Поради тим, хто закінчив поліцеальну школу під час очікування карти побиту

Posted by

Ми й досі вважаємо, що подавати на карту побиту від поліцеальної школи краще, ніж від роботи. І що наразі немає застережень, від яких ця думка могла б змінитися.

Але цього разу не має значення, якою була підстава для подання на карту – робота чи навчання.
Якщо під час очікування карти мігрант встиг закінчити поліцеальну школу, і ще не винесено рішення (децизії), у нього є чудовий шанс отримати карту із доступом до ринку праці, але без прив’язки до конкретного роботодавця.

Чому випускник поліцеальної школи може отримати таку “привелійовану” карту (а карта без прив’язки до роботодавця насправді є мрією багатьох) читайте у нашій статті – Як навчання у поліцеальній школі спрощує отримання карти побиту

Для тих, хто подавав на карту на підставі навчання /  роботи дії будуть дещо відмінними. Тому розглянемо ці два випадки окремо.

1, Якщо ви закінчили поліцеальну школу, перебуваючи на печатці, коли підставою подання на карту було навчання

Попри те, що ми настійливо рекомендуємо чекати карту саме на підставі навчання, наважуються на такі експерименти не часто.
Тому такий варіант – скоріше екзотика.
Але менше з тим.

Якщо ви подавали на карту на підставі навчання у поліцеальній школі, вже закінчили навчання, але ще не отримали децизії (і при тому працюєте), вам потрібно терміново  змінити підставу перебування з навчання на роботу. Адже, якщо ви цього не зробите, то ваша децизія цілком логічно буде негативною, оскільки втрачена підстава перебування, а про роботу інстектор й не в курсі.

Процедура зміни підстави є типовою, вона описана на сайті воєвудства.
Але у випадку, коли ви є випускником поліцеальної школи, до типового пакету  варто додати ще декілька документів, які будуть детально описані у наступному, другому, пункті.
В такому разі ви не лише змінюєте підставу перебування,  ви зможете отримати карту не по навчанню, а по роботі,  й також  не будете прив’язані до свого роботодавця.

2. Якщо ви закінчили поліцеальну школу, перебувачи на печатці, коли підставою подання на карту була робота (поширеніший випадок)

В цьому випадку, за великим рахунком, у вас немає обов’язку доносити якісь нові документи. Насамперед, якщо ви продовжуєте працювати на тій роботі, від якої подавали заяву.

Тож, якщо ви жодних документів доносити не будете – нічого страшного не станеться. Ви отримаєте звичайну децизію, яку зазвичай дають у вашому воєвудстві для таких видів роботи, як ваша.

Але якщо ви все ж таки не полінуєтеся, то ви матимете хороші шанси замість звичайної карти із прив’язкою до роботодавця отримати карту із вільним доступом до ринку праці і не мати у подальшому зайвого клопоту при зміні роботи.

Що треба зробити, аби таке сталося?

Поки ви не отримали децизію, ви маєте право додавати до своєї справи документи, які, на ваш погляд, можуть вплинути на розгляд справи.
В даному випадку таким документом бути свідоцтво про завершення поліцеальної школи.
Аби інспектор зрозумів ваш хід думок,  свідоцтво варто подати разом  із супровідним листом приблизно такого змісту (наводимо зразок українською мовою, оскільки його зміст може бути адаптований до вашого конкретного випадку, а вже переклад випускнику поліцеальної школи складнощів не має завдати):

воєвудство
адреса
інспектор

Прізвище, ім’я іноземця
контактні дані
№ справи

 

Дата

Цим листом повідомляю, що (дата) я  закінчив (ла) навчання  у поліцеальній школі (назва)  (RSPO ________).
Копія свідоцтва про закінчення школи додається.
(Тут можна додати ще  фразу, що працюєте за отриманим фахом, якщо це так. Або іншу дотичну інформацію)

На підставі Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 kwietnia 2015 r. §1 p. 15:
Powierzenie cudzoziemcowi wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę jest dopuszczalne w przypadku cudzoziemców będących absolwentami polskich szkół ponadgimnazjalnych,

На підставі ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty i ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe поліцеальна  школа є одночасно й ponadgimnazjalna  i ponadpodstawowa, відтак на випускників поліцеальних шкіл діє норма вишезазначеного Розпорядження.

