Як повідомити воєвуду про зміну роботи

Posted by

Закон про іноземців (Ustawa o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r.) вимагає від тих, хто має карту тимчасового перебування та праці (так звану “карту від роботи”) у разі втрати такої роботи у 15-денний термін з дня розірвання угоди письмово повідомити воєвуду, який видав дозвіл (карту), про цей факт.
Art. 121.
Cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę powiadamia pisemnie wojewodę właściwego ze względu na miejsce swojego aktualnego pobytu, w ciągu 15 dni roboczych, o utracie pracy u któregokolwiek z podmiotów powierzających wykonywanie pracy, wymienionych wzezwoleniu
Ustawa o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r.

Спеціальної форми, у якій треба робити повідомлення на воевуду, не встановлено, а відтак, часто виникають питання – як виконати свій обов’язок грамотно?

Таке повідомлення можна подавати особисто через канцелярію, а можна зберегти свій час і видправити його поштою рекомендованим листом відповідно до звичайних правил щодо комунікації з органами влади.
Поштову квитанцію обов’язково слід зберігти.

Зміст повідомлення може бути приблизно такий (автор тексту – Halina Lewitcka):

Ім’я, прізвище працівника
Адреса

__(назва)_____ Urząd Wojewódski
Wydział Spraw Cudzoziemców
Адреса

ZAWIADOMIENIE O UTRATĘ PRACY
Zgodnie z art. 121 Ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r. ja, ___(ім’я, прізвище)__________________, urodzony ___(дата народження)_________ roku, legitymujący się kartą pobytu  _____________, jako cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę (decyzja ______________________ od «__» __________ 20__ roku Wojewody _______________) informuję, że straciłem pracę w __________________(назва роботодавця) w dniu _____________________ roku.

Zalącznik
– kopia rozwiązania umowy

Z poważaniem,
(підпис)
дата

Якщо у вас вже є новий роботодавець і відповідні документи від нього будуть отримані вчасно, в тому ж листі можна додати ще один абзац:

Również zawiadamiam, że znalazłem już nową pracę, przygotowuję wszystkie niezbedne dokumenty i złożę wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę w ciągu 30 dni od daty rozwiązania umowy.

Таким чином ви заздалегідь інформуєте, що  знаєте вимоги законодавства і не маєте наміру їх порушувати.

Advertisements

21 comments

 1. Доброго дня! Якщо власник карти тимчасового побуту не знав, що треба письмово повідомити уряд про звільнення. Роботодавець сказав, що після звільнення повідомить про анулювання зезволеня, відповідно я не думав, що від мене особисто ще щось вимагається. Пройшов вже місяць, роботи поки що не має, як діяти? Чи є можливість безпечно з цією картою виїхати в Україну, або полетіти до іншої країни на вихідні? Варто іти в ужонд і казати, що не повідомив вчасно? Чекаю відповіді від попереднього роботодавця, коли він повідомив про анулювання зезволеня. Буду дуже вдячний за відповідь!

  Подобається

  1. Є вимоги закону.
   А є практика його застосування.
   Зараз ужонди перезавантажені справами, тому не встигають контроювати актуальність карт. Є випадки, коли карта закінчувалася і її до того часу не анулювали.
   Але якщо ви плануєте отримувати наступну карту, то ваше невиконання закону може завадити вам це зробити.
   Звісно, повернути час назад неможливо.
   Тут треба обирати рішення по обставинам.
   Як давно ви звільнилися? Чи вже влаштувалися на нову роботу? Скільки часу до закінчення карти залишилося? Яка в вашому ужонді процедура спілкування з інспекторами? Чи можна записатися на прийом та проконсультуватися?
   Від відповідей на всі ці питання залежить те рішення, яке буде найкращим в конкретній ситуації

   Подобається

   1. Дякую!
    Звільнення було з 1ого жовтня 2018. Карта дійсна до серпня 2021. Я розумію, що незнання закону не звільняє від відповідальності, нажаль, дізнався про це, як пройшов місяць від звільнення і тепер не знаю, як правильно вчинити. Після звільнення на тиждень поїхав в Україну і тепер в Кракові, хоч карту отримав в Гданську. На нову роботу не влаштувався, пройшов інтерв’ю, кандидатуру затвердили, а потім відмовили, бо сказали, що на дозвіл на працю треба буде чекати місяць, їх це не влаштовує. Від 1ого жовтня ніде не працював і зараз не працюю.

