Про декларування доходів у Польщі можна вже не переживати

Posted by

Зазвичай в кінці року, а тим більш – у свята, про такі малоприємні речі як декларування доходів, люди не думають.
Згадують про це вже ближче до весни, коли настає сезон декларування.

Але ця новина настільки чудова, що цілком годиться у якості різдвяного подарунка!

Отже: в новому, 2019 році в Польщі суттєво змінюється процедура декларування доходів найманими працівниками.

Тобто, змінюється настільки, що відтепер декларацію (відомий багатьом заробітчанам PIT-37)  подавати не потрібно. Взагалі.
Ваша декларація сформується автоматично на підставі даних PIT-11, який ваш роботодавець надсилає у податкову.
При тому, якщо людина в попередньому році мала податкові пільги, то вони збережуться й на наступний рік, якщо лише не вичерпався термін надання цієї пільги (наприклад, якщо ви отримували пільгу на дітей, то її теж порахують автоматично, якщо ваші діти не досягли того віку, коли вам ця пільга вже не надається).
Якщо ж впродовж року людина набула право на пільгу (наприклад, в неї народилася дитина), то для отримання цієї пільги вона має самостійно надати відповідні документи у свою податкову за місцем реєстрації проживання. Або ж внести коригування у PIT, сформований податковою, через свій онлайновий кабінет.

Разом з тим, можливість заповнити та подати PIT-37  особисто, зберігається за платником податків. Якщо  версія PIT-37, подана особисто, буде відрізнятися від автоматично сформованої, то для податківців основним документом буде PIT, власноруч складений платником податків.
Кінцева дата подання PIT-37 самостійно не змінилася. Звіт можна подавати до 30 квітня.
При тому чекати аж до кінця встановленого терміну не обов’язково.
Чим раніше буде поданий звіт, тим раніше станеться повернення грошей тим, у кого була переплата.

Якщо минулого року платник податків спрямовував 1% на благодійність, то при автоматичному формуванні PIT знову той самий 1% буде перерахований тому самому адресату. Якщо платник податків хоче змінити адресата – він може це зробити через коригування PIT в своєму кабінеті.
Якщо минулого року платник  не спрямовував свій податок на благодійність, то й наступного року цього не станеться без його втручання.

Тож, якщо ви в Польщі недавно і ще ніколи не деларували тут свої доходи – вже не варто тим й заморочуватися. Відтепер ви позбавлені цього зайвого клопоту і можете про це взагалі не думати.
Хіба що не забути взяти у роботодавця свій екземпляр PIT-11, який вам може стати в нагоді як в Польщі, так  і вдома.
Тим, хто буде подавати на карту побиту в наступному році, все ж таки остаточно розслаблятися на варто – треба обов’язково пересвідчитися, що PIT-37 для вас сформований та є доступним. Він знадобиться в пакеті документів на карту.

І ще одне важливе уточнення.
Міністерство фінансів наполягає, що для автоматичного формування PIT-37 в формі PIT-11 обов’язково має бути вказаний PESEL   навіть для іноземців.
Зазвичай органи адміністрації Польщі дотримуються прямо протилежної точки зору: якщо у іноземця нема PESEL’ю – жодних проблем! Треба замість нього вписати нулі, номер паспорту або дату народження.
У випадку ж податкової декларації, податківці попереджають працедавців, що лише наявність  номеру PESEL  або NIP дає можливість сформувати коректний PIT-37. У випадку ж іноземця не рятує навіть NIP, потібен лише PESEL.

Тож, якщо у вас нема номеру PESEL – саме час потурбуватися про його отримання, адже ваш роботодавець має надіслати PIT-11 вже до 31 січня.
Якщо вам раніше відмовили, то зараз у вас з’являється дуже вагома підстава – декларування податку ща 2018 рік, це має спрацювати.

Якщо іноземець не має мельдунку, він має подати заяву про надання песелю до адміністрації гміни, в якій зареєстрований його роботодавець

Підставою ( Podstawa prawna) для видання номеру PESEL  в таком разі буде:

Par. 5, ust. 3 Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 5 października 2016 roku w sprawie profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

А якщо й цього разу не вдалося  – то варто пильнувати, аби для вас PIT-37 все ж таки був сформований коректно.

Веселих свят із виключно хорошими новинами вам!

47384172_2321292601278166_599086296421367808_n

7 comments

  1. Це також звіт роботодавця про сплачені податки працівника, але на відміну від РІТ-11 цей звіт подається щодо працівника, який не є податковим резидентом Польщі

   Подобається

 1. Доброго дня! Прийшов час декларування доходів. Керівник видав українцям папірці IFT-1R. Знаю що для декларування має бути PIT11. Маю таке питання: що означає цей IFT-1R? І чи не дурить нас керівник, даючи замість одного друге?

  Подобається

  1. Деякі роботодавці вимагають у працівників, аби вони брали вдома довідку про те, що вони є податковими резидентами України.
   Якщо ви таку довідку надавали роботодавцю, то за вас податки не сплачували і дійсно вам мають видати IFT-1R, а не PIT11.
   В такому разі ви не маєте подавати PIT37, але маєте подати декларацію в Україні та сплатити податки.
   Якщо ж ви таку довідку не надавали – то так, ймовірно ваш роботодавець або щось переплутав, або намагається вас і податківців надурити

   Подобається

   1. Ні, такої довідки ми не надавали. А лист IFT-1R отримаємо уже другий рік. Маю дітей і дізналася від знайомих українців, що маю отримати гроші від податкової. Але бачу таке нам не світить. Дуже дякую за оперативну відповідь.

    Подобається

   2. Так, якщо роботодавець завас платить податки, то так, ви маєте право на повернення податку в зв’язку із тим, що у вас є діти. Це суттєва сума.
    Спробуйте все ж таки дізнатися ще раз. Раптом в бухгалтерії просто помилилися?

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s