В’їзд в Польщу при наявності біометричного паспорту та робочої візи одночасно

Posted by

Одне з найчастіших запитань, яке задають у коментарях до наших публікацій, стосується перетину кордону в бік Польщі при наявності двох документів для подорожі і формулюється воно приблизно так: “Маю піврічну візу з… по… і біометричний паспорт. Чи можу я заїхати по біометриці до початку дії візи?”

Відповідь на це питання майже однозначна – Так, якщо у вас є вільні дні шенгенського коридору (тобто такі, що дають право в’їзду по біометриці),

Але! Попри те, що заїхати можна, це не означає, що так робити варто, адже таке може бути вам не завжди вигідно.

І ось чому.

Якщо ви в’їжджаєте в Польщу по безвізу, то дні шенгенського коридору будуть у вас витрачатися до тих пір, поки ви не перетнете кордон у зворотньому напрямку або  поки не вичерпаються всі 90 днів коридору.
Відповідно, якщо ви заїхали в Польщу надовго, то спочатку ви вичерпаєте свої 90 днів безвізу і лише після того запрацює ваша віза.

І отут важливо розуміти, яка саме у вас національна віза.
Якщо D06, тобто 365/365 – то для вас наявність шенгенського коридору матиме значення тільки якщо ви плануєте подорожувати Європою.
Якщо ж в залишатиметься в Польщі постійно й перетинатимете кордон лише в бік України (якщо перетинатимете взагалі), то ваша віза буде діяти ще понад 9 місяців, за цей час у вас знову відкриється шенгенський коридор у 90 днів, який дозволить вам подорожувати Європою або ж подовжити перебування в Польщі на 90 днів після закінчення візи.

Інша справа, якщо у вас віза D05 і в ній чітко зазначений період перебування (це може бути пов’язано із датами вашего освядченя).
Наприклад, ви маєте піврічну* візу на період 15/04/2018 – 25/09/2018, хочете заїхати по безвізу 01/04/2018 і перебувати в Польщі без виїздів якомога довше.
Відповідно, від 1 квітня у вас будуть рахуватися дні безвізу, які закінчаться 29 червня.
Від 29 червня по 25 вересня ви будете перебувати в Польші по національній візі.
Тобто, візові дні з 15 квітня по 29 червня у вас пропадають.
А новий шенгенський коридор на 90 днів у вас відкриється лише 28 вересня.
Таким чином вам доведеться виїхати на 3 дні додому.

Отже, якщо у вас відкрита піврічна віза на підставі освядченя і є біометричний паспорт, то перед тим як скористатися безвізом варто добряче попланувати свої подорожі так, аби використати усі доступні дні ефективно.
Якщо ж у вас річна віза і  нема особливої прихильності до подорожування Європою в рамках безвізового руху,  ви можете спокійно заїзжати по біометриці до початку дії візи, вашу свободу пересування це (майже) не обмежуватиме.

=========

* – тут термін “піврічна” – умовний. Віза не обов’язково має видаватися на 180 днів, вона залежить від дат, вказаних в освядчені. Важливим є те, що її тривалість більше 91 дня (інакше не було б потреби в національній візі, годилася б шенгенська), але не перевищує 180 днів – максимальний термін, який людина може працювати по освядченю впродовж 12 місяців.

Advertisements

103 comments

 1. доброго дня.
  таке питання,був по безвізу в сумі 90 днів,виїхав 3.09,зараз відкрита нац.робоча віза з 22.09 до нового року(на 90+днів),чи зможу я вїхати вже по безвізу після нового року знову на 90 днів?

  Дякую.

