Як дочекатися карти побиту в Польщі і зберегти мобільність?

Posted by

Схоже, що безвіз вніс трохи сумбуру в усталену сферу залучення в Польщу трудових мігрантів з України.
Раптово поламалася ціла низка давно перевірених способів заробляння практично на повітрі – тут й торгівля запрошеннями на роботу, й “допоміжні” агенції з візової підтримки, й, власне, візовий збір.
Плюс можливість заробітчан вільно кататися до дому й витрачати зароблене там, а не по місцю своєї вимушеної прив’язки.
Купа фінансових та нефінансовіх втрат, коротко кажучи!

Але польська бюрократія з таким станом речей не змирилася.
Думали посадовці, думали – що ж робити? – і нарешті придумали: у жовтні на офиіційному сайті польської прикордонної служби з’явилося повідомлення, що віднині період очікування, поки розглядається ваша заява на надання дозволу на тимчасове перебування вважається короткостроковим перебуванням і вичерпує шенгенський коридор.
І байдуже, що раніше той самий час рахувався аналогічно до національної візи, байдуже, що у більшості випадків той коридор  вичерпаний, а людина спокійно перебуває у Польщі….
У таких умовах іноземець в Польщі  має добряче замислитися – чи варто їхати додому, бо повернутся зможе лише по національній візі, яку ще треба дочекатися.

Що ж робити?
Знову знехтувати звичайним прагненням побувати вдома? забути про свободу пересування?  відчувати себе заручником?

Ми пропонуємо алгоритм, як в цих умовах зберігти максимальну мобільність.
Чи вартує це все подвоєних зусиль, варішувати звісно ж,   вам.

Отже, якщо ви плануєте перебувати  в Польщі доволі тривалий термін, оптимальним буде зробити так

 1. Якщо на вас поширюються умови безвізового режиму, то найкраще буде приїхати до Польші по біометричному паспорту  (бажано, якщо ви про своє місце роботи/ навчання домовилися заздалегідь і у випадку роботи вам вже зробили освядченіє і почали виготовляти зезволеніє). Втім, підійде й шенгенська віза.

2. Тепер у вас є 90 днів на наступне

 • отримати пакет документів, який дозволяє претендувати на карту тимчасового перебування / національну візу (договір з роботодавцем +  дозвіл  на роботу  АБО документи про зарахування на навчанння АБО інші, екзотичніші варіанти)
 • подати пакет документів на карту тимчасового перебування (найпростіше – поштою)
 • записатися на подачу документів на національну візу до відповідного консульства (подати документи та повернутися треба до того, як вичерпаються ваші 90 днів)
 • взяти вихідні, у визначену дату поїхати додому і подати документи на візу
 • повернутися ще по біометриці (печатка в паспорті вам особливо не потрібна до того моменту, поки у вас є віза, але якщо ви її поставите, суперечити візі вона не буде)

3. Коли віза буде готова – поїхати за нею. Звісно, можна й спланувати віддати / забрати візу за одну поїздку, але не завжди є час на чекання. Друга поїздка тягне додаткові витрати, але й має свої переваги. На цей момент у вас можуть вже бути вичерпані 90 днів безвіза, але це не має значення – виїхати ви зможете “по печатці”, а приїхати – із новенькою візою.

4. Якщо вам доведеться чекати карту довше, ніж термін дії візи – операцію можна й повторити.

5. Після отримання карти не забути коректно анулювати  візу, адже карта і віза Д одночасно існувати не можуть. Теоретично, для анулювання візи треба звернутися у консульський відділ Посольства Польщі. Наприклад, у першу ж планову поїздку до дому. Або ж про діючу візу варто повідомити працівника ужонду вмомент отримання карти. Можливо, вам буде достатньо написати заяву на місці або ж під’їхати до найближчого офісу прикордонної служби.

Занадто складний план?

З огляду на нинішню практику розгляду заяв на тимчасове перебування – це програма дій на рік-півтора щонайменше. Для такого періоду – не такий вже й складний сценарій, правда?
До того ж, все це – вимушена міра власного захисту людини від негативних наслідків бюрократичного хаосу.

