Що хотіло сказати управління у справах іноземців своїм спеціальним статистичним звітом по ситуації в Україні?

Posted by

Ми любимо статистику.
Ми часто публікуємо офіційні статистичні дані. Так само, ми доволі часто саме за допомогою статистики спростовуємо або підтверджуємо чутки, які хвилюють наших співгромадян.

Відтак, й цього разу пройти повз розділ “Статистичні дані”, який сам кидається в очі на офіційному сайті Управління у справах іноземців (Urzęd  do Spraw Cudzoziemców) у нас не було жодних шансів.

Виглядає це так:

123456

Погодьтеся, завжди цікаво дізнатися, яким чином польські урядовці збирають та оцінюють статистичні дані по ситуації в Україні (якій само ситуації?) і які звіти з того формують, особливо в контексті застосування форми “на Україні”.

Весь звіт можна знайти та завантажити тут

Ми ж прокоментуємо лише те, що здалося цікавим нам.

Починається 9-сторінковий аналіз статистичних даних таблицею кількості осіб, які просили у Польщі міжнародну охорону.
Відтак, стає зрозумілим, що мається на увазі під  “ситуацією в Україні” і чому ці дані займають центральне місце на сайті служби, яка працює із мігрантами.

1111111111

У 2014 році різко (одразу в 50 разів) збільшилася кілкість українців, які просили в Польщі притулку. Таке збільшення сталося з цілком зрозумілих причин. Відповідно,  Управлінню у справах іноземців довелося вносити корективи в свою роботу.
Відтак, логічним для нього є у подальшому слідкувати за динамікою збільшення / зменшення цієї категорії іноземців.
За підсумками 8 місяців цього року вже видно, що кількість таких осіб рік від року суттєво зменшується,  але довоєнного рівню ще не досягнуто. Відтак, постійне відслідковування даних та розміщення їх на видноті на сайті є цілком виправданим.

Разом з тим, з інфографіки дуже добре видно, що у 2013 році (ще до “ситуації в Україні”) Польща зацікавила й інших шукачів притулку.
Та за 5 років цієй європейській країні вдалося відлякати усіх потенційних біженців, з будь-яких континентів – в поточному році подано найменшу кількість заяв за всі роки, що потрапили до звіту.

Решта сторінок звіту є ще більш контраверсійними.
З них ми дізнаємося, що тисячі заяв, які були подані на піку міграції, у 2014-2015 роках, вже оброблені.
За 5,5 років різний статус отримувачів міжнародної охорони отримала… 81 людина із українським громадянством.
Тобто – абсолютна більшість пошукачів притулку отримали відмову, і це пройшло тихо та непомітно.
Чим тоді обумовлений “спеціальний звіт” відносно країни, де є анексовані  території і відбуваються військові дії, якщо визнано постраждалими аж 81 людину навіть не за рік, а за 5?

На сьогодні в процесі розгляду залишаються всього лише 73 справи про надання міжнародної охорони від громадян України.
Чи можна на підставі 73 заяв робити якесь узагальнення?
Чи може 73 заяви подібного типу свідчити про якусь особливу ситуацію в країні (при тому, що стан України об’єктивно є, скажімо так,  незвичним)?

На 6-й сторінці 9-ти сторінкового звіту розмова про пошукачів притулку раптово переходить до аналізу загальної кількості  звичайних заяв на перебування від українців в той самий період (2013 – 2018 рр).
Тим самим вчергове польські урядові структури цілеспрямовано змішують принципово різні поняття – гуманітарна катастрофа/ біженці та трудова міграція.

Втім, якщо дані вже вказані – чому б не звернути на них увагу?

11111111

І тут ми можемо на власні очі побачити, що гучні заяви про скорочення числа трудових мігрантів з України, які вже декілька місяців супроводжують плітки про начебто відкриття німецького ринку праці для українців (про це буде окрема публікація!), не підтверджуються жодними цифрами цього офіційного звіту.
А на чому тоді вони грунтуються?
Щоправда, табличка не містить кількості виданих дозволів на тимчасове перебування за 2018 рік. Можливо, саме ці дані призвели до панічних заяв?
(Тут ми просто мусимо поставити собі за завдання дочекатися  статистики щодо  виданих децизій по картам за підсумками 2018 року і зробити по ній публікацію).

Отже, нудні аналізи статистичних даних,  графіки і таблички насправді читати цікавіше та веселіше,  ніж здається на перший погляд.

А якщо ви думаєте, що всі ті  звіти  відірвані від вашого щоденного життя, проблем легалізації та адаптації в чужій країні – дарма.
На таких звітах будується, зокрема, міграційна політика.
Від якої прямо залежить як раз широке коло ваших буденних питань – від  терміну очікування  карти побиту до вашої особистої безпеки.
Відтак – цікавьтеся статистикою міграції.

Як саме – за допомогою наших публікацій, новин у ЗМІ чи офіційних звітів – це вже залежить від вашого власного вибору.
На нашому сайті продовження точно буде, адже ми любимо статистику!

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s