Що таке IFT і чому роботодавець видає його замість РІТ-11

Posted by

Декларування доходів за 2018 рік набирає обертів.
Багатьом щасливчикам, кому одразу підкорився сервіс podatki.gov.pl, вже вдалося подати РІТ-37 і декому вже навіть надійшли кошти – повернення надмірно сплачених податків.

Але не у всіх декларування доходів проходить так гладко.
Комусь досі не вдається отримати від роботодавця РІТ-11  Якщо роботодавець відмовляється надавати будь-який документ, якій містить інформацію про сплачені за працівника податки, залишається хіба що скаржитися.

Але  трапляються й випадки, коли замість РІТ-11 працівник отримує від роботодавця  IFT1 або ж IFT-1R.

Що це за документ? Чому його надає роботодавець? Чи заміняє він РІТ-11? І як його використати для складання РІТ-37?

Звіт IFT-1 (IFT-1R) роботодавець формує для тих працівників, які не є податковими резидентами Польщі, і на яких не нараховувалися податки.

Хто такий податковий резидент і чому у вас вимагають таку довідку?

Отже, якщо ви приїхали на роботу із довідкою про те, що ви є податковим резидентом України – все вірно. Роботодаець взяв до уваги вашу довідку,  робив на вас нарахування відповідно до вашого статусу  і за підсумками року видав вам документ про це.
В такому разі ви РІТ-37 не здаєте, а маєте задекларувати свої польські доходи в Україні.

Інша справа, якщо ви довідку щодо вашого резидентства не надавали.
Тоді ваш роботодавець міг помилитися.
Просто є таке уявлення, що іноземці за визначенням є нерезидентами і на них потрібно складати IFT-1 (IFT-1R). При тому на вас навіть могли сумлінно нараховувати податки.  На відшкодування яких (у разі переплати чи наявності пільг) ви маєте право.

На самому бланку IFT-1 (IFT-1R) написано “Інформація о доходах фізичної особи, яка не має в Польщі місця проживання”. Тож, якщо роботодавець не має інформації щодо вашої адреси, він теж міг вирішити, що на вас треба складати IFT-1 (IFT-1R).

Загальне правило, коли іноземець визнається податковим  резидентом Польщі є таким: АБО у нього в Польщі зосереджені особисті/ економічні інтереси (Польща є осередком життєвих інтересів) АБО він перебував в Польщі понад 183 дні впродовж податкового року.

Якщр ви відповідаєте цьому визначенню,  ви можете в установленому порядку  попросити роботодавця переоформити звітний документ, і замість IFT-1 (IFT-1R) підготувати для вас РІТ-11, на підставі якого ви сформуєте (або підтвердите) РІТ-37.

Наводимо  зразок заяви до роботодавця. Його навіть можна не перенабирати, а роздрукувати з цього файлу і лише вписати свої дані

53071382_2166901643365498_153020214353592320_n

Цей бланк можна також завантажити в форматі Word: Wniosek o sporządzenia I prze

Ця стаття з’явилася завдяки інформації від юристки Halina Lewitcka, допомагає  нашим співгромадянам з широкого кола міграційних питань і яка заслуговує на нашу з вами довіру

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

Вам сподобалася ця стаття? Клікніть, будь ласка, на блок реклами нижче. Це єдине джерело, яке дозволяє нам покривати витрати на підтримку сайту.

 

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s