Документи про завершення поліцеальної школи

Posted by

pol_pl_swiadectwo-men-i-33-2-dla-szkoly-policealnej-intro-54809_1

Після успішного закінчення поліцеальної школи  випускник отримує відповідне свідоцтво, без вказання титулу та кваліфікації, тільки із зазначенням предметів, які були начитані.

Саме воно дає право працювати в Польщі без дозвілу (незалежно від посади та професії й пожиттєво).
А при подачі на сталий побит, резидента ЄС та громадянство Польщі звільняє від необхідності включати в пакет документів сертифікат підтвердження знання польської мови на рівні В1.

Цей документ видається після завершення курсу та здачі державного іспиту незалежно від результату цього іспиту.

Але для того, щоб працювати на посадах, на яких потрібно мати кваліфікацію та титул за даною спеціальністю, самого свідоцтва закінчення школи недостатньо.

свідоцтво

диплом

 

Для підтвердження рівню професійної кваліфікації по закінченню поліцеальної школи потрібно успішно здати  державний іспит.

Реєстрація на іспит відбувається за півроку до його проведення.
При успішній здачі іспиту випускник поліцеальної школи отримує титул, кваліфікацію, що дає право претендувати на  зайняття відповідних посад як в приватних, так і державних органах та організ
аціях.
Документом, який підстверджує  успішну сдачу іспиту, є диплом.
Документом, який містить інформацію щодо кваліфікації, включно із результатами іспиту, є свідоцтво.

сертифікат

Разом із дипломом та свідоцтвом  (тобто – після складання іспиту)  випускник поліцеальної школи отримує також й европейській сертифікат, який дає право працювати за даною спеціальностю (займати відповідну посаду) на терені  ЄС.
Натомість цей сертифікат не звільняє іноземця від необхідності отримувати відповідний дозвіл на працю у країні, де він планує працювати (якщо такий дозвіл передбачений законодавством цієї країни).

 

Всі фото документів, які використані в цій публікації, – це реальні  примірники, що видав своїм випускникам Швейцарський Освітній Центр (Вроцлав)

27 comments

 1. Вітаю. Від правника отримав ось таку рнформацію

  Dzień dobry, świadectwo takie tak pod warunkiem ze w ramach nauki był przedmiot: język polski

  Тобто жоден інший курс не підійде, тільки мовний

  Подобається

  1. У фразі польською мовою написано не те, як ви намагаєтеся це подати.
   Там не написано, що потрібний мовний курс 😉
   Правник сказав вам, що потрібно, щоб під час навчання в школі був предмет “польстка мова” 😉
   Але й це бздура 😉
   Адже викладання у поліцеальних школах в Польщі ведеться польською мовою. Цього цілком достатьо

   Подобається

   1. Я перепитав чи зараховується тільки закінчення поліцеальної школи з предмету польська мова чи підходить будь-який курс, електрик, на приклад. Ось відповідь:

    Zgodnie z zapisem przeprowadzam wykładnie językowe świadectwo z wykładowym językiem polskim: czyli musi być ten przedmiot w trakcie szkoły. Jak nie to trzeba zdać egzamin z języka polskiego. Łatwo wyszukać w internecie kiedy i gdzie, dowiedzieć się o zakres egzaminu. Ten dokument będzie wystarczający do rezydenta długoterminowego

    Мені здається тут немає іншого трактування. Потрібно закінчити школу чи курс з вивчення польської мови, здати іспит закінчивши школу/курс і вже готовий папірець вкладати до справи. Або скласти іспит беспосередньо через інститут. І не важливо чи викладання проводиться, а це і так ясно, польською мовою. Я не можу знайти більш конкретної інформації, буду ще дзвонити до ужонду в справах іноземців в Лодзі.

    З усіх ваших записів я зрозумів одне – багато хто пише чи дзвонить до ужендів з запитанням підтвердити інформацію з цього сайту і отримують негатив.

    Я з дружиною вже другий семестр вчимося на керунку флористика, у поліцеальній школі wied. З ваших слів, досить пройти курс, навіть не складаючи іспит, отримати засвідчення і цього достатньо. Я добре розумію?

    Подобається

   2. На сайті вашої школи немає жодного слова, чи вона є в реєстрі RSPO. Простий пошук її не знайшов.

