Коридори НЕ відмінили!

Posted by

Останніми днями соцмережами ширяться чутки, що з 1-го січня начебто відмінили коридори і багато хто планує нашвидкоруч отримати піврічну візу і їхати працювати.

Ці чутки не зовсім відповідають реальному стану справ.

Підставою для таких тверджень є запровадження нових реєстрів для обліку дозволів на роботу. Зокрема, це стосується реєстру так званих освядчень.
З 1 січня вводяться в дію нові освядченя – тепер у них інша назва “oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi” і вони не будуть видаватися для тих робіт, які відносяться до сезонних (роботи в сфері сільського господарства, садівництва та туризму).
Із введенням в дію нового реєстру не буде здійснюватися перевірка дотримання того самого “коридору” між двома типами освядчень. Оце – й все, що стосується “коридорів”.

Ось що про це повідомляє Міністерство праці:

Czy w 2018 r. będzie można zatrudnić cudzoziemca z Ukrainy najpierw na podstawie „starego” oświadczenia, a następnie „nowego” oświadczenia?

Tak. W 2018 roku będzie obowiązywał zarówno art. 87 ust. 3 dotyczący oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi, jak i przepis przejściowy dotyczący oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (art. 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r.). Okresów wykonywania pracy na podstawie tych dwóch rodzajów oświadczeń nie sumuje się.

Тобто:

Чи в 2018 році буде можливо найняти на роботу іноземця  з України на підставі “старого” освядченя, а потім і “нового” освядченя?

Так. У 2018 році буде діяти й  ст. 87 § 3 щодо заяви про намір доручити  роботу іноземцю (oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi), а також й про перехідне положення щодо декларування доручення роботі іноземцю (oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi) (відповідно до статті 11 Закону від 20 липня 2017 року, яким, власне, й вносятся ті зміни в законодавство, які наробили стільки галасу). Періоди виконання роботи на підставі цих двох типів oświadczeń не повинні підсумовуватися.

Отже, що це означає?
Якщо вже казати в термінах “коридор обнулився” – то це суто одноразова подія. Надалі правило “6 місяців впродовж 12” діятиме як і раніше.

Чи означає це, що можна “без коридору” отримати піврічну робочу візу D05?
Ні, не означає.
Чи приймуть консульства ці перехідні положення як рекомендацію до дії – не відомо. Жодних роз’яснень від МЗС Польщі з цього приводу ще не було.

Чи можна буде “без коридору” цього року попрацювати тим, хто легально знаходиться в Польщі? Очевилно, так, якщо дотримані інші умови працевлаштування по освядченю.

Чи можна буде по новому освядченю приїхати “без коридора” по безвізу?
І так, і ні.
Коридор по безвізу – 90 днів у 180.
Якщо у потенційного працівника такий коридор є (наприклад, він працював по робочій візі) і є на руках коректно оформлене освядченя – так, можна.

Тож, всім, хто хоче скористатися цією легальною шпаринкою – зичимо удачі.
Але просимо пам’ятати, що ця можливість одноразова і коридори не скасовані!

Advertisements

4 comments

  1. Доброго дня,підскажіть будь ласка,я виходжу заміж і буду міняти прізвище на чоловіка відповідно і паспорт закордонний біометричний чи буду я проходити кордон,як нова людина чи моя попередня історія залишається в базі?

    Подобається

  2. Здраствуйте ,я так понял уже не получится заехать в польшу по без визу если находился там на печатке?надо ждать коридор?

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s