Навіщо подаватися на карту, якщо й так є віза?
В принципі, за нинішніх умов карта справді виглядає зайвою принадою. Та ще й вартує додаткові гроші. Але…
Після того, як карту вдасться дочекатися, вона виявиться зручнішою за візу.  Для оформлення нової вже не треба їздити через кордон, а діє вона до вигтовлення нової. Зрештою, карту можна отримати одразу на 3 роки, а візу – ні.
Підстраховка візою виправдана лише в ситуації довгого очікування першої карти. Але саме в цей період в поточних умовах вона дозволяє бути мобільним, подорожувати шенгенською зоною і не відчувати надмірної залежності від обставин.

Хоча, звісно,  завжди є надія, що вся ця бюрократія буде приборкана і отримати завітний пластик можна буде у короткі терміни, передбачені законами.
Щойно таке станеться – цей алгоритм можна буде благополучно забути.

Advertisements

88 comments

 1. доброго дня підскажіть будьласка. чекаю на картурі, рік і 4 місяці. чи є можливість якось це пришвидшити. я маю наувазі написати письмо до ужонду, про те що вони затримують строки

  Подобається

 2. Я подав на карту побиту штампа немає 29.08.2018 біометрична віза закінчилась 17.09.2018 маю тільки Dane do sprawdzenia stanu sprawy письма від уженди ще не отримував хоть прийшло два місяці підкажіть будь-ласка що робити і чи я зараз перебуваю легально і Польщі

  Подобається

  1. Ви перебуваєте легально.
   Відповідно до 108-й статті закону про іноземців – перебування іноземця є легальним з моменту подання заяви на побит до моменту, коли буде винесене остаточне рішення по справі.
   В подібній до вашої ситуації знаходяться багато наших співгромадян

   Подобається

 3. Добрий день. Цікавить одне питання. На даний момент знаходжусь в Польщі та маю робочу візу до 06.2019. Працюю через агенцію, фірма хоче влаштувати мене на пряму, подає документи на карту побуту. Чи зможу я поїхати в кінці грудня на Україну та повернутись в січні по своїй старій візі, чи не анулюють її? Гарно дякую.

  Подобається

  1. Візу відкриваєте ви особисто і процедура онулювання візи передбачає заяву від вас.
   Агенція анулювати вашу візу не може.
   При перетині кордону вам потрібно буде мати документи від нового роботодавця (умову та дозвіл на працю)

   Подобається

   1. То есть если у меня есть действующая виза, условие труда и зазволение, но при этом стоит печать в паспорте и я жду карту побыта я могу спокойно поехать в Украину и вернуться? При этом дождусь карты и печать не аннулируют?
    заранее благодарю)

    Подобається

 4. тобто якщо подав поштою 21.09 в заяяві число 21.09 то немаючи на руках ніяких документів пока в мене 25.09 не буде прострочки візи???

  Подобається

 5. добоого дня.подав документи поштою на карту побуду 21.09 віза закінчується 25.09 як зрозуміти відколи прийнята заява і чи вчасно дійде лист чи не буде прострочки візи.дуже прошу допомогти залишилось два дня візи

  Подобається

 6. Доброго дня! Надайте будь ласка роз’яснення у наступному: чоловік знаходиться у Польщі по безвізу. Офіційно працевлаштований. Домовився з шефом про подачу документів на карту. Заповнили заяву, і дали на руки ксерокопію цієї заяви з “мокрою” червоною печаткою, вірніше, то штамп. (там стоїть дата). Так от, у мене питання: чи є копія такої заяви підтвердженням, що документи на карту подані та зареєстровані? Де дізнатися про процедуру оформлення карти? (знаходимося у м. ТИХИ, фотокартки та відбитки не брали). Безвіз закінчується через 3 дні. Дякую.

