Чи перериває період очікування карти виїзд додому ? Скільки можна перебувати після повернення?

Posted by

Ця публікація мала б з’явитися півтора місяця тому.
Тоді нам в коментарях поставили таке запитання

Сьогодні на паспортному контролі зіткнувся з наступною ситуацією: моя карта скінчилась 15 липня, маю печатку в паспорті, в Украіні чекає мене другий паспорт біометричний – прикордонник відповів що я вичерпав 54 дні після закінчення карти і якщо я в’иду по біометричному то матиму лише 36 дні легального перебування в Польщі далі треба щоб була віза Д. Він пояснив що якщо виїхати з Польщі то довгострокове перебування на печатці анулюється і в’їзд і перебування далі буде рахуватись як короткострокове перебування в шенген зоні по біометричному паспорту.
Описана відвідувачем сайту позиція прикордонників нас здивувала.
Але до того, як публікувати аналіз законів, ми хотіли отримати для неї підтвердження або спростування.

Підтвердження вдалося отримати частково – повідомлення про подібне тлумачення прикордонниками законодовства ми зустрічали також й в соціальних мережах.
Інформації про те, що хтось з наших співгромадян був покараний (отримав заборону в’їзду) за те, що “перебрав” дні безвізового коридору, заїхавши в Польшу по біометриці, але із наявною на цей момент печаткою, нам досі знайти не вдалося.
Це зовсім не означає, що таких випадків не було або ж не буде.
Можливо ті, хто почув таке попередження від прикордонника, поспішили виїїхати відповідно його рекомендації та отримали візу.
Можливо – навпаки, ще ніхто з тих, хто отримав попередження, не перетинав кордон.
Або ж інакше – хтось отримав заборону в’їзду, але вважає винним себе, адже був попереджений і тому й не скаржиться.
Відтак, ми традиційно звертаємося до тих, хто читає це роз’яснення.
Якщо ви знаєте про такі історії  – пишіть в коментарях.
До тих пір, поки ми не знаємо про конкретні випадки призначення покарання, у нас нема підстав звертатися із запитом до прикордонної служби.
У випадку ж призначення покарання питати буде що – позиція, описана нашим читачем, яку ми процитували на самому початку, не грунтується на жодних вимогах законодвства.
Ніде в офіційних повідомленнях прикордонників не зазначено, що при новому в’їзді по біометриці ефект печатки, який дозволяє перевищувати коридор, анулюється.
Зрештою, це суперечить закону Про іноземців
Art.108.
1. Jeżeli termin na złożenie wniosku oudzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy został zachowany i wniosek nie zawiera braków f ormalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie:
2) pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się za legalny
od dnia złożenia wniosku do dnia, wktórym decyzja wsprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.
Тобто – якщо подана заява на тимчасове перебування, перебування на території Польщі є легальним.
Нема жодних уточнень, має бути це безперервне очікування (без перетину кордону) чи виїзди/ в’їзди (не) впливають на статус.
Jeżeli dotychczasowy pobyt w Polsce (łącznie na wizie C, stampili Wojewody oraz paszporcie biometrycznym w ruchu bezwizowym) przekroczył  90 dni w okresie 180 dni wstecz, ponowny wjazd na terytorium RP może nastąpić wyłącznie karcie pobytu lub na podstawie polskiej wizy długoterminowe typ D.

Тобто – якщо 90 днів безвізу на момент в’їзду вичерпані, то заїхати можна лише по національній візі (ця вимога є логічною).
Жодним словом на сайті не йдеться про те, що по закінченню 90-денного коридору треба виїхати.

А отже – хвилюватися не варто.
Навіть якщо вам прикордонники висунули дивну вимогу виїхати по закінченню 90 днів, жодних законних підстав покарати вас “за порушення режиму перетину кордону” у них немає.
Зберігайте спокій і повідомляйте нам про випадки порушення ваших прав, якщо раптом таке станеться.

