Все про почерговість коридорів

Posted by

Здається найпопулярніше запитання  “Чи відмінили коридори?“, яке тримає свої позиції вже понад рік, потроху починає поступатися місцем своєму близькому родичу: “Яка почерговість коридорів?”

А  оскільки це питання не таке банальне, як може видатися на перший погляд, то, мабуть, настав час все акуратненько розкласти по поличках.

Перше.  Коли йдеться про коридори у середовищі трудових мігрантів, то завжди варто уточнити, про що саме йдеться – про перетин кордону в рамках Шенгенської угоди або ж про дозволи на роботу в Польщі.
Тому що це абсолютно різні коридори, ніяк між собою не пов’язані. І правила у них різні.

Друге.  Треба усвідомити, що терміну “коридор” як стосовно перетину кордону, так й  стосовно роботи в Польщі, в офіційних документах не існує.
Термін “коридор” – це сленг, або, в кращому разі, робоча термінологія посередників.
А оскільки цей термін неофіційний, неможливо зацитувати норми закону щодо нього, то й пояснюють його кому як хочеться.

Наше пояснення теж можна вважати лише окремою думкою 😉

Шенгенській (колишній візовий, а нині – безвізовий) коридор

Шенгенським коридором називають правило короткотермінового перебування в країнах Шенгенської угоди за принципом 90/180 (тобто не більше 90 днів впродовж будь-яких 180 днів).
У ті вже давні часи, коли ми їздили в Європу по візах, саме віза частково допомагала дотримуватися  цього правила.
Тепер доводиться рахувати самим.
І ще не всі опанували цей підрахунок, він справді є не дуже простим і тут може допомогти онлайновий калькулятор і наша супровідна інструкція до нього.

Втім, коли йдеться про почерговість безвізового коридору, мова може бути не лише про перетин кордону.
Як відомо, під час перебування “на печатці” також витрачається безвізовий коридор.
І чомусь багато людей вважають, що цей коридор працює саме почергово.
Наприклад: у людини 31 червня закінчилася національна віза, 1 липня почав діяти безвіз.  Людина відраховує від 1 липня 90 днів коли діє коридор (28/09), далі вважає, що знаходиться “на печатці” і що через 90 днів (з 28 грудня) безвіз “включиться” знову.
Це – невірно. Поки людина знаходиться в країні Шенгену, у неї не може відкритися новий “коридор”, дні безвізу будуть завжди вичерпані, навіть попри те, що Польща дозволяє перебувати на своїй території понад 90 днів без виїзду за умови подання документів на дозвіл на перебування.

Всі викладені вище міркування абсолютно ніяк не пов’язані із тим, що саме робить людина в Польщі – вчиться, працює, навідує родичів, подорожує транзитом тощо. Більше того, правило стосується перебування в будь-якій країні Шенгенської зони, не лише в Польщі (за винятком того, що особливі умови для “пачатки” діють лише в Польщі).

Інша ж тема, яка може виникнути навколо питання черговості коридорів, навпаки, ніяк не пов’язана з візами, Шенгеном і перетином кордону, а пов’язана виключно із роботою і виключно в Польщі.

Коридори у дозволах на роботу в Польщі.

Тут для початку нам треба знати, що в Польщі для іноземців передбачено 3 види дозволів на роботу: oświadczenie, zezwolenie та zezwolenie sezonowe.

І нема ніде, в жодному законі або іншому офіційному документі, фрази “між дозволами на роботу має бути коридор”.
Взагалі нема такого поняття.
Коридор – це така умовна назва, яка сформувалася, мабуть за аналогією.  Трошки хибною аналогією. Саме тому все це видається таким заплутаним і саме тому питання не вичерпуються.

Спробуємо розплутатися.

Чому існує аж три типи дозволів?
Zezwolenie – дозвіл, по якому можна працювати без обмежень цілий рік і навіть 3 роки, але вимоги для його отримання суворіші і роблять його довше.
Oświadczenie – найпростіший для отримання дозвіл, не потребує зайвих процедур, але на підставі oświadczeniа можна працювати лише 180 днів в один календарний рік. Рік починається не з 1 січня, а з першого дня оświadczeniа.
Zezwolenie sezonowe – проміжний варіант між першими двома видими дозволів, він з’явився всього лише рік тому, отримати його теж доволі просто, але він надається лише для вузького переліку робіт і працювати по ньому можна 270 днів на рік.

От з цих обмежень по кількості робочих днів й виникають ті умовні “коридори”.
Тобто, якщо працівник має zezwolenie, йому взагалі не треба думати про жодні коридори. Працюй, скільки хочеш і можеш.
Далі можна було б будувати цілу табличку, який коридор виникає між якими дозволами.
Але в цьому немає сенсу.

