Перетин кордону при наявності біометричного паспорту та робочої візи одночасно

Posted by

Одне з найчастіших запитань, яке задають у коментарях до наших публікацій, стосується перетину кордону в бік Польщі при наявності двох документів для подорожі і формулюється воно приблизно так: “Маю піврічну візу з… по… і біометричний паспорт. Чи можу я заїхати по біометриці до початку дії візи?”

Відповідь на це питання майже однозначна – Так, якщо у вас є вільні дні шенгенського коридору (тобто такі, що дають право в’їзду по біометриці),

Але! Попри те, що заїхати можна, це не означає, що так робити варто, адже таке може бути вам не завжди вигідно.

І ось чому.

Якщо ви в’їжджаєте в Польщу по безвізу, то дні шенгенського коридору будуть у вас витрачатися до тих пір, поки ви не перетнете кордон у зворотньому напрямку або  поки не вичерпаються всі 90 днів коридору.
Відповідно, якщо ви заїхали в Польщу надовго, то спочатку ви вичерпаєте свої 90 днів безвізу і лише після того запрацює ваша віза.

І отут важливо розуміти, яка саме у вас національна віза.
Якщо D06, тобто 365/365 – то для вас наявність шенгенського коридору матиме значення тільки якщо ви плануєте подорожувати Європою.
Якщо ж в залишатиметься в Польщі постійно й перетинатимете кордон лише в бік України (якщо перетинатимете взагалі), то ваша віза буде діяти ще понад 9 місяців, за цей час у вас знову відкриється шенгенський коридор у 90 днів, який дозволить вам подорожувати Європою або ж подовжити перебування в Польщі на 90 днів після закінчення візи.

Інша справа, якщо у вас віза D05 і в ній чітко зазначений період перебування (це може бути пов’язано із датами вашего освядченя).
Наприклад, ви маєте піврічну* візу на період 15/04/2018 – 25/09/2018, хочете заїхати по безвізу 01/04/2018 і перебувати в Польщі без виїздів якомога довше.
Відповідно, від 1 квітня у вас будуть рахуватися дні безвізу, які закінчаться 29 червня.
Від 29 червня по 25 вересня ви будете перебувати в Польші по національній візі.
Тобто, візові дні з 15 квітня по 29 червня у вас пропадають.
А новий шенгенський коридор на 90 днів у вас відкриється лише 28 вересня.
Таким чином вам доведеться виїхати на 3 дні додому.

Отже, якщо у вас відкрита піврічна віза на підставі освядченя і є біометричний паспорт, то перед тим як скористатися безвізом варто добряче попланувати свої подорожі так, аби використати усі доступні дні ефективно.
Якщо ж у вас річна віза і  нема особливої прихильності до подорожування Європою в рамках безвізового руху,  ви можете спокійно заїзжати по біометриці до початку дії візи, вашу свободу пересування це (майже) не обмежуватиме.

=========

* – тут термін “піврічна” – умовний. Віза не обов’язково має видаватися на 180 днів, вона залежить від дат, вказаних в освядчені. Важливим є те, що її тривалість більше 91 дня (інакше не було б потреби в національній візі, годилася б шенгенська), але не перевищує 180 днів – максимальний термін, який людина може працбвати по освядченю впродовж 12 місяців.

Advertisements

15 comments

 1. чи можливий вїзд в польщу по візі D05 під час дії візового коридору, але один з термінів перебування на роботі не був викорастан і віза діє ще до 16.08.2018 і днів для роботи ще 127 ??????

  Подобається

  1. Тобто, у вас віза, приміром з 16/08/2017 по 16/08/2018, але терміни перебування в Польщі чітко вказані? (наприклад 15/10/17 – 05/04/17)
   В такому випадку ви можете перебувати в Польщі лише в ті дати, які зазначені у візі

   Подобається

   1. а якщо я пропустив одну з таких дат наприклад 18.02.2018 – 17.03.2018 то ці дні “пропадают” ?
    і підчас коридору їх не можна викорастати ???

    Подобається

   2. а під час коридору у візі по біометричному паспорті можна виїхати,
    якщо зараз коридор а наступна дата 26.05.2018

    Подобається

 2. Доброго дня. Ситуація наступна. З картою часового побиту перебувала в Швеції трохи більше року нікуди не виїжджаючи. 18.09.2017 полетіла в Україну де довелось залишитись на чотири місяці. Карта закінчується 08.05.2018. 25.01.2018 я знову заїхала в Швецію але по безвізу. Просто побачила як дівчину тормознули з картою на паспортному контролі і злякалась. Сказала що приїхала в гості і після довгої розмови мене впустили. То ж тепер в мене питання. Якщо заїжджаєш по безвізу при діючій карті побиту то виїжджати обов’язково теж по безвізу? І чи не будуть враховуватись в цих 90 днів перебування ті дні що я була тут до 18.09.2017 по карті? Дякую.

  Подобається

   1. Польська карта побиту дає вам право постійно перебувати в Польщі та лише 90 днів з кожних 180 – в шенгені. Щоправда, ваші переміщення в Шенгені не завжди можна контролювати, лише при перетині контрольних пунктів, наприклад, в аеропортах. Вам пощастило уникнути покарання. Після 4-х місяців перебування в Україні у вас був повний 90-денний коридор, ви могли однаково скористатися як картою, так і безвізом. Але більше 90 днів ви в Швеції знаходитися не можете, хоч по безвізу, хоч по карті. Після закінчення 90 днів по карті можна перебувати лише в Польщі

    Подобається

 3. А якщо навпаки, в’їхати в Польщу по робочій візі і після її закінчення не перетинаючи кордон залишитись по біометричному паспорту по безвізу?

  Подобається

   1. Доброго дня в мене також відкрита національна віза і вона закінчується чи можу я бути ще по біометрії ..перший виїзд по візі 06.11.17 поворот 05.04.18..і тепер знову заїхав 24.04.18

    Подобається

   2. Якщо ви обидва рази заїхали по національній візі, то у вас є 90 днів безвізу, ви можете скористатися ними одразу по закінченні візи, без перетину кордону

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s