Втім, крім власне перетину кордону і позиції прикордонників, тут є ще одна важлива складова.
Коли людина подає заяву на тимчасове перебування (карту побиту), в пакеті документів має бути підтвердження легальності перебування.
Зазвичай, таким підтвердженням є копії сторінок паспорту із відміткою в’їзду в Польщу.
При розгляді справи, обов’язком воєвудського адміністративного органу (ужонду) є перевірка легальності перебування.
А отже, якщо впродовж очікування карти іноземець виїжджає та в’їжджає в Польщу, логічно було б долучити до матеріалів справи нові підтвердження перетину кордону і легального знаходження в Польщі. Але така вимога ніде явно не закріплена.
Відтак, якщо іноземець заїде по іншому паспорту,  цілком можливим є технічні збої, коли така перевірка дасть викривлений (негативний) результат.
Щоправда, про такі випадки досі не відомо так само, як й про депортації після в’їзду по біометриці

Advertisements

10 comments

 1. Такая ситуация, кто знает, подскажите..
  Заехал по безвизу в 2017 году, подался на карту. Получил карту и летом 2018 выехал в Украину по карте и паспорту соответственно.
  Заехал так же через 3 недели обратно.
  Сейчас карта закончилась, подался на новую, жду.
  И вопрос, могу ли я выехать сейчас без карты по паспорту на неделю и так же заехать?
  Знаю что нельзя выезжать когда ждёшь карту, но обстоятельства такие.
  Спасибо.

  Подобається

  1. Виїхати без карти ви можете.
   Заїхати в Польщу по безвізу можна, якщо на момент виїхду не минуло 90 днів з моменту закінчення попередньої карти (в такому випадку діє безвіз);
   Якщо 90 днів минуло, то заїхати можна буде лише із візою

   Подобається

 2. Доброго дня. Допоможіть, будь ласка. Подав документи на карту побиту у 2017 році через деякий час отримав печатку в паспорт, через рік виникла потреба виїхати в Україну(паспорт біометричний). Минуло три місяці і я зробив піврічну візу щоб в’їхати, попрацювавши деякий час на роботодавця від якого подав документи я знайшов іншу роботу(віза дійсна була до 11.2018). Там мені зробили нове освячення і потім зезволеня(ужонд був попереджений про мою зміну роботи), у мене виникло таке питання чи легально я тут знаходжуся? тобто по закінченню візи мені потрібно було виїхати на Україну і робити річну візу чи я знаходжуся тут на підставі очікувані децизії. Був в ужонді справа ще не анульована як мені сказали

  Подобається

  1. Те, що у вас є печатка в паспорті дозволяє вам перебувати легально від моменту подання документів на карту до моменту отримання децизії. Кількість виїздів та в’їздів з/в Польще при тому значення не має

   Подобається

   1. Тобто якщо мені буде потрібно наприклад виїхати знову на Україну я депортації не отримаю? не зважаючи на те що віза закінчилася давно

    Подобається

   2. Якщо ваша справа на карту ще розглядається – то підстав для депортації нема.
    Єдине що може бути засторогою – якщо вам з уженду надсилали листи, ви їх не отримали, розгляд справи припинили – лише тоді ви перебували безпідставно. Це перевіряють на кордоні у комп’ютерній системі

    Подобається

 3. Доброго дня. Допоможіть, будь ласка. До червня була дійсна карта побиту, в травні подали на нову ,закінчилася стара карта, пройшли дні безвізу, як можливо виїхати на Україну і заїхати в Польщу знову,щоб дочекатися таки тої карти побиту.

  Подобається

  1. Є лише 2 способи – пробути в Україні 90 днів і дочекатися нового коридору по безвізу. Або ж подавати на національну візу. Оскільки у вас була карта і ви подали на нову, то, мабуть, по освядченню не працювали. Тому зробити зараз для вас освядчення не буде складно. Займе трохи часу, але не надто багато

   Подобається

 4. Доброго дня. Нам дали відмову у в’їзді до Польщі, бо ще не минув коридор. Коли підписували всі папери, нам пояснили, що потрібно почекати до настання нових шенгенських днів, а потім спокійно їхати до Польщі і чекати далі на карту побиту, перебуваючи на печатці!

  Подобається

  1. Дякуємо зі інформацію.
   Виходить, що у прикордонників є діаметрально протилежні точки зору.
   Від “Можна в’їхати лише на 90 днів, а далі продовжувати чекати на карту не можна, треба виїхати і перезаїжджати” до “Щойно у вас відкриється доридор – то можна заїхати і чекати аж до самого отримання карти стільки. скільки буде потрібно”.
   Дуже показове різнобарв’я думок! Дякуємо вам!

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s