Уряд хоче обкласти заробітчан подвійним податком?

Posted by

Інтернетом ширяться страшилки – “Уряд хоче обкласти заробітчан подвійним податком”.
Такі публікації сінхронно з’явилися на українських новинних сайтах та інформаційних порталах для заробітчан.
Їх обговорюють  в соцмережах.

У чому ж справа?
Літо, на жаль, скінчується швидко, а за ним настає найгарячіший сезон оформлення субсидій. От на отримувачів субсидій, в першу чергу, й зорієнтовані урядові ініціативи.

Про те, як цієї осені оформити субсидію, якщо хтось з членів родини працює в Польщі, ми детально розкажемо на нашому сайті трохи згодом.

А зараз варто взяти до уваги таке: так, дійсно, уряд запровадив нові правила для тих, хто оформлює субсидії.
Тож, якщо ви на субсидії не претендуєте і не зареєстровані в Україні в квартирі, на яку оформлюють субсидію – всі ці страшилки взагалі не про вас, можна цю тему спокійно пропускати.

Якщо ж тема оформлення субсидій безпосередньо стосується вашої родини, а ви наразі мешкаєте в Польщі/ плануєте найближчим часом поїхати в Польщу на (відносно) тривалий час – подальша інформація та поради саме для вас.

Поточні зміни, які породили чутки-страшилки, стосуються не всіх мігрантів, але й  не лише мігрантів. Нові норми спрямовані на людей, які довгі роки обліковуються у центрах зайнятості як безробітні, а насправді  працюють без оформлення в Україні або за кордоном, і тим часом отримують субсидію, користуючися тим, що їх доходи не підтверджені і при розрахунку субсидії не враховуються.

Цім людям пропонується наступне:
1. Найпростіше для тих, хто працює за кордоном. Подавати декларацію про доходи. Тут особливо нового нічого нема. Обов’язок громадян, які отримують доходи за кордоном, щороку подавати декларацію й без того існує.
Вимога декларування не тягне за собою додаткового оподаткування, якщо доходи вже були оподатковані в країні їх отримання.

2. Тим, для кого декларація не є виходом, при обчисленні субсидії органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми (5286 гривень) та вимагатимуть сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) принаймні за 3 місяці на рік (2457.18 грн).
Зверніть увагу – це не повторна сплата внеску, який ви (можлвиво) платите в ZUS. Це – “компенсація” за відмову від декларування доходів (якщо ви оберете саме такий шлях).

Що з цим всім робити і чому цього не варто боятися?

Звісно, доходи за кордоном можуть вплинути на суми субсидій. Так само, “автоматичний дохід” теж вплине на розмір субсидій.
Але ж мова про тих, які впродовж років отримує соціальну допомогу суто завдяки тому, що  банально обдурює соціальні служби про свої платіжні спроможності.

Хіба це не справедливо, коли при призначенні соціальної допомоги враховуються реальні доходи?
Зрештою, так само відбувається й в Польщі, наприклад, при призначенні 500+.
В Польщі теж змушують роботодавців легалізовувати працівників та їхні зарплати.
Отже, для людей із досвідом життя в Польщі – нічого нового.

Так, ці зміни можуть побіжно зачепити тих, хто й не мав на думці чимось там зловживати, просто так склалися обставини, а потім – з’явилася звичка, а от прямо зараз оці всі зміни  просто створять незручності.
Але це – просто одноразові незручності, а не вселенська катастрофа, як її навмисно подають поширювачі чуток.

Одна з незручностей полягає в тому, що декларація подається на початку року. А субсидії масово призначаються переважно восени.
Що робити тим, хто не подав декларацію вчасно?
Можна подати із запізненям і сплатити відносно невеликий штраф за порушення термінів. Або ж погодитися з тим, що цього року вже буде як буде, а тим часом готуватися до декларування за 2018 рік.

Що робити тим, чиї доходи в Польщі, завадять близьким отримати справедливу субсидію в Україні?
Саме час подумати про те, аби скасувати реєстрацію місця вашого проживання в Україні, якщо ви більше 180 днів на рік проводите в Польщі/ в інших країнах.
Зрештою, це буде справедливо і відображатиме реальний стан речей. Абсолютна більшість наших співгромадян, які мають тимчасовий побит в Польщі, мають там мельдунек. Це і є ваше реальне місце проживання, а не та адреса в Україні, яку багато хто все ще продовжує вважати “пропискою”.

Кажуть, що тепер у субсидії відмовляють особам, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів. Це – неправда.
Якщо ви працювали в Польщі 6 місяців на рік по освядченю, а решту часу були в Україні і маєте право на субсидію, то можете подавати документи без остраху!
Згідно із законом орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і лише після її розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія, а сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії.

І останнє.
Коли ви читаєте про декларування доходів за кордоном, сплату страхових/ пенсійних платежів, завжди варто пам’ятати про те, що між Україною та Польщею укладені двосторонні угоди щодо уникнення подвійного оподаткування та про зарахування страхового стажу.
А отже, усі вимоги “сплатіть ЄСВ для зарахування стажу” може стосуватися тих, хто працює в Італії, Німеччині, деінде, але не стосується офіційної (легальної) роботи в Польщі.

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s