Принцип виникнення “коридору” доволі простий і не потребує запам’ятовування.
Якщо у вас oświadczenie – то у вас є максимум 6 місяців (180  днів) на рік (12 місяців). Потім потрібний дозвіл іншого типу.  Сезонне теж підходить. Буде чи не буде коридор залежить лише від термінів виготовлення цього іншого дозволу. І все. Або потрібно буде зробити перерву в роботі, якщо іншого дозволу у вас немає.
Так само й якщо у вас zezwolenie sezonowe. Можна відпрацювати 270 днів і зробити перерву на 90 днів. А можна одразу працювати без перерви на підставі oświadczeniа або  zezwoleniа.

Відповідно, коли відкривають національну візу для роботи, то виникає коридор не між візами. Національна віза, на відміну від шенгенської, дозволяє людині навпаки – перебувати в Польщі цілий рік без жодної перерви.
Коридор є наслідком умов дозволу на работу, а не вимогою візи.

З минулого року дотриматися тих коридорів стало простіше – працюють реєстри дозволів і людині просто не видадуть відповідний дозвіл на роботу, якщо вона вичерпала всі доступні дні впродовж року по цьому виду дозволу.

Здається, все доволі нескладно.
А коли все одне не хочеться без кінця рахувати ті коридори, є дієвий спосіб – звільнити себе від необхідності мати дозвіл на роботу.  Варіантів для цього є декілька. Мабуть, найефективніший – це пройти навчання у польському навчальному закладі.

І насамкінець – важлива деталь.

Раніше шенгенский коридор і коридор між освядченнями рахували за різними (протилежними) принципами: коридор 90/180 рахували “від останнього дня”, а коридор “180/360”  “від першого дня”.
Віднедавна обидва коридори рахуються за одним правилом.

Міністерство праці змінило свій підхід до видачі освядчень.
Ми вносимо коригування у наші роз’яснення.

Ми розуміємо, що уточнень буде ще багато і готові відповідати на всі питання.
Нам дуже хочется, аби люди вже більше не блукали в тих коридорах….

32 comments

 1. День добрый. Открыл визу на год на основании zezwolenie, отработал у этого работадателя полгода. Перешел к другому работадателю на основании oświadczeniа, визу не открывал, так как была уже открыта виза на основании zezwolenie . Отработал полгода. Есть ли у меня коридор? С уважением.

  Подобається

  1. Если новьій работодатель успел сделать вам zezwolenie, то вьі можете подавать на визу сразу.
   По освядчению вьі сможете работать только через полгода.
   Коридор образуется не из-зи типа визьі, а из-за вида разрешения на работу, на основании которого открьівается виза. Оświadczeniе вам сейчас просто не оформят

   Подобається

 2. Здравствуйте. Можно ли пересекать границу на 180-й день? Или лучше все же не рисковать и ехать 181-м днем? Благодарю.

  Подобається

 3. я перебував по воєвудскій візі (D) з 17.04.2019 по 2.09.2019. Але своєчасно не виїхав, маючи незадіяний безвіз. При виїзді печатку про виїзд поставили у безвіз з поміткою 7. Через три дні я по безвізу перетнув кордон в Польщу і прикордонник вніс помітку VD на сторінці вище над фотографією . Скільки у мене безвізу, і що означають відмітки 7 і VD?

  Подобається

  1. Мабуть, 7 мало б означати, що використано 7 днів безвізу.
   Позначка VD поки що нам не зустрічалася, інформації про неї немає.
   Такі питання варто задавати прикордоннику на місці. Він зобов’язаний пояснити, що написав у паспорті

   Подобається

 4. Доброго дня! Ситуація така маю візу по осядченню з 25.02.19 по 23.08.19. В Польщі був перший в`їзд 23.03.19- 27.03.19 та 26.06.19- 28.06.19 по візі та не працював( 8 днів) Зараз же отримав освяченення з 16.09.19 по 13.03.20 на 180 днів. Запитання,чи зможу я отримати візу на даний період,чи мине на 16.09 вже повністю коридоридор? Вдячний!

  Подобається

  1. Коридор у вересні ще не мине.
   Але якщо ви не працювали – то у вас й не має бути коридору.
   Що мона зробити. До візової анкути додати пояснювальний лист, в якому написати, що ви не працювали на тій роюоті, бажано вказати причини, попросити скасувати наявну візу та видати нову на підставі нового освядченя.
   Але варто усвідомлювати, що консул може не дати візу, це на його розсуд.
   Також майте на увазі: якщо ви купували попереднє освядченя, то той, хто його видав може вже бути у чорному списку й це відіб’ється на отриманні візи

   Подобається

 5. Доброго дня, питання таке, заїхали з донькою 13 років по без візу, будемо подаватись на карту побиту(по воз‘єданню), чи можливий виїзд в Україну та в‘їзд назад . Читала багато суперечливої інформації. Дні по без візу , ще не використали. Дякую.

