Новий паспорт, безвізовий коридор та депортація! Всі крапки над Ї

Posted by

Змушені знову повернутися до теми В’їзд в Польщу в очікуванні карти.
Ми вже багато разів роз’яснювали позицію прикордонників по питанню в’їзду в Польщу тих, хто перед тим тривалий час перебував тут на єдиній підставі – очікуванні карти побиту.
Після всіх цих публікацій залишалася лише одна маленька біла плямка: доволі велика кількість реальних людей розповідали про власний досвід – пробули на печатці, поїхали додому, отримали новий біометричний паспорт і заїхали по безвізу.
За логікою такого б не мало бути, але проти практики важко щось заперечити.

Сьогодні нам в коментарях написали таке питання:

33333

Ми дуже вдячні Наталі за цю інформацію і дуже співчуваємо, що так сталося.

З повідомлення випливає, що наш розрахунок вірний – коли вичерпаний 90-денний шенгенський коридор, то заїжджати по безвізу неможна, хоч по старому, хоч по новому паспорту.

Також тут варто звернути увагу ще й на таке: багато хто вважає, що якщо прикордонник пропустив людину – то це вже його відповідальність.
Ні,  це працює трохи не так.
У прикордонника – свої обов’язки і своя відповідальність.
У громадянина – своя. Якщо законодавство встановлює обмеження по перебуванню, то людина має вчиняти відповідно. А якщо порушила вимоги – то відповідати.

Отже, всім везунчикам, яким вдалося проскочити по безвізу, коли начебто коридору не було, варто або чекати подібного листа в поштовій скринці, або ж отримати повідомлення про порушення при найближчому перетині кордону.
На жаль.

Отже, тепер вже узагальнимо правила перебування у шенгенській зоні на підставі повного спектру варіантів.
Будь-який іноземець в Польщі може мати лаше 2 типи перебування:

 • довгострокове (таку можливість дає карта побиту або національна віза (D)). В такому разі іноземець може перебувати в Польщі від 91 дня і більше в кожні півроку
 • короткострокове (на підставі візи С / біометричного паспорту/ очікування розгляду заяви на тимчасовий побит (“на печатці”)). Так можна перебувати до 90 днів в кожні 180.  Перебування “на печатці”, щоправда, має свою особливість. Це спеціальна умова, коли можна перебувати більше 90 днів безперервно, але після виїзду відлік коридору 90/180 починається спочатку.

90-денний коридор стосується всієї шенгенської зони. І якщо він вичерпаний – то вичерпаний. Ані заміна пспорта, ані навіть зміна прізвища цей коридор не поновлюють.
Якщо ви весь свій коридор витратили в Польщі – то й все, іншим країнам доведеться почекати.
Якщо ви порушуєте терміни короткострокового перебування – то несете відповідальність особисто, на прикордонників вона не перекладається. Відсутність контрольних пунктів не означає відсутності факту порушення.

І ще.
Карта побиту / національна віза D дають право на перебування 90-днів в інших країнах шенгену.
Але якщо ви отримали дозвіл на довгострокове перебування після тривалого очікування “на печатці”, то шенгенський коридор для відвідування інших країн у момент отримання карти/ візи не з’явиться.
Він у вас, звичайно, буде. Але за загальним правилом – 90/180. Тобто перший такий коридор відкриється через 90 днів після щасливого завершення вашого перебуваня “на печатці”

Advertisements

10 comments

 1. Доброго дня,

  Сьогодні на пасспортному контролі зіткнувся з наступною ситуацією: моя карта скінчилась 15 липня, маю печатку в паспорті, в Украіні чекає мене другий паспорт біометричний – прикордонник відповів що я вичерпав 54 дні після закінчення карти і якщо я в’иду по біометричному то матиму лише 36 дні легального перебування в Польщі далі треба щоб була віза Д. Він пояснив що якщо виїхати з Польщі то довгострокове перебування на печатці анулюється і в’їзд і перебування далі буде рахуватись як короткострокове перебування в шенген зоні по біометричному паспорту. Будь ласка підкажіть чі це дійсно так – бо десь бачив посалання на прикордонну службу Польщі, що на печатці це буде довготермінове перебування.
  Дякую за відповідь.

  Подобається

  1. На сайті прикордонної служби написано, що перебування на печатці відноситься саме до короткотермінового, а не довготермінового перебування. Так що у вас дійсно частина безвізового коридору витрачена.
   Але, разом з тим, ніде в офіційних повідомленнях прикордонників не зазначено, що при новому в’їзді по біометриці ефект печатки, який дозволяє перевищувати коридор, анулюється. Зрештою, це суперечить закону Про іноземців (перебування є легальним, якщо подано заяву на карту), при тому ніде не зазаначено, що це перебування має бути безперервним.
   Але – ви не перша людина, яка повідомляє про таке трактування законодавства прикордонниками.
   Єдине, що в такому випадку можна порадити – це звернутися до прикордонної служби письмово, описати ситуацію та зробити посилання на законодавство.
   Адреса для листування є на сторінці http://strazgraniczna.pl/pl/kontakt/1946,Komenda-Glowna-Strazy-Granicznej.html
   Зазвичай відповідають за 1-2 доби.
   В залежності від отриманої відповіді можна буде вирішувати, як діяти далі

   Подобається

 2. Доброго дня. У мене біометричний паспорт. По безвізу я перебував в Польщі 89 днів. Коли повернувся, здав документи на Воєвудську візу. Мені відмовили в візі. В паспорті поставили штамп з буквами A. C. D. Чи можу я тепер поіхати по безвізу? Чи цей штамп відіграє якусь роль при перетині кордону?

  Подобається

  1. Важко зрозуміти, про який штамп йдеться, коли його не бачиш. Крім штампа – причину відмови зазвичай повідомляють словами. Саме від неї треба відштовхуватися, аби зрозуміти будуть складності із в’їздом по безвізу чи ні.

   Подобається

   1. Доброго дня.Штамп в паспорті без ніяких обводів і ніяких цифр, лише букви A,C,D .пояснення у відмові візи дали у формулярі про відмову у видачі національноі візи. у повідомленні причина відмови: стоіть штамп на бланку 65/1/10 а також відмічений 11 пункт. Дякую за відповідь.

    Подобається

   2. 65/1/10 – це положення Закону про іноземців (ст. 65, п. 1, підпункт 10)
    Art. 65.
    1. Wydania wizy krajowej odmawia się cudzoziemcowi, gdy zachodzi co najmniej jedna zponiższych przesłanek:
    10)
    zachodzą uza
    sadnione wątpliwości co do wiarygodności złożonych przez
    cudzoziemca oświadczeń odnośnie do celu jego pobytu na terytorium
    Rzeczypospolitej Polskiej z
    uwagi na dostępne organowi dowody lub obiektywne okoliczności wskazujące na to, że cel pobytu cudzoziemca mógłby
    być inny niż deklarowany.
    ======
    ви надали дозвіл на роботу у фіктивного роботодавця.
    По безвізу вас мають пустити, але можуть прискіпливо вивчати документи, які підтверджують мету подорожі

    Подобається

 3. Не все зрозуміла. Підкажіть, будьласка. Якщо заїхати по безвізу, встигнути подати на карту побуту до скінчення 90 днів, то можна на печатці карту чекати, хоч безвіз (90) вже скінчиться? Дякую

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s