Платформа ePUAP: чому варто нею користуватися мігрантам

Posted by

Людина на дуже короткий термін (наприклад, в межах безвізу або ж  по піврічній візі) приїздить працювати у Польщу.
Затримуватися не планує – має інші плани.
Здавалося б – навіщо їй ускладнювати собі життя, заглиблюючися у вивчення різних суто польських інструментів комунікації із місцевою бюрократією?

Сенс є. Більше того – інколи саме ці інструменти є єдиними, які дозволять вирішити проблеми (або ж просто поточні питання), які виникнуть вже після планованого перебування у Польщі.

Як це працює розбираємося на прикладі платформи ePUAP.

Що таке ePUAP?

Термін ePUAP розшифровується як elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej – електронна платформа адміністративних послуг органів влади.

Головна функція ePUAP – забезпечення уніфікованої комунікації громадян та підприємців із установами та організаціями, які здійснюють владні повноваження.
Через цю ж платформу організована також комунікація між відповідними владними структурами.

ePUAP дає можливість звертатися до органів влади із різноманітними листами без “мокрого” підпису (тобто – без походу на пошту чи в канцелярію відповідного органу, з дому і без роздруківок).
Таку можливість забезпечує створення користувачем платформи своєго підтвердженого профілю.

Платформа працює на польській та англійській мові. Інші мови (поки що?) не підтримуються. Так, це ускладнює завдання. Найбільше тим, хто в Польщі недавно і без далекосяжних планів. Але ж можна відкрити у сусідній вкладці гугл-перекладач і мати під рукою підказку. Якщо у вас із собою лише телефон, ви можете скористатися комп’ютером в публічних місцях, які надають таку можливість (наприклад, у бібліотеці).

Які можливості надає ePUAP?

  1. Надсилання листа у довільній формі до будь-якого органу влади, який теж зареєстрований в цій системі (а органи влади зобов’язані мати підтверджений профіль в ePUAP). Ця  опція не може бути використана у випадках, коли вимагається подання документу встановленого зразка   Але вимога звертатися за шаблоном є радше виключенням, ніж правилом – у більшості випадків звернення до органів влади робляться у довільній формі.
  2. Доступ до онлайнових послуг органів влади (наприклад – реєстрація дитини, мельдування, реєстрація авто, подання декларації тощо).
  3. Доступ до архіву шаблонів документів, які використовуються у комунікації з органами влади

Як створити профіль в ePUAP?

Покрокова наочна інструкція з реєстрації на платформі ePUAP міститься тут.

Створити профиль (зареєструватися) можна тут. 

Реєстрація полягає в заповенні 9 полей із дуже простою інформацією. При тому передбачено навіть ситуацію, коли у людини немає номеру PESEL.
Після створення профілю його треба впродовж 14 днів підтвердити у визначенних установах (це можуть бути органи влади, відділення банків, тощо). Список запропонованих місць, в яких можна підтвердити свою особу, з’являється після створення профілю.
Також для ідентифікації  передбачено використання електронного підпису, який видає банк.

Чим ePUAP може бути корисним для тих, хто знаходиться за межами Польщі?

Ви вже поїхали додому і там дізнаєтеся, що у вас залишилися незавершені справи.  Наприклад, треба подати  декларацію про доходи, яку ви не могли подати раніше, оскільки у вас не було документів. Або ж виписатися з квартири. Чи скасувати заяву на карту. Список таких ситуацій може бути як завгодно довгим.
Тож, профіль на ePUAP  допоможе вам швидко та легко вирішити питання і не хвилюватися про те, скільки буде йти ваш паперовий лист.
Типовим і дуже розповсюдженим випадком є, наприклад, такий: людина їхала працювати по освядченю (“піврічному запрошенню“), робота виявилася не такою, як обговорювали попередньо, або ж цієї роботи просто нема, людина вирішує не витрачати час в Польщі, поїхати додому і звідти шукати нову. Знаходить. Але новий роботодавець не може оформити освядченя тому, що старе й досі є в реєстрі. В такому випадку можливість надіслати лист через ePUAP буде справжнім спасінням!

Отже, якщо ви працювали в Польщі і вже збираєтеся додому, то створити профіль на ePUAP  і особисто підтвердити свої дані – це те, що дуже бажано встигнути зробити, аби  не доводилося вже вдома шукати якихось посередників, які допоможуть залагодити ваші справи, які наздогнали вас із запізненням.

До того ж, електронні адміністративні послуги швидко розвиваються й в Україні.  Маючи досвід користування ePUAP, ви зможете легко опанувати послуги, які надають сервіс iGov або ж окремі держструктури на своїх сайтах (наприклад, отримання довідки про несудимість сьогодні вже є простою та приємною справою, якщо скористатися сервісом ДМС України).

2 comments

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s