    ЯКЩО школа WiED внесена в реєстр RSPO в тому місті, де проводяться заняття й серед переліку курсів має бути Florysta.
    В такому випадку ті учні, які виконали необхідні вимоги (кількість відвіданих занять, внутрішній іспит, тощо). по закінченю навчання отримають свідоцтво, яке неведено на першому фото.
    Саме це свідоцтво можна включити в пакет документів при подачі на резидента.
    При наявності такого свідоцтва не потрібний сертифікат знання мови. Це вже перевірено багато разів різними людьми.
    Детальніше про це можна прочитати в цій статті https://bit.ly/2RzyhqQ

    Подобається

 2. Доброго дня, Підскажіть будь ласка, після закінчення поліцеальної школи , з документами про її закінчення можна отримати карту побиту ( податись на карту побиту)

  Подобається

  1. Само по собі свідоцтво не є підставою для перебування.
   Але за наявності свідоцтва не потрібний дозвіл не роботу. І карту по роботі отримати простіше

   Подобається

   1. Я подалась на карту від роботи, в січні закінчую школу , чи є якийсь сенс доносити до уженду документи зі школи ? Просто я думала що якщо є свідоцтво зі школи то карта не буде прив’язана до конкретного місця роботи

    Подобається

   2. Доброго дня. Стосовно Вашого запису:

    “Після успішного закінчення поліцеальної школи випускник отримує відповідне свідоцтво, без вказання титулу та кваліфікації, тільки із зазначенням предметів, які були начитані. Саме воно дає право працювати в Польщі без дозвілу (незалежно від посади та професії й пожиттєво).
    А при подачі на сталий побит, резидента ЄС та громадянство Польщі звільняє від необхідності включати в пакет документів сертифікат підтвердження знання польської мови на рівні В1.”

    Не знайшов жодної інформації та підтвердження надання будь яких пільг після закінчення поліцеальних курсів. А ні стаціонарних а ні заочних. А тут є конкретно про заочні курси, а точніше те, що вони не є підставою на отримання дозволу на побут. https://www.rp.pl/Kadry/304269983-Studia-w-Polsce-zwalniaja-cudzoziemca-z-obowiazku-posiadania-zezwolenia-na-prace.html

    Чи закінчення річних поліцеальних заочних курсів звільняє від необхідності включати в пакет документів сертифікат підтвердження знання польської мови на рівні В1?

    Дякую

    Подобається

   3. Стаття, на яку ви посилаєтеся стосується виключно вишів, але жодним чином не стосується поліцеальних шкіл.
    Разом із тим, поліцеальні школи мають право крім основної діяльності, проводити професійна навчання у вигляді курсів.
    Але ці курси не тотожні навчанню в поліцеальній школі.
    По закінченню курсів, курсанти отримують інші документи, ніж випускники школи.
    Детальніше про це можна почитати в нашій статті https://bit.ly/36oc4Cm

    Подобається

 3. Доброго дня!
  Приїхала в Україну щоб подати документи на національну робочу візу, на основі диплому зі школи поліцеальної та umowy o pracę.
  В моєму консульському окрузі (м. ВІННИЦЯ) сказали, що я не можу отримати дану візу, так як бракує дозволу на роботу.
  Я намагалась пояснити, що так як являюсь випускником школи, маю право працювати без дозволу на роботу, але нажаль все марно.
  Пізніше звернулась до свого роботодавця з проханням зробити мені хоча б oświadczenie на півроку. На що отримала відповідь: твій договір зроблений на підставі закону про іноземців, що ти можеш працювати без дозволу, тому в цьому немає ніякого сенсу.
  Може ви підскажете, що можна зробити в даному випадку? Читала на вашому сайті, що люди отримували таку візу….
  *Період по перебування по біометриці майже вичерпаний (залишилось 2 дні).

