Міф про 7 днів на в’їзд від моменту отримання візи. Звідки такі чутки?

Posted by

Соцмережі все більше і більше сповнюються запитаннями на кшталт: Чи правда, що треба перетнути кордон впродовж 7 днів від моменту отримання візи?

Відповідь однозначна: Ні, не правда.

Чому так категорично?
Спробуємо помислити логічно.
За скільки часу до планованого в’їзду людина може подавати на візу?
Теоретично – від моменту, коли у неї на руках є пакет документів, який потрібен для отримання візи.
Відповідно, немає нічого незвичного, якщо людина вже отримала паспорт із візою, а діяти ця віза починає через кілька тижнів. Тоді – як можна перетнути кордон до того, як почнеться термін дії візи?

Більше того, Віза не є зобов’язуючим документом. Людина, яка має візу, може поїхати за кордон, але не зобов’язана це робити.

Отже, в принципі не може бути якогось визначеного примусового терміну для перетину кордону.
Виходить, чутки про 7 днів – вигадка?
Так, але частково.

Обмеження у 7 днів дійсно існує.
Походить воно від законодавчих нововведень, які почали діяти з 1-го січня поточного року.
А саме:

Pracodawca, którego oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi zostało wpisane do ewidencji oświadczeń, ma obowiązek poinformować pisemnie powiatowy urząd pracy urząd o podjęciu (najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy) lub niepodjęciu (w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia pracy wskazanej w oświadczeniu) pracy przez cudzoziemca.

Якщо вже зовсім точно, то це п. 13 статті 88z закону “ О promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy

Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, którego oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi zostało wpisane do ewidencji oświadczeń, pisemnie powiadamia właściwy powiatowy urząd pracy o:
1) podjęciu pracy przez cudzoziemca najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy;
2) niepodjęciu pracy przez cudzoziemca w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy określonego w ewidencji oświadczeń.

Тобто – роботодавець зобов’язаний повідомити ужонд праці про те, що працівник приступив до роботи АБО про те, що він не з’явився на роботу.
Друге робиться… впродовж тих самих 7 днів, які циркулюють у чутках.

Таким чином, й роботодавцю, й працівнику буде простіше, якщо працівник розпочне працювати не пізніше 7-го дня від дати, яка вказана у освядчені.

Якщо роботодавець не повідомить ужонд праці про відсутність працівника, то він наражається на штраф, а працівник втрачає дні з тих 6 місяців, впродовж яких він може працювати по освядченю.
Це – все, що зазначено у законі.

Решта – вільне трактування положень закону.
Ануляція освядченя не відбувається автоматично одразу після сповіщення ужонду про відсутність працівника. Тим більше – не анулюється віза.
Як посадовці долатимуть на практиці різні суперечності, які неодмінно виникатимуть – побачимо. Наразі прогнозувати немає сенсу, надто марудні процедури розробили польські законодавці.

З цього всього наразі випливає наступний висновок:

  • вимоги навколо дозволених 7 днів можуть стосуватися виключно освядчень (і відповідно – піврічної національної візи),  по “воєвудських запрошеннях” (зезволенях) та сезонних дозволах жодних обмежень не передбачено
  • якщо вже дотримуватися 7 днів, то це не термін в’їзду від моменту отримання візи, а термін початку роботи від дати, вказаної в освядчені
  • що буде, якщо працівник  з поважних причин не встигне приїхати вчасно? що буде, якщо працівник взагалі не з’явится на місці праці? Наразі про це все можна лише робити припущення. Ми збиратимемо різні історії від людей, які працюють в різних воєвудствах, узагальнюватимемо, шукатимемо закономірності і розповідатимемо про це в нових публікаціях
Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s