор підставою для в’їзду в Польщу може бути лише національна віза/ карта побиту

   Подобається

  1. Шопінг-віза є шенгенською візою. Тобто, це повна аналогія вашому біометричному паспорту, який у вас точно є, оскільки ви використали біометрію. Людям, які мають біометричний паспорт шенгенські візи не видають, оскільки в них немає сенсу

   Подобається

 41. Подав на карту побуту і поїхав додому, вернувся по безвізу і вже нахожусь в Польщі 5 місяців
  Тепер хочу їхати додому, мене не депортують??

  Подобається

  1. Якщо ваша заява на карту є в процесі розгляду, то ваше перебування є легальним. Депортацію (насправді – заборону в’їзду) вам можуть призначити, якщо ви нелегально працювали або якщо розгляд справи по карті було припинено, а ви вчасно не виїхали

   Подобається

   1. Якщо отримаєте візу – то хоч завтра. Якщо хочете по безвізу – то лише після 91 дня в Україні, тоді знову відкриється коридор

    Подобається

 42. Добрий день! Скажіть будь ласка чекаю на карту , децизіі ще нема, можна скасувати іі виготовлення? Скільки часу воно триває? І чи можу я іхати після скасування на роботу по біо паспорту ? Дуже дуже дякую!!!

  Подобається

  1. Так, ви можете скасувати свою заяву на карту. Як це зробити – описано тут https://leewadia.wordpress.com/2018/01/11/%d1%8f%d0%ba-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d1%83-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83/
   Тривалість процедури залежить від воєвудства.
   Якщо ви чекали на карту, не маючи візи, понад 90 днів, то заїхати знову по безвізу ви зможете тільки через 91 день після виїзду, не раніше. Якщо ви зараз в Польщі і можете спілкуватися із роботодавцями напряму, то вам варто просити подати на освядченя чи зезволеня, по ним отримати візу і тоді ви будете вільний у подальших пересуваннях

   Подобається

   1. Але по біометричному паспорті легально працювати не можна? ( чекаючи на карту)Дякую

    Подобається

   2. Для праці в Польщі необхідним є одночасне виконання двух умов:
    – легальне перебування (при наявності днів коридору/ подання заяви на карту перебування є легальним)
    – наявність дозволу на працю (оскільки отримання дозволу на працю потребує часу, то є сенс отримати його до приїзду, аби не витрачати дарма дні коридору, яких є всього 90)

    Подобається

 43. Добрый день. Печать стоит с 01.03.2018. Виза закончилась 07.04.2018. По новым разъяснениям – с 08.04. по 08.07.-вычерпается срок безвиза 90 дней. А с 09.07 получается пребывание незаконно? Безвиза нет, визы нет, карты побыту нет.

  Подобається

  1. Пребывание законно. Это регламентирует Закон о иностранцах. Если поданы документы на карту и тем более, если есть печать – можно находиться в Польше

   Подобається

 44. Добрий день , скажіть будь ласка , печатка стоїть від 5.03.18, поіхав додому 21.05, а віза закінчилась 31.05! Забрав біометричний паспорт і хочу іхати назад в Польщу, чи пропустять мене? Дуже дякую !!!

  Подобається

  1. Поки у вас була віза, шенгенський коридор не витрачався, тому по безвізу можете спокійно їхати. Ваша справа на карту має бути в системі і питань про мету в’їзду виникати не повинно. Але для страховки вам варто мати при собі паспорт/папірець з печаткою

   Подобається

 45. Будь-ласка, прокоментуйте наступну ситуацію:
  Часовий побит закінчився 1 квітня 2018 року.
  16 лютого я склала вньосек на нову карту побиту і того ж 16 лютого отримала штамп про складення вньоску.
  Я хочу виїхати до Іспанії на 10 днів з 11 по 21 червня 2018.
  Чи можуть виникнути проблеми з моїми документами? Паспорт біометричний. Дякую!

