Коли вичерпається ліміт видачі дозволів на працю?

Posted by

Українці, які працюють/ планують працювати в Польщі, все ще заскочені значними змінами, які відбулися в законодавстві.
Ще досі люди намагаються розібратися – так скасували чи ні коридори?  Хтось радіє новим можливостям – другому поспіль освядченю без перерви в роботм.
Хтось намагається укласти угоду про працю, аби працювати в очікуванні нового зезволеня.

Втім, поволі, поволі наближається чергова несподіванка, спровокована все тими ж змінами до трудового законодавства, про які написано вище. Але це дуже важливе нововведення якось залишилося поза увагою.

Ще у жовтні минулого року ми згадували про цю нову норму:

Art. 90b. 1. Minister własciwy do spraw pracy w porozumiemiu z ministrem własciwym do spraw gospodarki oraz ministrem własciwym do spraw wewnętrznych może okreslic, w drodze rozporządzenia, maksymalną liczbę zezwolen na pracę, ktora w danym roku kalendarzowym może zostac wydana przez wojewodow, uwzględniając potrzeby rynku pracy, względy bezpieczenstwa panstwa i porządku publicznego oraz zasadę komplementarnosci zatrudnienia cudzoziemcow w stosunku do obywateli polskich. Limity mogą dotyczyc poszczegolnych wojewodztw, zawodow, rodzajow umow, na podstawie ktorych cudzoziemcowi może zostac powierzone wykonywanie pracy, lub rodzajow działalnosci podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi według klasyfikacji PKD
О promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy 

Тобто – Міністр праці може видати розпорядження, яким визначає кількість зезволень, які можут видати воєвуди.
Може видати, а може не видати.  Обов’язку тут нема.
Чи буде в цьому році введений таки ліміт чи ні – ми не знаємо.
Якщо він буде – то яких воєвудств/ галузей/ сфер торкнеться? Суцільна невизначеність.

На поточний момент сайт Міністерства Праці, сім’ї та соціальної політики не містить жодної згадки про розпорядження Міністра, яке б встановлювало обмеження на кількість дозволів на працю.
Але!
Ще ж лише початок року і ще не все ясно із освядченямі і зовсім нічого не ясно із сезонними дозволами, а закон жодних обмежень стосовно того, наскільки завчасно має видаватися таке розпорядження, не встановлює.
Тож, розпорядження може з’явитися доволі спонтанно і дуже сильно попсувати плани тим, у кого вже подані документи на карту, хто багато місяців чекав те зезволеня або ж тим, кому так потрібна річна віза.

Тому, якщо ви плануєте отримувати річний дозвіл на працю (зезволення, воєвудське запрошення)  – не варто забувати про цю нову норму законодавства і регулярно переглядати свіжі розпорядження Міністра.
А ми плануємо вам у цьому допомагати

 

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s