  Подобається

  1. Заяви на карту пошикачі подають особисто. Отже, цей папірець ваш чоловік мав отримати у відповідному відділі ужонду.
   Судячи із вашого опису – можна вважати, що папірець із червоною печаткою дійсно є підтвердженням подачі документів.
   Процедура оформлення карти має бути викладена на сайті воєвудства, в якому ви знаходитеся

   Подобається

 7. Добрий день! Маю просто до абсурда смішну ситуацію. Подав на КП документи на початку травня і по слухам зрозумів, що розгляд справи буде десь 9 місяців. Виїхав додому, щоб зробити візу. В понеділок подав всі документи, а в середу вже приходить смс про децизію. Я раніше 19 точно не зможу приїхати в Польщу. Чи є якийсь період для відбору децизії чи не важливо коли її забирати? Прошу про якнайшвидший контакт.

  Подобається

  1. Тиждень на те, аби отримати децизію у вас точно є, не варто хвилюватися.
   Ситуація й стравді забавна. І, звісно, шкода часу й грошей, які пішли на отримання візи.
   Вітпємо із швидким розглядом справи! Далеко не всім так щастить!

   Подобається

   1. Але в мене не виходить якраз попасти на цей період. 18 забирати візу і приїхати зможу 19 ввечері. Сконтактуватися через телефон в мене не виходить. Що буде якщо я пізніше заберу децизію?

    Подобається

   2. В який – цей період?
    Йшлося про тиждень суто тому, що відсьогодні до 19-го як раз тиждень.
    Нема такої вимоги, щоб децизію отримали у насьільки стислі терміни.
    Тим більш, що у вас ситуація очевидна – відомо коли ви подали на візу, коли отримали і коли в’їхали в Польщу. Не має бути до вас питань, не хвилюйтеся

    Подобається

   3. Тобто немає різниці коли відбирати децизію? Головне її відібрати?

    Подобається

  1. Дія карти не подовжується. Після спляття терміну її дії потрібно подавати нову заяву і повний пакет документів за мінусом тесту ринку праці, якщо роботодавець той самий

   Подобається

  1. Процедура отримання карти сильно залежить від воєвудства.
   Для початку – прочитайте уважно лист щодо децизії, який ви отримали. Там має бути інструкція – що вам робити далі

   Подобається

 8. Доброго дня!
  Допоможіть, будь ласка, розібратись у наступному.
  Син їде на навчання до Польщі (державні річні мовні курси при Краківській політехніці). В запрошенні на навчання вказаний строк з 1.10.2018 – по 30.06.2019.
  Дія біометричного паспорту, в який буде ставитись національна віза, закінчується 11.06.2019 . На жаль, на цей паспорт наразі оформлено багато документів і поміняти його не встигаємо. Другий паспорт буде готовий у вересні. Тобто зараз син може отримати візу у діючій паспорт терміном лише до півроку. Зараз я бачу два варіанти подальших дій:
  1. На початку 2019 року під час канікул отримати національну візу на залишки строку навчання у другий (новий) біометричний паспорт;
  або
  2. Оскільки він має намір після курсів подовжувати навчання у польському ВНЗ, то доцільно було б протягом цього навчального року подати документи на карту тимчасового побиту на підставі другого (нового) паспорту.
  В зв’язку з цим маю питання:
  – Чи є річні мовні курси при польському ВНЗ підставою для подання заяви на карту побиту)?
  – Якщо так, то поки буде розглядатись питання з картою, може спливти дія національної піврічної візи у першому (старому) паспорті. Чи може син навідуватись в Україну по безвізу із цим паспортом, чи будуть діяти для нього 90 днів після закінчення національної візи? І взагалі, яким паспортом йому доцільніше буде користуватись при перетині кордону до отримання карти побиту?

  Подобається

  1. Хороше запитання, дякуємо.
   Можливо, його варто буде навіть поставити окремою публікацією.

   Якою б не була тривалість навчання, візу все одне видадуть до 11/03 (має залишатися 3 місяці до кінця дії паспорта).

   Так, на карту на підставі навчання на курсах подавати можна. Головне, щоб до кінця курсів залишалося не менше 91 дня.
   Після закінчення візи у вашого сина буде ще 90 днів безвізу.

   Виходів з вашої ситуації є принаймні 3.
   Якому з них ви надасте перевагу – вирішувати вам.

