Чули, що на 8-й день можна працювати? А як насправді?

Posted by

Зміни у польському законодавстві, яке стосується працевлаштування іноземців, породили так багато міфів, чуток та байок, що доводиться деталізувати ледь не кожну окрему норму оновленого законодавства.

Соціальними мережами поширюється чергова “добра порада” тим, хто планує їхати до Польші по безвізу і шукати роботу на місці.

Зазвичай порада полягає у наступному:
Приїжджаєте, знаходите роботу, ваш роботодавець подає заяву на освядченя (oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi), чекаєте 7 днів, на 8-й можна офіційно (легально) починати працювати у цього роботодавця.
Такі порадники зазвичай стверджують, що саме так їм пояснили в PUP (тому відділі публічної адміністрації, який займається оформленням дозволів на роботу).

Добра новина, правда? Особливо з огляду на те, що в цьому році ці нові освядчення в багатьох випадках доводиться чекати рівно місяць – максимальний термін, який визначений законодовством для розгляду такої справи.

Погана новина полягає в тому, що такої норми щодо освядчень в законодавстві нема. Працівник може починати працювати лише тоді, коли роботодавець отримав на руки оригінал дозволу. І так, інколи це може трапитися й на 8-й день, і навіть раніше. Тоді – все правильно.
Але! Якщо розгляд справи за 7 днів не завершився – то нема жодної підстави аби працівник розпочинав роботу до отримання дозволу.

Втім, чутки виникли не на пустому місці.
Крім тих 7 днів, які можна зустріти у статтях Закону “О promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy“, є ще одгна норма яка могла породити цей міф.
Йдеться про геть нові положення цього закону, які стосуються виключно дозволів на сезонну роботу. Полягають вони в тому, що дозвіл на сезонну роботу видається в два етапи – на першому заяву роботодавця вносять в реєстр, він отримує повідомлення, на підставі якого іноземець може приїхати в Польщу. Тоді вже роботодавець подає в PUP другий пакет відповідних документів і з моменту подачі цих документів праця вважається легальною.

Отак і з’являються міфи – процедура з однієї частини закону, терміни – з іншої, і вже шириться оадісна чутка про послаблення вимог.
Не поспішайте! Дочекайтеся документу, якого вимагає закон! Не наражайтеся на покарання!

Advertisements

4 comments

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s