  Подобається

  1. Коли у вас є часовий побит, то у вас є загалом 90/180 днів на відвідування країн шенгенської зони без урахуванн перебування в Польщі.
   З 1 квітня у вас є загалом 90/180 днів на всі країни шенгену із Польшею включно.
   Якщо станом на 1 квітня у вас не було використано жодного дня шенгенського коридору (за межами Польщі), то у вас є можливість подорожувати по ЄС до кінця червня. АЛЕ! Вам треба мати доказ того, що до 1 квітня у вас було довготермінове перебування в Польші і шенгенський коридор не витрачався (наприклад, ваша стара карта) і вам треба буде готовою детально пояснити ваш статус іспанському прикордоннику (якщо ви їхатимете через пункт пропуску, наприклад, в аеропорті)

   Подобається

 46. Доброго дня підкажіть будь ласка я заїхав в Польщу рік тому пів року тому подав на карту вже пів року чекаю тепер їду з штампом додому віза до 19 червня я 15 червня з печаткою зможу заїхати в Польщу і чекати карту?

  Подобається

 47. Добрий день.Підскажіть..В’їхав в Польшу і подав на карту по біо паспорту, зараз знахожусь по печатці. В серпні планую на декілька тижднів додому,запитання: чи можу відкрити національну візу “D” (для повернення) в старому дійсному паспорті, чи невплине в майбутньому це, під час відбору карти.. (тому що подавав на карту по новому біо паспорті),

  Подобається

 48. Подав на карту побиту в жовтні, закінчилася віза поїхав додому, приїхав по безвізу і далі чекаю на карту побиту безвіз закінчився 5 травня 2018. Якщо я поїду на Україну то як я зможу перетнути кордон, якщо по візі то які документи треба?

  Подобається

  1. В’їхати в Польщу можна буда або по національній візі або по безвізу після 91 дня перебування вдома.
   Документи для отримання візи вказані на сайті консульств Польщі

   Подобається

   1. Яке запрошення потрібно для національної візи? Якщо є печатка в паспорті на карту. Чи можна робити запрошення на роботу?

    Подобається

   2. Для національної робочої візи потрібний будь-який дозвіл на роботу: освядченя, зезволеня чи зезволеня сезонове. Терміну “запрошення на роботу” в польськомузаконодавстві нема

    Подобається

 49. Доброго дня. Маємо з дружиною візи D05, не сезонні, терміном дії до 15.08.18. Плануємо привезти дітей по біометрії до Польщі й віддати до середньої школи. І одночасно, до вичерпання терміну дії візи, подати документи на карту тимчасового побуту, маючи на руках квитанції на оплату наперед за річне додаткове навчання у мовній школі для батьків. Чи можливий позитивний розвиток подій у такому ракурсі?

  Подобається

  1. Якщо людина претендує на надання дозволу на перебування, вона має довести наявність доходів, які дозволяють жити в Польщі. При тому недостатньо мати накопичення на момент подачі заявки, потрібні регулярні надходження в подальшому. Навчання при наявності дітей на утриманні навряд чи буде переконливим доказом

   Подобається

 50. Добрий день. Порадьте як бути в моїй ситуації.. В’їхав по біо пасорту 1 лютого 2018.подав документи на карту, дали мені печату на листку.. В серпні потрібно додому(в сумі біля 180 днів находжусь в Польші), Чи можу я повернутися(в’ їхати) в євросоюз по безвізу через іншу країну(не через Польшу), чи будуть прикордонники іншої країни єврозони рахувати мої дні з 1 лютого(тобто нові 90днів відкриті), чи рахуватимуть з печататки про виїзд з Польші.