  Подобається

  1. Так, зможете в’їхати. Якщо віза відкрита по освядченю, то для роботи буде потрібно зезволеніє, яке треба робити завчасно, воно довго робиться

   Подобається

 2. скажіть будь-ласка чи правда що по нових правилах є тільки 7 днів щоб перетнупи кордон після відкриття візи

  Подобається

  1. Національна віза – це інший відлік днів, ніяк не пов’язаний із шенгенським коридором/ безвізом.
   Можна відкривати одразу.
   Єдина засторога – підстава для відкриття.
   Якщо це – освядченя, по якому можна працювати лише 180 днів на рік і з них вже 90 днів відпрацьовані по безвізу, то візу не відкриють. У всіх інших випадках застрог нема

   Подобається

 3. Здравствуйте. Не могли бы Вы мне помочь разобраться в ситуации?
  Суть в чем..
  У меня заканчивалась виза полугодовая в октябре 17 года, и я подал от фирмы на карту по быту, и вот только вчера пришел отказ, мотивируя тем что приходило письмо на фирму с просьбой что то донести и никто не отреагировал. И теперь за 14 дней надо выехать..
  Так вот вопрос первый можно ли подавать апелляцию в таком случае?
  И второй, могу ли перезаехать по безвизу?
  Огромное спасибо!!

  Подобається

  1. Да, апелляцию подать можно, куда и в какие сроки должно быть указано в письме.
   Но шансов, что ее удовлетворят очень немного – формально они правы. Если вы уверены, что сможете доказать, что письмо было отпревлено на неверный адрес или не отправлено вообще – ттогда есть смысл затевать апелляцию, иначе – это только затягивание времени.
   По безвизу можно будет въехать через 91 день пребывания в Украине, тогда откроется новый коридор, который у вас израсходовало пребывание “на печати”

   Подобається

   1. Да, отсутствие вашей реакции на письма из ужонда к процедуре получения визы никакого отношения не имеет.
    Только если у вас превышение сроков пребывание или фальшывое разрешение на работу – тогда это влияет на выдачу визы.
    В вашем случае – просто качественный пакет документов, и проблем влзныкнуть не должно

    Вподобано 1 особа

 4. Доброго дня планую поїхати на працю по безвізу якщо відбуду 90 днів чи може мій роботодавець дати мені запрошення ще на пів року (не сезонна праця) чи з запрошення відрахують ті дні що була по безвізу

  Подобається

  1. По освядченю, про яке ви пишете, можна працювати 180 днів впродовж календарного року. Рік рахується від моменту першого в’їзду. Тобто, після відпрацювання 90 днів по безвізу, освядченя може бути видане ще на 90 днів

   Подобається

 5. доброго дня якщо я поїду по безвізу на працю на 80 днів в цьому році чи можна буде взяти освядчення ще на 100 днів з нового року для відкриття візи

  Подобається

 6. У мене є біометричний паспорт та національна віза іспанії на півроку на навчання від 1/09/2018. Чи можу я перетнути кордон з Польщею 31/08/2018 по безвізу та вилетіти до Іспанії 1/09 по візі? Як будуть рахуватися дні шенгенського коридору?

  Подобається

  1. Так, ви можете в’їхати в Польщу, немає значення – по безвізу чи по візі, національна віза будь-якох країни шенгену дає ті самі 90 днів для перебування в інших країнах шенгену. Але!
   Якщо ви будете з Польщі до Іспанії летіти літаком, то там буде паспортний контрлль і ви зможете “активувати” візу. Але якщо це буде інший транспорт і паспортного контролю у вас не буде, то спочатку витратяться 90 днів безвізу, а вже після того почне працювати віза. Принаймні, так рахують польські прикордонники. Чи діють ці ж правила в Іспанії варто питати тамтешню прикордонну службу

   Подобається

   1. Дякую Вам за відповідь. У нас літак 1/09 об 11 з Польші до Іспанії, тому ми хочемо перетнути кордон 31/08 по безвізу, а далі перебувати в Шенгенській зоні по візі.

    Подобається

   2. Якщо у мене 2 паспорта 1 біометричний, 1 з візою на 180 днів, як відбувається перетин кордону по безвізу і по візі?

