Що робити, коли паспорт закінчується раніше документу для отримання візи

Posted by

Декілька днів тому в коментарях нам задали питання, яке вже тоді здалося достатньо цікавим і змістовним, аби стати основою окремою публікації.
При детальнішому вивченні теми виявилося, що питання ще глибше та актуальніше.

Отже, ситуація:

У людини є паспорт (не має значення, старий, чи вже біометричний), термін дії якого спливає, припустимо, через 8 місяців.
Також, ця людина має документ для подання на річну візу (наприклад, підтвердження зарахування до вишу, запрошення на річне стажування чи наукові дослідження або річний дозвіл на працю).
Що робити, якщо термін планованого (і документально підтвердженого) перебування в Польщі закінчується пізніше, ніж термін дії паспорта?

Звісно, найпростішою відповіддю, яка першою спадає на думку  у такій ситуації, є – отримати новий паспорт, в нього –  повну візу, і їхати собі спокійно.

Але не завжди все так просто, як видається в теорії.
По перше,  банально можуть підтискати терміни оформлення документів і можна просто не встигнути поміняти паспорт, незрозуміло на який термін записуватися на візу в очікування нового паспорту тощо. Це може бути критичним, коли надважливо бути на місці на конкретну дату.
По друге, – не завжди доцільно. Якщо дія візи – рік, дають її за умови, що паспорт дійсний ще принаймні 3 місяці, плюс сама процедура запису та отримання візи – так набігає фактично півтора роки. Надто завчасно для заміни паспорту, термін дії якого всього лише 10 років, чи не так?
А якщо мета – навчання і йдеться про паспорт дитини, який видається всього на 4 роки, й невдовзі їй виповниться 16, коли паспорт знову змінювати,  то дочасна зміна паспорту – все одне не вихід.
По-третє, якщо треба приїхати на початок навчального року, то треба брати до уваги, що  на квитки на ці дати ажіотажний попит, на літак треба купувати дуже завчасно, а в квитку вказуються дані паспорта.

Отже, які є інші варіанти, без дочасної заміни паспорту?

Варіант 1. Все одне – віза.
Для початку – отримуємо візу на максимально можливій термін, який дозволяє термін дії паспорта.
Візу (а йдеться виключно про національну, якщо підстава перебування – повний рік) відкриють не менше, ніж на 91 день. Далі в запасі може бути ще й безвіз – ще максимум 90 днів (в залежності від  терміну дії паспорту).
Тобто – матимете мобільність аж до моменту заінчення дії паспорту.

Варіант 2. Скористатися безвізом.
Тут у вас на все буде всього лише максимум 90 днів. Проте не треба витрачати час/зусилля/гроші  на отримання візи

На наступному етапі є теж 2 варіанти:
– або знайти у своєму робочому/навчальному/стажувальному графіку можливість  з’їздити додому за новим паспортом і новою візою. Якщо на цей момент ще діятиме попередня віза – нічого страшного, просто пишеться заява про скасування однієї візи та видачі нової. Мінуси – час та гроші на поїздку, плюси – матимете повну мобільність до кінця того терміну перебування, на який планували отримати візу з самого початку.
– по приїзду в Польщу одразу подати заяву на карту побиту і, не виїжджаючи з Польщі, отримати новий паспорт. По паспорт треба звертатися в Українське консульство того округу, в якому ви мешкаєте в Польщі. Подавати на карту треба ще зі старим і діючим паспортом (процедуру подачі на карту із різними паспортами ми опишемо окремою публікацією).  Плюси цього варіанту – не треба відриватся від справ, по які ви приїхали до Польщі, мінуси – під час очікування карти втрачається мобільність, паспорт в Польщі коштуватиме дорожче і чекати його доведеться трошки довше, крім того за виготовлення карти теж доведеться заплатити чималу суму (340 злотих). Тут може бути ще один приємний плюс – зараз заяви на карту розглядаються дуже довго, ви можете пробути весь рік “на печатці” і так і не дочекатися карти, але при тому по закінченню року перебування ви можете скасувати свою заяву на карту і повернути сплачені гроші.

