Робота підчас очікування карти. Документ

Posted by

Дозволи на перебування та на роботу все ще доводиться очікувати довго, значно довше, ніж встановлені законом терміни.
В Нижньосилезькому воєвудстві освядченя наразі оформлюють цілий місяць попри встановлений законом термін у 7 днів. Щоправда – 30 днів теж передбачено законом, але лише для складних випадків, які потребують додаткового з’ясування. Не можуть же бути всі заявки – складними випадками, правда?

Тому ми продовжуємо тему, яка вже була висвітлена в публікаціях Робота на печатці та Робота в очікуванні дозволу на працю

На інформаційний запит нашого співгромадянина була отримана офіційна відповідь:

Szanowny Panie

W odpowiedzi na pismo przesłane do PUP Wrocław za pomocą profilu zaufanego e-PUAP w dniu 27.02.2018r (data wpłynięcia do kancelarii 28.02.2018r) informuję, że wprowadzone od 1 stycznia 2018 roku zmiany do ustawy istotnie zmieniły dotychczasowe zasady ewidencji oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Nowa procedura wprowadziła rozwiązania prawne, których interpretacja budzi wątpliwości, które rozstrzygnąć może legislator, czyli Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalne. W związku z tym 19.01.2018r. Urząd wystąpił do Ministerstwa z zapytaniem, czy pracodawca składający w Urzędzie oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, zaznaczając w punkcie 6 oświadczenia opcję – dla cudzoziemca, który będzie składał wniosek o pozwolenie na pobyt czasowy (gdyż nie ma opcji, że cudzoziemiec złożył już wniosek o zezwolenie na pobyt i trwa kilkumiesięczne postępowanie), jednocześnie cudzoziemcowi, którego oświadczenie dotyczy, skończyła się ważność dotychczasowego dokumentu legalizującego jego pobyt, przebywa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, złożył przed właściwym Wojewodą wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i uzyskał w dokumencie podróży pieczęć potwierdzającą złożenie wniosku i czy wobec powyższego Powiatowy Urząd Pracy winien wpisać oświadczenie do ewidencji oświadczeń, bez realizacji art. 88 z ust. 1 pkt 2 lit. f i g, ww. ustawy, a jedynie na podstawie stempla o złożeniu wniosku.

W związku z oczekiwaniem na odpowiedź Urząd, mając na celu interes pracodawcy, zdecydował się wpisywać do rejestru oświadczenia dla cudzoziemców o ww. statusie, którzy przedstawią kserokopię dokumentu potwierdzającego złżenie w Urzędzie Wojewódzkim wniosku o pobyt czasowy w terminie zgodnym z art. 108 ustawy o cudzoziemcach.

Z poważaniem,
Beata Tymciów – Kierownik Referatu Pośrednictwa Zewnętrznego
CAZ PUP Wrocław
ul. Gliniana 20-22
tel. 71 77-01-697
beata.tymciow@pup-wroclaw.pl
facebook.com/pupwroclaw
wroclaw.praca.gov.pl

Про що каже нам цей лист?
Посадовці PUP винайшли начебто наявну в законодавстві суперечность, яка не дозволяє їм вносити освядчення в реєстр і таким чином затягувати час.
Чим їх не влаштовує норма art. 88 z ust. 1 pkt 2 lit g, на яку вони ж самі й посилаються, – незрозуміло:

g) dane dotyczące podstawy prawnej pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewidywanego sposobu wykorzystania oswiadczenia wpisanego do ewidencji oswiadczen;

Відтак – PUP звернувся до Міністерства за роз’ясненням. Але Міністерство, здається, теж нікуди не поспішає.
Якщо півтора місяці нема комунікації між двома відомчими структурами – це якось дивно виглядає, правда?

Натомість керівництво PUP все ж таки наважується на власне рішення – долучати до справи документ, який підтверджує факт подання заяви на отримання дозволу на тимчасове перебування  – начебто такий документ не передбачений прямо у ст. 108 закону про іноземців, і начебто надміру довгий розгляд тієї заяви не відбувається у тому ж самому органі публічної адміністрації, до якого належить  PUP.

art. 108 ust. 1 pkt 2:
pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny
od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia
zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

Втім, чи можна сподіватися на те, що після рішення, яке було прийняте в PUP, оформлення освядчень прискориться?
Не факт!
У наведеному листі Beata Tymciów не уточнює, який саме документ там вважають доказом подання заявки на тимчасове перебування.
Якщо це штамп воєвуди (в паспорті чи навіть на листочку) – то це абсолютно нічого не змінює – проблеми з отриманням цього штампу як були, так і залишаються.

Але ми не втрачаємо оптимізму 😉 і продовжуємо відслідковувати інформацію у соцмережах – а раптом все ж таки попри все процес оформлення освядчень прискориться?

Джерело листа: Виталий Шатура

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s