Як рахується безвіз для дитини, яка народилася в Польщі

Posted by

Колись, дуже давно, наші дослідження нормативної бази, по якій обраховуються дні шенгенського коридору (безвіз), почалися зі статті  Перетин кордону з немовлям, народженим в Польщі

Саме тоді ми дізналися, що “печатка” вичерпує дні безвізу.
З тих пір ми віднайшли багато чого корисного, що стосується короткострокового і довгострокового перебування в Польщі.

Але донедавна було одне питання, яке залишало по собі непевність.
З  одного боку – теоретично начебто й так. Але в реальності це якось несправедливо…

Так, йдеться про питання, яке хвилює чи не всіх батьків, які зараз проживають в Польщі і в яких нещодавно в Польщі ж народилася дитина.

На підставі чого в Польщі перебуває новонароджене немовля?
Чи є в дитина безвіз? Чи він (безвіз)  витрачається, якщо ще не отримано паспорт?

Одразу зауважимо, йдеться про дитину, обоє батьків якої – громадяни України.
Отже, дитина має українське громадянство від народження (навіть тоді, коли воне ще не засвідчується паспортом) і не має іншого громадянства.

При народженні дитина отримує свідоцтво. З яким можна звернутися до українського консульства (і ще з пакетом інших документів) і подати заяву на отримання українського паспорта.
Але паспорт видається не в день звернення.
Час плине, й батьки хвилюються – чи не стане так  дитина нелегалом? Якщо вони прийдуть подавати на карту, коли дитині вже буде 4-5-6 місяців, то чи не депортують їх за порушення термінів перебування?

Питання слушні.
На жаль, на офіційному сайті прикордонної служби відповіді на них немає.
Але є листування.  Якому можна довіряти (а якщо не довіряти – то можна продублювати ті самі питання на адресу gabinet.kg@strazgraniczna.pl і мати таку саму відповідь на свою персональну адресу).

Pobyt krótkoterminowy dziecka urodzonego na terytorium Polski należy liczyć od dnia urodzenia dziecka, a nie od dnia odbioru paszportu biometrycznego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen (art. 6 ust 2) za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich, a datę wyjazdu liczy się jako ostatni dzień pobytu na terytorium państw członkowskich. W obliczeniach długości pobytu krótkoterminowego, na terytorium państw członkowskich nie uwzględnia się wyłącznie okresów pobytu dozwolonych na mocy zezwolenia na pobyt lub wizy długoterminowej.

Tym samym za pobyt długoterminowy (zgodnie z ww. definicją kodeksową) może być uznany wyłącznie udokumentowany pobyty dziecka na podstawie zezwolenia na pobyt (decyzja o zgodzie na pobyt/karta pobytu) lub polskiej wizy długoterminowej typ D.

Z powyższego wynika również, że wszelkie inne pobytu nie będące pobytem długoterminowym (co do prawnego charakteru pobytu, a nie jego długości) są zdefiniowane jako pobyt krótkoterminowy tj. max. 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz i wyczerpującym się nawzajem ze wszystkimi innymi pobytami krótkoterminowymi (niebędącymi pobytem długoterminowym) a więc również nielegalnym pobytem, urodzeniem i pobytem dziecka na tej podstawie na terytorium RP, pobytem legalnym na podstawie stampili Wojewody, pobytem na podstawie wizy Schengen typ C czy też pobytem w ruchu bezwizowym na podstawie paszportu biometrycznego.

Z powyższego wynika, więc że jeżeli pobyt w Polsce dziecka od dnia jego urodzenia lub na podstawie tzw. stampili Wojewody trwał 90 dni lub więcej to ponowny wjazd do Polski może być realizowany tylko na podstawie polskiej krajowej wizy typ D lub należy odczekać za granicą min. 90 dni by móc ponownie wjechać na podstawie paszportu biometrycznego w ruchu bezwizowym.

Z poważaniem
Zarząd do Spraw Cudzoziemców
Komendy Głównej Straży Granicznej

Тобто – всі види перебування, крім перебування на підставі національнох візи D та карти побиту, належать до короткотермінових (сюди включаються нелегальне перебування, перебування новонародженого, віза С, перебування “на печатці” і безвіз).
А отже відлік 90-денного коридору у дитини починається від моменту народження.

Інша справа, що у разі подачі дитини на карту побиту після вичерпання 90 днів від народження, в ужондах до такого стану речей ставляться лояльно. Якщо батьки дитини перебувають легально, доклали зусиль, аби зібрати для дитини пакет документів максимально оперативно, то й заяву на дитину приймають, незважаючи на те, що ця дитина вже формально перевищила термін перебування.

А батькам просто треба розуміти, що у 3-місячної немовляти, яка народилася в Польщі, весь час перебуває в Польщі і ще не отримала паспорт, безвіз вже вичерпаний.
Мабуть, не всіх новоспечених батьків ця інформація зробить щасливими.
Але так є. І краще це враховувати у своїх планах.

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s