Залишитися працювати по біометриці після піврічної візи. Скільки помилок у цій фразі?

Posted by

В листопаді ми думали, що публікацією Коли знову можна їхати на роботу, якщо цього року я вже працював по безвізу?  написали вичерпну відповідь не лише на пряме питання, яке винесене в заголовок, але й на супровідні – як можуть співіснувати піврічні дозволи на роботу й перебування по робочій візі та безвізу.

Як виявилося – відповідь не вичерпна. Доводиться пояснювати знову.

Зокрема – чому це раптом у фразі “залишитися працювати по біометриці після піврічної візи” є помилки? Що тут не так?

Коли йдеться про піврічну візу, зазвичай  справа не в її  тривалості (вона може бути й коротшою, ніж 180 днів), а в її типі – 05а  і в підставі, на якій вона видається. Цією підставою є  oświadczenie – так званий “піврічний дозвіл на роботу“.

Тепер у нас є все необхідне, аби рахувати помилки фрази, яка винесена в заголовок.

  1. (У термінології) По біометриці не працююь. По біоміетриці (безвізу) перебувають. Й по візі теж не працюють. По ній також  перебувають. Для роботи потрібний дозвіл.
  2.  (У термінах) Якщо піврічна віза видана на підставі oświadczeniа. то на момент закінчення візи вичерпані всі 180 днів, які можна впродовж року працювати по oświadczeniu. Звісно, якщо працівник приїхав по візі на місяць пізніше, у нього в запасі є ще ці 30 днів, а роботодавець захоче мати клопіт із таким короткостроковим дозволом – тоді так, можна залишитися по безвізу і працювати по новому oświadczeniu. Але це радше виключення. а не правило.
  3. (У доцільності)  Якщо ж 180 днів вже вичерпано, то надалі працювати можна або по сезонному дозволу або по zezwoleniu. І якщо людина  (разом із роботодавцем) завчасно потурбувалася про цей новий дозвіл, то, звісно, можна залишитися й по безвізу і  працювати із цим дозволом навіть й 3 місяці. Але навіщо? Все одне безвізу на весь період дозволу не вистачить. То чому ж тоді не поїхати одразу по візу  (D06 або D05b відповідно), та й працювати собі спокійно далі?

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграмі

Advertisements

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s