Нове в обрахунку коридорів по освядченю

Posted by

Щойно ми написали детальну інструкцію Все про почерговість коридорів як дуже швидко з’ясувалося, що інспекції праці й самі вже заплуталися із тими освядченями.

Дякуємо нашим уважним читачам, які наводять наші ж статті як аргументи в обговореннях і так само дякуємо тим, хто надіслав нам документи й посилання на офіційні джерела із свіжими оновленнями.
Завдяки вам ми маємо повну і об’ємну картину.

Наприкінці минулого року профільне Міністерство  розіслало у відділи праці такий лист

Лист Міністерства

а ще згодом на місцях врахували зауваження і вдосконалили свої процедури

РІР

Те, що колись саме від інспекцій праці виходила теза, що 12 місяців треба рахувати вперед, від 1-го дня роботи по освядченю, пішла в небуття, її вже нема.
Про те, що вона була, опосередковано свідчать лише зміни, які відбулися у їхніх власних роз’ясненнях.

Відтак, погана новина полягає в тому, що тепер неможна пропрацювати більше 6 місяців поспіль за рахунок поєднання залишку з минулого року і повних 6 місяців нового року.
Наприклад, людина мала освядченя на 2 місяці з 1 травня  по 30 червня 2018  року.
Планувала взяти освядченя на 2 місяці з 1 березня по 30 квітня 2019 року (в рахунок календарного року 01/05/2018 – 30/04/2019) і одразу ж по тому нове освядчення на 6 місяців на новий календарний рік з 1 травня 2019 року. Раніше такий обрахунок вважався вірним.
Після недавніх роз’яснень Міністерства так вже  не вийде.
Підрахунок днів виходить значно складнішим.

Добра новина полягає в тому, що тепер принцип обрахунку дозволеного періоду такий самий, як й у випадку шенгенського коридору – потрібно рахувати не вперед, а назад, й у будь-який проміжок часу (12 місяців) не можна перевищувати дозволений ліміт (6 місяців) .
Відтак, правило доволі складне для розуміння, але воно тепер  єдине  на обидва випадки (шенгенський коридор та освядченя) й принаймні буде легше не заплутатися, який саме принцип обрахунку застосовувати.

Прогнозуємо, що плутанини в підрахунках тепер побільшає.
Коли пані директор департаменту ринку праці пише “простий метод”, вона лукавить.
“Простий” метод обрахунку шенгенського коридору способом “назад, від останнього дня” призводить до того, що є онлайновий калькулятор для підрахунку, є наша покрокова методичка Як не заблукати у шенгенському коридорі, є безліч інших консультацій, але разом з тим кількість повернень від кордону та штрафів за порушення термінів перебування все одне не меншає.

Те саме можна очікувати й в ситуації з освядченями.
Коли метод обрахунку був справді простий – вперед, від першого дня праці, то плутанини було значно менше.
Зараз, коли доводиться без допомоги онлайнового калькулятора вручну рахувати 12 місяців (360 днів?) і серед них вишукувати 6 місяців (180 днів?) можна припустити, що в інспекціях праці дуже скоро почне ставати гаряче і… поволі зростатимуть черги. Суто тому, що збільшиться час на прийом відвідувачів

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграмі

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s