Коридори НЕ відмінили!

Posted by

Останніми днями соцмережами ширяться чутки, що з 1-го січня начебто відмінили коридори і багато хто планує нашвидкоруч отримати піврічну візу і їхати працювати.

Ці чутки не зовсім відповідають реальному стану справ.

Підставою для таких тверджень є запровадження нових реєстрів для обліку дозволів на роботу. Зокрема, це стосується реєстру так званих освядчень.
З 1 січня вводяться в дію нові освядченя – тепер у них інша назва “oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi” і вони не будуть видаватися для тих робіт, які відносяться до сезонних (роботи в сфері сільського господарства, садівництва та туризму).
Із введенням в дію нового реєстру не буде здійснюватися перевірка дотримання того самого “коридору” між двома типами освядчень. Оце – й все, що стосується “коридорів”.

Ось що про це повідомляє Міністерство праці:

Czy w 2018 r. będzie można zatrudnić cudzoziemca z Ukrainy najpierw na podstawie „starego” oświadczenia, a następnie „nowego” oświadczenia?

Tak. W 2018 roku będzie obowiązywał zarówno art. 87 ust. 3 dotyczący oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi, jak i przepis przejściowy dotyczący oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (art. 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r.). Okresów wykonywania pracy na podstawie tych dwóch rodzajów oświadczeń nie sumuje się.

Тобто:

Чи в 2018 році буде можливо найняти на роботу іноземця  з України на підставі “старого” освядченя, а потім і “нового” освядченя?

Так. У 2018 році буде діяти й  ст. 87 § 3 щодо заяви про намір доручити  роботу іноземцю (oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi), а також й про перехідне положення щодо декларування доручення роботі іноземцю (oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi) (відповідно до статті 11 Закону від 20 липня 2017 року, яким, власне, й вносятся ті зміни в законодавство, які наробили стільки галасу). Періоди виконання роботи на підставі цих двох типів oświadczeń не повинні підсумовуватися.

Отже, що це означає?
Якщо вже казати в термінах “коридор обнулився” – то це суто одноразова подія. Надалі правило “6 місяців впродовж 12” діятиме як і раніше.

Чи означає це, що можна “без коридору” отримати піврічну робочу візу D05?
Ні, не означає.
Чи приймуть консульства ці перехідні положення як рекомендацію до дії – не відомо. Жодних роз’яснень від МЗС Польщі з цього приводу ще не було.

Чи можна буде “без коридору” цього року попрацювати тим, хто легально знаходиться в Польщі? Очевилно, так, якщо дотримані інші умови працевлаштування по освядченю.

Чи можна буде по новому освядченю приїхати “без коридора” по безвізу?
І так, і ні.
Коридор по безвізу – 90 днів у 180.
Якщо у потенційного працівника такий коридор є (наприклад, він працював по робочій візі) і є на руках коректно оформлене освядченя – так, можна.

Тож, всім, хто хоче скористатися цією легальною шпаринкою – зичимо удачі.
Але просимо пам’ятати, що ця можливість одноразова і коридори не скасовані!

Advertisements

16 comments

  1. добого дня! перебувала в Польщі тз 10.01ь до 2.04(82дн.) скільки часу повинно пройти, щоб знову їхати в Польщу по біометричному?

    Подобається

    1. У вас залишилося 7 днів, ви можете в’їхати в будь-який день.
      А якщо ви хочете мати можливість переюувати 90 днів поспіль, то в’їхати треба 2-го липня або пізніше

      Подобається

  2. Доброго дня, таке питання, якщо ми відкривали візу і перетинали кордон по запрошенню старого зразка, але вже коли перебували в Польщі нам перероблю вали запрошення і видали запрошення нового зразка, чи маємо ми чекати коридор? Бо виходить що візу відкривали нам по запрошенню старого зразка, а працювали ми по запрошенню нового зразка.

    Подобається

    1. Має значення не те, яка у вас віза, а той дозвіл, на підставі якого ви працюєте. По освядченю ви можете працювати 6 місяців впродовж календарного року. Після того, як ви відпрацюєте 6 місяців – так, доведеться робити перерву або отримати зезволеня. Для роботи по зезволеню коридорів немає

      Подобається

      1. Дякую. Але якщо я правильно зрозуміла то ми можемо лишитися ще на три місяці по біометриці і при цьому не виїжати з Польщі, правильно?

        Подобається

      2. Якщо у вас не використаний безвізовий коридор, то можете бути в Польщі. Але легально працювати без дозволу не можете

        Подобається

  3. Тобто якщо у мене закінчилась минула робоча віза 21.12.17. то в березні 2018 я можу подавати документи на нову робочу візу, правильно? Освядчення з тієї ж організації. Сфера туризму. Чи все ж таки коридор?

    Подобається

    1. Справа в тому, що туризм відноситься до сезонних видів діяльності і з цього року для роботи в цій галузі потрібний сезонний дозвіл на працю. Освядчення скоріше за все не оформлять. Хіба що у вас є освядченя, яке було оформлене у минулому році. Але тоді треба перечекати коридор у 90 днів.
      У інших випадках – сезонне зезволеня чи освядченя 2018 року – можна не чекати 90 днів і отримувати візу одразу ж

      Подобається

      1. Пробачте, всеодно не зрозуміла… У яких це других випадках? Чому не оформлять Оте нове сезонне освядчення чи зезволення?

        Подобається

      2. Сезонних освядчень не передбачено. Є сезонні зезволеня на 9 місяців.
        Візу ви відкривати можете. Минулорічне освядчення зараз не має значення, у цьому році почався новий обрахунок роботи по освядченях, тому одноразово можна не чекати звичний коридор.
        Зауваження стосується запрошення на роботу, із яким ви будете подаватися на візу.
        Якщо ваш роботодавець зробив вам чергове освядченя ще у минулому році – то ви зможете ним скористатися, але лише після коридору у 180 днів;
        Якщо це дозвіл, оформлений у 2018 році, теоретично це не має бути освядченя, а має бути сезонне зезволення на 9 місяців, оскільки туризм віднесений до сезонних

        Подобається

  4. Здраствуйте ,я так понял уже не получится заехать в польшу по без визу если находился там на печатке?надо ждать коридор?

    Подобається

  5. Доброго дня,підскажіть будь ласка,я виходжу заміж і буду міняти прізвище на чоловіка відповідно і паспорт закордонний біометричний чи буду я проходити кордон,як нова людина чи моя попередня історія залишається в базі?

    Подобається

      1. Доброго дня, я зараз перебуваю у Польші по робочій візі через 2 місяці вона закінчується, мені потрібно витримувати коридор чи якщо в мене є всі потрібні документи я можу одразу подати на нову робочу візу?

        Подобається

      2. Це залежить від того, на підставі чого видана ваша поточна віза (освядченя чи зезволеня) і якого типу у вас новий дозвіл на роботу, по якому ви плануєте відкривати візу

        Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s