В зв’язку із цим прошу при видачі децизії вказати в ній інформацію на підставі п. 3 та п. 4 Art. 118. ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach

 

 

Ми щиро хочемо, аби пошукачі дозволу на перебування в Польщі могли б повною мірою скористатися тими можливостями, які дає навчання у поліцеальній школі.
І будемо дуже вдячні за відгуки – що спрацьовує, що – не дуже, яких відповідей не вистачає і які поради на практиці виявляються не дуже дієвими.

Advertisements

7 comments

 1. Здравствуйте. У меня такая ситуация: через две недели заканчиваю полицельную школу. Вчера подала заявление в ужонд, о том что осталась без работы. теперь в течении 30 должна найти работу и принести внесек на новую карту побыта. Подскажите, пожалуйста, как лучше поступить? подать внесек от школы пока я ее еще не закочила, а потом принести им диплом и переписать внесек на работу, или писать внесек от работы, просто прилагая к нему диплом об окончании полицеалки + сопроводительное письмо которое Вы писали выше.

  Подобається

  1. Складність в тому, що свідоцтво про закінчення школи ви отримаєте не в день завершення, а трохи згодом.
   З іншого боку – в 30 днів потрібно було вкластися раніше, коли не було безвізу. За законом “воєвуда не скасовує карту 30 днів” і якщо людина встигала в ці 30 днів, то вона могла продовжувати перебувати й надалі вже не на карті, а на підставі поданого внеску. Зараз після сплиття тих 30 днів у нас є ще 90 днів безвізу (якщо я вас правильно розумію – ви до зміни роботи знаходилися не на печатці, а на карті).
   В такому разі у вас є час дочекатися свідоцтва, знайти роботу й подати на нову карту вже як абсольвент

   Подобається

   1. справа в тому, що у мене закордонний паспорт звичайний, а не біометричний. І я не маю в запасі тих 90 днів. І ще таке питання, бо я вже заплуталася. В агенції де я працювала, мені сказали що на пошуки нової роботи я маю 45 днів (15 днів для подачі заяви в ужонд + 30 днів напошуки) від дати розірвання угоди з ними. В ужонді пані сказала що маю тільки 30 днів від дня розірвання угоди. І ці дні 30 днів – це дні календарні чи робочі? моя умова закінчилася 26,05,2019 Буду вдячна Вам за відповідь

    Подобається

 2. Перепрошую, в зразку листа зазначено:

  На підставі Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 kwietnia 2015 r. §1 p. 15:
  Powierzenie cudzoziemcowi wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę jest dopuszczalne w przypadku cudzoziemców będących absolwentami polskich szkół ponadgimnazjalnych,

  Але в пункті 15 зазначеного параграфу написано:
  15) będących studentami szkół wyższych lub uczniami szkół zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej lub Konfederacji Szwajcarskiej, którzy wykonują pracę w ramach praktyk zawodowych przewidzianych regulaminem studiów lub programem nauczania, pod warunkiem uzyskania skierowania na taką praktykę ze szkoły wyższej lub zawodowej;

  Припускаю, що краще підійде вказати пункт 17?
  17) będących absolwentami polskich szkół ponadgimnazjalnych, stacjonarnych studiów wyższych lub stacjonarnych studiów doktoranckich na polskich uczelniach, w instytutach naukowych Polskiej Akademii Nauk lub instytutach badawczych działających na podstawie przepisów o instytutach badawczych;

  Подобається

  1. вибачте, ви мабуть дивитеся застарілу версію розпорядження.
   поточну версію можна відкрити звідси http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000588
   і в ній п. 15 звучить так:

   15) będących absolwentami polskich szkół ponadgimnazjalnych, stacjonarnych studiów wyższych lub stacjonarnych studiów doktoranckich na polskich uczelniach, w instytutach naukowych Polskiej Akademii Nauk lub instytutach ba-dawczych działających na podstawie przepisów o instytutach badawczych;

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s