Дякуємо нашим відвідувачам за питання, які спонукають до таких розгорнутих відповідей.
Будь ласка, пишіть свої питання чи зауваження у коментарях – ми відповідаємо. Коротко і оперативно, або ж окремою тематичною публікацією

Advertisements

11 comments

 1. Добрый день!
  Вопрос про новую учебную визу в новый паспорт. Сын приезжает из Польши в середине декабря и может не успеть получить визу до отъезда в начале января из-за праздничных выходных в консульстве. Поскольку он еще несовершеннолетний, теоретически, забрать документы могу и я. Но, если в новый паспорт ставится новая виза, то предыдущая аннулируется. Правильно ли я понимаю, что в консульство подаются оба действующих паспорта и все равно придется ждать? Расскажите, пожалуйста, подробнее о процедуре аннулирования предыдущей визы и пересечении границы в таких случаях.

  Подобається

  1. В вашем случае не так важно, что два паспорта, как то, что при действующей визе получить новую можно только подав заявление на отмену действующей. Соответственно, по ней уже нельзя будет уехать.
   У вас есть следующая возможность:
   – подать документы на новую визу, указав день начала новой визы – следующий после последнего дня действующей, в таком случае отменять визу нет необходимости.
   – паспорт в таком случае получаете вы (по доверенности или по причине несовершеннолетия сына) или курьером, например.
   – при подаче на визу парвый паспорт не отдаете по причине наличия в нем действительной визы (визовые центры иногда не соглашаются, тогда нужно требовать письменный отказ и жаловаться в консульство или сразу подаваться через консульство).
   Остается только решить – как ваш сын получит в руки паспорт с новой визой.

   ЛИБО
   – подаваться через консульство и прикладывать к визовой анкете заявление с просьбой выдать визу в короткие сроки в связи с необходимостью приступить к учебе

   Подобається

   1. Спасибо, Вы всегда быстро и содержательно отвечаете. О результатах напишу.

    Подобається

   2. История с новой визой благополучно завершилась. Я написала мейл в консульство, ответ пришел быстро – нам назначили день подачи в визовом центре, минуя запись и оплату через “Кредобанк”. Визовый сбор уплатили уже на месте. Сын сдал оба паспорта, поскольку нас заверили, что виза должна быть готова до его отъезда обратно на учебу. Но праздничные дни сказались на скорости оформления документов, поэтому пришлось подъехать в консульство, написать заявление и первый паспорт отдали, виза в нем действовала до 11 марта. Сын уехал, а сразу после Рождества пришла смс о готовности визы в новом паспорте. Я сама забрала документ.
    Таким образом, в нашем случае виза не аннулировалась, просто в новый паспорт была поставлена виза с 12 марта – следующий день после окончания предыдущей визы.
    11 марта сын приехал в Украину и 12 въехал в Польшу по новому документу.

    Подобається

 2. Доброго дня. В мого сина, який навчається у Польському ВУЗі, саме така ситуація. Паспорт, виданий на 4 роки, діє до 22 травня 2021 року. Запрошення з ВУЗі видають на весь рік, у нас це буде: 01.10.2020 – 31.08.2021. Навчання завершується фактично в кінці Червня 2021 року. Питання: мабуть в нашій ситуації єдиний вихід – заздалегідь отримати новий закордонний паспорт ?
  При візі 01.10.2020 – 22.02.2021 ( три місяця до завершення паспорту ) Сину все одно не вистачить 90 днів по безвізу ( 02.2021+90 днів = 05.2021), щоб довчитись до червня включно ?
  І ще питання: в статті пишете : “…отримуємо візу на максимально можливій термін”. Уточніть, будь ласка:
  Якщо Паспорту не вистачає на весь період зазначений в Запрошені від ВУЗу – польська сторона відкриє на максимально допустимий ? Немає ризику, що взагалі відмовлять у візі через строк дії паспорту ? – як з Вашого досвіду, розумію, що Ви не консультуєте по візах…
  Дякую.

  Подобається

  1. Якщо термін запрошення довший, ніж можливість користуватися паспортом, то у візі не відмовлять, відкриють на 90+ днів до тієї дати, яку дозволяє термін дії паспорта.
   У випадку вашого сина, мабуть, дійсно простіше буде влітку 20-го року спочатку отримати новий паспорт, а в нього вже – візу до кінця навчання.
   Або отримати візу в старий паспорт, новий паспорт зробити або в Україні влітку, або в Польщі в консульстві під час навчального року (але в Польщі оформлення паспорту коштує дорожче) і з новим паспортом подати документи на карту побиту

   Подобається

 3. Доброго дня, підскажіть будь ласка я перебуваю в Польщі на візі Д робочій і у мене біометричний паспорт чи можу я по закінченню візи Д не виїжати з Польші, а далі бути тільки по безвизовому режимі?

  Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s