  Подобається

  1. У шенгенській зоні єдина система контролю. Не має значення через який пропускний пункт ви будете в’їжджати.
   Вам птрібна або віза D або пробути вдома понад 91 день

   Подобається

 51. Доброго дня ,скажiть будь-ласка якщо ми з дитиною приiхали по безвiзу в Польшу пробули 60днiв iподали на карти часового побиту(на основi чоловiковоi) отримали печатки i децизiю .чи можем виiхати на Украiну на кiлька днiв iпотiм в’iхати в Польшу по безвiзу,бо чула также що на момент отримання печатки днiпо бiометричному не рахуються,тобто залишилось ще 30 днiв???Дякую

  Подобається

  1. Навпаки, перебування на печатці облічуються разом із безвізом. Якщо з моменту вашого в’їзду минуло бтльше 90 днів, то виїхати ви можете, а знову приїхати в Польщу зможете по безвізу лише після 91 дня в Україні (чи будь-де поза шенгенською зоною)

   Подобається

 52. Дуже дякую за статтю! Багато корисної інформації. Але маю таке питання.
  Заїхала в Польщу по національній візі зі звичайним паспортом. В жовтні подала документи на карту. В листопаді закінчилась віза. Зараз я втратила роботу, а іншу знайти не можу. Якщо я подам на анулювання карти, то анулюється і печатка. Чи будуть в мене в такому разі проблеми на кордоні? І чи зможу я потім повернутися по річній гостьовій візі (не на роботу)? Заздалегідь вдячна.

  Подобається

  1. Весь час, поки ви очікуєте рішення по наданню дозволу на тимчасове перебування, ви знаходитеся в Польщі легально. Навіть якщо розгляд вашої справи триває рік чи два. Тому проблем на кордоні не має бути, хіба що ви не отримали якогось листа від ужонду і не донесли документи.
   Якщо ви зараз подасте заяву про припинення розгляду вашої справи, то ви можете продовжувати перебувати в Польщі до моменту отримання листа про закриття справи + 30 днів для вирішення поточних питань та виїзду.
   Але ви можете виїхати й одразу, не чекаючи листа.
   Надалі ви зможете повернутися із будь-якою національною візою одразу ж, або з біометричним паспортом через 91 день.

   Подобається

 53. Доброго дня.. маю таку проблему…я отримав оригінал децизії на карту побиту виїхав до України…але при виїзді в мене вже закінчились дні безвізу за 2 тижні отримав дзвінок що карта побиту (пластик) вже є в ужонді…чи можу я заїхати до Польщі на основі децизії не маючи ніякої візи?? як що ні.. то що потрібно робити??

  Подобається

 54. Доброго дня я заїхав в польщу по робочі візі і подав на карту побиту віза закінчилася а печатка є чи можна поїхати машиную на польських номирах на україну і вернутися

  Подобається

 55. Доброго дня.Маю таке питання.Я заїхала до Польщі на основі робочої візи,подала документи на карту побиту,маю печатку на вньоскові,листів ще немала.Мій працедавець подав документи на запрошення від воєводи.Питання чи зможу я виїхати в Україну ,зробити візу по запрошен і повернутись назад.Дні легального перебування по робочій візі вже вичерпалися.

  Подобається

 56. Доброго дня,я маю питання.Я перебував у Польщі на звичайному паспорті і до кінця візи подав на карту документи,мені поставили печатку у цьомуж паспорті і на свята я поїхав на Україну за місяць я зробив біо паспорт і приїхав у Польщу,уже пробув тут два з половиною місяці а на карту подав документи ще в жовтні.Чи потрібно мені виїжджати по біо паспорту після закінчення 90 днів,чи недепортують і якщо можна перебувати тут то яки документи показувати на границі при виїзді до України після отримання карти?

  Подобається

  1. Якщо ви подали документу на карту – то ваше переюування в Польщі є легальним до моменту видачі карти/або до відмови у видачі карти.
   Ви можете виїжджати в Україну й до того, як отримаєте карту, ніяких додаткових документів вам не буде потрібно, крім наявності “печатки” (або ж навіть вона не потрібна, якщо ваша справа вже внесена в комп’ютерну систему).
   Після отримання карти ви при виїзді будете показувати карту

   Подобається

 57. Добрий день, я хотіла дізнатися,я заїхала в Польщу по біометричному паспорті, на карту побуту подала документи ще в листопаді у мене єсть тіки папірець з печаткою, безвіз закінчився ще 2 місяці назад,мені потрібно поїхати в травні на Україну, але мені кажуть що треба чекати на карту бо буде депортація ,таке можливо? Чи я можу перетнути кордон без проблем

