Вже чули про ретельні перевірки заробітчан по біометрії? Зберігайте спокій! Це звичайна провокація

Posted by

Відчуваємо нагальну потребу та відповідальність спростувати чергову дезінформацію, яка активно поширюється у соціальних мережах.

Не в наших правилах множити шкідливі тексти, але цього разу ми зробимо виключення суто для того, аби ті, хто на подібне натраплять, змогли знайти це роз’яснення через пошук.

Отже, чергова лякалка:

(!)(!)(!)Польським прикордонникам дали розпорядження ретельно перевіряти Українців які повертаються по біометрії та навіть візі в Україну.
Зараз на кордоні складається наступна ситуація:
Заробітчани які їхали на роботу по біометричних паспортах зараз мають неприємні ситуації на кордоні, а саме Польські прикордонники змушують при виїзді з Польщі всіх покинути автобуси та довести своє легальне перебування в Польщі,
переглядають терміни перебування, запитують, що робили в Польщі, якщо термін перебування безперервно 2 або 2.5 місяці одразу просять показати “Освядчення” та умову по якій працювали дозвіл на роботу, якщо таких документів у вас не буде, то очікуйте одразу депортацію на 6 місяців та штраф.
Також перевіряють людей які їхали по візах чи дійсно працювали у того роботодавця від якого Запрошення, скільки працювали, і навіть чи знають вони польську мову. Просять відповісти на елементарні запитання польською або ж таки прочитати щось елементарне. Знання польської перевіряють для того щоб запевнитись, що заробітчанин працював саме у Польщі , а не поїхав далі в Німеччину чи Чехію по польській візі.
Ситуація дійсно складна тому моя вам порада зберігати всі документи які вам надають при оформленні, працювати тільки на легальній основі, якщо їдете по візі то працювати саме у того роботодавця від якого у вас запрошення.Якщо їдете до іншого роботодавця,уважно віднестись до перероблення вашого запрошення на інший офіційний документ.Тим,хто їде по польських візах «куда подалі»,враховувати цю ситуацію на кордоні,пересікати кордон словацький,угорський або літаком.Тому що така ситуація буде відбуватись ще досить довгий період.
(Інфа. Угринів)

Чому це попередження – маячня?

По пунктах:

  1. Неможна стверджувати, що все викладене – повна вигадка. Але… Десь трапилась якась планова перевірка, хтось комусь емоційно розповів – і поїхало….
  2. Перебування в Польщі/ шенгенській зоні по безвізу є легальним, якщо воно не перевищує 90 днів на півроку. Жодної іншої легальності доводити не потрібно.
  3. Будь-яка людина із біометричним паспортом має право знаходитися в шенгенській зоні 90 днів поспіль, якщо їй дозволяє коридор. При тому робити вона може  що завгодно – гуляти в парках, навідувати родичів, лікуватися… Має право. Якщо при тому в неї є гроші на зворотній квиток, вона по ходу не наробила боргів  і не вступила у конфлікт із законом  – вона жодним чином не має звітувати на кордоні як проводила час. “Депортація”  може загрожувати людині виключно в тому випадку, коли вона порушила терміни перебування.
  4. До того ж, кожна людина, яка перебуває в Польщі по безвізу, має право працювати. Це прямо написано в законі Про іноземців. Звісно, якщо має дозвіл на працю. Але! Навіть якщо припустити, що хтось працював нелегально і виїжджає – в той момент, коли він/вона вже не працює, він не несе відповідальності за свої попередні дії, адже він вже виправив своє порушення фактом звільнення. Факт нелегальної праці має бути встановлений на місці праці, а не на кордоні. Втім, це не виключає персональної відповідальності тих працівників, які були виявлені під час перевірок у роботодавців, фігурують у відповідних провадженях та при виїзді отримують повістки.
  5. На момент виїзду трудова угода та дозвіл на працю можуть вже вичерпати термін своєї дії. Жодна людина не зобов’язана зберігати недіючі документи. Більше того – ніде, жодним документом не регламентовано, які документи повинен мати при собі працівник при виїзді, не залежно від того, працював він легально чи ні, по візі чи по безвізу.
  6. Перевірка знання польської мови – окремий, мабуть найсмішніший момент в цій історії. В Польщі існує безліч вакансій, на яких знання мови не вимагається.
  7. До наведеного вище цитованого тексту додаються ще свідчення про те, що прикордонники навіть передивлялися галерею в телефоні, аби пересвідчитися, в якому місті перебувала людина. Тут треба пам’ятати одне – щойно хтось хоче подивитися у ваш телефон, ви маєте право нагадати про захист персональних даних і вжити чарівне слово RODO. Те, що людина знаходиться при виконанні службових обов’язків та носить форму, не має вас спантеличити. Зобов’язати вас відкрити персональні дані може лише суд. Але якщо ви самі хочете комусь щось показати з даних свого телефону – ви можете це робити добровільно.
  8. Так, завданням прикордонників є, в тому числі, виявляти нелегалів (включно із нелегальною працею або перебуванням із метою, відмінною від заявленою). Але прикордонники працюють не лише безпосередньо на кордоні. Нема сенсу уповільнювати трафік через кордон, пресувати законослухняних громадян, порушувати права людини аби виявити 1-2 і навіть 10 порушників. Нелегальну працю, як вже було сказано вище,  визначають не на кордоні, а на місці цієї праці.
  9. І наостанок. З огляду на те, що цільову аудиторію процитованого повідомлення настійливо перенаправляють на інші кордони або на літак, вся ця маячна може бути пов’язана із відволіканням уваги від страйку прикордонників. Звучить дещо абсурдно, але не абсурдніше, ніж повідомлення про ретельну перевірку телефонів заробітчан.
   Втім, є  й менш абсурдна версія. Комусь надто вже кортить, аби українці боялися їхати додому і намагалися затриматися в Польщі якнайдовше, а вже як їдуть – то щоб були налякані та озлоблені.

До речі. Чутки про ретельну перевірку ймовірних “заробітчан по біометрії” – це всього лише одна з багатьох різноманітних тем, якими вже декілька місяців накручують трудових мігрантів.
Ось перелік наших тематичних публікацій по дотичних темах:

Декларування доходів заробітчанами. Про що нагадують листами податківці?

Чутки про контроль кордону з Німеччиною та Чехію. Обмеження для заробітчан?

Все про нові митні правила, декларування та податки при перетині кордону

Уряд хоче обкласти заробітчан подвійним податком?

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s