Як заробічан новими поборами лякають

Posted by

“Заробітчан зобов’яжуть платити!” – вже декілька днів поспіль трагічно повідомляють нам українська сайти переважно із львівською реєстрацією.

Що ж трапилося?

Фактично – ось що: тиждень тому народні депутати зареєстрували черговий законопроект Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном

Посилення державної підтримки українців за кордоном“, між іншим! А не наповнення бюджету, чи щось таке!

І ще зауважимо, що це не якась оригінальна законотворчість, а доповнення до вже діючого закону Про зовнішню трудову міграцію (знали про такий?), якій діє вже 3 роки і поки що особливо  очі не муляв, не те що б про гроші йшлося.

Менше з тим, у новому законопроекті дійсно є мова про створення державного фонду. Але!

У цього законопроекту немає жодних шансів дійти принаймні до 1-го читання. Чому? Тому що вже фактично закінчується березень, на порядку денному Верховної Ради вже є велика кількість термінових законопроектів. Які пройшли всі проміжні процедури, що тривають місяцями. І навіть у цих законопроектів  є ризики залишитися неприйнятими.
Тому що ось-ось почнеться виборча кампанія до Верховної ради і Рада піде на канікули.
А ті законопроекти, які не встигли розглянути в поточній каденції Верховної Ради, у наступну не переходять. Можна вважати, що цього законопроекту взагалі немає.

Навіщо депутати законопроект реєстрували зрозуміти можна. Вони планують знову балотуватися, їх діяльнсть оцінюється, вони щось розробили, документ готовий, то у них у звітних табличках з’явиться ще один плюсик.

Аналізувати зміст документу сенсу нема. Його б все одне “зарубали” у комітетах, окільки новоствореній структурі надають функції, які й зараз забезпечуються без додаткового адміністрування.

Тож, депутатів тут, в принципі, зрозуміти можна. Вони хочуть відзвітувати виборцям про турботу. І назва гарна.
Набагато складніше зрозуміти журналістів,  які вкидають такі пустопорожні інформаційно, але чутливі публікації в середовише мігрантів,  у яких й без того є достатньо причин для емоцій.

Тож – збрігайте спокій. Не звертайте уваги не провокативні чутки. Навіть якщо вони походять начебто з офіційних джерел

А найсмішнішим в цій історії виявилося те, що ініціаторка закону та народна депутатка, схоже, дійсно вважає, що буде таким чином захищати заробітчан від подвійного оподаткування

білозір

=======

Аби оперативно отримувати повідомлення про нові публікації нашого сайту підписуйтеся на оновлення або читайте нас в Телеграм

 

Залишити відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s