Як дочекатися карти побиту в Польщі і зберегти мобільність?

Posted by

Схоже, що безвіз вніс трохи сумбуру в усталену сферу залучення в Польщу трудових мігрантів з України.
Раптово поламалася ціла низка давно перевірених способів заробляння практично на повітрі – тут й торгівля запрошеннями на роботу, й “допоміжні” агенції з візової підтримки, й, власне, візовий збір.
Плюс можливість заробітчан вільно кататися до дому й витрачати зароблене там, а не по місцю своєї вимушеної прив’язки.
Купа фінансових та нефінансовіх втрат, коротко кажучи!

Але польська бюрократія з таким станом речей не змирилася.
Думали посадовці, думали – що ж робити? – і нарешті придумали: у жовтні на офиіційному сайті польської прикордонної служби з’явилося повідомлення, що віднині період очікування, пока розглядається ваша заява на надання дозволу на тимчасове перебування вважається короткостроковим перебуванням і вичерпує шенгенський коридор.
І байдуже, що раніше той самий час рахувався аналогічно до національної візи, байдуже, що у більшості випадків той коридор  вичерпаний, а людина спокійно перебуває у Польщі….
У таких умовах іноземець в Польщі  має добряче замислитися – чи варто їхати додому, бо повернутся зможе лише по національній візі, яку ще треба дочекатися.

Що ж робити?
Знову знехтувати звичайним прагненням побувати вдома? забути про свободу пересування?  відчувати себе заручником?

Ми пропонуємо алгоритм, як в цих умовах зберігти максимальну мобільність.
Чи вартує це все подвоєних зусиль, варішувати звісно ж,   вам.

Отже, якщо ви плануєте перебувати  в Польщі доволі тривалий термін, оптимальним буде зробити так

 1. Якщо на вас поширюються умови безвізового режиму, то найкраще буде приїхати до Польші по біометричному паспорту  (бажано, якщо ви про своє місце роботи/ навчання домовилися заздалегідь і у випадку роботи вам вже зробили освядченіє і почали виготовляти зезволеніє). Втім, підійде й шенгенська віза.

2. Тепер у вас є 90 днів на наступне

 • отримати пакет документів, який дозволяє претендувати на карту тимчасового перебування / національну візу (договір з роботодавцем +  дозвіл  на роботу  АБО документи про зарахування на навчанння АБО інші, екзотичніші варіанти)
 • подати пакет документів на карту тимчасового перебування (найпростіше – поштою)
 • записатися на подачу документів на національну візу до відповідного консульства (подати документи та повернутися треба до того, як вичерпаються ваші 90 днів)
 • взяти вихідні, у визначену дату поїхати додому і подати документи на візу
 • повернутися ще по біометриці (печатка в паспорті вам особливо не потрібна до того моменту, поки у вас є віза, але якщо ви її поставите, суперечити візі вона не буде)

3. Коли віза буде готова – поїхати за нею. Звісно, можна й спланувати віддати / забрати візу за одну поїздку, але не завжди є час на чекання. Друга поїздка тягне додаткові витрати, але й має свої переваги. На цей момент у вас можуть вже бути вичерпані 90 днів безвіза, але це не має значення – виїхати ви зможете “по печатці”, а приїхати – із новенькою візою.

4. Якщо вам доведеться чекати карту довше, ніж термін дії візи – операцію можна й повторити.

5. Після отримання карти не забути коректно анулювати  візу, адже карта і віза Д одночасно існувати не можуть. Теоретично, для анулювання візи треба звернутися у консульський відділ Посольства Польщі. Наприклад, у першу ж планову поїздку до дому. Або ж про діючу візу варто повідомити працівника ужонду вмомент отримання карти. Можливо, вам буде достатньо написати заяву на місці або ж під’їхати до найближчого офісу прикордонної служби.

Занадто складний план?

З огляду на нинішню практику розгляду заяв на тимчасове перебування – це програма дій на рік-півтора щонайменше. Для такого періоду – не такий вже й складний сценарій, правда?
До того ж, все це – вимушена міра власного захисту людини від негативних наслідків бюрократичного хаосу.