    Подобається

   3. Якщо ви їдете з конкретною метою на конкретний термін – то показуєте відповідний паспорт.
    Припустимо, їдете на тиждень до друзів в гості – тоді перетинаєте кордон по біометрії.
    Якщо їдете працювати – показуєте візу.
    А якщо плануєте заїхати в гості, а потім працювати (чи навпаки) – то МОЖЕТЕ показуєте обидва і уточнити у прикордонників, чи правильно ви розрахували коридори

    Подобається

 7. Доброго дня. Працювала у Польщі по безвізу 90 днів (15.05-08.08). Чи можу я, одразу без коридорів, відкривати національну візу D5 на 180 дн.?

  Подобається

 8. Доброго дня. В мого чоловіка віза d05 з 17.04 до 24.09 він поїхав по біометрії 18.05 і 90 днів в нього закінчується 15.08. В нього є трудовий договір до 22.09. По закону він може перебувати до закінчення контракту чи краще йому до 15 серпня приїхати?

  Подобається

  1. Вибачте, не дуже зрозуміла ситуація.
   У людини робоча віза від 17/04, але він їде у травні по роботі по безвізу? Навіщо? Чому не по візі?
   Втім, якщо є віза і людина перебуває з метою, для якою вона видана (робота), то може залишитися після закінчення безвізу до кінця дії візи (або трудового договору, ці 2 дні великого значення не мають)

   Подобається

   1. Якщо людина заїхала по безвізу, то у неї спочатку витрачаються 90 днів безвізу, а потім починає діяти віза.

    Подобається

   2. Йому обовязково виїжджати через той самий кпп через якиїй вїжджав чи можна через інший?

    Подобається

 9. Доброго дня. Маю відкриту візу з 20.05.2018. до 30.10.2018, чи можна після закінчення візи і перетину кордону їхати по біометрії?

  Подобається

  1. Якщо у вас польська національна віза (тип D), у вас біометричний паспорт і ви питаєте виключно про поїздки до Польщі – то так, після візи у вас є ще 90 днів безвізу. Навіть більше – вам не обов’язково перетинати кордон, аби скористатися безвізом – можна просто залишитися в Польщі на 90 днів після закінчення візи.
   Але питання у тому, що ви плануєте робити ті 90 днів. Працювати по освядченю ви не зможете. Треба або мати зезволення, або належати до категорії, яка звільняється від дозволів на працю, або використати безвіз не для праці

   Подобається

 10. Добрий вечір. Я в’їхав до Польщі по безвізу 12.03.2018 – виїхав 04.05.2018. тепер знову в’їхав 18.07.2018 , а повертають назад 20.08.2018. скажіть, чи не порушуються закону. Дякую

  Подобається

 11. Доброго дня. У мене два питання: 1. Якщо протягом періоду дії національної піврічної візи працівник кілька разів виїжджав в Україну, чи продовжується дія візи на ту кількість днів, яку працівник перебував в Україні (сумарно приблизно місяць)? 2. Щоб залишитись після закінчення візи в Польщі і продовжити працювати в того самого роботодавця, потрібне нове освядченє на 90 днів безвізу? Дякую.

  Подобається

  1. 1. Якщо віза видана не на 180 днів, то може таке бути, що періоди перебування можуть зсунутися. А якщо рівно на 180, то дата початку дії візи і дата закінчення зафіксовані і написані на самій візі, відповідно, їх посунути неможна. А загалом віза видана на період дій конкретного освядчені, в якому вказані терміни роботи. В’їзди-виїзди мають з ними співпадати.
   2. Для роботи по безвізу потрібний дозвіл. Але нове освядчення можна отримати тільки в тому випадку, якщо ви в цьому календарному році ще не відпрацбвали по освядченю, виданому цого року, всі 180 днів, які дозволені законодавством. Якщо відпрацювали – то можна спробувати подати на карту побиту по роботі

   Подобається

  2. Доброго дня…скажіть будь ласка чи по безвізу можна перебувати рівно 90 днів чи менше…Бо водії автобуса кажуть що краще перебувати 87 днів…

   Подобається

   1. Можна перебувати рівно 90 днів.
    1-й день – це день в’їзду в шенгенську зону у будь-який час.
    У 90-й день можна перетнути кордон до 23:59, порушення не буде.
    Але якщо на кордоні черга – тоді це повністю ваша відповідальність. Якщо літак вилітає, припустимо, о 1-й ночі, то можна паспортний контроль пройти до півночі

    Подобається

   2. 07/05/2018-10/06/2018
    13/06/2018-18/07/2018
    25/07/2018- і якщо я правильно зрозумів на Україну в їхати не порушивши закону я можу найпізніше 12/08/2018???