  Подобається

  1. Мабуть, ви подавали документи у візовий центр, там бувають такі ситуації.
   Ви маєте право вимагати письмової відмови у прийнятті документів.
   Із цією відмовою (або й без неї) ви маєте право поскаржитися у Посольство або Консульство на направомірні дії працівників.
   Якщо ж ви подавали анкету безпосередньо в Консульство – то можна спробувати подати її ще раз, доклавши до неї роздруківку розпорядження http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150000588/O/D20150588.pdf
   (можна виділити маркером п.15)

   Подобається

   1. Документи ще не подавала, але зверталася з цим питанням у Консульство м Вінниці і мені всеодно сказали, що у них такі правила. У той час як наприклад у Харківському консульстві сказали що приймають без зезволеня.
    Я написала звернення до Консула в цій справі і збираюсь всеодно подати документи на візу. В візовому центрі сказали що приймуть доки, але рішення за Консулом..

    Подобається

   2. На жаль, консул є саме тою людиною, яка приймає рішення – відкривати візу, чи ні.
    Якщо консул погано знає закони своєї країни – то тут важелів небагато.
    Втім, можна спробувати написати скаргу або чемний запит на адресу МЗС Польщі, пояснити ситуацію та попросити дати роз’яснення для консула.
    Контакти для звернення можна знайти тут https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/kontakt/skargi_i_wnioski/skargi_i_wnioski

    Подобається

 4. Здравствуйте.
  Тоже интересует вопрос подтверждения знания языка В1 через свидетельств об окончании полициальной школы. Читал в сети отрицательные ответы ужендов Варшавы и Познани и положительный ответ в Катовице. Из коментариев к этой статье так внятно и не понял, какая ситуация по этому вопросу в Дольношлендском воеводстве. Может быть администрации Швейцарского Образовательного Центра написать и отправить запрос на имя воеводы о том, признается ли сертификат окончания именно полициальной школы Швейцарского Образовательного Центра конкретноно Дольношлендским воеводством как подтверждение знания языка на уровне В1 для подачи на гражданство, например. Приложить имеющиеся у центра лицензии, полномочии, устав и т.п. Хочется какой-то определенности в этом, согласитесь достаточно важном, вопросе.

  Подобається

  1. Навряд чи ви зможете переконати працівників ужонду, якщо докладете до своєї заяви лист від воєвуди, навіть якщо його зміст буду таким, як ви б хотіли.
   Тому листуватися із воєвудою в даному випадку ми не бачимо сенсу.
   Ви можете самостійно написати лист до відділу у справах громадянства та іноземців, як це зробив ваш колега у Катовіцах і при поданні заяви оперувати відповіддю, яка адресована вам персонально
   https://leewadia.wordpress.com/2018/01/16/%d1%81%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d0%b5%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d1%97-%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d0%b2%d0%b5/

   Подобається

   1. Написать то я могу. Тут выше по коментариям Inna, сообщала, что писала запрос в уженд. Получила неопределенный ответ. Непонятно правда, о каком воеводстве идет речь. Думаю и мне так ответят. Наверное, всё таки это дело администрации центра выяснить признается ли его свидетельство об окончании школы, как подтверждение знания языка в Дольношленском воеводстве. У школы же есть какой-то правовой статус, лицензии в сфере образования и т.п. Я ж всего не знаю и у меня нет на руках вашего свидетельства, чтобы подать конкретный запрос. Сточки зрения получения новой профессии и работы, смысл учебы в школе понятен. А вот, что касается подтверждения уровня знания языка, тут переспектива учебы как-то туманна.

    Подобається

   2. 1. Цей сайт – це не сайт поліцеальної школи. Це – приватна ініціатива з наданна консультацій волонтерами в міру наявного досвіду та знань. У нас нема повноважень надавати вказівки жодним з наших партнерів стосовно того, що вони мають робити.
    2. Що стосується свідоцтва о реєстрації школи – воно викладено на цій сторінці https://leewadia.wordpress.com/sec/wroclaw/
    Ви можете сконтактувати із секретаріатом школи самостійно і висловити свої побажання

    Подобається

 5. Дякую за відповідь. Дуже багато корисної інформації на сайті. Бажаю всім успіху в здійсненні своєї мрії.

