Як скасувати заяву на карту?

Posted by

Чим довше триває процедура розгляду документів на отримання дозволу на тимчасове перебування, тим частіше трапляється потреба відкликати свою заяву.
Нічого надзвичайного, звичайнісінька статистика.
Причини можуть бути найбанальнішими – набридло чекати карту, отримали візу, у карті нема особливої потреби, а сплачені гроші зайвими не були; поміняли місце проживання, а там простіше подати документи наново, ніж чекати їхньої пересилки; з’явилися підстави отримати карту з іншиму умовами і також простіше податися заново; зрештою – вирішили повертатися додому, тощо.

Те, що до моменту прийняття (позитивної чи негативної) децизії можна встигнути відкликати свою заяву і повернути  внесок, відомо багатьом.
Але написати самостійно заяву – не для всіх є простим завданням.

Пропонуємо вам шаблон такої заяви і сподіваюмося, що він опиниться у вас під рукою саме тоді, коли ви будете його потребувати:

WZOR

WNIOSEK
o umorzenie postępowania administracyjnego

Na podstawie art. 98 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego /Dz.U. z 2013r. poz. 267 z późn. zm./ wnoszę o umorzenie postępowania w sprawie z mojego wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt [i pracę – jesli dotyczy].

Wniosek w sprawie zezwolenia na pobyt [i pracę – jesli dotyczy] złożyłam w [tut. Urzędzie / delegaturze XXXX].

Z powodów osobistych rezygnuje z ubiegania się o udzielenie w.w decyzji.

Jednocześnie proszę o zwrot pieniędzy w kwocie 440,00 zł [340,00 zł,], za wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy [i pracę – jesli dotyczy], w związku z umorzeniem postępowania.

Konto do zwrotu pieniędzy: 0000 0000 0000 0000

Imie, nazwisko.
Data

Заява подається в центральний орган публічної адміністрації воєвудства (не в делегатуру!)

Advertisements

27 comments

 1. Доброго дня. Під скажіть будь ласка як правильно написати заяву в уженд. я подався на сталий побит чекаю децизії і змінив роботодавця ЯК ПРАВИЛЬНО ЗФОРМУЛЮВАТИ ЗАЯВУ

  Подобається

  1. У нас нема окремого зразка заяви про анулювання діючої карти.
   Вона так само пишеться у довільній формі.
   Ви можете взяти за основу цей зразок.
   Зрештою, все, що від вас потрібно, це фраза “Прошу анулювати карту (дані карти)” та ваш підпис

   Подобається

 2. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, якщо точиться справа о сталим побуті, для припинення справи можна використати цей шаблон, чи є інший? Дякую.

  Подобається

  1. Заява про припинення справи пишеться у вільній формі.
   Нема жодних вимог, як саме вона має виглядати.
   Цей текст пропонується як шаблон тим, хто не певний в своєму володінні мовою/ вмінні складати заяви тощо, його вже використовували і він просто перевірений практикою.
   Ви можете взяти його за основу, можете написати своїми словами, це не принципово

   Подобається

 3. Добрый день, а можно аннулировать внёсек, и сразу податься заново в том же воеводстве ? И повторная подача только после решения о аннуляции?

  Подобається

  1. Вариант “Снова податься” в законодательстве не прописан.
   Трудно представить ситуацию, когда такое действие (отменить одну заявку и податься снова) обусловлено объективными причинами. Вряд ли ужонд отнесется к такому лояльно.
   Кроме того, нужно учитывать процедурные моменты.
   Пока ваше дело не закрыли – вы находитесь в Польше легально. Но открыть новое дело невозможно – пока не закрыто предыдущее. Теоретически, после зкарытия дела вам дают определенный срок (обычно – месяц), чтоб урегулировать свои дела (выехать из квартиры, уволиться и т.д.), но не для того, чтоб вы подали новую заявку на пребывание. Хотя существуют люди, которые утверждают, что они так делали, и у них получилось, но такая информация не более, чем слухи

   Подобається

 4. Скажіть будь-ласка, в мене наступна ситуація: я подалась на карту в минулому році в Лодзі, в травні, цього року мій чоловік, який теж зі мною подавав, їздив подавати знову на карту, так як ми думали, що ту автоматично анульовали, або дали відмову, але вони до цих пір ще розглядають справу. Ми живемо в іншому воєвудстві, в Познані, чи мушу я їхати знову в Лодзь, щоб анульовати її, і якщо я навіть відправлю почтою, то як швидко я зможу подати на карту по місцю проживання?

  Подобається

  1. Аби говорити про правильний/кращий алгоритм дій треба знати, на якій підставі ви зараз знаходитеся в Польщі.
   Якщо ви зробили робочу візу від нового роботодавця – це одне.
   А якщо у вас є єдина підстава перебування – очікування карти, то це зовсім інша ситуація.
   Плюс – треба розуміти, на підставі якого дозволу ви працюєте на новій роботі.

   1. У вас є діюча робоча річна віза на підставі зезволеня від нового роботодавця. Тоді найпростіше – написати відмову від карти в Лодзі (при тому вам повернуть сплачені гроші) і подавати новий пакет документів в Познані. Надіслати відмову можна поштою.
   2. Якщо ви знаходитеся в Польщі на підставі подання заяви на побит, то ви не можете скасувати одну заяву і подавати іншу, оскільки ви можете подати нову заяву лише після закриття попередньої справи і дуже важко так підлаштуватися, щоб при тому вчасно подати новий пакет у Познані, відтак – кожний день вашого перебування в такому випадку може бути нелегальним.
   Виходи є 2 – писати в Лодзь заяву про переведення справи в Познань і додавати до неї документи від нового роботодавця. Або виїжджати і робити візу.

   Подобається

   1. Знахожусь на основі освядчення від іншого роботодавця на візі. Тому думаю перший варіант мені підійде. Велике дякую за відповідь.

    Подобається

 5. Добрий день, а як швидко треба виїхати з Польщі після відправи такої відмови від отримання карти, якщо знаходжусь легально тільки тому що чекаю на карту? Дякую.

  Подобається

  1. Можна виїхати одразу.
   Найпізніше треба виїхати після отримання листа з ужонда про закриття справи. У цьому листі має бути вказано, скільки у вас є часу на вирішення поточних питань та виїзд (зазвичай – 30 днів з дня отримання листа).
   Зверніть увагу – якщо ви виїжджаєте, то вам треба, аби гроші прийшли на картку або ж на пошті треба оформити доручення на людину, яка отримає ваші гроші

   Подобається

 6. Чи можна відправити заяву в електронному вигляді до адміністативного органу або поштою? Скільки часу чекати на відповідь?

  Подобається

  1. Можна відправити поштою. В електронному вигляді – теоретично теж можна, але про подібний практичний досвід ми не чули. Знову таки, теоретично – термін розгляду такого листа має бути таким, як для будь-якої заяви (до 30 днів), але оперативність залежить від воєвудства. Хоча скрізь такі заяви розглядають значно швидше, ніж обробляють саму заяву на карту

   Подобається

 7. Скажіть будь ласка бачу шаблон про повернення грошей, а на ануляцію карти нема чи ця заява про повернення грошей є своїм родом аноляція карти? Не дуже зрозуміло що саме треба відправити …… (куди знаю😂😂)

  Подобається

  1. ” wnoszę o umorzenie postępowania w sprawie z mojego wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt” – це і є прохання о препиненні справи.
   Темою публікації є не ануляція карти, а відкликання заяви до того, як винесена децизія

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s