  Подобається

 58. Доброго дня, хотіла б дізнатися який є можливий вихід в моїй ситуації . Я знаходжуся в Польщі в очікуванні карти побиту 6 місяців. Маю печатку в “звичайному” паспорті. Хотіла б поїхати в Україну, виготовити біометричний паспорт. Питання в тому чи могла б я вилетіти безпосередньо з України по біометричному паспорту до Данії на тиждень в справах, ( не чекаючи поки мине 90 днів), а потім з Данії повернутися до Польщі і далі очікувати на карту.?
  Наскільки мені відомо всередині Шенгенської зони нема прикордонного контролю?

  Дякую

  Подобається

  1. Прикордонного контролю нема.
   Але є паспортний контроль в аеропортах.
   І ще є вибіркова перевірка в транспорті чи на вулицях.
   Ви можете полетіти по безвізу в будь-яку країну шенгенської зони, звідти переїхати в Польшу і чекати на карту.
   Але! Все це можливо лише у тому випадку, коли у вас залишилися дні шенгенского коридору (тобто перебування “на печатці” після закінчення візи не перевищило 90 днів)

   Подобається

 59. Доброго дня, бачу що піднімалась часто тема такого запитання, але все рівно в мене ситуація трохи відрізяється. Я маю печатку в паспорті (очікую карту побиту), працюю в Польщі, заїхав по безвізу вже 100+ днів назад. Хочу поїхати в іншу країну євросоюзу на відпочинок (Італія, Іспанія, тощо). Чи можу, маючи просрочений безвіз і печатку, користуватись послугами аероперевезень в Польщі, або в Німеччині, для вильоту до інших країн, або взагалі чи маю право на перетин кордону з іншими країнами ЄС і право повернутись без проблем назад Польщі? Дуже дякую.

  Подобається

  1. Нажаль, після вичерпання днів безвізу “на печатці” ви можете перебувати лише в Польщі, усі інші країни шенгенської зони стануть вам доступні лише після перебування вдома 91 день чи більше

   Подобається

 60. Доброго дня. В мене склалася ситуація такого плану. Я в’їхав в Польщу по національній візі, скалав документи та карту побуту,печатка стоїть.Національна віза дію закінчила. В тому випадку якщо я хотів би поїхати додому чи зможу я повернутись по шопінг візі?

  Подобається

  1. Якщо у вас від моменту закінчення візи до моменту виїзду минуло менше 90 днів, то так – у вас є вільні дні шенгенського коридору і будь-яка шенгенська віза (туристична, шопінгова тощо) дає вам право на в’їзд.
   Якщо ж ви перебуваєте “на печатці” понад 90 днів, то шенгенська віза вам не допоможе, потрібна національна або 91 день перебування вдома, тоді відкриється новий коридор

   Подобається

 61. Добрий день. Умене таке питання маючи біометричний паспорт і штамп у ньому чи можу виїхати з польщі, а потім і приїхати? На карту чекаю з минулого року. Чи потрібно робити туристичну візу

  Подобається

  1. Виїхати можете. Аби заїхати потрібна віза Д (не туристична) або треба пробути вдома більше 3-х місяців, тоді відкриється новий коридор по безвізу

   Подобається

 62. Доброго дня скажіть будь ласка якщо я подала на карту тимчасового побиту в жовтні після закінчення візи поїхала додому на місяць .Приїхала по безвізу і далі чекаю на карту безвіз закінчився ще 17 березня.Якщо я захочу поїхати на Україну то чи не депортують мене.?