  Подобається

 6. Доброго дня. Маю питання. Ви пишете, що після закінчення поліцеальної школи сертифікат цей при подачі на громадянство звільняє від необхідності включати в пакет документів сертифікат підтвердження знання польської мови на рівні В1. Я про DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA POLSKIEGO:1. Świadectwo ukończenia szkoły w RP………. Юрист подавала запрос в ужонд такий: ” Proszę powiedzić czy zamiast dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie biegłości językowej co najmniej B1 może występować dypłom ukonczenia szkoły policealnej? I czy jest różnica państwowa to szkoła czy prywatna, 1 roczna czy 2 letnia? ” Надійшла відповідь ” W odpowiedzi na Państwa zapytanie uprzejmie informuję, iż urzędowe poświadczenie znajomości języka polskiego, tj. świadectwo ukończenia szkoły w Polsce (np. szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, technikum bądź dyplom licencjacki lub magisterski wraz z suplementem, z którego wynika, że językiem wykładowym zajęć był język polski), świadectwo ukończenia szkoły za granicą z wykładowym językiem polskim albo certyfikat wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego na poziomie biegłości językowej co najmniej B1. Jakiekolwiek certyfikaty i zaświadczenia wydane przez inne instytucje nie są akceptowane. ” Тут нічого нема про закінчееня поліцеальної школи. Прошу розтлумачити Вашу думку. Бо маю КП, в майбутньому думаю о громадянстві і хочу поступати по приватної поліціальної заочної школи. Чи після її закінчення, той сертифікат підійде про підтвердження того, що я знаю польську мову? Дякую за відповідь

  Подобається

  1. Ось лист від ужонду в Катовіцах: https://leewadia.wordpress.com/2018/01/16/%d1%81%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d0%b5%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d1%97-%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d0%b2%d0%b5/
   Якщо у вашому ужонді законодавство тлумачать інакше – то треба шукати можливості їх переконати на тій підставі, що вони обрізали перелік польських навчальних закладів на власний розсуд, абсолютно без будь-якої аргументації

   Подобається

   1. Добридень! Може бути в даному випадку від правильного формулювання питання залежить позитивна відповідь. Маю до пані велике прохання. Чи може пані дати зразок того запиту, на який було отримано даний e-mail?

    Подобається

   2. Ви праві, від формулювання питань суттєво залежить якість отриманої відповіді.
    На жаль, віднайти запит зараз не вбачається можливим. Його подавали не ми. Відповідь було розміщено у відкритих джерелах. Шкода, але у нас не зберіглося посилання на це джерело, хоча зазвичай ми намагаємося давати всі прямі посилання.
    Загальне правило для складання подібних запитів полягає в наступному: потрібно посилатися на конкретну ситуацію (я закінчила такий навчальний заклад, маю такий документ про освіту, зараз подаю заяву на …, в пакеті документів передбачено долучення …, чи може в якості цього документу бути доданий….?). при тому варто долучити скан документу про який запитується.
    Тоді є хороші шанси отримати пряму і конкретну відьповідь. Щоправда, варто бути готовою до того, що ця відповідь може виявитися протилежною від тої, яку ви б хотіли отримати

    Подобається

   3. Доброго дня. Подала заявку на отримання сертифікату знання польської мови на підставі свідоцтва про закінчення поліцеальної школи у Варшаві і диплому підтвердження кваліфікації.
    Отримала відповідь :
    Dzień dobry,
    ukończenie szkoły policealnej nie daje podstaw do wydania certyfikatu bez egzaminu, bo szkoła policealna nie jest szkołą pomaturalną – zgodnie z Ustawą z 12 czerwca 2015 r., z egzaminu, w przypadku szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej, zwolnione są tylko te osoby, które posiadają świadectwo dojrzałości.
    Pozdrawiam
    Bożena Paduch
    Sekretariat PKdsPZJPjO
    Pion Języka Polskiego
    ul. Polna 40
    00-635 Warszawa
    tel. 22 390 35 37

    http://www.certyfikatpolski.pl

    Подобається

   4. Вона потребує вивчення.
    Адже за вказаними реквізитами (Ustawą z 12 czerwca 2015 r) нам наразі не вдалося знайти нормативного акту, якій міг би мати стосунок до сертифікату з польської мови.
    Будемо готувати окрему публікацію з цього питання.
    Дякуємо

    Подобається

   5. Звеніть увагу – маємо відповідь на подібне питання, але з Катовіц.
    В ньому цдеться про те, що свідоцтво треба додавати до заявки, про заміну свідочцтва на мовний сертифікат не йдеться

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.