    Подобається

   3. Так, вірно, 12/08 – 90-й день перебування в цьому 180-денному коридорі.
    Наступний коридор відкриється 3/11 на 35 днів

    Подобається

 12. Доброго дня. Таке питання . Я виїзджав по безвізі з 17 03 18 по 14 04 18р. Зараз роблю національну візу на пів року. Чи можна після закінчення візи залишитися в Польщі по безвізі на 90 днів як туріст чи потрібно виїхати і знову вїхати?

  Подобається

 13. И есть еще один очень протеворечивый вопрос, и состоит вот в чём..
  Если подал на карту по быту от работодателя, можно ли сменить работу не потеряв карту?
  И второй вопрос, когда уже есть карта можно менять работодателя?
  И есть оочень спорная ситуация в том к примеру : работая по полугодовой визе, подал на карту, может ли человек ездить на Украину или по визе пока она не закончилась, или по биометрии БЕЗ РИСКА ПОТЕРЯТЬ ещё НЕ ПОЛУЧЕНУЮ КАРТУ??
  Огромное спасибо)

  Подобається

  1. 1. Да, сменить работу в период ожидания карты можно, но только 1 раз
   2. Да, имея карту можно менять работодателя, но нужно будет сразу подать на новую карту. Предыдущая продолжает действовать до момента выдачи новой или до срока ее окончания (если он наступит раньше)
   3. Да, в период ожидания карты можно выезжать из Польши, самое важное организовать получение корреспонденции от ужонда, чтоб вовремя донести документы, сдать отпечатки и т.д.

   Подобається

 14. Здравствуйте. А кто подскажет такое..
  Отработав в Польше официально по полугодовой визе, съездил к примеру на недельку домой, я могу заехавши по биометрии устроиться ОФИЦИАЛЬНО на другую работу, ну и там ждать от них приглашение на годовую визу, или подавать на карту.
  Главный вопрос состоит в том : можно ли после визы работать официально по безвизу??
  Спасибо!

  Подобається

  1. Можно официально работать по безвизу после полугодовой визы, еслы работодатель заблаговременно сделает для вас зезволение. Или в случае, когда работник относится к категориям, которым не нужно разрешение на работу

   Подобається

   1. Спасибо понял!
    Но уточню)
    В таком случае после визы надо или заранее что бы работодатель делал зазволение, или приезжать и ждать на месте, так?

    Подобається

   2. Ждать на месте не имеет смысла. Зезволеные делается довольно долго. Месяц – в тех воевудствах, где небольшое колычество инострацев. В некоторых воевудствах ожидание уже до полугода доходит

    Подобається

 15. Здравствуйте.
  Подскажите, после того как у меня закончиться к примеру 1 сентября срок полугодовой визы, и поеду на Украину, я смогу сразу по приезду подать документы снова на полугодовую визу, или для полугодовой визы надо ждать пол года дома. И как вариант или без виз, или годовая, или карта по быту!
  Спасибо.

  Подобається

  1. Основная суть так называемой полгодовой визы не в сроке ее действия, а в документе, на основании которого она выдается. Это Oświadczenie – разрешение на работу, которое позволяет работать 180 дней (полгода) в течение календарного года. Соответственно, 2-ю подряд полугодовую визу не откроют, в ней нет смысла (исключение – одноразово после оświadczeniа 2017 года можно открыть визу на основании оświadczeniа 2018 года);
   По безвизу поехать можно. Но для работы необходимо зезволение (то, по которому открывают годичную визу)

