Як поводитися у випадку учбових, фейкових чи справжніх замінувань?

Posted by

З дні тому одночасно в кількох великих містах Польщі (принаймні – у Вроцлаві, Любліні та Познані) сталися повідомлення про замінування та було оголошено евакуацію з адміністративних будинків (Urządow). Попередження про небезпеку не підтвердилися в жодному з міст, за кілька годин всі повернулися до звичайного режиму роботи.

Наступного дня  псевдо-замінування трапилися в офісах партії Platforma Obywatelska по всій Польщі.
Пізніше – така сама історія відбулася у  мережі супермаркетів Biedronkа.
Ще кілька подібних інцидентів цими ж днями були й у корпусах Університетів.

Якщо набрати в гуглі слова “Alarm bombowy”,  то можна взагалі побачити доволі жахливу картину: тривогу оголошують щодня в різних місцевостях, у будівлях, на транспорті, в публічних просторах.
Чи справді так все апокаліптично?

Офіційних роз’яснень з приводу  надміру щільних екстрених ситуацій впродовж кількох днів, поки що не було.
Але залишилося стійке відчуття, що то було навчання.

Тут варто звернути увагу на один цікавий збіг: рівно за день до повідомлень про мінування будівель воєвудств, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) оприлюднила висновки свого масштабного дослідження щодо стану систем безпеки та цивільної оборони в Польщі, в якому визнала їх незадовільними. Кричуще незадовільними:

W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności. Organy odpowiedzialne za realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej nie stworzyły adekwatnych do występujących zagrożeń struktur, nie wdrożyły skutecznych procedur oraz nie zapewniły niezbędnych zasobów, umożliwiających właściwe zarządzanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Це не означає, що (тренувальні) заходи в будівлях ужондів 22-го січня безпосередньо пов’язані із рекомендаціями NIK. Але могли бути пов’язаними – звіт був готовий ще у вересні.
А якщо й ні, то попереду мешканців Польщі точно чекатиме ще багато різноманітних заходів, на яких відпрацьовуватимуть роботу служб, які забезпечують громадський порядок, безпеку та захист суспільства від різноманітних загроз, як спричинених людськими діями, так і природними катастрофами у відповідності із рекомендаціями головної контрольної інституції Польщі.
В адміністративних будівлях можуть найближчим часом траплятися не лише повідомлення про замінування, а й учбові пожежі, аварії та інші несподіванки.

І тут є один дуже важливий момент.
Від  того, як  відвідувачі адміністративних будівель (зокрема – іноземці, переважну більшість яких складають українці) будуть поводитися під час навчальних або справжніх тривожних повідомлень, напряму залежить, чи будуть вони й надалі почувалися в Польщі впевнено, як невід’ємна частина цього суспільства.

Думаєте, маячня?

Що робили  наші співгромадяни, які вже рік і більше чекають дозволу на перебування і яких повідомленя про замінування застало безпосередньо під час їхнього довгоочікуваного відвідування ужонду, заради якого вони кілька тижнів вишукували запис на сайті, відпросилися з роботи і проїхали багато кілометрів?

Правильно!
Вони жартували у соцмережах: “а е-мейл про замінування був з українським акцентом?”, “давно пора цю шарашку підірвати”, “та інспектори просто працювати не хочуть, от і розважаються”, “то явно справа рук наших” тощо.

Для таких “жартівників” є погана новина.

1. Udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy odmawia się cudzoziemcowi, gdy:

2) obowiązuje wpis danych cudzoziemca do wykazu cudzoziemców, których pobyt
jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej niepożądany, lub
І все. Дуже лаконічно. Без необхідності надання пояснень.

Наївним є сподіватися на те, що людина, яка пише коментарі “да їх в тому ужонді давно пора підірвати” буде визнана бажаною для польського суспільства.
В тому, що дописи в мережі інтернет відтепер будуть ретельно моніторитися, можна не сумніватися – від дня смерті в Гданську Павла Адамовича про це говорять щодня у всіх польських ЗМІ. Розважливість вже призвела до трагедії.
Польське суспільство неодмінно зробить висновки.

Більше того.
Навіть якщо ви не пишете некоректні жарти у соцмережах – це ще не все.
Відвідувачам адміністративних будівель, які хочуть отримати дозвіл на проживання в Польщі, варто навчитися відповідальній та грамотній поведінці у випадку попередження про небезпеку.

Неспішно виходити, скупчуватися на сходах, робити фоточки, задавати недоречні питання представникам служб захисту, веселитися – все те, що робити учасники подій в ужондах 22-го січня – в жодному разі робити не можна.
Мінімальна грамотна поведінка під час екстреної ситуації: спокійно та швидко покинути приміщення, відійти від нього на безпечну відстань, чітко виконувати команди, допомагати тим, хто цього потребує, бути зосередженим та відповідальним.

В країнах Європи загалом все більше і більше дбають про безпеку.
Ви будете значно більш привабливими для європейського суспільства, якщо  теж будете  ставитися до неї серйозно

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s