  Подобається

  1. Поки увас є дні безвізу – можете виїхати і знову заїхати.
   Якщо подасте заяву на карту і юні безвізу вже будуть вичерпані, то виїхати можна, знову заїхати – або по національній візі, або після перебування в Україні (поза шенгеном) понад 90 днів

   Подобається

 6. Доброго дня. Мала oświadczenie з 1.06.2018 по 15.12.2018. Отримавши візу 16.06.2018, виїхала і працювала з 11.10.2018. Коли можна робити нове oświadczenie?

  Подобається

 7. Скажите если у меня воевудская на год,по ее окончанию есть коридор?перед воевудской работала по полугодовой , Или могу открывать опять полугодовую?

  Подобається

 8. Доброго дня поясніть мені будь ласка мою ситуацію, в січні отримав освячення для виготовлення візи на пів року з 04.02.2019 по 02.08.2019 при розгляді отримав відмову, заїхав 26.02.2019 працедавець не відкликав освядчення почну працювати у іншого працедавця з 15.03 по іншому освядченню, з якого числа почнуться мої 180 днів? і чи можливо робити зезволення покі вони не закінчаться?

  Подобається

  1. Вибачте, не зовсім зрозумілі питання.
   Ви заїхали по безвізу, правильно?
   Як вам вдалося отримати нове освядченя, якщо попеерднє не було відкликане? Ви писали заяву?
   Якщо ви повідомили, що по першому освядченю не працювали і не працюєте, то відлік 180-ти днів почнеться 15/03 (або від першого дня роботи по освядченю).
   Ваш роботодавець має право заздалегідь подати заяву на видачу зезволенія, вказавши в ньому потрібну дату початку

   Подобається

 9. Доброго Дня! Скажіть будь даска, якщо у вашому варіанті тлумачення, потрібно рахувати календарний рік від дати першого освячення в року, то як знайти відправну точку, від якої треба рахувати? (Наприклад, освячення, яке видане 15 січня 2019 року, є самостійним освяченням за 2019-й рік, чи є всього лиш продовженням освячення, виданого 7 квітня 2018 року? (і те освячення варто вважати “першим”, а цьогорічне – “непершим”?

  Подобається

  1. Хороше питання. Але справа в тому, що закон о промоції затруднення рахує не в освядченях, а в робочих днях.
   Якщо так робити, то не буде потреби з’ясовувати, перше чи друге освядчення має місце.
   3) okres wykonywania pracy określony w złożonym oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz okresy pracy wykonywanej na podstawie oświadczeń wpisanych do ewidencji oświadczeń wynoszą łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy niezależnie od liczby podmiotów powierzających temu cudzoziemcowi wykonywanie pracy.
   Всі статті закону, стосовно освядчення можна знайти тут https://leewadia.wordpress.com/2017/12/12/%d1%89%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%b7-%d0%be%d1%81%d0%b2%d1%8f%d0%b4%d1%87%d0%b5%d0%bd%d1%8f%d0%bc%d0%b8-%d1%83-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%bf%d0%bd%d0%be/

   Подобається

   1. Дякую за швидку відповідь, але ясно те, що нічого не ясно. ))
    З ваших попередніх пояснень і тлумачень, математично виникає ситуація, що по освяченням можна працювати без малого цілий рік і майже безперервно. (Якщо було освячення, під заїзд по біометрії, по якому людина відпрацювала лише 1 день, їй не сподобалося і вона покинула і поїхала додому. АЛЕ!… механізм відліку календарного року запущений, залишилося ще 179 днів в цьому календарному році, і 180 днів від цієї “перщої дати” – рівно через рік. І все сформується таким чином, що коридору між 179 і 180 може не бути жодного дня! Як бути з такою гіпотетичною (цілком можливою) ситуацією? Можна так працювати рік поспіль по освяченням і двом візам D05a з датами впритул???

