Новий паспорт, безвізовий коридор та депортація! Всі крапки над Ї

Posted by

Змушені знову повернутися до теми В’їзд в Польщу в очікуванні карти.
Ми вже багато разів роз’яснювали позицію прикордонників по питанню в’їзду в Польщу тих, хто перед тим тривалий час перебував тут на єдиній підставі – очікуванні карти побиту.
Після всіх цих публікацій залишалася лише одна маленька біла плямка: доволі велика кількість реальних людей розповідали про власний досвід – пробули на печатці, поїхали додому, отримали новий біометричний паспорт і заїхали по безвізу.
За логікою такого б не мало бути, але проти практики важко щось заперечити.

Сьогодні нам в коментарях написали таке питання:

33333

Ми дуже вдячні Наталі за цю інформацію і дуже співчуваємо, що так сталося.

З повідомлення випливає, що наш розрахунок вірний – коли вичерпаний 90-денний шенгенський коридор, то заїжджати по безвізу неможна, хоч по старому, хоч по новому паспорту.

Також тут варто звернути увагу ще й на таке: багато хто вважає, що якщо прикордонник пропустив людину – то це вже його відповідальність.
Ні,  це працює трохи не так.
У прикордонника – свої обов’язки і своя відповідальність.
У громадянина – своя. Якщо законодавство встановлює обмеження по перебуванню, то людина має вчиняти відповідно. А якщо порушила вимоги – то відповідати.

Отже, всім везунчикам, яким вдалося проскочити по безвізу, коли начебто коридору не було, варто або чекати подібного листа в поштовій скринці, або ж отримати повідомлення про порушення при найближчому перетині кордону.
На жаль.

Отже, тепер вже узагальнимо правила перебування у шенгенській зоні на підставі повного спектру варіантів.
Будь-який іноземець в Польщі може мати лаше 2 типи перебування:

  • довгострокове (таку можливість дає карта побиту або національна віза (D)). В такому разі іноземець може перебувати в Польщі від 91 дня і більше в кожні півроку
  • короткострокове (на підставі візи С / біометричного паспорту/ очікування розгляду заяви на тимчасовий побит (“на печатці”)). Так можна перебувати до 90 днів в кожні 180.  Перебування “на печатці”, щоправда, має свою особливість. Це спеціальна умова, коли можна перебувати більше 90 днів безперервно, але після виїзду відлік коридору 90/180 починається спочатку.

90-денний коридор стосується всієї шенгенської зони. І якщо він вичерпаний – то вичерпаний. Ані заміна пспорта, ані навіть зміна прізвища цей коридор не поновлюють.
Якщо ви весь свій коридор витратили в Польщі – то й все, іншим країнам доведеться почекати.
Якщо ви порушуєте терміни короткострокового перебування – то несете відповідальність особисто, на прикордонників вона не перекладається. Відсутність контрольних пунктів не означає відсутності факту порушення.

І ще.
Карта побиту / національна віза D дають право на перебування 90-днів в інших країнах шенгену.
Але якщо ви отримали дозвіл на довгострокове перебування після тривалого очікування “на печатці”, то шенгенський коридор для відвідування інших країн у момент отримання карти/ візи не з’явиться.
Він у вас, звичайно, буде. Але за загальним правилом – 90/180. Тобто перший такий коридор відкриється через 90 днів після щасливого завершення вашого перебуваня “на печатці”

Advertisements

One comment

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s