Чи дійсно при зміні роботи стара карта буде діяти до видачі нової?

Posted by

Вчергове доводиться звертатися до аналізу давно вже детально препарованих норм законів.

Цього разу нас підштовхує поширене серед мігрантів переконання: “При поданні на нову карту при зміні роботи, стара карта залишається діючою до видачі нової”.
Облишимо в спокої той варіант, коли стара карта просто через пару місяців вичерпує написаний на ній термін дії.
Припустимо, що до кінця дії карти залишилося, приміром, півроку і є шанс впродовж цього періоду отримати нову карту.
В такому разі можливість користування картою від першої роботи підчас очікування нової карти є значною перевагою, чи не так?

Більше того, отримати карту на 3 роки від однієї роботи й одразу ж підшукати набагато цікавішу пропозицію, перейти на нове місце, знову подати на карту і почуватися вільно в очікуванні нової карти, маючи можливість без обмежень їздити через кордон за допомогою старої карти – такий  алгоритм дій серед мігрантів вважається доволі дотепним і навіть мудрим планом.

Коли іноземець має Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (карту із доступом до ринку праці) і збирається змінити роботу, найперша порада, яку він почує: “Якщо повідомиш воєвуду впродовж 14 днів – карта буде дійсна до видачі нової”.

Насправді така порада – оманлива. Вона має під собою деяке підгрунття, але воно дуже нетривке.

І справа ось у чому…

На закнодавчому рівні ситуація зміни роботи при перебуванні на карті побиту, “прив’язаної” до певного місця роботи, унормована у статтях 101, 121 та 123 Закону про іноземців

Art. 101. Zezwolenie na pobyt czasowy cofa się cudzoziemcowi, gdy:
1) ustał cel pobytu, który był powodem udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy, lub
2) przestał on spełniać wymogi udzielenia mu zezwolenia na pobyt czasowy ze względu na deklarowany cel pobytu, lub…

Art. 121.
Cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę powiadamia pisemnie wojewodę właściwego ze względu na miejsce swojego aktualnego pobytu, w ciągu 15 dni roboczych, o utracie pracy u któregokolwiek z podmiotów powierzających wykonywanie pracy, wymienionych w zezwoleniu.

Art. 123.
1. Przepisu art. 101 pkt 1 i 2 nie stosuje się w okresie 30 dni liczonych od dnia utraty pracy na rzecz podmiotu powierzającego wykonywanie pracy, wymienionego
w zezwoleniu:
1) jeżeli cudzoziemiec wykaże, że dopełnił obowiązku powiadomienia, o którym mowa w art. 121

Тобто,  рамка, визначена законом, є такою:

  • Якщо у іноземця зникає мета перебування, для якої був виданий дозвіл (робота за тим місцем праці, який зазначений в децизії), карта має бути скасованою
  • Якщо іноземець перебуває на підставі карти “pobyt i praca” і втратив роботу, то він зобов’язаний впродовж 15 робочих днів від моменту звільнення повідомити воєвуду про це
  • Якщо іноземець, що перебуває на карті “pobyt i praca” втратив роботу, повідомив про це впродовж 15 робочих днів, то впродовж 30 календарних днів (фактично – ще приблизно тиждень від повідомлення!)  карта не скасовується!

Отакої! В законі прямо сказано, що у випадку виконання всіх вимог, карта від попередньої роботи дійсна…. 1 місяць від дня звільнення. І все!

В ситуації, коли нова карта видається впродовж 2 місяців, як це мало  би бути відповідно до законодавства, сенс цієї  норми полягає у можливості перебування легально той період, коли людина швидко знаходить нову роботу і подає нову заяву на дозвіл на перебування (замість того, аби поспіхом виїхати).
В умовах безвізу цей бонусний тиждень на подання нової заяви особливого сенсу вже й не має.
Тим більше, ані ці бонусні дні, ані безвіз не надто покращують становище людини в очікуванні нової карти, якщо стара карта скасовується.

Але тут ми приходимо до класичної ситуації з анекдоту: “суворість законів компенсується необов’язковістю  їх дотримання”.

Справа в тому, що в законі написано “скасовується” ( cofa się ), але при тому не визначена процедура: хто саме й коли має ініціювати цю процедуру скасування.
Тобто, карта начебто вже недіюча, але хто саме має своїми діями зробити її недіючою – не визначено.

Тримачі карти чомусь вважають, що воєвуда має самостійно визначити, що карта підлягає скасуванню. А воєвуда, вочевидь, очікує, що іноземець напише окрему заяву – “прошу скасувати карту”.  Без такої заяви процедура не розпочинається.

Очікування воєвуди не є безпідставними. Закон про іноземців покладає саме на тримача карти обов’язок з її повернення.  А оскільки цей іноземець свого обов’язку не дотримується, то й вижодить відома всім ситуація – стара карта благополучно доживає до закінчення терміну своєї дії або ж до видання нової карти.
Хоча напряму такої норми  – “карта залишається діючою” – в законі немає.
Щоправда, трапляються такі мстиві роботодавці, які подають від свого імені заяву про звільнення працівника та скасування карти. Такі ситуації трапляються не часто, але менше з тим – вони можливі.

Тобто, якщо працівник сам не поросить воєвуду скасувати карту, то існує дуже мала ймовірність, що карта буде скасована через ті 30 днів, які передбачені законодавством.
Втім, при бажанні закинути іноземцю неповагу до законодавства, користування протермінованою картою цілком може стати для цього гарною нагодою. Просто в цьому поки що немає потреби. Поки що….

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s