   1. Отримати національну візу на максимально можливий термін по старому паспорту. По закінченні візи намагатися розтягнути безвіз до кінця навчання (кілька разів виїжджати в Україну)

   2. Отримати візу до березня в старому паспорті. В зручний час після отримання нового паспорту подати на нову візу до кінця навчання. Одночасно із видачею нової візи попередня буде скасована.
   У цьому випадку син зможе скористатися безвізом влітку для подорожей та для подачі документів у виш, якщо це буде потрібно.

   3. Подати в Польщі на карту побиту перед тим, як закінчиться віза. Статус “очікування карти” дасть можливість залишатися в Польщі після того, як закінчаться й віза, й безвіз. Після заввершення курсів відкликати заяву на карту і отримати сплачені за неї гроші.
   Те, що ваш син планує продовжувати навчання у виші в даному випадку для карти не має значення – на момент закінчення курсів зарахування у виш ще не буде, треба виїхати і повертатися вже на початку навчального року

   Подобається

   1. Спасибо за подробный ответ. На сегодняшний момент получена студенческая виза на 170 дней (как и предполагалось), ждем новый паспорт. Сын попробует подать документы на карту побыту в этом году, если получится (поставлена виза категории D 11 – это учеба, но не в вузе).

    Подобається

   2. Спасибо за інформацию.
    Обратите внимание – подавать на карту нужно будет по тому паспорту, по которому был последний въезд в Польшу и есть соответствующий штамп.

    Подобається

 9. “- записатися на подачу документів на національну візу до відповідного консульства (подати документи та повернутися треба до того, як вичерпаються ваші 90 днів)
  – взяти вихідні, у визначену дату поїхати додому і подати документи на візу
  – повернутися ще по біометриці (печатка в паспорті вам особливо не потрібна до того моменту, поки у вас є віза, але якщо ви її поставите, суперечити візі вона не буде)”

  А тепер, шановні, поясніть як в’їхати в Польщу по безвізу після подачі документів на візу і як за цією самою візою поїхати на Україну якщо при подачі документів оригінал паспорта забирають щоб, власне, вклеїти в нього візу.
  Це перше.

  По-друге, відлік безвізових днів (якщо не брати до розрахунку ситуації коли перебування здійснюється на шенгенській візі типу “C”) припиняється в момент перетину польського кордону і в’їзді в Україну.

  Стаття дуже цікава й повчальна, але описані вище пункти слід допрацювати.

  Подобається

  1. Від моменту подачі документів на візу до моменту її отримання проходить аж тиждень.
   Так, цей тиждень варто почекати в Україні аби надалі цілий рік мати можливість вільно їздити.
   Ті, в кого є два паспорти, можуть поїхати та повернутися, але чи варто?

   щодо обрахунку днів.
   так, при в’їзду в Україні безвізові дні не витрачаються.
   саме тому, якщо встигнути поїхати ДО того, як витрачені 90 днів, тоді можна заїхати ще до отримання візи.
   а якщо мати візу, то вже немає значення, чи залишилися дні безвізу, чи ні

   Подобається

 10. Добрий день. Подався на карту 30.10.17 печаті в паспорті не маю, ні якого листа не отримував. Прийшовши в секреторіат не отримав ніякої відповіді. Підскажіть що робити?

  Подобається

   1. Максимальний, встановлений законом термін для відповідей на лист – 30 днів. На листи не завжди відповідають, але часто це пов’язано із тим, зо замість листа вчиняють певну дію – наприклад, запрошують до інспектора/ здачу відбитків або надсилають децизію.
    Якщо у вас вже минуло 30 днів і нама жодної реакції – варто подати скаргу до Urzędu do Spraw Cudzoziemców https://udsc.gov.pl/urzad/skargi-i-wnioski/

    Подобається

 11. Доброго времени суток. Хороший план! Есть только один вопрос: если подал документы на визу в визовый центр или консульство ВМЕСТЕ С ПАСПОРТОМ, то, внимание сам вопрос, на основании какого документа человек будет пересекать границу и возвращаться обратно за визой?
  С уважением, Роман