    Подобається

   2. Припустимо, людина в’їхала 1 квітня 2018 року.
    Пропрацювала по освядченю 10 днів (з 1 квітня по 10 квітня 2018 року) і поїхала додому.
    Тоді до 31 березня 2019 року включно у неї є ще 170 днів, які вона має право працювати поосвядченю. І може це робити в будь-який період, навіть впритул до 31-го березня.
    А з 1-го квітня 2019 року почнеться відлік нового року, в якому ця людина матиме право пацювати чергові 180 днів по освядченю. Може відпрацювати їх одним “шматком” з 1 квітня, а може – хоч 10 разів по 18 днів, якщо роботодавцю потрібний такий графік
    (розглядаючи цей умовний приклад треба розуміти, що кількість робочих днів диктує не так працівник, як роботодавець. Саме його роботодавець буде писати з заяві на отримання дозволу).
    Далі. Якщо цей працівнік щороку використовує всі 180 днів повністю, то у нього кожний новий рік наставатиме 1 квітня. Якщо менше – то початок року може зміщуватися

    Подобається

 10. Доброго дня,поясніть будь-ласка, 167днів (з 31.07.18 -15.01.19)по робочий візі D 05а відпрацював,з 11.02.2019 маю воєвудське запрошення на відкриття річної візи від цьго ж роботодавця ,але хочу змінити роботодавця як мені зробити це правильно?Дякую за відповідь.

  Подобається

  1. У вас зараз на руках є річний дозвіл на працю від 11/02, але візу ви ще не відкривали, правильно?
   Кали ви кажете, що хочете змінити роботодавця, то що ви маєте на увазі? Ви вже знаєте, де плануєте працювати? Чи будете шукати?
   Справа в тому, що після візи D 05 (у вас мабуть була віза по освядченю) ви можете працювати лише на підставі річного дозволу (він робиться довго) або на сезонних роботах.
   Тому вам варто добре все зважити – коли ви отримаєте новий дозвіл, чи будуть вас сільки чекати, чи варто поки робити візу по цьому дозволу, тощо

   Подобається

   1. Велике вам дякую за відповідь і допомогу людям.Так Ви праві візу ще не відкрив, шукаю нового роботодавця, і працював по освядченю. У мене є ще одне питання ,чи може новий роботодавець зробити мені відразу зезволение( не робивши освядченя),якщо так то в які строки я можу подавати на річну візу.Чекаю на відповідь.Дякую!

    Подобається

   2. Будь-який роботодавець може відразу робити зезволеня. Просто це складніша і довша процедура. Тому роблять спочатку освядченя, аби виграти час, якщо у людини не вичерпані дні роботи по освядченю.
    Із зезволеням ви можете подавати на візу одразу ж, як його отрамаєте. Тут жодних перерв в роботі не вимагається

    Подобається

   3. Потребую ще Вашої консультаціі,отримав воєвудське запрошення, візи не відкривав,хочу звільнитися з роботи, але роботодавець змушує відпрацювати два тижні, спираючись на те,що зроблене воєвудське запрошення.Чи можу я не відпрацьовувати?Дякую вам за домомогу.

    Подобається

   4. Тут є дві сторони – правова і моральна.
    Якщо ви знали, що будете змінювати роботу, але при тому зголосилися на виготовлення зезволеня – то ви були не зовсім чесні із працедавцем.
    Він витратив час та гроші на отримання цього зезволеня, а тепер йому ще й нового працівника треба шукати.
    Тому, суто з людських міркувань, він хоче мати за це все компенсацію.
    Щодо правової сторони – то все залежить від того, на якій умові ви працювали.
    Якщо зліцення – то всі вимоги щодо звільнення мають бути прописані в умові. Якщо таких нема – то можна препинити роботу день у день.
    Якщо ж у вас умова о праці, то після повідомлення про звільнення ви маєте відпрацювати певний термін (2 чи 3 тижні, треба уточнити), це вимога законодавства

    Подобається

 11. Доброго дня. Цікавить таке, вибачте за необізнаність і невпевненість, була в Польщі по біометріі з 05.05.18 по 11 07 18, потім по візі з 20.08.18 по14. 02.19 (віза видана 13.09.18 по15. 02.19). Питання:коли зможу знову їхати в Польщу по біометрії і на який період часу?Буду вдячна за швидку відповідь

  Подобається

  1. Ви можете їхати по біометрії навіть сьогодні, і можете перебувати 90 днів поспіль. Але якщо ви плануєте працювати, то вам потрібний дозвіл

   Подобається

   1. Велике спасибі за швидку відповідь, я дуже рада, а вам успіхів і всіх благ. З ДНЕМ ВАЛЕНТИНА

    чт, 14 лют. 2019 р., 20:11 Europejska Szkoła Integracji Społecznej користувач comment-reply@wordpress.com пише:

    > користувач lyamschikova прокоментував: “Ви можете їхати по біометрії > навіть сьогодні, і можете перебувати 90 днів поспіль. Але якщо ви плануєте > працювати, то вам потрібний дозвіл” >

    Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s