Чи потрібно повідомляти ужонд про зміну умови зліцення на умову о праці?

Posted by

Для початку мусимо перепросити за заголовок, написаний польсько-українським суржиком.
В даному випадку без нього не обійтися.
Адже якщо замінити терміни urząd, umowa zlecenia та umowa o pracę їхніми відповідниками, то заголовок буде ще менш зрозумілим.

Отже, по суті.
Запитання – інформувати чи не інформувати ужонд при зміні умови? – постає доволі часто.
І відповідь на нього просто варто мати під рукою.

Спочатку – про контекст.
Звісно, йдеться про ситуацію, коли людина має дозвіл на перебування та працю (він же – Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę або Карта із доступом до ринку праці).

Такий дозвіл видається у вигляді документу, який називається децизією (decyzja) і містить таку інформацію:

Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach
Art. 118.
1. W decyzji o udzieleniu cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, poza okresem ważności tego zezwolenia, wskazuje się:
1) podmiot powierzający wykonywanie pracy, a w przypadku gdy cudzoziemiec będzie pracownikiem tymczasowym – także pracodawcę użytkownika;
2) stanowisko, na jakim cudzoziemiec ma wykonywać pracę;
3) najniższe wynagrodzenie, które może otrzymywać cudzoziemiec na danym stanowisku;
4) wymiar czasu pracy;
5) rodzaj umowy, na podstawie której cudzoziemiec ma wykonywać pracę.

Отже, питання “повідомляти чи не повідомляти?” є закономірним – змінюється те, що прямо написано в дозволі.

Відповідь на це питання однозначно сформульована у ст. 119 того ж самого закону:

Art. 119.
Zmiana siedziby lub miejsca zamieszkania, nazwy lub formy prawnej podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi lub przejęcie pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę, lub przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, lub zastąpienie umowy cywilnoprawnej umową o pracę nie wymagają zmiany lub wydania nowego zezwolenia na pobyt czasowy i prace

Якщо нема потреби змінювати дозвіл – то й нема обов’язку повідомляти інспектора, який веде справу, про таку зміну.
Але якщо іноземець складе листа приблизно такого змісту

Повідомляю, що я продовжую працювати у роботодавця (назва) і від (дата) умову зліцення (umowa zlecenia), на підставі якої я працював (працювала), змінено на умову про працю (umowa o pracę). При тому посада (stanowisko) та зарплата (wynagrodzenie) залишилися тими самими.
Копія умови про працю  додається

і відправить його звичайною поштою або навіть електронним листом свому інспектору, то це буде проявом поваги до бюрократії (в хорошому сенсі) та виказом бажання підтримувати в порядку документи по своїй справі.

Зверніть увагу! Якщо відбувається зворотня зміна (замість  umowy o pracę укладається umowa zlecenia), то повідомляти потрібно обов’язково.  Така зміна потягне за собою зміну децизії.

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s