Запит про прискорення видання карти побиту

Posted by

Чим довше доводиться нашим співгромадянам чекати дозволу на тимчасове перебування, чим більше відписок вони отримують на свої звернення до посадовців, тим актуальнішими стають різноманітні способи впливу на прийняття рішень у польських установах.

Один з таких способів – заява про прискорення розгляду справи.
Наводимо зразок листа, який підготував один з українців після обговорення в групі, пошуку  в інтернеті та читання профільних законів.

Шаблон підготовлений для Вроцлава, де період очікування на карту, мабуть, є найдовшим з усіх польських воєвудств.
При необхідності застовувати цей лист в іншому воєвудстві достатньо змінити адресата та описати свою власну історію очікування.
Посилання на нормативні документи тут буде універсальним для всіх випадків.

Wrocław, dnia 07.03.2018
Имя, Фамилия
Адрес
Wroclaw, 50-ХХХ
телефон

Do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego
we Wrocławiu,
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
pl.
Powstańców Warszawy 1
50-153 Wroclaw

Ponaglenie

Na podstawie Art. 37 Ustawy z dnia 14.06.1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257 z dnia 27.06.2017 r.) wnoszę ponaglenie na przewlekłość w postępowaniu administracyjnym wszczętym na mój wniosek złożony dnia 19.06.2017 r. w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, nr. sprawy НОМЕР ДЕЛА oraz o niezałatwienie sprawy we właściwym terminie.
Uzasadnienie

W dniu 19.06.2017 r. złożyłam wniosek do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Zgodnie z art. 139 § 1 w/w ustawy załatwienie sprawy powinno nastąpić nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania. Mimo tego pierwszy list od inspektora dostałam dopiero 27.10.2017. W tym liście został określony przewidywany termin zakończenia postępowania 26.02.2018. Również w tym piśmie była określona lista brakujących dokumentów, które uzupełniłam w określonym w piśmie terminie.
Pomimo upływu zarówno terminu ustawowego jak i terminu, określonego w liście od inspektora, decyzja w tej sprawie do dziś nie została wydana.
Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie.
………………………………
(podpis skarżącego)
Załączniki:
– kopia potwierdzenia złożenia wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę
– kopia lista od inspektora, prowadzącego sprawę.

Автор зразку – Sergey Anufriev

Скачати зразок листа у форматі .doc

Прохання до всіх, хто скористається цим зразком, – написати в коментарях, наскільки успішноюю була ваша спроба!
Кожний наш досвід  (успішний чи не дуже) робить нас всіх разом сильнішими!

Поки що наша колекція поповнилася лише негативним досвідом:
Як вимога прискорення призводить до уповільнення.

Advertisements

8 comments

 1. Доброго дня. Я, власник карти сталого побиту, котра була вироблена на підставі Карти Поляка. Датою 06.02.2019 року ми для моєї дружини (на підставі возз’єднання сім’ї) склали і відправили усі необхідні документи до Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. 11.02.2019 ми отримали «жовтий лист» із підтвердження отримання документів дружини. Зараз 13.06.2019 і відповідно жодної інформації щодо документів дружини ми не отримали. Моє питання наступне: 1. Чи є ймовірність отримати печатку у паспорт моїй дружині на підставі «жовтого листа»? 2.У зразку запиту про прискорення видання карти побиту вказується НОМЕР СПРАВИ а також копія листа від інспектора. Таких даних у нас немає. Чи в такому випадку ми можемо відправити це «ponaglenie» і чи є шанс що воно запрацює? Щиро дякую за відповідь.

  Подобається

  1. 1. Поштова квітанція не є підставою для отримання печатки у Вроцлаві (в різних воєвудствах справи розглядають по різному);
   2. Ви можете писати Ponaglenie на будь-якому етапі розгляду справи, просто опишіть вашу ситуацію в тексті. Але зважайте на те, що у Вроцлаві й кількість скарт, й кількість судових справ рахується тисячами, але це мало впливає на терміни очікування карт

   Вподобано 1 особа

 2. Скажите пожалуйста, если первое письмо вообще не было получено, можно ли писать ponaglenie?
  Спасибо за ответ!

  Подобається

 3. Доброго дня,

  Надсилали такого листа в кінці квітня до Дольношльонськего ужонду, і через 2 тижні (в травні) інспектор відповів на електронну почту, щоб прийшли на указану дату ознайомитись з обігом справи і зробити нотатки. Позитивним є те що дізнались ім’я інспектора, а відповідно і керівника в разі скарг. Прийшовши на указану дату справа виглядала так як ми її подавали в листопаді 2017, ніких нових документів чи висновків там не було. З самим інспектором не спілкувались бо справу показувала інша особа яка нічого про справу не знає – сказали можете зробити нотатки і фото. Переконались що всі документи що ми доносили/досилали присутні в справі і не загубились. Також в справі був прикріплений список пунктів які повинні бути виконані, зі штампами/датами навпроти тих пунктв які вже виконані.
  Після того візиту пройшло ще 2 місяці, коли ми отримали першого листа від інспектора з номером справи і запрошенням на печатку в паспорт. Тобто, формально інспектор в травні відписався, знявши з себе відповідальність, по факту інспектор далі не став розбиратись зі справою і відклав її на 2 місяці до липня.

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s