Що таке IFT і чому роботодавець видає його замість РІТ-11

Posted by

Декларування доходів за 2018 рік набирає обертів.
Багатьом щасливчикам, кому одразу підкорився сервіс podatki.gov.pl, вже вдалося подати РІТ-37 і декому вже навіть надійшли кошти – повернення надмірно сплачених податків.

Але не у всіх декларування доходів проходить так гладко.
Комусь досі не вдається отримати від роботодавця РІТ-11  Якщо роботодавець відмовляється надавати будь-який документ, якій містить інформацію про сплачені за працівника податки, залишається хіба що скаржитися.

Але  трапляються й випадки, коли замість РІТ-11 працівник отримує від роботодавця  IFT1 або ж IFT-1R.

Що це за документ? Чому його надає роботодавуць? Чи заміняє він РІТ-11? І як його використати для складання РІТ-37?

Звіт IFT-1 (IFT-1R) роботодавець формує для тих працівників, які не є податковими резидентами Польщі, і на яких не нараховувалися податки.

Хто такий податковий резидент і чому у вас вимагають таку довідку?

Отже, якщо ви приїхали на роботу із довідкою про те, що ви є податковим резидентом України – все вірно. Роботодаець взяв до уваги вашу довідку,  робив на вас нарахування відповідно до вашого статусу  і за підсумками року видав вам документ про це.
В такому разі ви РІТ-37 не здаєте, а маєте задекларувати свої польські доходи в Україні.

Інша справа, якщо ви довідку щодо вашого резидентства не надавали.
Тоді ваш роботодавець міг помилитися.
Просто є таке уявлення, що іноземці за визначенням є нерезидентами і на них потрібно складати IFT-1 (IFT-1R). При тому на вас навіть могли сумлінно нараховувати податки.  На відшкодування яких (у разі переплати чи наявності пільг) ви маєте право.

На самому бланку IFT-1 (IFT-1R) написано “Інформація о доходах фізичної особи, яка не має в Польщі місця проживання”. Тож, якщо роботодавець не має інформації щодо вашої адреси, він теж міг вирішити, що на вас треба складати IFT-1 (IFT-1R).

Загальне правило, коли іноземець визнається податковим  резидентом Польщі є таким: АБО у нього в Польщі зосереджені особисті/ економічні інтереси (Польща є осередком життєвих інтересів) АБО він перебував в Польщі понад 183 дні впродовж податкового року.

Якщр ви відповідаєте цьому визначенню,  ви можете в установленому порядку  попросити роботодавця переоформити звітний документ, і замість IFT-1 (IFT-1R) підготувати для вас РІТ-11, на підставі якого ви сформуєте (або підтвердите) РІТ-37.

Наводимо  зразок заяви до роботодавця. Його навіть можна не перенабирати, а роздрукувати з цього файлу і лише вписати свої дані

53071382_2166901643365498_153020214353592320_n

Ця стаття з’явилася завдяки інформації від юристки Halina Lewitcka, допомагає  нашим співгромадянам з широкого кола міграційних питань і яка заслуговує на нашу з вами довіру

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s