Навіщо подаватися на карту, якщо й так є віза?
В принципі, за нинішніх умов карта справді виглядає зайвою принадою. Та ще й вартує додаткові гроші. Але…
Після того, як карту вдасться дочекатися, вона виявиться зручнішою за візу.  Для оформлення нової вже не треба їздити через кордон, а діє вона до вигтовлення нової. Зрештою, карту можна отримати одразу на 3 роки, а візу – ні.
Підстраховка візою виправдана лише в ситуації довгого очікування першої карти. Але саме в цей період в поточних умовах вона дозволяє бути мобільним, подорожувати шенгенською зоною і не відчувати надмірної залежності від обставин.

Хоча, звісно,  завжди є надія, що вся ця бюрократія буде приборкана і отримати завітний пластик можна буде у короткі терміни, передбачені законами.
Щойно таке станеться – цей алгоритм можна буде благополучно забути.

Advertisements

47 comments

 1. Доброго дня! Подача документiв на карту побиту була 03.01.2018, штамп маю. Чи можу я виїхати до України на пару тижнів, на основі штампу. Паспорт не біометричний! Всі дозволи на працю маю.

  Подобається

 2. Доброго дня! В мене таке питання залишилося 10 днів безвізу чи можу я подати документи на отримання карти і перебувати на території Польщі? (які терміни подачі документів?) Якщо можна, то чи зможу я без проблем виїхати на Ураїну якщо і ще неотримав карти.

  Подобається

  1. Так, за законодавством ви маєте право подати на карту хоч й в останній день безвізу і надалі залишатися в Польщі легально.
   Чи можливо це реалізувати практично? Це залежить від воєвудства, від черги на поданні і від терміну виготовлення документів, які необхідні для подання на карту.
   В період очікування карти виїхати з Польщі можна без проблем, повернутися – або по національній візі або через 90 дніа перебування поза шенгеном

   Подобається

 3. Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, перебуваючи в Польші на шенген візі і в той час отримавши карту побиту, чи потрібно при закінченні строку дії візи перетнути кордон і заїхати на карті? чи це відбувається автоматично?
  Дякую

  Подобається

   1. Дякую! а чи можливо на біометричному паспорті, вже перебуваючи на території Шенгену 85 днів (не маючи жодних інших документів для виїзду) поїхати ще на 10 днів в Хорватію? чи буде там новий відлік днів, так як Хорватія не входить в Шенген і чи можна буде ще за тих , скажімо 5 днів , які залишилися повернутися в Україну?

    Подобається

   2. Наш сайт – про Україну та Польщу. Шукайте, будь ласка, правила перетину кордону з Хорваітєю на сайтах, які ближчі до Хорватії

    Подобається

 4. Добрий день!
  По-перше, дякую людині, яка відповідає на всі питання! Сподіваюсь, що є можливість відповісти і на моє 🙂

  Яким чином можна отримати штамп в паспорт для того, щоб при виїзді з Польщі не порушити правила Шенгену? Аплікація на карту побиту була 12.01.2018. Строк перебування 190 днів вийшов , а вʼїхали по безвізу. Лист про призначення інспектора до справи ще не прийшов. Ужонд у Вроцлваві.

  Які є формальні і неформальні методи дізнатись:
  – який інспектора буде розглядати справу
  – і як отримати штамп в паспорт ?

  Dzięki,
  Denys!

  Подобається

  1. Печатка в паспорті не є вимогою шенгенського кодексу. Отже, за її відсутності людина шенгенські правила не порушує;
   Печатку передбачає польський закон про іноземців. Але! В ньому нема вимоги, аби ви ставили печатку. Там сказано: “Воєвуда ставить печатку”.
   Тобто, закон регламентує дії воєвуда, але не ваші.
   При тоточному рівні комп’ютерізації папірець не має визначального значення.
   Запитань на кордоні не буде, якщо ваша справа внесена у загальний реєстр. Якщо від дати подання минуло 5 місяців, то скоріше за все ваша справа вже є в реєстрі (принаймні повідомлень про затягування на цьому етапі поки що немає). Якщо ви хочете мати підтвердження для прикордонників, то вам може бути достатньо папірця, який видають при поданні заяви. Або можна написати листа на ужонд, щоб вам повідомили номер справи та ім’я інспектора (відповідь теж буде документом для прикордонників). Але на такі листи у Вроцлаві відповідають неохоче