  Подобається

  1. Тут есть 2 варианта ответа:
   1. После того, как анкета на вызу подана, визу ждать осталось прымерно 5-6 дней. Есть ли смысл ездить на несколько дней туда-сюда? Не лучше ли просто дождаться визы? Тем более, если безвиз исчерпан, то все равно придется подождать, потому что без визы и не пустят.
   2. Если документ для пересечения границы есть (еще действующая карта, например) и не жалко денег/времени на поездку туда-сюда, то это сработает в случае, если есть 2-й паспорт.
   Если же все эти “если” не складываются – тогда да, вы указали на узкое место в схеме 😉

   Подобається

 12. Доброго дня! Подача документiв на карту побиту була 03.01.2018, штамп маю. Чи можу я виїхати до України на пару тижнів, на основі штампу. Паспорт не біометричний! Всі дозволи на працю маю.

  Подобається

 13. Доброго дня! В мене таке питання залишилося 10 днів безвізу чи можу я подати документи на отримання карти і перебувати на території Польщі? (які терміни подачі документів?) Якщо можна, то чи зможу я без проблем виїхати на Ураїну якщо і ще неотримав карти.

  Подобається

  1. Так, за законодавством ви маєте право подати на карту хоч й в останній день безвізу і надалі залишатися в Польщі легально.
   Чи можливо це реалізувати практично? Це залежить від воєвудства, від черги на поданні і від терміну виготовлення документів, які необхідні для подання на карту.
   В період очікування карти виїхати з Польщі можна без проблем, повернутися – або по національній візі або через 90 дніа перебування поза шенгеном

   Подобається

 14. Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, перебуваючи в Польші на шенген візі і в той час отримавши карту побиту, чи потрібно при закінченні строку дії візи перетнути кордон і заїхати на карті? чи це відбувається автоматично?
  Дякую

  Подобається

   1. Дякую! а чи можливо на біометричному паспорті, вже перебуваючи на території Шенгену 85 днів (не маючи жодних інших документів для виїзду) поїхати ще на 10 днів в Хорватію? чи буде там новий відлік днів, так як Хорватія не входить в Шенген і чи можна буде ще за тих , скажімо 5 днів , які залишилися повернутися в Україну?

    Подобається

   2. Наш сайт – про Україну та Польщу. Шукайте, будь ласка, правила перетину кордону з Хорваітєю на сайтах, які ближчі до Хорватії

    Подобається

 15. Добрий день!
  По-перше, дякую людині, яка відповідає на всі питання! Сподіваюсь, що є можливість відповісти і на моє 🙂

  Яким чином можна отримати штамп в паспорт для того, щоб при виїзді з Польщі не порушити правила Шенгену? Аплікація на карту побиту була 12.01.2018. Строк перебування 190 днів вийшов , а вʼїхали по безвізу. Лист про призначення інспектора до справи ще не прийшов. Ужонд у Вроцлваві.

  Які є формальні і неформальні методи дізнатись:
  – який інспектора буде розглядати справу
  – і як отримати штамп в паспорт ?

  Dzięki,
  Denys!

  Подобається

  1. Печатка в паспорті не є вимогою шенгенського кодексу. Отже, за її відсутності людина шенгенські правила не порушує;
   Печатку передбачає польський закон про іноземців. Але! В ньому нема вимоги, аби ви ставили печатку. Там сказано: “Воєвуда ставить печатку”.
   Тобто, закон регламентує дії воєвуда, але не ваші.
   При тоточному рівні комп’ютерізації папірець не має визначального значення.
   Запитань на кордоні не буде, якщо ваша справа внесена у загальний реєстр. Якщо від дати подання минуло 5 місяців, то скоріше за все ваша справа вже є в реєстрі (принаймні повідомлень про затягування на цьому етапі поки що немає). Якщо ви хочете мати підтвердження для прикордонників, то вам може бути достатньо папірця, який видають при поданні заяви. Або можна написати листа на ужонд, щоб вам повідомили номер справи та ім’я інспектора (відповідь теж буде документом для прикордонників). Але на такі листи у Вроцлаві відповідають неохоче

   Подобається

   1. Дякую за таку розгорнуту відподь!
    – “Але на такі листи у Вроцлаві відповідають неохоче”
    Як Ви думаєте, чи можливо тоді отримати якесь формальне підтвердежння іншим шляхом, наприклад, піти особисто в Ужонд (типу в який-небудь конкретний кабінет, заповити заяву, тощо) ?

