Чи можна “на печатці” подорожувати шенгеном?

Posted by

Дивне питання, правда?
Більше року діє безвіз, вже з півроку, як зникли черги за біометричними паспортами,  здається – вже давно все детально роз’яснено й розкладено по поличках.

Але сьогодні, після чергової запеклої дискусії в соцмережах, де завжди знаходяться любителі експериментів на собі “ми так зробили і у нас все вийшло”, хочеться  вчергове пояснити що і чому можна робити “на печатці”, а із чим гратися не варто.

Отже, покроково.

1. Якщо ви зустріли людину, яка бадьоро повідомляє щось на кшталт: “Ми маємо печатку, з’їздили додому і повернулися по безвізу без проблем” перше, що варто запитати у такої людини – як довго ви знаходитеся на печатці?
Якщо вам кажуть, що місяць або два – то співрозмовнику можна вірити.
Допоки від закінчення візи / карти побиту не минуло 90 днів і людина має біометричний паспорт – вона може вільно пересуватися як через українсько-польський кордон, так і по шенгенській зоні.
І наявність печатки тут абсолютно нічого не змінює.
Є у вас печатка,  чи нема, 90 днів після довготермінового перебування на вас працює ваш шенгенський коридор, який дає вам біометричний паспорт.

2. Якщо ж людина, яка з печаткою спокійно в’їхала по біометриці, каже, що віза/карта у неї скінчилася давно, більше 90 днів, то їй варто показати цю історію – Новий паспорт, безвізовий коридор та депортація! Всі крапки над Ї
Не виключено, що проблема наздожене її при наступній спробі перетнути кордон.

3. “У мене печатка стоїть в біометрії, так мене на кордоні взагалі нічого не питали, одразу впустили”.
Все вірно. Якщо від моменту закінчення візи / карти ще не минуло 90 днів, у вас вже стоїть печатка, і ви перетинаєте кордон в бік Польщі – то у вас нема що питати. Ваш паспорт і так красномовно говорить про мету вашої подорожі.

4.  “Якщо не можна їздити в шенген, то в якому законі це можна прочитати?”
Цей закон – Шенгенський Кодекс (ст. 6, якщо вже зовсім точно).

Про це  зазначено на сайті польської прикордонної служби:

Ww. stampila nie upoważnia  natomiast cudzoziemca do ponownego wjazdu na terytorium RP ani podróżowania w ramach strefy Schegnen.

Працює це так:
У вас в паспорті є штамп в’їзду в шенгенську зону із датою в’їзду (ці дані містяться також й в комп’ютерній системі контролю кордонів).
Відповідно до Шенгенського Кодексу громадянин з-поза країн Шенгенської угоди може знаходитися в шенгені в режимі 90/180.
Національна віза/ карта побиту  дає нам право знаходитися в країні, яка її видала, 365/365. а в решті шенгенської зони – так само 90/180.
Коли людина знаходиться в Польщі і у неї є лише печатка, як підстава для перебування, ця печатка дозволяє знаходитися в Польщі аж до кінця розгляду справи, хоч і 2 роки, але це все одне не віза і не карта, це режим 90/180.
Після того, як термін перебування лише на  печатці, без візи/карти,  сягнув 90 днів, то коридор 90/180 у нас вичерпано постійно.
Відповідно, із вичерпаним коридором у шенгенську зону їздити на можна. Попри відсутність внутрішніх кордонів. Якщо людина із вичерпаним шенгенським коридором натрапить на перевірку документів – її чекає штраф, припис виїхати з шенгенської зони (тобто – з Польщі також) та подальша заборона в’їзду на певний термін.

Якщо ви вважаєте, що така ситуація є несправедливою, тут ми з вами однодумці – ми вважаємо так само.
Обмеження прав на свободу пересування в цьому випадку є прямим наслідком того, що “на печатці” іноземі в Польщі знаходяться не максімум 2 місяці, як мало б бути (тоді безвізу дійсно цілком вистачало б), а неспівмірно довший термін.

Інші публікації по цій темі на нашому сайті:

Advertisements

10 comments

 1. Поясніть будь ласка, людина “на печатці” виїжджає з Польщі в Україну через 2 роки очікування. Яку інформацію польські прикордонники вносять в ШЕНГЕНСЬКИЙ компьютер (спільні бази всіх країн) ? Що Польща, порушивши строки розгляду справи дала законну можливість громадянину порушувати строки перебування в шенгені ? Поставити просто відмітку про перетин кордону без зареєстрованої інформації про візу, без депортації вони не можуть. Відомо, що кожна країна шенгену окрім загальноевропейської інформації про перетин кордону, візи, депортації, паспорти і т.і. має внутрішню інформацію, якою не ділиться з шенгеном. Маю приклад – людина зробила собі тимчасову посвідку на життя в Литві по бізнесу, бізнес кинула і в Литву більше не з’являлась (картку анулювали, але тільки в литовському компьютері), а вільно в’ъжджала в інші країни шенгену до кінця дії картки. Анулювання в Литві підтвердив його партнер по спільній компанії (50/50), коли спробував в’їхати в Литву.

  Подобається

  1. Комп’ютер не литовський чи польський, це загальн система контролю SIS, яка доступна у всіх країнах шенгену.
   Працює вона недавно. Так що те, що раніше вдавалося, зараз вже не працюватиме

   Подобається

   1. На жаль відвовіді на моє питання я не знайшов. До речі SIS працює з 1995 року для 27 країн. А кожна з 27 країн має розширену національну базу N-SIS.

    Подобається

   2. Можливо, цієї відповіді не існує?
    Здається, ви хочете отримати виправдання для порушень. У нас його немає

    Подобається

 2. Добрый день. Подскажите мне в таком вопросе. После окончания Ческой рабочей вызы( 90 дней), могу ли я поехать через 6 дней по биометрии отдохнуть на недельки две в Болгарии.

  Подобається

 3. Здравствуйте.
  Можно уточнить.
  Если у меня открыта виза на год, и биометрии нет, то я могу поехать в другие страны шенген на законом основании только в первые 90 дней после пересечения границы с Польшей?
  А потом сново 180 дней ждать?

  Подобається

  1. Вьі можете ездить по шенгену (за предельі Польши) 90 дней в полгода.
   Не подряд 90 дней, а любьіе 90 дней.
   Да, контроля во многих случаях нет. Но в аєропортах есть.
   Просто если вьі работаете в Польше больше 90 дней у вас и так ездить не получится. Так что при наличии национально визьі можно практически без ограничений поехать на прогулку/ в гости/ на концерт в границах шенгена

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s