Як повернути собі невикористані дні роботи по піврічному дозволу

Posted by

У продовження  нашої статті  Чим небезпечна купівля піврічних дозволів на роботу? розміщуємо консультацію від практика із великим досвідом роботи у агенціях тимчасового працевлаштування Ірини Юрчак:

Дуже часто чую історії про те, що роботодавці не анульовують дозвіл на роботу працівникам, що звільнились, це в майбутньому не дає можливості працювати працівнику у нового роботодавця.

Або під час реєстрації нового дозволу виявляється, що старий дозвіл довго не був анульований і більшість днів вже використані, хоча фактично в цей період працівник не працював.

Як повернути собі невикористані дні роботи, щоб в подальшому новий роботодавець, міг зробити дозвіл на ці невикористані дні?

Дозвіл на роботу, який називається oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy, видається в Ужонді Праці ( Powiatowy Urząd Pracy далі використовуємо абравіатуру PUP) і реєструється роботодавцем для працівника.

Згідно з законом, кожен роботодавець має повідомити Ужонд в терміні 7 днів про початок і закінчення роботи працівника.
Якщо ми говоримо про звільнення з ануляцією дозволу, то не кожен роботодавець це робить.
Кожен працівник для якого такий дозвіл було зареєстровано в PUP може це зробити сам.
Для цього достатньо піти в PUP ( свого міста) і написати заяву про ануляцію дозволу на роботу.
Дана заява пишеться в довільній формі, в ній вказується, яка саме фірма робила для працівника такий дозвіл, вказати номер дозволу, що було внесено до реєстру, з якого по який період було відпрацьовано.

Приклад:
Кандидат вислав свої дані для реєстрації дозволу, для нього було зареєстровано дозвіл на роботу в PUP і він почав роботу.
Даний дозвіл на роботу був на пів року з яких він пропрацював 2 місяці, але з тих чи інших причин звільнився і через декілька тижнів знайшов нову роботу.
При реєстрації дозволу на роботу від нового роботодавця, виявилось, що старий дозвіл на роботу не було анульовано і тому тепер він не може працювати ще 4 місяці, а тільки 2.

Можна повернути собі невикористані дні, написавши заяву, про яку я писала вище і працювати ще 4 місяці.

Зразок заяви, який можна подати в такому випадку (зміст можна коригувати на ваш розсуд):

(Dane osobowe pracownika)                                                                            Adres PUP
Imię i Nazwisko
Adres zamieszkania
telefon

Zawiadomienie

Ja, niźej podpisany(a) ( ім’я і прізвище ), legitymujący(a) się paszportem ( серія і номер паспорта).
Oświadczam, źe w 2018roku, pracowałem/(łam) w ramach oświadczenia o zamiarze wykonywania pracy o numerze ( вказати номер дозволу на роботу, його можна знайти на другій сторінці oświadczenia де є інформація реєстру евіденції дозволів на роботу) dla firmy ( назва роботодавця) od ( дата початку роботи) do ( дата кінця роботи) w związku z tym do wykorzystania zostało mi ( вказати кількість днів не використаних).
Zwracam się z uprzejmą prośbą o moźliwość zarejestrowania dla mnie oświadczenia o zamiarze wykonywania pracy na pozostałe ( вказати кількість невикористаних днів) na rzecz pracodawcy ( дані нового роботодавця).

Z poważaniem ( ім’я та прізвище)
Дата.

В відповідь на таке звернення прийде лист від PUP на адресу, вказану в Вашому зверненні про ануляцію старого дозволу і реєстрацію нового.

Важливо:
Ви не можете самі зробити дозвіл на роботу від нового роботодавця, він має це зробити.
Від вас тільки потрібна ця заява, щоб повернути невикористані дні.
Можна після звільнення відразу перестрахуватися і написати власноруч про ануляцію дозволу на роботу.

Також варто звернути увагу: ви можете звертатися до PUP того міста, де ви знаходитеся зараз. Доступ до реєстру є у всіх PUP не залежно від воєвудства і вони мають повноваження вносити відповідні зміни.
Oświadczenie від попереднього роботодавця, може бути в Воєвудстві 1, а Ви можете знаходитись в Воєвудстві 2, не потрібно їхати, щоб анулювати в Воєвудстві 1, достатньо в зверненні вказати номер реєстраційний вашого oświadczenia, щоб було зрозуміло про який дозвіл йде мова.

Джерело – Iryna Yurchak,   компанія Ansatt   45461956_135112274126936_8008580454607224832_n

3 comments

    1. Ви можете спробувати написати листа на відповідний РІР електронною поштою, але немає гарантії, що правціникам РІР такої форми звернення буде достатньо. Все ж традиційним є особисте звернення до цієї структури. Повноцінниким замінником особистого візіту є користування системою ePUAP. Але якщо ви в ній ще не реєструвалися, то залишається розраховувати, що електронний лист все ж таки виявиться дієвим.

      Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s