Декларування доходів заробітчанами. Про що нагадують листами податківці?

Posted by

Осінь.
Розпочалася звичайна кампанія, коли податківці нагадують платникам податків про наближення кінця року, необхідності підсумувати свої доходи, задекларувати їх та перевірити, чи правильно сплачені податки.

Звичайна практика для Польщі, тут подібні листи отримують не лише від податкової служби, а й від ZUS`у.
В Україні таке інформування платників застосовується віднедавна, а тому лякає і напружує.

У соцмережах поширили, а ЗМІ підхопили – і чергова хвиля чуток вже набуває міці.

Наводимо типовий минулорічний лист, які заробітчани  можуть отримати від податкової й цьогоріч також.

12121231
Примірник листа, який циркулює у соцмережах

Про що цей лист?

Про те, що його адресат ще 2,5 роки тому взяв у своїй податковій довідку, що він є податковим резидентом України.  Це означає, що він зобов’язується сплачувати податки зі своїх доходів саме в Україні, а не деінде,
Часто таку довідку беруть не з власного бажання, а на вимогу роботодавця.
Таким чином роботодавець зменшує свої видатки на оплату праці (на суму тих самих податків), що тягне за собою те, що працівник мусить самостійно сплатити податки з тих грошей, які отримав на руки.
Це є певною мірою обман працівника, адже зазвичай роботодавець не збільшує зарплату, отриману на руки (нетто) на ту суму податків, які ця людина зобов’язалася сплатити у себе вдома.

Судячи з інформації, наведеної в листі, людина, яка взяла довідку у 2016 році, не задекларувала свої доходи за 2016 рік і їй завчасно нагадують, що вона мусить це зробити за підсумками 2017 року, а для того зібрати документи про отримані доходи, на що інколи буває потрібний додатковий час.

Якщо платник податку самостійно не задекларує дохід, то податкові органи будуть з’ясовувати його самостійно по міждержавних каналах обміну інформацією, а якщо це неможливо – визначать дохід відповідно до методичних рекомендацій.

Що з цього випливає?

– якщо ваш роботодавець вимагає від вас довідку податкового резидента, ми маєте право зустрічно очікувати від нього збільшення зарплатні на суму майбутнього податку

– якщо ж роботодавець виплачує вам таку саму суму, як й іншим працівникам, які не мають подібної довідки – то вас просто намагаються ошукати

– обов’язково беріть в бухгалтерії документи, які підтверджують, що за вас сплачувалися податки (якщо сплачувалися) і в яких розмірах, або принаймні про суму нарахованої зарплати

– якщо ви отримали подібного листа – не варто панікувати, двічі податки з вас стягувати не будуть, а якщо ви не сплатили жодного разу – то маєте сплатити.

Про те, як заповнити українську податкову декларацію за умови, що у вас на руках є польська ми готуємо окрему публікацію.

Зберігайте спокій і пам’ятайте – чутки “нас хочуть обкласти додатковими податками” не нові, з’являються регулярно і ще жодного разу не підтвердилися!

Advertisements

6 comments

 1. Отримав рекомендований лист, повідомлення з питань декларування доходів за 2018 рік отриманих з джерел за межами України.
  Довідку президента брав в червні 2017р але по ній ніколи не працював (працював з червня по листопад в 2017р).
  З грудня 2017 до жовтня 2018 включно офіційно працював в Україні
  В 2018р працював листопад і кілька днів грудня.
  З моїх колег (з ким я працював 1.5 місяців в 2018р) ніхто не отримав подібного повідомлення.
  Чому я отримав повідомлення якщо довідка резидента дійсна лише 1 рік?
  Як мені дізнатися чи роботодавець заплатив податки за мене?
  Чи правильно, що я зобов’язаний заплатити штраф за не своєчасне подання декларації?

  Подобається

  1. 1. Можливо, вашим колегам не надійшов лист про декларування тому, що вони не брали довідку резедента. Або тому, що і їхній податковій до задачі комунікації із резидентами просто ще не дібралися.
   2. Коли ви працюєте в Польщі, то роботодавець зобов’язаний вам за підсумками року видати документ PIT-11 (якщо він сплачує податки за вас) або IFT (якщо не сплачує податків). Якщо вам обидва рази не видали таких документів, то варто звернутися до того роботодавця із вимогою надати вам цей документ.
   Якщо ви в даний момент знаходитеся в Польщі, то ви можете оформити дистанційний доступ до ваших даних по податках та страхових платежах до ZUS. Без особистого візиту до уповноваженої установи, отримати такий доступ не вийде.
   3. Податкова не знає, використали ви довідку резидента чи ні до тих пір поки ви не подасте річну декларацію про доходи і не зазначите в ній, скільки доходів отримали й скільки податків сплатили
   4. Ви можете подати декларацію із запізненням. Чи нарахують вам за це штраф, можуть визначити у вашій податковій інспекції

   Подобається

 2. Моєму чоловікові прийшов лист повідомлення 9 травня 2018 року, з центру обслуговування платників. З питання подання податкової декларації про майновий стан і доходи, одержані протягом 2017-2018 років за кордоном. Чоловік зараз в Польщі приїде через місяць, на роботі працює оформленим і платить там податки. Що цей лист означає і чи не нарахують йому якийсь штраф за те що ми не подали декларацію, ніяких довідок в податковій він не брав для роботи в Польщі. Якщо знаєте відповідь напишіть будь ласка!!

  Подобається

  1. Всі, хто працює за кордоном мають подавати декларацію.
   Якщо податки платяться в Польщі, то це буде вказано у декларації, вдруге платити непотрібно.
   Під питанням лише війсковий збір (дехто вважає, що його потрібно сплатити окремо).
   Якщо вашого чоловіка зараз немає в Україні, то він подасть декларацію коли повернеться, разом із поясненням, що був за кордоном + копія сторінки паспорту зі штампами перетину кордону.
   Тут можна більше прочитати про подання декларації https://leewadia.wordpress.com/2019/03/27/%d0%b4%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%96-%d0%b4%d0%be%d1%85%d0%be%d0%b4%d1%96%d0%b2-%d0%be%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc/

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s