   Подобається

   1. Дякую за таку розгорнуту відподь!
    – “Але на такі листи у Вроцлаві відповідають неохоче”
    Як Ви думаєте, чи можливо тоді отримати якесь формальне підтвердежння іншим шляхом, наприклад, піти особисто в Ужонд (типу в який-небудь конкретний кабінет, заповити заяву, тощо) ?

    Подобається

   2. Це малопродуктивно. Витратити купу часу в черзі, аби почути – чекайте на лист?
    Тут ви можете знайти лист від воєвуди, в якому він стверджує, що й без печатки все суперово. Його можна роздрукувати та казувати прикордонникам у крийньому разі: https://leewadia.wordpress.com/2018/02/26/wojewoda/

    Подобається

 5. чи можна виїхать з Польши в Ураїну а по печатці а через 10 днів заїхать назад немаючи днів по визі і безвизу.

  Подобається

 6. Добрий день! Плануємо завезти дітей в Польщу з 1.06.2018. по безвізу для адаптації . Чи потрібно буде повертатися з дітьми в Україну до 90 днів перебування для послідуючого відкриття візи для навчання в школі. І чи взагалі потрібна така віза, чи можливо це зробити на території Польщі

  Подобається

  1. Віза відкривається тільки в Україні.
   в Польщі ви можете подати дітей на карту побиту.
   але треба брати до уваги, що під час очікування карти вони зможуть поїхати додому, але не зможуть повернутися до Польщі без візи.
   якщо для вас важлива можливість, аби діти навідували родичів, подорожували Європою тощо, то віза буде кращим рішенням, ніж очікування карти.
   але для отримання візи дітям треба буде поїхати до України

   Подобається

 7. Дружина півроку очікує на отримання тичасової карти побиту. При цьому зараз проживає в Польщі на “печатці” в паспорті. Чи має вона право працювати ? Якщо ні, то яка відповідальність їй загрожує в разі викриття даного факту?

  Подобається

  1. Вона має право працювати, якщо має дозвіл на працю – зезволеня чи освядченя, або, за певних умов, коли заява на отримання зезволеня подана, але воно ще не отримане.
   Робота без дозолу є дуже серйозним порушенням. Якщо факт роботи без дозволу буде встановлений, працівник ризикує отримати штраф, відмова у видачі карти, припис виїхати з Польщі та заборону в’їзду в Польщу/шенгенську зону на декілька років

   Подобається

 8. Добрий вечір! При відкритті національної візи чи не буде припинено чи анульовано розгляд справи про надання тимчасової карти побиту в уженді?

  Подобається

 9. Підскажіть будь ласка, коли закінчилася біометрія і чекаєш на карту часового побиту на основі роботи (є печатка на папері) чи можна виїхати в Україну чи Німеччину зробити шенген візу (туристичну, гостьову чи шопінг), по ній вїхати в Польщу працювати і подорожувати по Європі?

  Подобається

  1. Шенгенську візу українцям відкривають лише в Україні, в інших країнах це зробити неможливо.
   Якщо закінчилася біометрія, то шенгенська віза не допоможе – це один й той же обрахунок днів перебування, і він у вашому випадку вичерпався перебуванням на печатці

   Подобається

   1. тобто в такому випадку тільки національну робочу візу варто робити? з нею можна подорожувати по Європі?

    Подобається

 10. Для перетину кордону в Польщу неповнолітньою дитиною в супроводі одного з батьків необхідно мати нотаріально засвідчену згоду іншого. Чи існує відповідальність в разі неповернення дитини в Україну в строк, який зазначений в дозволі ? І який механізм дії для повернення дитини? Дякую.

