Витрати на навчання у польській школі

Posted by

Батьки працюють і хочуть, аби дитина була поряд із ними.
Відтак, питання як обрати школу, в який клас йти, чи можна/варто йти посеред навчального року тощо, не вичерпуються праткично ніколи.

Сьогодні говоримо про те, які видатки треба передбачити в сімейному бюджеті, якщо ваша дитина буде навчатися у польській школі.

Придбання шкільних підручників.
Перелік обов’язкових підручників встановлює директор школи. Їх покупка – це одноразовий видаток близько 200-600 злотих за навчальний рік, в залежності від класу та школи. Іноді підручники можна купити набагато дешевше. Так може бути у випадку вживаних підручників , але не завжди це можливо.
Є батьки, які стверджують, що вони взагалі не купували підручників. Жодного. Тобто, повний комплект підручниківдитина отримала з шкільної бібліотеки.

Придбання шкільного приладдя – таких, як зошити, канцелярські прилади, предмети для образотворчого мистецтва.

Витрати на шкільну форму – в більшості шкіл діти повинні мати відповідне м’яке взуття для ходьби в школі (наприклад, тапочки або кросівки), які залишаються в школі, спортивний одяг (для фізичного виховання), встановлений у школі.

Витрати на шкільні обіди – в більшості шкіл можна харчуватися в шкільній їдальні. Як правило, це витрати близько 80 – 110 злотих на місяць. Крім того, очікується, що дитина приноситиме в школу так званий другий сніданок. Цей сніданок складається з малої закуски і пиття (наприклад, бутерброд і пляшечку мінеральної води).

Оплата за страхування – кожна дитина перебуваючи в школі повинна бути застрахована від нещасних випадків. Школи купують   пакет страхування на всіх учнів школи. Вартість для одного учня зазвичай не перевищує 50 злотих на рік. Варто мати на увазі, що дитина таким чином, має гарантований страховий захист не тільки під час перебування в школі, але 24 години на добу.
Увага: це не є медичне страхування, яке, дозволяє отримання безкоштовної медичної допомоги. Цей вид страхування передбачає право виплатити певну суму компенсації, якщо дитина потрапила в аварію, або нещасний випадок в школі або за її межами.

Збір на батьківську раду: в більшості шкіл, батьки добровільно сплачують різні внески, які самі ж встановлюють з цілої низки додаткових шкільних витрат. З цих внесків фінансуються шкільні змагання, догляд медсестри, шкільні свята та урочистості. Ці збори є добровільними.

Оплата на класні витрати – в більшості шкіл, батьки учнів кожного класу узгоджують між собою суму, яку витрачатимуть в місяць додатково на витрати, пов’язані з класом: покупка додаткових навчальних посібників, виробів для малювання, ручних робіт, спортивного інвентаря і т.д. Упродовж місяця це, як правило, невеликі суми. Ці збори є добровільними.

Оплата за шкільні екскурсії – в польських школах  учні кілька разів на рік разом з учителем ходять в театр, кіно, музеї і принаймні один раз на рік вони збираються разом в поїздку або на так звану зелену школу (кілька днів перебування на базі відпочинку за межами міста, де діти мають уроки на відкритому повітрі, також спортивні заняття, природничі, відвідування навколишніх історичних пам’яток і т.д.). Витрати, пов’язані з участю в цих заходах покривають батьки. Видатки можуть бути різними – від кількох злотих до кількох сотень злотих, або навіть тисячу злотих у разі поїздок за кордон. Участь в екскурсіях не є обов’язковою – якщо батьки не мають коштів, щоб платити чи просто не хочуть цього, дитина не зобовязана брати участь в поїздці. У такій ситуації дитина може перебувати під час екскурсії в шкільній світлиці.

І  ще варто пам’ятати: кожна дитина, яка не має польського громадянства, має право на додаткові безкоштовні заняття з польської мови які організовують у школі упродовж перших 12 місяців, не менше 2 урочних годин на тиждень.

Якщо принаймні один з батьків дитини має карту тимчасового перебування (карту побиту), то така родина на почитку навчального року може отримати компенсацію за купівлю шкільного приладдя у сумі 300 злотих.

 

Автор – Viktoria Klymiuk

Джерело

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s