Чи треба перетинати кордон між візою D та безвізом?

Posted by

“Ну, добре, коли спочатку використовується віза Д, а потім безвіз – це зрозуміло. А якщо мені треба заїхати по безвізу, але у мене ще є й віза, то чи потрібно мені виїжджати, щоб “активувати” цю візу?” – часто питають нас у коментарях до  Перехід з візи D на перебування по безвізу, Перетин кордону при наявності біометричного паспорту та робочої візи одночасно та інших публікацій щодо обрахунку днів перебування в Польщі.

У нас є хороша новина!

В соцмережах вдалося розшукати такий скріншот:

1234

Тобто, нема потреби “активувати” ані візу, ані безвіз шляхом перетину кордону або ж візиту до прикордонної служби.

Звертаємо увагу – в тексті нема примітки, що віза Д має міститися в біометричному паспорті. Йдеться лише про факт її наявності.

Якщо в Україні закон дозволяє мати 2 паспорти, то, очевидно, не може мати значення, в якому саме діючому паспорті громадянина поставлена віза.

Ще сумніваєтеся? На скріні вказано контакти прикордонної служби, в якій можна ще раз підтвердити цю інформацію.
Бажано робити це електронним листом, а не по телефону, адже листування з прикордонниками призводить до появи офіційного роз’яснення в розділі “Питання, які задають найчастіше” на їхньому офіційному сайті.
Наразі цей текст був надісланий адресату електронною поштою і існує лише у вигляді скріншоту. Пошуковики його не знаходять.

Все ще сумніваєтеся? Тоді порадимо ще таке: Якщо ви перетинаєте кордон по безвізу і плануєте далі залишатися по візі, попередьте про це прикордонника одразу при в’їзді і перепитайте, чи правильно ви розумієте свої права.

І, будь ласка, повідомляйте тут в коментарях про свій досвід (вдалий чи невдалий). Так ми разом зможемо пересвідчитися, чи правдивою є інформація на скріні, розвіяти безпідставні чутки й запобігти зайвим витратам та стресам.

Advertisements

4 comments

 1. Доброго дня . Маю візу на 180 д національна але по запрошенню не працював. віза до 15.09.2019 Хочу подавати на карту часовего побуту . скажіть будьласка пичатку в паспорт ставлять зразу при подачі на КЧП ? і чи зможу я в цей же день виїхати в україну а за місяць повернутись по ці візі на 180 д. чи не буде проблем на кордоні через те що запрошення анульоване. і ще питання чи можу я працювати на фірмі відразу пісьля подачі на КЧП ?. чи потрібно спочатку чикати отримання карти часовего побуту ?

  Подобається

  1. 1. В різних воєвудствах печатку ставлять по різному. В деяких печатку доводиться чекати близько року.
   2. Якщо освядченя анульоване, то по візі можуть не пустити.
   3. Якщо ви збираєтеся працювати на іншій роботі, то вам все одне буде потрібний дозвіл. За наявності такого дозволу та діючої візи ви зможете заїхати до Польщі
   4. Одразу після подачі на карту працювати можна, якщо є дозвіл на роботу

   Подобається

 2. У мене якраз була така ситуація. Мені не вистачило якихсь двох годин до настання дня початку дії моєї візи(думала, що дорога і проходження кордону займуть більше часу). Тобто, вийшло так, що до Польщі я в’їхала по біометрії(типу як турист). А ось на зворотньому шляху, коли їхала додому, з прикордонником , який перевіряв паспорти, склалось непорозуміння. Він сказав, що по закінченні 90 днів безвізу, потрібно було повторно перетнути кордон. Цього я не знала. Але він перевірив інформацію і, слава Богу, все обійшлось добре.

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s