  Подобається

  1. Відповідальність, звісно існує. Домогтися відповідальності можна через судове рішення. Інших механізмів нема.

   =====
   Просимо звернути увагу – ваше питання не стосується теми публікації.
   Проте на сайті є багато статей, які стосуються перетину кордону дітьми.
   Ми з вами зробимо інформацію на сайті більш ефективною, якщо будемо дотримуватися тематики.

   Подобається

  1. Автоматичного анулювання карти не відбувається. Для того, аби карта була анульована, має бути або ваша заява або мають виникнути серйозні проблеми із дотриманням законодавства (вони перелічені у ст.100 закону про іноземців). Сподіваємося, у вас таких підстав не виникне.
   Також врахуйте, будь ласка, що ви зобов’язані у 14-денний термін повідомити воєвуду про втрату роботи і у 30-денний – про працевлаштування на новому місці.
   Після зміни роботодавця ви маєте подати заяву на нову карту, при тому попередня буде діяти до моменту видачі нової

   Подобається

   1. Скажіть, будь ласка, якщо в паспорті вже не має вільних сторінок, то чи можуть в уженді поставити штамп про зміну роботодавця на сторінці з особливими відмітками.

    Подобається

   2. В уженді можуть поставити лише один штамп в паспорт – про те, що подана заявана карту. При зміні роботодавця штамп в паспорт не ставиться.

    Подобається

 11. Добрый день, маю таке питання. Маю карту часового побуту до 05. 2019 от попереднього роботодавця, подал документи на наступну. Чи могу поїхати до ЕС по старій карті ?

  Подобається

 12. Добрий день. Підскажіть будь-ласка, чи зможемо ми влаштувати дитей віком 7 та 12 років до школи в Польщі, маючи національну візу. Чи все-таки необхідно дочекатися тимчасової карти побиту?

  Подобається

 13. Добрий день. Дружина подала документи на карту тимчасового побиту. Має печатку в паспорті. 90 днів коридору безвізу вже використані.Слідуючий коридор відкривається 10 червня 2018 року. Має гарну роботу. Але невідомо, скільки часу ще займе отримання карти побиту і чи взагалі не буде відмови. Які варіанти можливі для відвідування сім”ї в Україні і повернення назав в Польщу?

  Подобається

  1. Якщо ваша дружина знаходиться в Польщі, то “наступний коридор” в неї відкриється лише після перебуваня вдома 91 день. Допоки людина в Польщі “на печатці” понад 90 днів, то шенгенський коридор вичерпаний.
   При перебуванні на печатці варіантів в’їзду в Польщу лише два – пробути вдома 91 день або національна віза.

   Подобається

   1. Дякую! Але є деякі уточнення: печатка датована кінцем листопада 2017 року. З того часу кожного місяця вона
    здюйснювала поїздки в Україну строком на 5-6 днів і поверталася до Польщі. Як правильно вирахувати, коли вичерпаний шенгенський коридор. І на якій підставі подавати документи на отримання національної візи. Дякую!

    Подобається

   2. Здається, шенгенський коридор вичерпався завсім нещодавно.
    На сьогодні з 30 листопада (дата взята для прикладу) минуло 141.
    Вашій дружині просто повезло, що вона встигла в’їхати поки були доступні дні коридору.
    Для візи потрібні ті документи, які подавалися на карту побиту – дозвіл на працю та угода з працедавцем.

    Подобається

   3. Добрий день. Який термін з дня подачі документів відкриття національної візи і на який строк може бути відкрита віза? Чи можливо це зробити без фізичної присутності моєї дружини, але при наявності всіх необхідних документів в мене.

    Подобається

   4. Терміни залежать виключно від консульства, вони ніде не унормовані.
    Подача документів на визу здійснюється особисто

    Подобається

 14. добрий вечір! я подала документи на карту побиту, але ні печатки ні децизії ще не маю.
  чи зможу я, якщо використаю всі 90 днів безвізу, залишатися в польщі?
  чи я змушена повертатись на Україну і робити візу для того щоб чекати на карту?
  чи я зможу легально перебувати в польщі навіть по закінченню безвізу?

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s