    Подобається

   2. Це малопродуктивно. Витратити купу часу в черзі, аби почути – чекайте на лист?
    Тут ви можете знайти лист від воєвуди, в якому він стверджує, що й без печатки все суперово. Його можна роздрукувати та казувати прикордонникам у крийньому разі: https://leewadia.wordpress.com/2018/02/26/wojewoda/

    Подобається

 16. чи можна виїхать з Польши в Ураїну а по печатці а через 10 днів заїхать назад немаючи днів по визі і безвизу.

  Подобається

 17. Добрий день! Плануємо завезти дітей в Польщу з 1.06.2018. по безвізу для адаптації . Чи потрібно буде повертатися з дітьми в Україну до 90 днів перебування для послідуючого відкриття візи для навчання в школі. І чи взагалі потрібна така віза, чи можливо це зробити на території Польщі

  Подобається

  1. Віза відкривається тільки в Україні.
   в Польщі ви можете подати дітей на карту побиту.
   але треба брати до уваги, що під час очікування карти вони зможуть поїхати додому, але не зможуть повернутися до Польщі без візи.
   якщо для вас важлива можливість, аби діти навідували родичів, подорожували Європою тощо, то віза буде кращим рішенням, ніж очікування карти.
   але для отримання візи дітям треба буде поїхати до України

   Подобається

 18. Дружина півроку очікує на отримання тичасової карти побиту. При цьому зараз проживає в Польщі на “печатці” в паспорті. Чи має вона право працювати ? Якщо ні, то яка відповідальність їй загрожує в разі викриття даного факту?

  Подобається

  1. Вона має право працювати, якщо має дозвіл на працю – зезволеня чи освядченя, або, за певних умов, коли заява на отримання зезволеня подана, але воно ще не отримане.
   Робота без дозолу є дуже серйозним порушенням. Якщо факт роботи без дозволу буде встановлений, працівник ризикує отримати штраф, відмова у видачі карти, припис виїхати з Польщі та заборону в’їзду в Польщу/шенгенську зону на декілька років

   Подобається

 19. Добрий вечір! При відкритті національної візи чи не буде припинено чи анульовано розгляд справи про надання тимчасової карти побиту в уженді?

  Подобається

 20. Підскажіть будь ласка, коли закінчилася біометрія і чекаєш на карту часового побиту на основі роботи (є печатка на папері) чи можна виїхати в Україну чи Німеччину зробити шенген візу (туристичну, гостьову чи шопінг), по ній вїхати в Польщу працювати і подорожувати по Європі?

  Подобається

  1. Шенгенську візу українцям відкривають лише в Україні, в інших країнах це зробити неможливо.
   Якщо закінчилася біометрія, то шенгенська віза не допоможе – це один й той же обрахунок днів перебування, і він у вашому випадку вичерпався перебуванням на печатці

   Подобається

   1. тобто в такому випадку тільки національну робочу візу варто робити? з нею можна подорожувати по Європі?

    Подобається

 21. Для перетину кордону в Польщу неповнолітньою дитиною в супроводі одного з батьків необхідно мати нотаріально засвідчену згоду іншого. Чи існує відповідальність в разі неповернення дитини в Україну в строк, який зазначений в дозволі ? І який механізм дії для повернення дитини? Дякую.

  Подобається

  1. Відповідальність, звісно існує. Домогтися відповідальності можна через судове рішення. Інших механізмів нема.

   =====
   Просимо звернути увагу – ваше питання не стосується теми публікації.
   Проте на сайті є багато статей, які стосуються перетину кордону дітьми.
   Ми з вами зробимо інформацію на сайті більш ефективною, якщо будемо дотримуватися тематики.