    Подобається

   2. Прикра ситуація.
    Але якщо вже все одне в Кракові не вийшло (а перенесення справи до іншого воєвудства – окреме марудне завдання), то може варто швидко повернутися до Труймяста, спробувати знайти там роботу, і якщо вийде – то відкомунікувати всю ситуацію з інспектором?
    Тут чим довше затягувати – тим складніше буде вирішити без втрат

    Подобається

 2. Добрый день! Спасибо за информацию, могли бы вы еще подсказать: есть карта побыту действительная еще год (по датам, написаным на карте). После написания заявления в уженд о потере работы с какого момента карта считается официально недействительной?

  Подобається

  1. В законе написано, что если по истечению 30 дней после утраты работы иностранец не подал документы на оформление новой карты, воевуда должен отменить действие предыдущей.
   Но по факту оперативность воевуды сильно отличается в разных воевудствах.
   Там, где карту оформляют бьыстро – там стоит ожидать такоего дейстия от воевуды, там, где с потоком иностранцев не справляются и карту могут не отменять до конца срока ее действия

   Подобається

 3. Доброго дня! Працювала по карті, змінила роботу подала на нову карту, чи можу змінити знову роботу. Подавалась через пошту поки ніякоі інформаціі від уженду не було.

  Подобається

   1. Скажіть ще будь ласка подала пакет на нову карту без зезволеня на праце і умови, так як в ужендах черги без осьвядченя не можу підписати умову скажіть якщо звільнюсь чи потім не буде проблем чи краще дочекатись зезволєня підписати умову а тоді міняти роботу? Дякую за допомогу

    Подобається

   2. При зміні роботи вам буде потрібний новий дозвіл, якого теж треба чекати довго. Вам треба все добре порахувати. Порада на підставі поверхневої інформації тут навряд чи допоможе

    Подобається

   3. Доброго дня! Скажіть новий працедавець повинен зробити осьвядченє опінію старости і аж тоді можу змінити роботу чекаючи на карту? Яка правильна процедура?

    Подобається

   4. Для роботи на підставі освядченя громадянам 6 країн (включно з Україною) опінія старости не потрібна.
    Роботодавець робить освядченя – можете одразу працювати. І треба донести нові документи по справі карти побуту в ужонд

    Подобається

 4. Доброго дня. У мене виникло багато запитань, а відповіді так і не знайшов. Якщо я ще не отримав тимчасову карту побиту, знаходжусь в польщі “на печатці” до середини літа, (заїхав по безвізу, термін якого вже вийшов) і хочу змінити місце праці, скільки часу я можу знаходитись в польщі на печатці? В моєму воєвудстві (вєлкопольське) черга на подання вньоску на карту побиту приблизно 2 місяці, чи зможу я змінити місце праці і отримати нову печатку без перетинання кордону з Україною? Теперішню чергу на карту мені доведеться відмінити?

  Подобається

  1. Якщо по вашій справі ще не прийнята децизія, то ви можете новий пакет документів від нового роботодавця донести по місцю подачі вньоску як додатки. Переподавати нову заяву на карту не потрібно

   Подобається

   1. Ще хотілось би уточнити, карта в мене видана на підставі роботи в фірмі, з якої я звільняюсь, це має значення?

    Подобається

   1. Чекаю, але при складанні документів все подавали від імені фірмі в якій я працюю.

    Подобається

   2. Взагалі документи на карту подаються особисто.
    Така вимога закону.
    Звісно, можна оформити доручення на представника.
    Але в такому разі представник може й відкликати вашу заяву, якщо захоче. Ви цього проконтролювати не зможете.

    Подобається

   3. Все вірно, подавав і заповнював документи особисто я. Але підготувала їх фірма для мене, підставою для надання карти є робота в цій фірмі. Тому хочу перепитати, що бути впевненим – чи можу я змінити місце праці з такою картою без анулювання місця в черзі?

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s