Що нам варто знати про ZUS RMUA?

Posted by

Кожна застрахована особа в системі Zaklad Ubiezpieczen Spolecznych (ZUS) має право на отримання тієї ж інформації, яка надсилається страхувальником до ZUS’у.
У випадку найманого працівника або підрядника (тут маються на увазі ті, хто працює по умові зліцення) таким страхувальником є роботодавець.
При тому це право зобов’язує роботодавця інформувати працівника про сплачені внески.

Інформація, яку роботодавець подає до ZUS’у, має назву raport miesięczny osoby ubezpieczonej (RMUA).
Інформація, яку надає роботодавець (замовник підрядних робіт) тому, за кого платить страхові внески, не обов’язково має бути у формі цього ж звіту j (RMUA), але вона має містити ті самі дані, надаватися щомісячно та у письмовому вигляді.
“Письмовим виглядом” може бути документ у електронній формі.
Точної дати надання такої інформації застрахованій особі не встановлено, але це має статися не пізніше відправки звіту до ZUS’у.

Щодо періодичності подання звітів – можна знайти суперечливу інформацію. Був період, коли звіт потрібно було надавати працівнику щомісяця.

На сьогодні ж варто послуговуватися положеннями діючого закону Ustawa z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych

Art. 41.
8. Informacje zawarte w raportach, o których mowa w ust. 1 –6, płatnik składek przekazuje ubezpieczonemu w podziale na poszczególne miesiące, za rok ubiegły w
terminie do dnia 28 lutego roku następnego, na piśmie lub za zgodą ubezpieczonego

– w formie dokumentu elektronicznego – w celu ich weryfikacji.

У п. 1-6 йдеться про зміст щомісячного звіту, який подається до ZUS’у.
Отже, роботодавець зобов’язаний до 28 лютого надати працівнику звіт про сплачені внески, в якому представлено ту саму інформацію, що подавалася до ZUS’у.
При тому у звіті для представника усі внески мають бути розписані по кожному місяцю.

Читайте також – Як пересвідчитися, що роботодавець сплачує ваші внески до ZUS?

Джерело

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s