   Подобається

 16. Доброго дня. Хотіла запитатись, я планую поїздку до Варшави на два дні, на екскурсію до друзів. Які обов”язкові докумети я маю взяти? біометричний паспорт є, договір страхування, наявність готівки 300 злотих приблизно має бути,квитки назад, а от проживати я маю у друзів, чи так можна без бронювання готелю пройти паспортний контроль

  Подобається

  1. Так, ви не зобов’язані бронювати готель. У вас можуть спитати, де ви будете мешкати, зазвичай достатньо просто словами сказати, що у друзів, при потребі сказати їхню адресу. Якщо цього виявиться недостатньо (таке буває вкрай рідко) то варто мати в телефоні їхню адресу/телефон, аби прикордонник у разі сумнівів мав можливість передзнонити та запитати

   Подобається

   1. Тільки аби пересвідчитися, що ви свою поїздку добре спланували 😉 Ви ж вже подумали, як будете проводити час?
    Не обов’язково хотіти відвідати конкретний музей чи місцевість. Але ж ви знаєте, що вам в принципі цікаво, правда?

    Подобається

 17. Доброго дня, хочемо отримати консультацію: чоловік поїхав в Польщу 10.05.18р по біометричному паспорту на роботу, там він офіційно працевлаштований. Він може працювати 90 днів ? І потім йому потрібно виїхати в Україну із запрошенням, щоб подати на національну візу? І чи зможе відразу їхати знову, отримавши візу, чи потрібно буде якийсь термін на Україні побути? Дякую

  Подобається

  1. В цьому питанні треба розділяти дві сторони питання.

   1. Підстави для перебування в Польщі.
   2. Підстави для роботи в Польщі.

   Зараз підставою для перебування є безвіз.
   Що є підставою для роботи? Освядченя?

   По безвізу чоловік може перебувати 90 днів максимум. Далі підставою для продовження перебування може бути подача документів на карту побиту. Але це цілий пакет, який треба встигнути вчасно зібрати і вчасно подати.

   Що стосується можливості подальшого відкриття візи. Може йтися виключно про національну візу, адже у шенгенській при безвізі нема сенсу.
   Однією з підстав відкриття шенгенської візи є потреба перебувати у Польщі більше 91 дні поспіль.
   В той же час на підставі освядченя можна працювати не більше 180 днів в рік.
   Отже, якщо в чоловіка дійсно освядченя і воно одразу на всі 180 дінв, то треба їхати по візу ще до вичерпання 90 днів безвізу, інакше просто не вистачить днів для відкриття національної візи. Або роботодавець має отримати для цього працівника не освядченя, а зезволеніє, на підставі якого можна працювати повний рік і візу відкривають річну. Але зезволеня доводиться чекати значно довше, ніж освядченя

   Подобається

 18. Доброго дня, підкажіть відповідь на таке питання. Маю запрошення на курси підвищення кваліфікації в Польщі . Є біометричний паспорт. Чи маю робити візу?

  Подобається

  1. Відповідь залежить від тривалості курсів і щільності занять.
   Якщо курси тривають менше 90 днів, то віза не потрібна, й її не відкриють.
   Якщо ж курси продовжуються більше 90 днів, то ще має значення, як часто відбуваються заняття.
   Для занять в поліцеальній школі (субота-неділя) буває, що відмовляють у візі, пояснюючи це тим, що можна спокійно приїхати, повчитися і поїхати до дому

   Подобається

 19. Доброго вечора! Прошу дати відповідь на таке питання: вперше по безвізу кордон Польщі перетнула 13.01.2018. В Україну повернулася 07. 03.2018. До 16. 06. перебувала в Україні. 17.06.2018 знову перетнула кордон. Чи діє правило, що лісля 100-денної відсутності в зоні Шенгену можу знову залишатися на 90 днів у Польщі? Якщо ні, то як правильно вчинити, адже 180 днів спливає 10 липня?

  Подобається

 20. Планую виїзд по біометричному паспорті, маю засвідчення з університету, що дочка навчається у Польщі. Скажіть, будь ласка, чи потрібно ще запрошення від дочки і страховка?. Дякую.