  Подобається

  1. Якщо у вас є документ, який підтверджує подачу документів на карту – то ви знаходитеся легально і підстав для депортації нема.
   Але знову заїхати по безвізу ви зможете лише після 3-х місяців перебування вдома, коли знову відкриється коридор, або вам доведеться відкривати візу

   Подобається

 63. Доброго дня)в мене така ситуація, я до Польщі виїхала із біометричним паспортом, і офіційно працевлаштуватись на роботі,і вирішили подати на карту побиту…але на неї довго ж чекати…але ж у паспорті б’ють штамп що я чекаю на карту…то чи зможу я після використання 90 днів дальше перебувати в Польщі лише з тою печаткою, і якщо на п’ятому місяці мого перебування в Польщі чи зможу я виїхати в Україну, і мені не дадуть депорт так як пройшло більше ніж 90 днів перебування??
  Дякую)

  Подобається

  1. З того моменту, як ви пмодали документи на карту – ваше перебування в Польщі є легальним. Навіть після того, як у вас вичерпалися дні безвізу. Якщо вам в паспорті поставили штамп – тим краще, ви зможете іі показувати перевіряючим, на кордоні також. Депорт з цієї причини вам не загрожує

   Подобається

 64. Моєму сину відкрила візу з 1 червня 2017 р по 1 червня 2018 р на 100 днів ми скористались ними і перетнули кордон туди і назад і в’їхали по без візу, малому від чоловіка роботи подали на побит часовий і дитина перебуває на печатці у Польщі, нам потрібно в лютому 2018 перетнути кордон в Україну але в кінці березня я хочу вернутися, тому маю проблему так, як візу 100 днів на рік вибули і без віз 90 на 180 також, що нам робити яку візу відкривати, можливе запрошення в гості до родини?

  Подобається

  1. Вам в будь-якому разі буде потрібна віза Д (національна), аби в’їхати до Польщі. Яка підстава такої візи – вирішувати вам.
   Запрошення в такому разі, можливо, не кращий вихід – законом регламентовано, хто може давати запрошення, і карти вашого чоловіка може бути недостатньо для цього.
   Спробуйте дізнатися в консульстві – які документи вам підійдуть для національної візи.
   Поточну візу можна скасувати одночасно із поданням нової заяви

   Подобається

 65. Здраствуйте ,я так понял уже не получится заехать в польшу по без визу если находился там на печатке?надо ждать коридор?

  Подобається

   1. А как по считать коридор?я выехал 23 декабря 2017!И еще один вопросик,национальная виза d закончилась у меня 30.06.2017,могу ли я сейчас открыть национальную визу d

    Подобається

   2. 1. Детальная инструкция как пользоваться калькулятором и ссылка на сам калькулятор находится тут: https://leewadia.wordpress.com/2017/08/14/visa-calculator/?aff=3043
    2. Вы можете получить визу Д даже сразу после окончания предыдущей, если у вас есть для нее основания (например – “воевудское” разрешение на работу). Если вы говорите о полугодовой визе типа Д05, которая выдается на основании освядченя, то и ее вы тоже можете получить, поскольку у вас уже прошло 6 месяцев после предыдущей

    Подобається

 66. Дякую за статю!
  Ділюся досвідом в’їзду в Польщу 1.12.18 з біометричним паспортом, печаткою і зезволєнієм. 90 днів ще не вичерпані.
  Прикордоник запитував страховку. Сказала, що маю зуз. Підтвердження було лише на телефоні.
  Також запитав умову найму (через зуз?). Не мала її при собі. Казала, що умова найму підтверджена зезволєнієм. Проронувала показати виписку про зарплату в моєму інтернет банкінгу… Не захотів дивитися. Переглянув історію моїх перетинів кордону (по візі Д) і зі скрипом пропустив. Висновок: треба тягати з собою всі оригінали документів.

  Вподобано 1 особа

   1. Доброго дня.Подала на карту побиту в травні,дістала папірець з печаткою.Маю візу Д до 9 вересня,хочу 10 серпня поїхати а 18 серпня приїхати.І ще маю не вичерпану біометрію.То як буду їхати до Польщі то жодних проблем не має бути на кордоні?Дякую.

    Подобається

   2. Якщо у вас є діюча віза, то ви можете свободно перетинати кордон. Проблем не буде, якщо ви матимете з собою необхідний пакет доаументів для в’їзду по робочій візі

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s