Анулювання карти побиту з ініціативи іноземця

Posted by

У це складно повірити тим, хто вже рік або й більше чекає на отримання дозволу на перебування (карту побиту), але…

Поки одні вирішують проблему – як ту карту отримати, одночасно зростає кількість запитів на те, аби діючу карту скасувати.
Питання – як це зробити, скільки часу триває тощо, щодня задають на різних майданчиках.

Чому люди хочуть скасувати діючу карту?

  • Тому що розпочали процедуру еміграції в іншу країну і потребують довідки, що вже не мають дозволу на тривале перебування в інших країнах
  • Тому що давно звільнилися з роботи. Поїхали додому. Зараз знову вирішили попрацювати в Польщі, отримали zezwolenie, але консульство відмовляє у видачі візи, оскільки у людини є діюча карта
  • Знайшли нову, кращу роботу, але новий роботодавець принципово на працевлаштовує іноземців із картою побиту, лише із візою

Перелік можна було б продовжувати, але вже й так ясно, що існують доволі вагомі причини відмовлятися від так довго очікуваної карти.

Як правильно це зробити?
Не важко здогадатися, що тут нам має прийти на допомогу  Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach
Хоча не дуже вона нам й допоможе.
Справа в тому, що Закон про іноземців (Ustawa  o cudzoziemcach)   містить лише 3 підстави для анулювання карти побиту і жодна з них не передбачає, що іноземець хоче відмовитися від карти побиту з власної волі:

Art. 101. Zezwolenie na pobyt czasowy cofa się cudzoziemcowi, gdy:
1) ustał cel pobytu, który był powodem udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy,
lub
2) przestał on spełniać wymogi udzielenia mu zezwolenia na pobyt czasowy ze
względu na deklarowany cel pobytu, lub
3) wystąpiła przynajmniej jedna z okoliczności, o których mowa w art. 100 ust. 1
pkt 2 lub 4 – 8

Звісно, тут можна послатися на п.1 – втрачено підставу для перебування. Це буде не зовсім точно, але саме цей пункт найближче відповідає нашим потребам.

Втім, те, що карта може бути анульована – закон, в принципі, передбачає.
Але як це зробити практично?

Зі статті закону випливає, що карта може бути анульована з ініціативи:

  • воєвуди (коли встановлені факти, які перелічені в статті 101). В такому випадку воєвуда сам має винести рішенни про скасування карти (це буде документ у знайомому нам форматі “decyzja”. Але коли і як воєвуда дізнається про настання підстав для скасування карти?
  • роботодавця (якщо карта  “pobyt i praca”). В принципі – це теж варіант. Можна попросити роботодавця, аби він подав заяву від себе про те, що працівник втартив підстави для перебування. В такому випадку можна спокійно чекати на децизію від воєвуди і готуватися до виїзду
  • іноземця, якому видана карта. Якщо зв’зку із роботодавцем немає, або він відмовляється займатися справами працівника, або ж  карта була не по роботі, то, очевидно, повідомити воєвуду має сам іноземець. Така можливість має бути передбачена суто тому, що вона є логічною.

Залишилася дрібниця – написати саму заяву та відіслати її на адресу воєвуди. А отут трапляється несподіванка  – пошук по профільних польських сайтах для мігрантів нам не допоміг знайти шаблон такої заяви. В кращому разі – пропонують звернутися за платною консультацією.

Втім, використання усталеного шаблону в Польщі не є обов’язковим, можна складати різноманітні заяви та запити не по шаблону, а на свій смак та розсуд.
За такої нагоди зручно скористатися тим шаблоном, який ми рекомендуємо в статті Як скасувати заяву на карту?, лише змінивши в ньому деякі деталі

_______(imię i nazwisko)________________                              (miasto) , dnia ___.____.201_r.

________(data urodzenia)________________

_________(paszport)_____________________

________(adres)__________________________

______________ Urząd Wojewódzki
Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
adres 

Pracownik prowadzący postempowanie: _______(inspektor)______________________
Dotyczy: ______(srprawa #)__________________

WNIOSEK
o umorzenie postępowania administracyjnego

Na podstawie art. 98 § 1  Kodeksu postępowania administracyjnego oraz Art. 101  ust.1 Ustawy  o cudzoziemcach wnoszę o umorzenie postępowania w sprawie o wydanie zezwolenia na pobyt [i pracę – jesli dotyczy] i cofnąć kartu pobytu (numer).

Z powodów ukończenie celu pobytu, który był powodem udzielenia zezwolenia [i pracę – jesli dotyczy], rezygnuję z tego zezwolenia.

Imie, nazwisko.
Data

Ось такий шаблон у нас вийшов.

Якщо ми знайдемо кращий варіант (або ви нам його підкажете) – залюбки змінемо текст на ще кращий.

Відправити цю заяву можна звичайною поштою (із повідомленням про вручення), занести в канцелярію або ж скористатися платформою ePUAP (останній варіант є найкращим для тих, хто знаходиться за межами Польщі).

І наостанок.
Зверніть увагу  – Закон про іноземців (Ustawa  o cudzoziemcach) передбачає, що іноземець має повернути карту (сам пластик) туди, де він її отримав, про що йому буде виданий окремий папірець:

Art. 249. Obowiązek zwrotu karty pobytu
4. Organ, któremu zwrócono kartę pobytu, wydaje na wniosek cudzoziemca nieodpłatnie zaświadczenie o zwrocie karty pobytu ważne przez okres 30 dni.

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграмі

Advertisements

4 comments

  1. Дякую велике за відповідь,но цікавить ще такий момент якщо я буду подвати документи на візу чи можуть мені відмовити в отриманні візи на підставі того що я ще маю дійсну карту?

    Подобається

    1. Ви праві. Справді, поки карта дійсна у візі відмовлять.
      Суть коментаря була в тому, що не варто розраховувати на отримання нової карти – в законі прямо передбачено підставою для відмови не повідомлення про втрату роботи.
      Якщо новий роботодавець швидко зробить дозвіл, то можна поїхати по безвизу, але по закінченні карти повернутися і зробити візу. Або ж дочекатися вичерпання терміну карти, оформлювати візу і тоді вже їхати

      Подобається

  2. Доброго дня,підскажіть будь ласка справа в тому що я маю карту побиту і по ній у мене залишилося 3 місяці вона ще дійсна .Але справа в тому що я зараз знаходжуся на території України і шукаю нову роботу в Польші і ніхто не хоче з роботодавців мене оформляти з картою побиту,тому що залишилось досить мало часу.Чи зараз я можу просто зробити звичайне запрошення і їхати по ньому ,а не по карті побиту?

    Подобається

    1. В будь-якому разі, якщо при наявності карти ви змінюєте роботу, то вам потрібний новий дозвіл. Його треба робити в будь-якому разі, незалежно від того, скільки часу ще могла б діяти ваша карта.
      Але тут ще треба врахувати той момент, що після звільнення з попередньої роботи ви були зобов’язані повідомити воєвуду про звільнення.
      Схоже, що ви цього не зробили.
      В такому разі, якщо ви будете подавати на карту, вам мають право відмовити.
      Тому найоптимальніше для вас – отримати новий дозвіл, по ньому оформити візу та їхати вже по візі, а не по карті і навіть не по безвізу

      Подобається

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s