Коли на новій роботі не потрібно робити тест ринку праці

Posted by

Словосполучення “інформація/ опінія старости”, воно ж – “тест ринку праці”, доволі часто аж так відлякує трудових мігрантів, що вони ладні шукати яких завгодно обхідних шляхів, аби тільки уникнути цієї перепони.

Чим же є та страшна “інформація/опінія старости” і чи варто її боятися?

Повністю термін звучить так: “informacja starosty właściwego ze względu na główne miejsce wykonywania pracy przez cudzoziemca o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o rejestry bezrobotnych i poszukujących pracy lub o negatywnym wyniku rekrutacji organizowanej dla pracodawcy, sporządzoną z uwzględnieniem pierwszeństwa dostępu do rynku pracy dla obywateli polskich oraz cudzoziemców”.
Тобто, якщо коротко, то “інформація старости” – це висновок, що на виконання певних робіт / зайняття певної посади на даний момент не претендує інша особа (тобто, на біржі праці не зареєстровано працівника, який може і хоче виконувати подібну роботу на зазначених умовах).

Така інформація готується на підставі звернення роботодавця, який подає опис умов праці, посадові обов’язки, вимоги до кваліфікації тощо.
Працівники  адміністрації старости перевіряють інформацію в реєстрах і, за необхідності, проводять співбесіди із потенційними кандидатами.
Підсумковий документ може бути готовий за 14 днів (якщо жодного спеціаліста не вдалося відшукати)  і за 21 день, якщо із потенціальними працівниками проводилися зустрічі.

Тож, для працівника  максимум, що може означати вимога докласти до пакету документів інформацію старости  – це кілька тижнів очікування. До того ж – вони зовсім не обов’язково будуть додатковими, якщо все одне доводиться чекати й інші документи.

Більше того, коли староста готує своє рішення, він перевіряє важливі складові опису вакансії, такі як рівень оплати, кількість робочих годин, правдивість поданої інформації тощо. Таким чином, тест ринку праці є додатковим захистом  інтересів працівника у випадку не дуже сумлінного роботодавця.

Але якщо тест ринку праці все одне чекати не хочеться, то для таких випадків ми наводимо повний перелік ситуацій, коли роботодавець звільняється від цієї процедури:

  1. коли працівник є громадянином однієї з 6 визначених країн (Україна є в переліку) і виконує роботу для фізичної особи (опіка, ведення господарства)
  2. коли працівник є громадянином однієї з 6 визначених країн (включно із Україною), відпрацював у цього роботодавця 3 місяці на  підставі освядченя і роботодавець до закінчення дії освядчення подав заяву на дозвіл на працю (зезволеня) на підставі укладеної умови про працю на умовах, не гірших, ніж поточні
  3. коли працівник – тренер спортивного клубу
  4. коли працівник є громадянином однієї з 6 визначених країн (Україна є в переліку) і буде виконувати сезонну роботу
  5. коли роботодавець звільнений від отримання інформації старости на підставі розпорядження воєвуди
  6. коли працівник закінчив польський виш або поліцеальну школу (в такому випадку не потрібні ані інформація старости, ані дозвіл)
  7. коли працівник на момент подання заяви на дозвіл на працю легально проживає в Польщі понад 3 роки
  8. коли працівник буде виконувати роботу, яка належить до переліку тих, які звільнені від необхідності мати інформацію старости

Закони та підзаконні акти, які регулюють питання щодо інформації старости:

Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy art. 88c

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2009 r. w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców

 Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s