Поводження із домашніми тваринами в Польщі

Posted by

Багато українців, які мешкають в Польщі вже привезли або планують привезти свого домашнього улюбленця / члена родини до свого теперішнього дому.
Хтось вже мешкаючи в Польщі мріє взяти собі тварину.

Ми зібрали в одній публікації те, що стосується перевезення домашніх тварин та утримання їх в Польщі, знайдене на різних інформаційних ресурсах 4-ма мовами.
В тексті є посилання на першоджерела на той випадок, коли вам потрібні базові документи, а не їх вільний переказ.

Якщо ваш улюбленець походить з України (має український паспорт), то для ввезення його у Польщу слід дотримуватися наступного:

Для таких тварин діють загальні правила некомерційного в’їзду в ЄС тварин, походженням з третіх країн (тобто таких, які не належать до Євросоюзу).

Важливо: Ці правила стосуються виключно котів, собак та тхорів (саме ці тварини можуть хворіти на сказ).

Якщо ви хочете перевезти морську свинку, черепаху, ящерку чи равликів – вам можуть стати в нагоді правила ввезення таких тварин в Польщу (польською). На сайті Головного інспекторіату ветеринарії Польщі ви також зможете знайти відповіді на багато питань щодо утримання тварин в Польщі

Отже, повернемося до котів, собак та тхорів.
Некомерційним перетин кордону вашим улюбленцем буде в тому випадку, якщо виконуються 3 умови:

 • переміщується  одночасно не більше 5 тварин;
 • ви не маєте комерційного інтересу та не передаватимете тварину у власність іншим особам;
 • тварина їде в супроводі господаря (власника) або особи, відповідальної за тварину під час перевезення.

Вимоги до тварини, яка перетинає кордон, доволі складні, але виконати їх можливо. Багато наших співгоромадян це вже зробили.
Просто треба починати завчасно і ретельно виконувати всі проміжні етапи підготовки до поїздки.
Врахуйте при тому, що часові рамки такі, що тварина до 7-ми місячного віку не може бути вивезена (тобто, якщо у вас вже придбані квитки і вашому песику  на той момент виповниться лише півроку, то він з вам поїхати не зможе, не варто навіть й розпочинати всю підготовчу процедуру).

Найдетальніший виклад правил переміщення тварин на територію ЄС із посиланнями на всі відповідні нормативні акти викладений тут (англійською мовою) –  Non-commercial movement from non-EU countries

Також можна скористатися Постановою 998/2003 / СЕ (про правила перевезення тварин через кордон ЄС) українською мовою

Скорочено вимоги є такими:

 • унікальне маркування тварини у вигляді вживленого під шкіру мікрочіпа-передавача
 • вакцинація проти сказу (проводиться ветеринаром у віці тварини від 12 тижнів)
 • довідка про аналіз крові на наявність титру антитіл до вірусу сказу
 • сертифікат про здоров’я тварини. Цей сертифікат видається прикордонним державним інспектором ветеринарної медицини на підставі ветеринарного свідоцтва Ф-1, виписаним державним лікарем ветеринарної медицини. Така форма видається не раніше ніж за три дні до виїзду тварини за кордон.
 • декларація відповідальної особи/власника тварини

Додатково законодавство України для вивезення тварин вимагає наступне:

 • дегельмінтизацію та обробку тварини проти ектопаразитів з відмітками лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів має бути проведене між 48 та 24 годинами до виїзду;
 • довідку про племінну цінність тварини із зазначенням її оціночної вартості;
 • ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається (IATA).

Детальніше

З 1 серпня 2019 року міжнародні перевезення домашніх тварин здійснюються виключно за паспортами встановленого зразка.

ec69bbbe1b19e70e362de4a2ba0b261d82214e29

Єдина форма бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки) затверджена наказом Мінагрополітики від 26.10.2017 № 578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку (наказ Мінагрополітики від 01.08.2014 № 288).
Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:  клінічний огляд тварини;  наявність відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу.
Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн 29 коп.

Зараз право надання адміністративних послуг мають лише державні установи. У даному випадку – це державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області). Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:
1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);
2) неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Польща також має свої додаткові умови, крім визначених у загальноєвропейській Постанові:

При ввезенні домашніх тварин потрібно видане (не пізніше ніж за 7 днів до поїздки) офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова. Також потрібен паспорт з відміткою про щеплення проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 12 місяців до перетину кордону.

Також варто пам’ятати, що з тваринами перетинати українсько-польський кордон сушею варто лише в пунктах, де наявний ветеринарний контроль. На сьогодні такий є на автомобільних КПП в Ягодині, Шегинях, Устилузі, Краковці, Смільниці і Раві-Руській, а також на залізничних пасажирських КПП в Ягодині, Мостиській, Хирові, Володимир-Волинському.

Якщо ваш улюбленець  має європейський  паспорт

В такому випадку на нього діють загальні правила перетину кордонів ЄС з тваринами.  Вони майже однакові, коли ви їдете у подорож Європою або до України.
В них так само передбачається чіп та щеплення, але у більшості випадків ваша тварина із європейською реєстріцією все це й так матиме.
Як перевозити тварину в межах Євросоюзу можна прочитати польською мовою тут.
При поїздці тварини з європейським паспортом в Україну знадобиться аналіз щодо тітрів на сказ та 3-місячний карантин.
Аналізи робляться у сертифікаваній лабораторії в Пулаві. Є різні варіанти проведення цього аналізу (в залежності від послуг веткоініки). Відомо, що ціна аналізу може вар’юватися від 200 до 350 злотих.

Правила ввезення домашніх тварин в Україну (в нашому випадку  – з Польщі) є доволі простими.  Хоча тут варто зауважити, що тварини підлягають декларуванню. Варто про це пам’ятати.

Як взяти тварину в Польщі

В Польщі існує розгалужена система притулків для бездомних тварин.
Там можна взяти собі тварину безкоштовно.
Формальні вимоги для цієї процедури нескладні: повноліття, документ, що підтверджує особу та легальне перебування на території Польщі.
Але треба бути готовими до того, що  вас перевірятимуть на спроможність і відповідальність до того, як передадуть вам опіку над твариною.

Основні правила передачі тварин під опіку можна знайти тут.

Продавати домашніх тварин мають право лише сертифіковані розплідники.

Приблизні вимоги для власників домашніх тварин можна побачити, наприклад. у цьому рішенні міскої ради Бялостоку (польською)

Звісно, це все ще далеко не повний перелік правил, вимог та обов’язків, які пов’язані із утрамвнням домашніх улюбленців в Польщі.
Ми будемо його доповнювати, щойно знаходитемо нові корисні матеріали.
Підказуйте, будь ласка, теми та напрямки пошуку у коментарях.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s