Нові правила перетину кордону на єврономерах

Posted by

Зовсім нещодавно ми запевняли читачів, що жодних змін у митному кодексі не відбулося.

Тепер маємо виправлятися – відсьогодні, 25 листопада 2018 року, зміни дійсно є.

Щоправда, тоді, у вересні, йшлося про декларування товарів подорожуючими та сплату ввізного податку.
Зараз мова виключно про авто із європейською реєстрацією.
Інших товарів зміни не стосуються.

Ця стаття буде ще доповнюватися і коригуватися.
Наразі намагаємося бути оперативними.
Отже.

Вчора у “Голосі України” був опублікований Закон “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікуванняї, тобто – з 00:00 25-го листопада.

Найперше, що варто зрозуміти: нові правила ввезення транспортних засобів стосуються резидентів України.
Тобто, якщо громадянин України постійно проживає за її межами, що підтверджується консульським обліком, нові правила таких громадян не стосуються.
Й до сьогодні, ті трудові мігранти, які збиралися їхати додому на авто на польській реєстрації більше, ніж на 10 днів, ставали для цього на консульський облік.
Так що радикально для такої категорії громадян сьогодні нічого не змінилося.
Якщо читати зміни до Митного кодексу, то варто почати з кінця.

3. Кабінету Міністрів України протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом:

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Тобто – впродовж 30 днів ще будуть доопрацьовуватися практичні механізми.

ЗМІ публікують суперечливу інформацію – від того, що черги на кордоні повністю зникли до того, що на кордоні величезні черги.

Відтак,  якщо ви нічого не знали про протести власників “євроблях”, пошуки шляхів вирішення проблеми, проголосовані Верховною Радою законопроекти, але саме сьогодні збиралися перетинати кордон автівкою на польській реєстрації – варто сприйняти ситуацію як форс-мажор та відмовитися від поїздки.
За декілька днів паніка вчухне та стане  зрозумілим, як саме працюють нові правила і як правильно підготуватися до поїздки за нових умов.
У  змістовній частині Закону статтями, які стосуються громадян України, що проживають закордоном, є:

Транспортні засоби, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепи до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які ввозяться громадянами-резидентами у зв’язку з виконанням своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, для цілей цього Кодексу вважаються транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепів до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації

Новий закон   вносить зміни не лише у Митний кодекс, а й у  інші закони.
І ці зміни також можуть зачіпати інтереси мігрантів.

Зокрема,  у Законі України “Про дорожній рух” відтепер буде така норма

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Насамкінець додаємо відео брифінгу посадовців, який має поставити крапки по всіх питаннях:

 

2 comments

  1. тобто , якщо я власник автомобіля на єврономерах, резидент України , проживаю в Польщі , маю тимчасовий консульский облік, то приїхавши додому на свята я маю пересікати кордон кожні десять діб ? Невже в уряді настільки хворі на голову люди? Дайте будь ласка відповідь на перше запитання.

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s