Як швидко отримати карту побиту. Покрокова інструкція

Posted by

Пропонуємо вам детальний, покроковий план, який допомомагає максимально прискорити процедуру отримання дозволу на перебування.

Цей алгоритм грунтується на нормах законодавства і був випробуваний у Нижньосилезькому воєвудстві, яке відоме надмірними термінами очікування рішення та численними судовими позовами з цього приводу.

Автором та тестувальником цього плану є Zoriana Niemiec.
У разі виникнення уточнюючих питань просимо задавати їх тут в коментарях або звертатися безпосередньо до Зоряни через фейсбук.

Інформація буде актуальна для тих, хто тільки планує подаватись, або ж хто подався недавно і має весь необхідний пакет документів.

Крок 1. Збираємо всі документи разом із внеском і висилаємо поштою на адресу ужонду. Обов’язково з підвердженням отримання (жовтий папірчик як його називають між собою, яке зберігаємо і відкладаємо в папку з документами, воно нам ще пригодиться.

Крок 2. За законом ужонд має 1 місяць на розгляд справи, в складних випадках – 2 місяці (про продовження розгляду повинен поінформувати листом). Тому в залежності від настрою чекаємо місяць або два і висилаємо ponaglenie (також з підтвердженням отримання).

Крок 3. Після понаглення приходить перший лист  із проханням донести оригінали документів і здати відбитки, а також номером справи і іменем інспектора.
Якщо цей лист не від інспектора (!), то можливості отримання печатки в паспорт з ним немає.

Крок 4. Доносимо всі документи і усуваємо браки формальні.
Разом з документами  подаємо лист до інспектора з проханням пришвидшити розгляд справи (який не є обов’язковим, він суттєвої ролі не відіграв).
Обов’язково просимо, щоб на наших копіях документів поставили печатки про отримання і забираємо їх собі в папку.

Крок 5. Скарга на бездіяльність до адміністраційного суду.
Згідно з законом скаргу на бездіяльність можна подавати відразу після того, як було вислано понаглення.
В тестовому випадку справа почала рухатись, тому авторка почекала місяць від моменту донесення документів в ужонд і не дочекавшись жодної відповіді, приготувала скаргу.
Щоб вислати скаргу в суд, не обов’язково брати юриста.
Ціна питання – 100 зл за скаргу на банківський рахунок суду і трохи часу на приготування самої скарги.
Тут  Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych  – практично нескінченна база справ, на підставі яких можна скласти свою власну за допомогою Ctrl+C Ctrl+V. Щоб знайти справи, вписуємо “6272” в поле Symbol sprawy.
Приклади справ для складання своєї скарги:
III SAB/Wr 82/18 – Wyrok WSA we Wrocławiu
III SAB/Wr 72/18 – Wyrok WSA we Wrocławiu
III SAB/Wr 50/18 – Wyrok WSA we Wrocławiu
В шапці скарги обов’язково вказати отримувача як суд, а ужонд як орган, на який вносимо скаргу. Це буде виглядати приблизно так:
Do: Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu + адреса
Za pośrednictwem: Dolnośląski Urząd Wojewódzki + адреса
Skarżący: дані особи, яка вносить скаргу.
Саму скаргу разом з копіями всіх зібраних документів і з жовтими папірцями (копіями) висилаємо на адресу уженду.
Тепер ужонд має місяць, щоб розглянути скаргу, написати свою відповідь і передати документи в суд.
У тестовому випадку через тиждень від надсилання скарги надійшов лист від інспектора з проханням донести ще один документ і інформацією про те, що можна отримати печатку в паспорт, планованою датою розгляду справи на 10 лютого і копію листа до страж гранична і поліції. Рівно через місяць надійшла відповідь уженду на скаргу з інформацією про те, що справа була передана в суд.
Суд розглядає справи по мірі їх отримання, але на практиці це мінімум 2 місяці від моменту отримання справи судом.
Через 2 місяці від моменту вислання запитів в органи безпеки, до автора  навідались гості з страж граничної, а ще через 2 тижні надійшла децизія.
В цьому випадку можна чекати на розгляд справи в суді також і можливо навіть вдасться отримати компенсацію (ужонд зараз оскаржує всі рішення суду з компенсаціями, а це затягує процес, тому варто добре подумати перед тим як просити компенсацію), а можна написати прохання про закриття справи в зв’язку з отриманням децизії і попросити назад свої 100 зл.

Хеппі енд. Децизія на тимчасове перебування отримана за 6 місяців від подання документів.  Без послуг сторонніх осіб.

Джерело

Щоправда, скептики вже стверджують, що цей план може працювати лише в одиничних випадках. Якщо ним почнуть користуватися масово, то знову з’являться “корки” (перевантаження справами) там, де їх наразі поки що немає (наприклад, в судах).
Чи є вірним це припущення, ми зможемо дізнатися лише на практиці – тобто, тоді, коли за цим планом діятиме одночасно достатньо багато людей.
Отже, запрошуємо всіх до тестування алгоритму.
Знайдуться слабкі місця – будемо всі разом шукати нових рішень.

Принагідно нагадуємо – ми маємо ще один Простий та дієвий алгоритм відстоювання своїх прав при довгому очікуванні карти побиту  і теж з Вроцлава.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

6 comments

 1. Доброго дня! Дайте будь ласка мені відповідь на таке питання.
  Два роки тому я подав заяву на карту тимчасового побиту, я хочу привести членів сім’ї до Польщі і подати на возз’єднання сім’ї. Але мого доходу може трохи не вистачити, але є гроші в банку, чи можна це додати до заяви? Я маю дохід біля 3000 злотих з них 1800 зл. на квартиру. Хочу подати на карту дружину і сина 6 років.

  Подобається

  1. Квартплата не має враховуватися при обрахунку доходу. Так рахують у Мазовецькому воєвудстві, але законом таке не передбачено.
   3 тис злотих на родину вам має вистачити
   https://leewadia.wordpress.com/2018/12/29/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%83-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%BB/

   Подобається

 2. Доброго дня! Я маю карту побиту, мій чоловік чекає на неї, чи може наша донька (22 роки) подати на карту побиту ціль якої є побит з іноземцем?

  Подобається

 3. Доброго дня. Я подала вньосек на побит з родиною для своєї дочки у Варшаві 17.10.2018р. Я написала туди листа із питанням чому так довго розглядається справа, що не отримувала жодної кореспонденції, і досі не маю номеру справи. Через тиждень мені прийшла відповідь: Номер справи, логін і пароль до аплікації “sprawdz status sprawy”. Я зайшла в аплікацію там вказана дата реєстрації вньоску 17.11.2018р. і все. На сайті уженду вказано що на відповідь термін 60 днів. Підкажіть що мені робити в такому випадку? Може хтось мав схожу справу? Буду вдячна за вашу відповідь.

  Подобається

  1. У вас минуло зовсім небагато часу від подачі документів.
   Той план дій, якій описаний в статті,дозволяє скоротити період очікування до півроку.
   Ще швидше – виглядає не дуже реальним.
   Якщо ж ви готові до активних дій, то в публікації вказано що робити – подавати понагленіє і одразу скаргу до суду

   Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s