  Подобається

  1. Страховка потрібна вам, а не прикордонникам. Не пустити з причини відсутності стаховки не можуть, а от з причини, що у вас замало грошей (на випадок екстреної допомоги) можуть.
   Запрошення як таке не треба. Але ж у вас є адреса дочки та її телефон? Цього має бути достатньо

   Подобається

 21. Добрий день. Порадьте ,будь ласка. Маю робочу візу з01.10.17 до 30.09.18 з коридором. Другий починається 01.07.18. В’їхала 10.10.17 виїхала 07.03.18,маю ще 28 невикористаних днів. Ще була туристична подорож 22.04.18-27.04.18 по безвізу
  Як мені краще в’їхати знову в Польщу на роботу? По візі на ці дні і ще залишитися по безвізу буде можливо?

  Подобається

  1. Коридор у робочій візі пов’язаний не з кількістю дозволених днів перебування, а з законодавчими обмеженнями щодо роботи (180 днів на рік) або із датами роботи, які прямо вказані у дозволі на роботу. Приїхати по безвізу ви можете хоч сьогодні. У вас використано 6 днів. Але працювати ви зможете якщо у вас не вичерпані всі дні для праці І якщо наявне у вас освядченя це передбачає АБО якщо вам інший роботодавець зробить інше освядченя

   Подобається

   1. В освяченні вказано , що з 01.07.18 можу бути на роботі. Тобто, я можу виїхати 01.07 та використати залишок днів і ще залишитися по безвізу, оформивши дозвіл на працю?

    Подобається

   2. Якщо ви приїдете 01.07, то після закінчення візи зможете залишитися по безвізу без перетину кордону. Дозвіл на працю на цей період ви зможете оформити, якщо у вас в цьому році ще будуть не відпрацьовані 180 днів, або якщо ви будете подавати на інший тип дозволу, не освядченя

    Подобається

 22. Вітаю. 22 травня 2018 року закінчується національна віза D05 і залишаюся по безвізу. В цей момент чекаю дозвіл на працю типу А і як отримаю дозвіл виїду вже по безвізу(початок липня) – робити річну візу.
  Після цього терміну зможу я заїхати по річній візі без проблем? Цікавить чи нема ніякого порушення щодо національної зони так як не виїду в термін його закінчення (до 22 травня) а залишаюся на основі шенгену?

  Подобається

 23. Добрий день!В мене таке питання чи можу я вїхати по безвізу в Польщу,як що в мене ще не закінчився термін дії візи по 30.05.18.Приїхав я в Україну 06.04.18

  Подобається

  1. Якщо у вас віза Д (національна), то її наявність чи відсутність із безвізом ніяк не пов’язана. Перетинайте кордон по безвізу так, як вам зручно, на візу не зважайте.
   Інша справа – якщо ви хочете по безвізу працювати. Тут у вас може бути таке, що ви вичерпали дозволені для праці дні, коли перебували по візі

   Подобається

 24. Тим у кого закінчується віза Д05 зрозуміло – можна не виїздити з Польщі і у них чітко видно дату закінчення візи і початок “увімкнення безвізу”. Як бути тим у кого віза Д05 – так звана мультивіза 180/360. Наприклад термін її дії до вересня 2018, а 180 дозволених днів закінчаться 20 травня. Чи “увімкнеться” у цьому випадку безвіз або треба виїхати назад в Україну і в’їхати уже по безвізу.?

  Подобається

 25. Як можна розібратись в тому безвізі? Судячи по вище написанаму то по закінченню візи на 180днів маючи біометричний безвізовий коридор відкривається за декілька днів. Раніше було сказано, що безвізом можна скористуватися лише тільки після того коли будеш перебувати в Україні визначений час. А тут виходить що коридор рахується навіть якщо ти перебуваєш в Польщі на візі.

