Про декларування доходів за 2018 рік у Польщі можна вже не переживати

Posted by

Зазвичай в кінці року, а тим більш – у свята, про такі малоприємні речі як декларування доходів, люди не думають.
Згадують про це вже ближче до весни, коли настає сезон декларування.

Але ця новина настільки чудова, що цілком годиться у якості різдвяного подарунка!

Отже: в новому, 2019 році в Польщі суттєво змінюється процедура декларування доходів найманими працівниками.

Тобто, змінюється настільки, що відтепер декларацію (відомий багатьом заробітчанам PIT-37)  подавати не потрібно. Взагалі.
Ваша декларація сформується автоматично на підставі даних PIT-11, який ваш роботодавець надсилає у податкову.
При тому, якщо людина в попередньому році мала податкові пільги, то вони збережуться й на наступний рік, якщо лише не вичерпався термін надання цієї пільги (наприклад, якщо ви отримували пільгу на дітей, то її теж порахують автоматично, якщо ваші діти не досягли того віку, коли вам ця пільга вже не надається).
Якщо ж впродовж року людина набула право на пільгу (наприклад, в неї народилася дитина), то для отримання цієї пільги вона має самостійно надати відповідні документи у свою податкову за місцем реєстрації проживання. Або ж внести коригування у PIT, сформований податковою, через свій онлайновий кабінет.

Разом з тим, можливість заповнити та подати PIT-37  особисто, зберігається за платником податків. Якщо  версія PIT-37, подана особисто, буде відрізнятися від автоматично сформованої, то для податківців основним документом буде PIT, власноруч складений платником податків.

Якщо минулого року платник податків спрямовував 1% на благодійність, то при автоматичному формуванні PIT знову той самий 1% буде перерахований тому самому адресату. Якщо платник податків хоче змінити адресата – він може це зробити через коригування PIT в своєму кабінеті.
Якщо минулого року платник  не спрямовував свій податок на благодійність, то й наступного року цього не станеться без його втручання.

Тож, якщо ви в Польщі недавно і ще ніколи не деларували тут свої доходи – вже не варто тим й заморочуватися. Відтепер ви позбавлені цього зайвого клопоту і можете про це взагалі не думати.
Хіба що не забути взяти у роботодавця свій екземпляр PIT-11, який вам може стати в нагоді як в Польщі, так  і вдома.
Тим, хто буде подавати на карту побиту в наступному році, все ж таки остаточно розслаблятися на варто – треба обов’язково пересвідчитися, що PIT-37 для вас сформований та є доступним. Він знадобиться в пакеті документів на карту.

І ще одне важливе уточнення.
Міністерство фінансів наполягає, що для автоматичного формування PIT-37 в формі PIT-11 обов’язково має бути вказаний PESEL   навіть для іноземців.
Зазвичай органи адміністрації Польщі дотримуються прямо протилежної точки зору: якщо у іноземця нема PESEL’ю – жодних проблем! Треба замість нього вписати нулі, номер паспорту або дату народження.
У випадку ж податкової декларації, податківці попереджають працедавців, що лише наявність  номеру PESEL  або NIP дає можливість сформувати коректний PIT-37. У випадку ж іноземця не рятує навіть NIP, потібен лише PESEL.

Тож, якщо у вас нема номеру PESEL – саме час потурбуватися про його отримання, адже ваш роботодавець має надіслати PIT-11 вже до 31 січня.
Якщо вам раніше відмовили, то зараз у вас з’являється дуже вагома підстава – декларування податку ща 2018 рік, це має спрацювати.

Якщо іноземець не має мельдунку, він має подати заяву про надання песелю до адміністрації гміни, в якій зареєстрований його роботодавець

Підставою ( Podstawa prawna) для видання номеру PESEL  в таком разі буде:

Par. 5, ust. 3 Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 5 października 2016 roku w sprawie profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

А якщо й цього разу не вдалося  – то варто пильнувати, аби для вас PIT-37 все ж таки був сформований коректно.

Веселих свят із виключно хорошими новинами вам!

47384172_2321292601278166_599086296421367808_n

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s