   Подобається

  1. Автоматичного анулювання карти не відбувається. Для того, аби карта була анульована, має бути або ваша заява або мають виникнути серйозні проблеми із дотриманням законодавства (вони перелічені у ст.100 закону про іноземців). Сподіваємося, у вас таких підстав не виникне.
   Також врахуйте, будь ласка, що ви зобов’язані у 14-денний термін повідомити воєвуду про втрату роботи і у 30-денний – про працевлаштування на новому місці.
   Після зміни роботодавця ви маєте подати заяву на нову карту, при тому попередня буде діяти до моменту видачі нової

   Подобається

   1. Скажіть, будь ласка, якщо в паспорті вже не має вільних сторінок, то чи можуть в уженді поставити штамп про зміну роботодавця на сторінці з особливими відмітками.

    Подобається

   2. В уженді можуть поставити лише один штамп в паспорт – про те, що подана заявана карту. При зміні роботодавця штамп в паспорт не ставиться.

    Подобається

 22. Добрый день, маю таке питання. Маю карту часового побуту до 05. 2019 от попереднього роботодавця, подал документи на наступну. Чи могу поїхати до ЕС по старій карті ?

  Подобається

 23. Добрий день. Підскажіть будь-ласка, чи зможемо ми влаштувати дитей віком 7 та 12 років до школи в Польщі, маючи національну візу. Чи все-таки необхідно дочекатися тимчасової карти побиту?

  Подобається

 24. Добрий день. Дружина подала документи на карту тимчасового побиту. Має печатку в паспорті. 90 днів коридору безвізу вже використані.Слідуючий коридор відкривається 10 червня 2018 року. Має гарну роботу. Але невідомо, скільки часу ще займе отримання карти побиту і чи взагалі не буде відмови. Які варіанти можливі для відвідування сім”ї в Україні і повернення назав в Польщу?

  Подобається

  1. Якщо ваша дружина знаходиться в Польщі, то “наступний коридор” в неї відкриється лише після перебуваня вдома 91 день. Допоки людина в Польщі “на печатці” понад 90 днів, то шенгенський коридор вичерпаний.
   При перебуванні на печатці варіантів в’їзду в Польщу лише два – пробути вдома 91 день або національна віза.

   Подобається

   1. Дякую! Але є деякі уточнення: печатка датована кінцем листопада 2017 року. З того часу кожного місяця вона
    здюйснювала поїздки в Україну строком на 5-6 днів і поверталася до Польщі. Як правильно вирахувати, коли вичерпаний шенгенський коридор. І на якій підставі подавати документи на отримання національної візи. Дякую!

    Подобається

   2. Здається, шенгенський коридор вичерпався завсім нещодавно.
    На сьогодні з 30 листопада (дата взята для прикладу) минуло 141.
    Вашій дружині просто повезло, що вона встигла в’їхати поки були доступні дні коридору.
    Для візи потрібні ті документи, які подавалися на карту побиту – дозвіл на працю та угода з працедавцем.

    Подобається

   3. Добрий день. Який термін з дня подачі документів відкриття національної візи і на який строк може бути відкрита віза? Чи можливо це зробити без фізичної присутності моєї дружини, але при наявності всіх необхідних документів в мене.

    Подобається

   4. Терміни залежать виключно від консульства, вони ніде не унормовані.
    Подача документів на визу здійснюється особисто

    Подобається

 25. добрий вечір! я подала документи на карту побиту, але ні печатки ні децизії ще не маю.
  чи зможу я, якщо використаю всі 90 днів безвізу, залишатися в польщі?
  чи я змушена повертатись на Україну і робити візу для того щоб чекати на карту?
  чи я зможу легально перебувати в польщі навіть по закінченню безвізу?

  Подобається

   1. Добрый день .была на печати в польше 1 год следовательно дни бевиза вычерпаны,выехала в Украину и сделала визу Д на 180 дней .вопрос буду вьезжать по визе и если я пробуду 180 дней по визе д,откроются ли дни безвиза???или надо выезжать в Украину на 90 дней?спасибо

    Подобається

   2. Да, безвизовый (шенгенский) коридор откроется.
    Нет, выезжать не обязательно. Безвиз будет действовать и без пересечения границы

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s