  Подобається

  1. Це не так складно, як видається на перший погляд.
   Раніше було 2 типи візи – шенгенська та національна, облік днів по них вівся окремо.
   Зараз безвіз – це аналог шенгенської візи.
   Відповідно, коли йдеться про візу на 180 днів – це національна віза. При обрахунку безвізу дні перебування в Польщі по національній візі не зараховуються. Отже, безвізом можна скористатися навіть не через кілька днів після закінчення візи, а навіть наступного дня.

   Подобається

   1. Просто в мене такаж ситуація, заїхав по безвізу, виїжджатиму по візі, і багато хто говорить, що потрібно виїзжати після безвіза і знову заїздити по візі і знайшов вашу статтю, яка це спростовує, надіюсь, що так і є

    Подобається

  1. У вас шенгенська віза. Безвіз – це той самий обрахунок днів, що й по шенгенській візі. РАЗОМ по такій візі і по безвізу ви можете перебувати в Європі не 90 днів в півроку.

   Подобається

 26. Добрий день. Допоможіть з відповіддю на питання – я перебуваю на території Польщі по візі на закупи. Віхала 17квітня 2018р і планую виіхати 15 липня 2018року. Чи зможу я знову перетнути кордон на вїзд по біометричному паспорту 1 серпня 2018р?

  Подобається

 27. чи можливий вїзд в польщу по візі D05 під час дії візового коридору, але один з термінів перебування на роботі не був викорастан і віза діє ще до 16.08.2018 і днів для роботи ще 127 ??????

  Подобається

  1. Тобто, у вас віза, приміром з 16/08/2017 по 16/08/2018, але терміни перебування в Польщі чітко вказані? (наприклад 15/10/17 – 05/04/17)
   В такому випадку ви можете перебувати в Польщі лише в ті дати, які зазначені у візі

   Подобається

   1. а якщо я пропустив одну з таких дат наприклад 18.02.2018 – 17.03.2018 то ці дні “пропадают” ?
    і підчас коридору їх не можна викорастати ???

    Подобається

   2. а під час коридору у візі по біометричному паспорті можна виїхати,
    якщо зараз коридор а наступна дата 26.05.2018

    Подобається

 28. Доброго дня. Ситуація наступна. З картою часового побиту перебувала в Швеції трохи більше року нікуди не виїжджаючи. 18.09.2017 полетіла в Україну де довелось залишитись на чотири місяці. Карта закінчується 08.05.2018. 25.01.2018 я знову заїхала в Швецію але по безвізу. Просто побачила як дівчину тормознули з картою на паспортному контролі і злякалась. Сказала що приїхала в гості і після довгої розмови мене впустили. То ж тепер в мене питання. Якщо заїжджаєш по безвізу при діючій карті побиту то виїжджати обов’язково теж по безвізу? І чи не будуть враховуватись в цих 90 днів перебування ті дні що я була тут до 18.09.2017 по карті? Дякую.

  Подобається

   1. Польська карта побиту дає вам право постійно перебувати в Польщі та лише 90 днів з кожних 180 – в шенгені. Щоправда, ваші переміщення в Шенгені не завжди можна контролювати, лише при перетині контрольних пунктів, наприклад, в аеропортах. Вам пощастило уникнути покарання. Після 4-х місяців перебування в Україні у вас був повний 90-денний коридор, ви могли однаково скористатися як картою, так і безвізом. Але більше 90 днів ви в Швеції знаходитися не можете, хоч по безвізу, хоч по карті. Після закінчення 90 днів по карті можна перебувати лише в Польщі

    Подобається

 29. А якщо навпаки, в’їхати в Польщу по робочій візі і після її закінчення не перетинаючи кордон залишитись по біометричному паспорту по безвізу?

  Подобається

   1. Доброго дня в мене також відкрита національна віза і вона закінчується чи можу я бути ще по біометрії ..перший виїзд по візі 06.11.17 поворот 05.04.18..і тепер знову заїхав 24.04.18

    Подобається

   2. Якщо ви обидва рази заїхали по національній візі, то у вас є 90 днів безвізу, ви можете скористатися ними одразу по закінченні візи, без перетину кордону

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s