Подання документів поштою. Від якої дати рахувати?

Posted by

Вже тривалий час звичайна процедура подачі документів до адміністративних органів Польщі є не такою вже й простою задачею – при реєстрації онлайн тижнями неможливо спіймати вільне віконце, телефонна лінія зайнята, їхати у делегатуру не всі мають можливості.
А кінцевий час для подання заяви для отримання дозволу на перебування у Польщі є чітко обмеженим.
Що ж робити?

Все більшої популярності набуває доступна і невибаглива можливість – відправити пакет документів адресату поштою.

Вона  передбачена Законом про іноземців:

Art. 105.
1. Cudzoziemiec składa wniosek o udzielenie mu zezwolenia na pobyt
czasowy osobiście, nie później niż w ostatnim dniu jego legalnego pobytu na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Тобто – “Іноземець подає заяву особисто не пізніше, ніж в останній день його легального перебування на теренах Польщі”.
Як бачимо – тут нема прямої вказівки на те, що можна подати поштою.
Більше того, багато хто вважає, що вимога особистого подання як раз виключає такі опосередковані засоби, яким є пошта.
Але!
Ключовим тут є не слово “особисто”, а відсутність чіткого переліку місць, куди саме іноземець має подати заяву.

А оскільки в Законі про іноземців такі місця прямо не вказані, то тут треба послуговуватися нормами Адміністративного кодексу (Kodeks postępowania administracyjnego), який регулює питання комунікації із різними установами органів влади Польщі:

Art. 2. Kodeks postępowania administracyjnego normuje ponadto postępowanie w sprawie skarg i wniosków (Dział VIII) przed organami państwowymi, organami jednostek samorządu terytorialnego oraz przed organami organizacji społecznych.

І коли вже зрозуміло, що подання пакету документів до певного органу публичної адміністраціїї/ органу влади Польщі, є справою звичайною, залишається останнє питання – яку дату треба вважати датою подання заяви: ту, коли лист потрапив на  пошту (про що є квітанція) чи ту, коли пошта доставила лист адресату?

Тут нам на допомогу приходить наступна стаття Кодексу:

Art. 57.
§ 5. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:
2) nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe;

Звісно, для того, аби мати квитанцію для підтвердження дати відправки, заяву треба відправляти рекомендованим листом (List polecony).
Крім каітанції, такі листи мають ще одну перевагу – номер відправлення, який дозволяє відстежувати його рух через сайт пошти  аж до моменту вручення адресату.

Листуйтеся із адміністративними органами! Не витрачайте час та емоції марно!

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s